لوگو مجله اتاق فرار

مجله اتاق فرار درتلاش است با معرفی اتاق فرارهای ایران و  همچنین ارائه مطالب تخصصی در حوزه بازی  اتاق فرار  (اسکیپ روم) و فیلمهای با موضوعیت اتاق فرار و سرگرمیهای گروهی بستری را برای آشنایی هر چه بیشتر مردم با این سرگرمی هیجان انگیز ایجاد کند.
شما در مجله اتاق فرار می توانید بهترین اتاق های فرار کشور را مشاهده، انتخاب و به صورت انلاین و تلفنی رزرو نمایید.

 

راه‌های مقابله با اختلال کلاستروفوبیا یا تنگنا هراسی در یک اتاق فرار

کلاستروفوبیا در اتاق فرار

اتاق‌های فرار می‌توانند ماجراهای هیجان‌انگیز و بی‌نظیری باشند که شما و گروه دوستان یا خانواده برای یک عمر به یاد خواهید داشت. سرگرمی همراه با دستیابی به مهارت و توانایی مغز. با هر کسی که یکی از اتاق‌های فرار را امتحان کرده صحبت کنید و آن‌ها به شما خواهند گفت که این کار قطعا ارزش تلاش و امتحان کردن را خواهد داشت.
اما قرار گرفتن در اتاق فرار می‌تواند برای برخی از افراد نیزکمی سخت‌تر باشد. فشار زمان و تکمیل معماها، همه در حالی که در یک اتاق با گروه کوچکی از افراد حبس شده‌اید، می‌تواند محرک بیشتر افراد مبتلا به اختلال روانی کلاستروفوبیا و اضطراب باشد.
حضور در یک اتاق محصور و دربسته احتمالا مکان مناسبی برای یک فرد کلاستروفوبیک نیست. اما معمولا هیجان ناشی از چیزهای ناشناخته و حل معماهایی که اتاق‌های فرار دارند این حالت را تا حدی خنثی میکنند و این بدان معنا نیست که باید مانع حضور فرد تنگاهراس از اتاق فرار شد.
البته پیشنهاد میشه اگر دچار این اختلال هستید سمت اتاق فرارهای ترسناک نرید و ژانرهای دیگه این بازیو امتحان کنید. 

 

در اینجا چند نکته وجود دارد که ما برای احساس امنیت در داخل اتاق فرار توصیه می‌کنیم:

محلی برای نشستن راحت در داخل اتاق پیدا کنید. صندلی یا نیمکت کنار دیوار ممکن است بهترین مکان باشد، زیرا شما قادر خواهید بود لحظاتی را برای خود خلوت کنید و نفس راحتی بکشید.
محل خروج اضطراری را پیدا کنید و با استفاده از آن احساس راحتی کنید و هرگز خجالت نکشید. اتاق‌های فرار همیشه راهی برای فرار از اتاق در شرایط اضطراری دارند. اطمینان پیدا کنید که یک دکمه اضطراری برای باز کردن درب عمل می‌کند و همیشه یک راه حل وجود دارد. حتی در صورت ورود و خروج بیش از حد نیز متصدیان بازی، شما یا تیمتان را جریمه نخواهند کرد و این انتخاب همیشه برای شما وجود دارد.
به اپراتور اتاق خود اطلاع دهید که ممکن است در اتاق کمی اضطراب داشته باشید. قطعا کسانی که برای تصدی اتاق فرار انتخاب شده‌اند در آموزش‌های خود با این اختلال آشنا شده‌اند و اگر بدانند راحت‌تر و بهتر به شما کمک می‌کنند که تجربه خوبی داشته باشید.
با افرادی که بیشتر از همه با آن‌ها راحت هستید بازی کنید.
یک چیز آرامبخش شخصی با خود ببرید. خواه یک بطری آب باشد یا چیزی برای تنفس راحت‌تر، چیزی را با خود داشته باشید که می‌دانید می‌تواند تأثیر آرام بخشی روی شما بگذارد و البته متصدی اتاق را نیز در جریان همراه داشتن آن بگذارید.
روش‌های بسیاری دیگری وجود دارد که شما می‌توانید از عهده غلبه بر ترس و اضطراب خود برآیید – این یک سفر شخصی است که می‌توانید یاد بگیرید و هرجای دیگر، نه تنها در اتاق فرار انجام دهید. تمرین کنید و بهترین راه را برای خود پیدا کنید و به یاد داشته باشید – اضطراب شما نباید دلیل بازدارندگی شما از انجام کاری باشد!
دیگر نیازی به ترس از فرار از اتاق نیست.

 


 

مقاله پیشنهادی برای مطالعه:

چه چیزی یک بازی اتاق فرار واقعی را به یک تجربه خوب تبدیل می‌کند؟

 


 

کلاستروفوبیا ترس از فضاهای محدود است که به روشهای مختلف بسیاری از افراد را تحت تأثیر قرار می‌دهد. برای برخی از افراد ممکن است خود را حتی به صورت ترس از حمل و نقل عمومی نشان دهد، و برای برخی دیگر ترس از اتاق‌های کوچک یا ساختمان های کوچک است. فیلم اتاق وحشت یا panic room نیز موضوعی درخصوص این اختلال دارد.
اگر به بیماری کلاستروفوبیا مبتلا هستید، ممکن است از فکر به آزمایش کردن اتاق فرار هم عصبی شوید. این تصور می‌تواند به خصوص اگر کاملاً در مورد اینکه چه تجربه ایست و چه چیزی در انتظار شماست آگاه نباشید، کاملاً دلهره‌آور باشد. کلاستروفوبیا حتی ممکن است شما را از لذت بردن از یک روز سرگرم کننده در کنار دوستانتان باز دارد.
ما معتقدیم که اتاق فرار میتواند با اختلال کلاستروفوبیا هم دوستانه عمل کند و افرادی که از بیماری تنگا هراسی رنج می‌برند هنوز می‌توانند از اتاق فرار لذت ببرند. حالا چرا…

 

فوبیا از محل باریک

 

بسیاری از اتاق های فرار دارای سقف‌هایی با ارتفاع منطقی هستند

ما می‌دانیم که تنگ بودن فضا یا احساس محصوریت بیش از حد در محیط می‌تواند یکی از بزرگترین عوامل اضطراب در افراد مبتلا به کلاستروفوبیا باشد. خوشبختانه، متصدیان بسیاری از این مراکز با این حس آشنا هستند و اتاق هایی دارند که چندان کوچک نیستند و ارتفاع سقف‌های آن‌ها مناسب است واین شرایط تا حدی می‌تواند به راحتی بیشتر ذهن شما کمک کند.

می‌توانیم در را باز کنیم

اگر از ترس حصر رنج می‌برید، نگران نباشید. قبل از رزرو اتاق با هم تیمی‌ها و مسئول اتاق هماهنگ کنید تا در را برای شما باز بگذارن. تمام کاری که شما باید انجام دهید این است که با گیم مستر آن روز گپ بزنید و توضیح دهید که شما مبتلا به کلاستروفوبیا هستید و احتمالا آن‌ها خوشحال خواهند شد که قوانین را کمی تنظیم کنند و در را باز نگه دارند.
اتاقهای فرار در واقع تنها محبوس شدن در یک اتاق نیستند، بلکه حل یک سری سرنخ‌ها تحت فشار زمان مهم است. بنابراین باز بودن درب لذت زیادی را از شما نمی‌گیرد!

هر وقت دوست داشتید می‌توانید اتاق را ترک کنید

اگربا بسته بودن درب راحت هستید، اما هنوز هم دوست دارید گزینه ترک را در اختیار داشته باشید، این کاملاً امکان‌پذیر است. اپراتوراتاق نیز بازی شما را کنترل خواهد کرد، و اگر در هر لحظه احساس ناراحتی کنید، می‌توانید به سرعت اتاق را ترک کنید

 


 

مقاله پیشنهادی برای مطالعه:

آیا اتاق فرار، بازی خطرناکی است؟

 


 

برخی از تجربیاتVR

تجربیاتVRهم برای افراد مبتلا به کلاستروفوبیا خوب عمل می‌کند زیرا این تجربیات با تمرکز بر فضای اطراف، با انتقال شما به مکانی کاملاً متفاوت، باعث پرت شدن حواس می‌شوند. کلاستروفوبیا می‌تواند برای افراد مختلف متفاوت باشد، اما بنا بر تجربه بازی هایVR برای افراد کلاستروفوبیک بسیار خوب است.
می‌دانیم که مقابله با اضطراب و کلاستروفوبیا کمی مشکل است، حتی وقتی با گروهی از دوستان یا خانواده باشید، مسئولین بازی با آشنایی کامل به محیط آماده خواهند بود که در هر زمان ممکن کمک کنند. فقط به آن‌ها اطلاع دهید، تا بتوانند در طول بازی شما را تحت نظر داشته باشند.

ما واقعاً طی سال‌ها دریافته‌ایم که افراد مبتلا به کلاستروفوبیادر یک تجربه اتاق فرار از آنچه در ابتدا متصورن دمشکل اعتماد به نفس و اضطراب کمتری دارند. این قطعا یک درمان نیست، اما روشی تمرینی برای ایجاد اعتماد به نفس و بالا بردن آستانه تحمل در شرایط است.

این یک فرصت برای تجربه در یک فضای ایمن است

اتاق‌های فرار به گونه‌ای طراحی شده‌اند که برای گروهی از افراد کاربردی و در عین حال ایمن باشند. لذت میبرید و اطمینان دارید که کاملا در امنیت هستید. این بدان معنی است که اتاق‌های فرار محیط خوبی را برای افراد مبتلا به کلاستروفوبیا ایجاد می‌کنند، زیرا می‌توانید با دانستن اینکه اتاق امن است، آرام باشید، حتی اگر تنگاهراسی دارید.

شما با دوستان و افرادی که اعتماد دارید همراهید


اگر برای اولین بار این وضعیت جدید را امتحان می‌کنید و نگران هستید که ممکن است اضطراب شما بروز کند، حداقل در کنار دوستان یا خانواده خواهید بود. اگر در طول تجربه اعتماد به نفس خود را از دست دهید، آن‌ها قادر به پشتیبانی و کمک به شما خواهند بود.
اتاق‌های فرار (بیش از هر چیز دیگری) برای سرگرمی طراحی شده اند. برای افراد مبتلا به کلاستروفوبیا، این فضا واقعاً می‌تواند به ذهن شما کمک کند تا چیزی را که از آن وحشت دارید (فضاهای بسته) با یک خاطره مثبت و شاد مرتبط کنید. برای بسیاری از افراد، این تجربه همراه با نوعی تغییر ماهیت هراس آن‌ها و شروع تازه با یک چشم‌انداز جدید است.
به یاد داشته باشید، شما همیشه می‌توانید قبل از رزرو و شروع تجربه اتاق فرار با راهبر بازی مشورت کنید تا اگر از بیماری کلاستروفوبیا رنج می‌برید بهترین گزینه‌ها را به شما پیشنهاد دهند. مجموعه‌های اتاق فرار غالبا تلاش می‌کنند تا حد امکان انعطاف‌پذیر و درک کننده باشند و این بدان معنی است که همیشه آماده کمک هستند

فیسبوک
لینکدین
واتساپ
تلگرام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای ثبت دیدگاه وارد اکانت خود شوید...

برای ثبت دیدگاه وارد اکانت خود شوید...

اتاق فرارهای پیشنهادی