رونمایی از وب سایت جدید مجله اتاق فرار..!
اتاق فرار راز آلود

اتاق فرار رازآلود

اتاق فرار رازآلود از ژانرهای اسکیپ روم است که شامل داستان‌هایی با ماجراهای پیچیده و معمایی است. این داستان‌ها معمولاً با اتفاقاتی غم‌انگیز و ترسناک شروع می‌شوند و با تلاش قهرمان داستان برای حل معمایی که برایش پیش آمده، به پایان می‌رسند.
در اتاق فرارهای راز آلود، برخلاف دیگر ژانرها، بازیکنان به نحوی با اتفاقات درگیر می‌شود که ابتدا نمی‌تواند آن‌ها را به راحتی حل کند. برخلاف داستان‌های هیجان انگیز، راز آلودها اغلب معمایی دارند که مخاطب باید به طور فعال در آن شرکت کند و با مهارت‌های تحلیلی خود برای پیدا کردن حل معمای داستان تلاش کند.
شما در مجله اسکیپ روم می‌توانید لیست بهترین اتاق فرارهای رازآلود  را مشاهده و به صورت آنلاین آن‌ها را رزرو نمایید.

اتاق فرارهای پیشنهادی

اتاق فرار رازآلود تهران و کرج

هر کی راجب لحظه پس از مرگ یچیزی گفته. بارها شده مرده زنده شده. بعد از مرگ معلوم نیست با چه چیزایی روبرو می‌شیم. هر روز باید استرس اونروز رو داشته باشیم. لحظه جون دادن مردن اتفاقات پس از مرگ که چیزی نیست که شوخی بردار باشه. فکر کردن بهشم ترسناکه
در داستان اتاق فرار شب سیزدهم آمده است: مردم این روستای دوردست، شبِ سیزدهم هر ماه منتظرند تا نفرینِ بلقیس، جان یکی از فرزندشان را بگیرد.
وینسنت منسون هنرمندی که پیشتر به دلیل مهارتش در نقاشی به شهرت رسیده بود مدتی است که به دلیل فشار رسانه‌ها و منتقدین تمامی آثارش را از دسترس عموم خارج کرده و پس از مدتی گالری شخصی خود را در محل سکونتش راه‌اندازی کرده است. شما برای این آثار چه بهایی می‌پردازید؟
اللّهُ أَکْبَرُ، اللّهُ أَکْبَرُ. احمد صدای اذان داره میاد. این محله خیلی بزرگه چرا تموم نمیشه… دیگه بستمه دلم میخواد از اینجا زودتر برم بیرون. بیا سارا یه نفر انگار اینجاست… حَیَّ عَلَی الصَّلاهِ، حَیَّ عَلَی الصَّلاهِ
برزو اختیاری از شما برای ورود به خانه‌ی متروکه‌ی فتحی‌ها و کشف‌ راز این خانواده کمک می‌گیرد…
من پدر آنا هستم. چند روزی هست که دخترم گمشده. آخرین لوکیشن‌های که رفته رو براتون میفرستم. لطفا پیداش کنید…
دکتر نوید تصمیم به ساخت مواد عجیبی گرفته است. غافل از اینکه مصرف بیش ازحد این مواد انسان را به زامبیِ بسیار باهوش و قاتل تبدیل می‌کند. حالا بعد از همه گیر شدن این مواد شما از طرف ارتش منتخب شدید که به محل کار دکتر نوید برید و پادزهر این مواد رو پیدا کنید…
آروم میام از پشت پلکت بیرون. می‌بینم بدنت خوابه؛ می‌بینم ذهن تو، پر اتاقه من توی یکی از اتاقا جامه؛ بعضیا درشون قفله بعضیا بازه کامل. اولین باره که میبینم من نیستم تنها سایه!
همه‌ی دنیا خواهد فهمید، هیچکس آن‌کسی که هست نیست! همه‌ی آن‌ها خودشان بودند! مشغول کارهای روزمره، این را فقط من می‌دانستم! چون تفاوت را تجربه کردم…
سایه‌ی شوم جاه طلبی آبادی را فرا گرفته بود. و نسیان! نسیان و نسیان و نسیان! لعنت به تیرگی آن شب. چرا هیچ‌چیز به یادمان نمی‌آید.و یک گلوله روی جای شقیقه‌اش. و حالا همه‌ی آبادی در پی معمای قتل
در سال ۲۰۰۶ شما برای بازدید از منطقه توریستی «دهکده عروسک ها» واقع در کارگو ایتالیا، به سفر می‌روید که متوجه می‌شوید ورود به دهکده زمان زیادی است که ممنوع شده است. در راه بازگشت با تابلویی رو به رو می‌شوید که روی آن نوشته «بازدید از عمارت عروسکی مستر جونز»
سال ۱۹۸۱-آمریکا (نیویورک). بعد از حمله قلبی که به ادوارد دست داد حالا کلیسا از شما درخواست کرده که مأموریت ناتمام او را به اتمام برسانید. اما باید این رو هم بدونین که نجات جون اون پسر ارزش تمام چیزهایی که دارید رو داره؟ چون ممکنه براتون گرون تموم بشه.
شکست نزدیک بود. نزدیک‌تر ازهر زمان دیگری. از اسحاق خواستم تا دعایی برای غلبه بر این شکست برایمان بنویسد. گفت: می‌نویسم… دعایی را که میخواهی می‌نویسم اما بعد از نوشتن قلعه را ترک خواهم کرد، چون این دعا شاید باعث پیروزی تو بر دشمنانت بشود اما تو و اطرافیانت برای همیشه پشت در‌های این قلعه خواهی ماند… گفتم بنویس! نوشت و رفت.
شما قرار است برای بررسی روستای زارج به اونجا سفر کنید و راز خشکی قنات این روستا را دریابید
این عجیب‌ترین و مرموزترین پرونده‌ایه که تا حالا به دست ما رسیده و نزدیک به یک‌ساله که حل نشده باقی مونده. پرونده مربوط میشه به مدرسه‌ی خصوصی دخترونه‌ی آسیه و دختر شانزده ساله‌ی خانواده‌ی امینی به نام پریچهر
پدر محترم، هنگام به دنیا آمدن محترم و خاک کردن جفت او، با دیدن جنی در پشت بام خانه، نگران آینده محترم می‌شود. سال‌ها بعد در تابستان ۱۳۴۲ زبان‌ها میافتد. شهر تخلیه شایع‌های راجع به زلزلۀ در تهران بر سر می‌شود. محترم در راه بازگشت به خانه، جنی را بر پشت بام خانه‌شان می‌بیند و دقایقی بعد در چند متری خود با جن روبه‌رو می‌شود که باصدایی وحشتناک به سوی او میآید …
همیشه از خو گرفتن می‌ترسیدم. از یکی شدن با این ماجرا، از اینکه به جایی برسم نفهمم چی درسته چی غلط… نباید این مسئولیت رو قبول می‌کردم. حالا ازتون دعوت می‌کنم توی ادامه‌ی این مسیر کنارم باشید (دکتر تام جوزف)
چندین فرقه شیطانی در هتلی در شهر منهتن انرژی‌هایی را برای از بین بردن بشریت جمع کردند. حال ما برای نجات بشریت، تنها یک راه داریم ورود به هتل و از بین بردن انرژی شیطانی.
داستان به زمانی برمی‌گردد که یک راهبه جوان، در صومعه‌ای در رومانی به طرزی مشکوک به قتل می‌رسد. یک کشیش با گذشته‌ای خالی و نسبتاً ترسناک، به همراه یک راهبه تازه‌کار که نزدیک به اتمام دوره آموزشی است، از جانب شهر واتیکان مسئول تحقیق روی این صومعه و اتفاقات رخ داده در آن می‌شوند. آن‌ها در حین بررسی پرونده، به راز نامقدس و شومی برخورد می‌کنند که نه‌تنها زندگی، بلکه ایمان و همچنین روح خود را به خطر می‌اندازند و …
سال‌ها قبل تو محلی نزدیک انزلی یه کلبه بود. هیچکس جرات ورود به اون کلبه رو نداره. چون میگن روح و جن داره و تسخیر شدس. من به دلم ترس افتاد و داخل کلبه نرفتم. جلو در وایسادم منتظر دوستام. ولی چند تا صدای جیغ شنیدم و دیگه صدایی نمیاد، من خیلی ترسیدم اگه کسی این پیام من رو دریافت کرد لطفا به کمک ما بیاد
به درخواست جن‌گیر معروف ادوارد وارن که چند سالی‌ست پا به سن گذاشته، برای بررسی محل زندگی ریچارد مارستون که نزدیک به سی سال پیش متروک شده است، به آنجا می‌روید.
من با بدبختی تونستم این توئیت رو بزارم. تو خونه‌ای که زندگی می‌کنم نمی‌تونم بیام بیرون یا اینجوری بگم نمی‌ذارن از این خراب شده پامو بزارم بیرون. حسم بهم میگه پر از جن و روح یا اسمشو هرچی که میشه گذاشت، از دکتر روانپزشک یا کسی که از چیزای ماورایی حالیش میشه کمک می‌خوام. اگه کسی می‌تونه بهم کمک کنه باهام تماس بگیره …
این پیام اهالی روستاست که به دست ما رسیده: (تقریبا ۵۳ سال از اون اتفاق گذشته صداهای خوفناک و عجیبی تو نیمه شب از اون خونه‌ی متروکه به گوش میرسه… اما کسی جرات ورود به اونجارو نداره!) …
بعد از مرگ اد و لورین وارن، جولی تنها فرزند آن‌ها تصمیم به جمع‌آوری بخشی از اشیا ارزشمند و تسخیرشده والدین خود گرفت و نمایشگاهی تشکیل داد که مورد استقبال مردم شهر کانکتیکان قرار گرفت. اما داستان‌هایی از اتفاقات عجیب و باورنکردنی از زبان بازدیدکنندها شنیده می‌شد که ورود به آنجا برای عموم ممنوع شد. به همین دلیل پاپ فرانسیس از واتیکان چند تن از کشیش و راهبه‌های خود را برای بازدید و جمع‌آوری اطلاعات به آن مکان اعزام کرد…!

جدیدترین اتاق های فرار

توضیحات بیشتر

نکاتی درمورد “اتاق فرار های رازآلود”

در اتاق فرارهای راز آلود، بازیکنان ممکن است با مسئله یا جرمی مواجه شوند که باید آن را حل کنند، از دیگر موضوعاتی که در اتاق فراهای رازآلود مورد استفاده قرار می‌گیرند، تلاش برای یافتن قاتل، کشف رازهای پنهان و تحلیل رفتار انسان هاست.

ژانر رازالود برای طراحان اتاق فرار دارای چالشهای بسیاری است که اگر بتوانند از پس آن بر آیند بدون شک تجربه بینظری را برای بازیکنان رقم خواهند زد. در زیر به برخی از این چالش‌ها اشاره می‌کنیم:

جذابیت و تعامل با تماشاگران: اتاق فرارهای رازالود برای بازیکنان بسیار جذاب و هیجان‌انگیز هستند. این ژانر باعث می‌شود بازیکنان به دنبال پاسخ‌هایی برای سوالاتی که در بازی مطرح می‌شوند، باشند. همچنین، این ژانر معمولاً شامل تلفیقی از عناصر فرهنگی، اجتماعی و روان‌شناختی است که باعث می‌شود بازیکنان با دنیای داستان و شخصیت‌های آن ارتباط بیشتری برقرار کنند.

نمایش توانایی‌های طراحان بازی: برای ساخت یک بازی رازالود، نیاز به داشتن داستان جذاب، خلق تنش و برانگیزنده، جلوه‌های صوتی و تصویری مهیج و ساختار داستانی منسجم است. در نتیجه، ساخت یک اسکیپ روم رازالود برای طراحان اتاق فرار چالش برانگیز است و اگر به خوبی انجام شود، باعث نمایش توانایی‌های آن‌ها در ساخت بازی خواهد شد.

تحولات غیرمنتظره داستان: در بازیهای رازالود، بسیاری از تحولات داستانی غیرمنتظره هستند که برای تماشاگران شگفت‌انگیز و هیجان‌انگیز است. این تحولات معمولاً باعث می‌شوند تا تماشاگران با تعجب به دنبال راه‌حل‌هایی برای حل معماهایی که در بازی مطرح شده‌اند، بگردند.

فیلم‌های ژانر رازآلود معمولاً  الهام‌بخش‌های خوبی برای طراحی اتاق فرار می باشند. در زیر لیستی از برخی از معروف‌ترین فیلم‌های ژانر رازآلود ذکر شده است:

  • The Silence of the Lambs (سکوت بره‌ها)، ۱۹۹۱
  • Se7en (هفت)، ۱۹۹۵
  • The Sixth Sense (ششمین حس)، ۱۹۹۹
  • Memento (مرموز)، ۲۰۰۰
  • The Prestige (جادوگری)، ۲۰۰۶
  • Shutter Island (جزیره شاتر)، ۲۰۱۰
  • Inception (آغاز)، ۲۰۱۰
  • Gone Girl (دختر رفته)، ۲۰۱۴
  • Get Out (بیرون برو)، ۲۰۱۷
  • Knives Out (تیغه‌های بیرون)، ۲۰۱۹

قیمت اتاق فرارهای رازآلود چقدر است؟

قیمت اتاق فرار راز الود در سال ۱۴۰۲ تقریبا مبلغی حدود ۱۰۰.۰۰۰ تومان الی ۲۰۰.۰۰۰ تومان به ازای هر نفر می‌باشد و برای انجام این بازی با یک گروه حداقلی چهار نفره مبلغی در حدود ۴۰۰.۰۰۰ تومان را باید در نظر بگیرید.

رزرو اتاق فرار راز الود

شما می‌توانید در همین صفحه، بازی اسکیپ روم راز الود مورد نظر خود را انتخاب و با ورود به صفحه اختصاصی بازی به صورت آنلاین و تلفنی رزرو نمایید.