لوگو مجله اتاق فرار

مجله اتاق فرار درتلاش است با معرفی اتاق فرارهای ایران و  همچنین ارائه مطالب تخصصی در حوزه بازی  اتاق فرار  (اسکیپ روم) و فیلمهای با موضوعیت اتاق فرار و سرگرمیهای گروهی بستری را برای آشنایی هر چه بیشتر مردم با این سرگرمی هیجان انگیز ایجاد کند.
شما در مجله اتاق فرار می توانید بهترین اتاق های فرار کشور را مشاهده، انتخاب و به صورت انلاین و تلفنی رزرو نمایید.

 
اتاق فرار ترسناک

اتاق فرار ترسناک

اتاق فرار ترسناک یکی از ژانرهای محبوب اتاق فرار است که در آن شرکت کنندگان در یک اتاق محدود قرار می‌گیرند و باید با حل پازل‌ها، حدس زدن، جستجو، حل چالش‌ها و با کمک یکدیگر، از اتاق خارج شوند. با این حال، اسکیپ روم ترسناک بازی‌ است که برای افزایش تجربه واقع‌گرایی و ترس در شرکت‌کنندگان طراحی شده است.
ترس در بازی اتاق فرار معمولاً با ایجاد فضای تاریک، صداهای عجیب و غریب، ناگهانی شدن رویدادها، پیدا کردن چیزهای مخفی و مرموز، حضور بازیگر با گریم ترسناک و غیره ایجاد می‌شود.
شما در مجله اتاق فرار می توانید لیست بهترین اتاق فرارهای ترسناک را مشاهده و به صورت آنلاین آنها را رزرو نمایید.

اتاق فرارهای پیشنهادی

اسکیپ روم انقراض
اتاق فرار انقراض
اسکیپ روم فوکوس (focus)
اتاق فرار فوکوس (focus)
اتاق فرار دخت
اتاق فرار دخت
اسکیپ روم ثبر
اتاق فرار ثبر
اسکیپ روم کنار
اتاق فرار کنار (conar)
اسکیپ روم آنوبیس
اتاق فرار آنوبیس

اتاق فرارهای پیشنهادی

اسکیپ روم انقراض

اتاق فرار انقراض

اتاق فرار دخت

اتاق فرار دخت

اسکیپ روم پلیر

اتاق فرار پلیر

اسکیپ روم تروما (بدخیم)

اتاق فرار تروما (بدخیم)

اسکیپ روم ثبر

اتاق فرار ثبر

اتاق فرار خیال

اتاق فرار خیال

اسکیپ روم های ترسناک

16+

اسکیپ روم ۹۹ (نود و نه)
اتاق فرار ۹۹ (نود و نه)
تهران
, مهرآباد جنوبی

اتاق فرار ۹۹ (نود و نه)

درجه سختی

ترس و هیجان

تا ۱۰۰ دقیقه دیگر سوئیت الوند برای همیشه پلمپ و به دلیل نبود مدارک کافی پرونده مفقودی دریا برای همیشه بسته خواهد شد. مهدی برای انتقام دوباره سوئیت را اجاره کرده. راستی، یک دقیقه مشغول خواندن این متن شدیم و فقط ۹۹ دقیقه دیگر باقی مانده… برای انسانیت اقدام کنید.

15+

اسکیپ روم تابو
اتاق فرار تابو
تهران
, قرچک

اتاق فرار تابو

درجه سختی

ترس و هیجان

اینجا روستای شیخون. شما تیم تحقیقات هستین. داخل روستا به هیچکس اعتماد نکنین و …

16+

اسکیپ روم حارس (زندان بان)
اتاق فرار حارس (زندان بان)
تهران
, خلیج فارس

اتاق فرار حارس (زندان بان)

درجه سختی

ترس و هیجان

وقتی آخرین امیدت برای خوب شدن حال عزیزترین کست میشه گرفتن طلسم شفا از دعانویسی به نام جعفر که خیلی وقته کسی ازش خبر نداره، یعنی چیزی برای از دست دادن نداری. اما این همه ماجرا نیست. باید به خونه اون که حدود ۵۰ ساله متروکست برید و پیداش کنید…

16+

اسکیپ روم هتل جهنمی 2
اتاق فرار هتل جهنمی ۲
تهران
, چهارراه ایرانخودرو

اتاق فرار هتل جهنمی ۲

درجه سختی

ترس و هیجان

چندین فرقه شیطانی در هتلی در شهر منهتن انرژی‌هایی را برای از بین بردن بشریت جمع کردند. حال ما برای نجات بشریت، تنها یک راه داریم ورود به هتل و از بین بردن انرژی شیطانی.

16+

اسکیپ روم لالایی
اتاق فرار لالایی
کرج
, گلشهر

اتاق فرار لالایی

درجه سختی

ترس و هیجان

شما از بستگان نریمان و نسا هستید. حدود یک‌ساله که ازشون خبری نیست. آخرین بار ماشینشون نزدیک یک روستا در مکانی قدیمی پیدا شده. شما امروز تصمیم می‌گیرید به دنبال سرنخی از دوستان خود بگردید.

18+

اسکیپ روم رها
اتاق فرار رها
تهران
, خیابان هنگام

اتاق فرار رها

درجه سختی

ترس و هیجان

همه سرگردان میشن، همه صدمه می‌بینن، و در رابطه با کاری که با دیگران انجام داده‌اید کارمایی وجود دارد…

18+

اسکیپ روم رقص شیطان
اتاق فرار رقص شیطان
تهران
, چهارراه ایرانخودرو

اتاق فرار رقص شیطان

درجه سختی

ترس و هیجان

توی اعماق وجودتون مطمئن بودم دانه‌ای که کاشتم رشد می‌کنه. Come dance

18+

اسکیپ روم آبادی
اتاق فرار آبادی
تهران
, سردار جنگل

اتاق فرار آبادی

درجه سختی

ترس و هیجان

هفته‌ی دیگه کار ما باید بدون نقص انجام بشه. حالا من شبیه ساز آبادی نفرین شده رو درست کردم. برای سنجیده شدن به آدرس زیر بیاین…

15+

اسکیپ روم پاپ جن گیر
اتاق فرار پاپ جن گیر
تهران
, حکیمیه

اتاق فرار پاپ جن گیر

درجه سختی

ترس و هیجان

الان دارم با کسی حرف میزنم که درون بدن این دختره. صدامو میشنوی؟ تو کی هستی؟ جوابمو بده… من…. . شیطانم….

16+

اسکیپ روم سیروتا
اتاق فرار سیروتا
کرج
, خیابان دهکده

اتاق فرار سیروتا

درجه سختی

ترس و هیجان

روسیه سن پترزبورگ فراخوان بهترین کاراگاه‌های (کا. گ. ب) سرویس اطلاعات و امنیتی کشور روسیه به یتیم خانه‌ای در سن پترزبورگ می‌روند به دنبال کاتیا دختر بچه‌ای که مشکوک به قتل خانوادگی می‌باشد. حدود یک سال است که کاتیا را از زندان کودکان به یتیم خانه فرستاده اند…

16+

اسکیپ روم تروما (بدخیم)
اتاق فرار تروما (بدخیم)
تهران
, سیمون بولوار

اتاق فرار تروما (بدخیم)

درجه سختی

ترس و هیجان

داستان‌ها آسیب می‌زنن؛ داستان‌ها درمان می‌کنن! فقط باید به اندازه کافی تکرارشون کنی…

18+

اتاق-فرار-پا-به-ماه-قوام-الملک2
اتاق فرار پا به ماه
تهران
, نواب

اتاق فرار پا به ماه

درجه سختی

ترس و هیجان

بیست سال بعد از این که ملک قوام المک خالی بود، خانواده آذر ملک رو غصب کردن. بر خلاف شایعات تقریبا هیچ اتفاق عجیبی نیوفتاده بود تا این که آذر پا به ماه شد ...
توضیحات بیشتر

نکاتی درمورد “اتاق فرار های ترسناک”

 

اتاق فرار ترسناک را بدون شک می‌توان محبوبترین ژانر اتاق فرار در ایران دانست و در حال حاضر می‌توان گفت که ۹۰ درصد بازیهای در حال اجرا در کشور در این سبک اجرا می‌گردد. در بازی اسکیپ روم ترسناک، ترس از طریق ایجاد فضا و دکور ترسناک و همچنین حضور بازیکنان با ماسک و پوشش خاص و اتفاقات غیر منتظره از قبیل جا به جایی اشیا و یا افتادن آن‌ها صورت می‌گیرد.
در این قسمت به نکاتی که قبل از تجربه اسکیپ روم‌های ترسناک باید داشته باشید می‌پردازیم.

از آنچه به آن مبتلا هستید آگاه باشید

اگر مشکل اضطرابی دارید، باردار هستید یا شرایط پزشکی دیگری دارید که می‌تواند توانایی شما را برای آسوده فکر کردن یا حرکت آزاد مختل کند، ممکن است بخواهید برای شرکت در اتاق فرار ترسناک تجدید نظر کنید. اتاق فرار ترسناک بدون شک گزینه مناسبی برای شما نخواهد بود و بهتر است سراغ اتاق فرارهایی بروید که ژانرهای دیگری همچون اتاق فرار کاراگاهی و یا اتاق فرار غیر ترسناک – معمایی دارند.

در اتاق فرار ترسناک، انتظار معما های سخت را نداشته باشید

وقتی می ترسید ، تمرکز و عملکرد در حالت بیشینه توانایی شما بسیار دشوارتر است. نور اتاق فرارهای ترسناک  معمولاً  به سمت تاریکی میروند و با توجه به وضعیت کلی ناآرام شما ، معادلات ریاضی و معماهای منطقی پیچیده مناسب نیستند. بنابراین برای حل یک معمای پیچیده ممکن است لازم باشد انتظارات خود را پایین بیاورید. اگر از آن دسته از بازیکنان هستید که از حل کردن معما لذت می برید اتاق فرار غیر ترسناک -معمایی  بهترین پیشنهاد برای شما می باشد.

صحنه ای از اتاق فرار ترسناک

به سرنخ های پنهان توجه کنید

در اتاق فرار ترسناک، نور، صدا یا بازیگران معمولاً سعی می‌کنند شما را به مسیر درست هدایت کنند. به عنوان مثال، اگر اتاق به جز چند مکان با نور مناسب، تاریک می‌باشد، باید بر روی قسمت‌های روشن‌تر تمرکز اصلی شما باشد. بازیگران ممکن است اشیای ارزشمندی را به شما پیشنهاد دهند یا نکات مهم کلامی را ارائه دهند. به دلیل غالب شدن ترس آن‌ها را نادیده نگیرید. در اسکیپ روم ترسناک مرسوم است که شما برای پیدا کردن بعضی سرنخ‌ها دستتان را داخل جاهای تاریک یا خطرناک کنید.

به داستان ایمان داشته باشید 

سعی کنید شک و تردید خود را بیرون اتاق فرار بگذارید و به هر آنچه در داخل منتظر شما است روشن باشید. حتی اگر مطمئناً می‌دانید که زامبی‌ها واقعی نیستند، شما مجاز به ترس از آن‌ها هستید! موضوع اصلی این است که احساس می‌کنید سطح آدرنالین شما در حد بالاتری وجود دارد، بنابراین نگرش «من خیلی شجاع هستم و می‌دانم که شما یک بازیگر هستید» می‌تواند لذت شما و تیم شما را خراب کند. یادتان نرود شما یک اتاق فرار ترسناک را برای بازی انتخاب کرده اید.

در اتاق فرار ترسناک وحشت نکنید

بین غوطه وری کامل و به خاطر سپردن اینکه هنوز یک بازی است مرزی وجود دارد. شل گرفتن تا حد وحشت کامل مخرب است و فقط تجربه را از شما می‌گیرد. برای جلوگیری از آن، می‌توانید هر چند وقت یک بار به خود یادآوری کنید که این یک بازی با هدفی سرگرم کننده است و هیچ کس قصد آسیب رساندن به شما را ندارد. هدف اتاق فرارهای ترسناک اینه که شما هیجان زده شوید و از آن لذت ببرید نه اینکه اذیت شوید.

اسکیپ روم ترسناک

برای برخی از تاکتیک های استاندارد ترساندن آماده شوید

گرچه واقعاً ترساندن کسی به زمان و پشتکار نیاز دارد ، اما چند راه موثر سریع نیز وجود دارد. این شامل ترس های ناگهانی پرش ، چراغ های چشمک زن ، جلوه های صوتی مهیج و وسایل ترسناک است. همچنین احتمال زیادی وجود دارد که تیم شما در مقطعی از هم جدا شود – در اتاق فرارهای ترسناک اصطلاحی وجود دارد به نام” بک زدن ” که در آن یکی از بازیکنان مجبور می شود تمام مراحل بازی را به تنهایی به عقب برگردد و تمامی اون اتفاقاتی که تا آن لحظه با دوستان خود تجربه کرده است را به تنهایی تجربه کند.

 

در اسکیپ روم ترسناک ایمنی شما حرف اول را می زند

اگر در هر لحظه نسبت به وضعیت جسمی و روحی خود نگران هستید یا بیش از آنکه بخواهید تحمل کنید ترسیده‌اید، بازی را فوراً متوقف کنید. هیچ یک از موارد بالا هدف اتاق فرار نیست و شما مجبور نیستید با چیزی که نگران کننده است کلنجار بروید. یا بازی به اندازه کافی متعادل نیست، یا اتاق‌ فرارهای ترسناک سرگرمی مناسب شما نیستند.

لباس ساده و کفش راحت بپوشید

برای تجربه بازی اتاق فرار با ژانر ترسناک، بهتر است لباس‌های راحت و مناسب برای فعالیت‌های فیزیکی را انتخاب کنید. همچنین، بهتر است از لباس‌های تاریک و کمرنگ استفاده کنید تا در محیط بازی به عنوان هدف دشمنان یا فریبکاران ظاهر نشوید و تجربه بازی را بیشتر لذت بخش کنید. در نهایت، برای حفظ ایمنی، بهتر است از کفش‌های مناسب و غیر لغزنده استفاده کنید تا بهترین تجربه از بازی را داشته باشید و لباسی بپوشید که با خون تقلبی یا مواد دیگر خیس یا کثیف نشوید. (چه کسی می‌داند که چه چیزی برای هیجان شما درنظر گرفته شده است؟)

بازیگران اتاق فرار ترسناک

به اکتورهای اتاق فرار ترسناک صدمه نزنید

در واقع بهتر است از دست زدن به اکتورهای اتاق فرار خودداری کنید. قطعاً چیزی به سمت آن‌ها پرتاب نکنید یا هل ندهید. سعی نکنید آن‌ها را دست بیندازید. بازیگران یا گردانندگان افرادی درست مثل شما هستند که به سادگی کار خود را انجام میدهند، و اگر ترسیده‌اید، این بدان معنی است که آن‌ها در این کار مهارت دارند! اگر بازیگری در تلاش است که اعضای گروه را جدا کند، بهتر است این کار را انجام دهید.
در ماههای گذشته متاسفانه تعداد زیادی از بازیگران اتاق‌ فرارهای ترسناک دچار اسیب جدی از سمت بازیکنان شده اند. در زمانی که احساس ترس کردید به هیچ عنوان به سمت آن‌ها حمله‌ور نشوید و یا مشت و لگد نزنید. این در حال حاضر بزرگترین نگرانی دارندگان اتاق فرارهای ترسناک است.

هرگز در تاریکی ندوید!

نمی‌توانیم اهمیت این مسئله را به اندازه کافی تأکید کنیم که بیشتر حوادث ناگوار هنگامی اتفاق می‌افتد که مردم وحشت می‌کنند و به دیوارها برخورد می‌کنند یا چیزی را به زور می‌کنند. لطفاً، اگر چراغ‌ها خاموش است یا نمی‌توانید مکان خود را ببینید، به هیچ وجه حرکت نکنید، مگر اینکه کاملاً مجبور شوید، یا این کار را با دقت انجام دهید. اطمینان داشته باشید که اصلا مهم نیست چه کسی شما را تعقیب می‌کند!

آیا اتاق فرار ترسناک، خطرناک است؟

بازی اتاق فرار ترسناک به طور کلی به نظر نمی‌رسد که خطرناک باشد، اما همانند هر فعالیت دیگری، برخی مسایل و خطرات مربوط به آن وجود دارد که باید مورد توجه قرار گیرند. مجموعه های اتاق فرار تلاش میکنند که هرگونه موردی که احتمال آسیب زدن به بازیکنان را داشته باشد را ایمن سازی کنند. با این حال مشاوره تلفنی قبل از بازی با برگزار کنندگان آن در خصوص شرایط و فضای بازی و فوبیاهای احتمالی که دارید در تجربه شما از آن بازی تاثیر بسیار زیاد و مثبتی خواهد داشت.

حداقل سن ورود به بازیهای ترسناک چقدر است؟

۱۷ سال تمام حداقل سن در نظر گرفته برای این ژانر اتاق فرار است و امکان حضور افراد زیر این سن با بزرگترها نیز وجود ندارد. این را در نظر داشته باشید که شک‌های داخل بازی امکان آسیب زدن به روحیه افراد زیر این سن را دارد.

قیمت اتاق فرار ترسناک چقدر است؟

قیمت اتاق فرار ترسناک در سال ۱۴۰۲ تقریبا  مبلغی حدود ۱۰۰.۰۰۰ تومان الی ۲۰۰.۰۰۰ تومان به ازای هر نفر می‌باشد و برای انجام این بازی با یک گروه حداقلی چهار نفره مبلغی در حدود ۴۰۰.۰۰۰ تومان را باید در نظر بگیرید.

رزرو اتاق فرار ترسناک 

شما می‌توانید در همین صفحه، بازی اسکیپ روم ترسناک مورد نظر خود را انتخاب و با ورود به صفحه اختصاصی بازی به صورت آنلاین و تلفنی رزرو نمایید.

بهترین اتاق فرار ترسناک

باید به این مورد توجه کنید که تجربه هرکس در بازی اتاق فرار متفاوت می باشد و به عوامل متعددی بستگی دارد. از این رو بهترین اتاق فرار ترسناک وجود ندارد و همه چی بستگی به تجربه شما دارد. البته در مجله اسکیپ روم ما سعی کرده ایم که بهترین اتاق فرارهای کشور را جمع آوری کنیم.

اتاق‌های فرار ترسناک می‌توانند بسیار سرگرم کننده باشند، به شرطی که بدانید در مقابل چه کسانی هستید و محدودیتی وجود ندارد که لذت تجربه شما را از بین ببرد.

و اما…

به نظر میرسد که اکنون شما آماده انتخاب یکی از اتاق‌ها از میان گزینه‌های گسترده اتاق‌های فرار ترسناک هستید. موفق باشید! برای فرار پیروزمندانه، پیشاپیش به شما تبریک میگویم.