رونمایی از وب سایت جدید مجله اتاق فرار..!
اتاق فرار ترسناک

اتاق فرار ترسناک

اتاق فرار ترسناک یکی از ژانرهای محبوب اتاق فرار است که در آن شرکت کنندگان در یک اتاق محدود قرار می‌گیرند و باید با حل پازل‌ها، حدس زدن، جستجو، حل چالش‌ها و با کمک یکدیگر، از اتاق ترسناک خارج شوند.
با این حال، اتاق فرار ترسناک بازی‌ است که برای افزایش تجربه واقع‌گرایی و ترس در شرکت‌کنندگان طراحی شده است.
شما در مجله اتاق فرار می توانید لیست بهترین اتاق فرارهای ترسناک را مشاهده و به صورت آنلاین آنها را رزرو نمایید.

اتاق فرارهای پیشنهادی

اتاق فرار ترسناک تهران و کرج

همه می‌گفتند که آتش، گناه را می‌سوزاند و از بین می‌برد. «پس آتش مقدس است» امّا این بار آتش، گناه آفرید! گناه آتش این بود: بی‌گناه را سوزاند! «پس آتش دیگر مقدس نیست»
یک اشتباه ساده انسان ماجراجو را وارد بازی خطرناکی می‌کند. کتابی که هیچ کس نمی‌داند درون آن چیست کتابی که تشنه خون است اما ماجرا فقط به یک کتاب ساده ختم نمی‌شود! فاجعه‌ای بزرگ در راه است.
حتما شما هم راجب خونه مک کامی چیزهایی شنیدید. آره همون خونه شکنجه با اون مرد وحشی که بویی از انسانیت و رحم نبرده! اگر پیام من به دستتون رسید ازتون میخوام یک تیم از باهوش‌ترین افراد تشکیل بدید و منو از اینجا نجات بدید!
دو سال پیش پدرش رو توی تصادف ناگهانی از دست میده و الان کابوس شبانش به واقعیت تبدیل شده. احساس پوچی تمام ذهنشو درگیر کرده.
در حیاط خانه فواد ثریا چه می‌گذرد؟ چه سرّی در گرمابه حاج رضا نهفته است که از چندین سال پیش تا کنون متروکه شده است و صداهای عجیب و غریب از درون آن شنیده می‌شود، صداهایی شبیه پچ پچ کردنو هَمهَمه، قهقهه، آیا این مکان‌ها طلسم شده؟ کسبه محل و اهالی خانه تصمیم گرفتند که از جادوگری قهار و معروف به نام اَبونُواس بخواهند که به این محله بیاید و کاری کند، آیا اَبونُواس همان طلسم‌شکن قصه‌ی ماست؟
چند وقتی که توی محله حاجی آباد (شهر ری) شایعه شده توی یکی از کوچه‌ها که مهمانسرای سیف الله هست شب‌ها صداهای عجیبی به گوش می رسه. تمام کسبه‌ای که توی اون کوچه هستند بازارشون کساد شده مخصوصا نجاری که نزدیک مهمانسرا هست. حتی همسایه‌ها می‌ترسند شب‌ها پاشونو بیرون بزارن. اوستا نجار از این جریان خیلی ناراحته به نزدیکترین پاسگاه شکایت می کنه، بعد از برسی شکایت اوستا نجار یه گروه بازرس به اون محله اعزام میشه…
همیشه توی زندگی‌ام ترس از دست دادن داشتم. ولی الان دیگه ندارم چون همه چیزم رو از دست دادم…!
سلام ما از بخت بدمون یه خونه‌ای و اجاره کردیم … دو روز اول همچی خوب پیش می‌رفت تا اون روز وحشتناک… احمد خودشو درگیر اشکال روی دیوار اتاق کرد. هرچی احمد و صدا کردم انگار صدای منو نمی شنید. رفتم توی اتاق تا که دیدمش احمد دیگه احمد قبل نبود. الان که دارم اینارو میگم وقت اذانِ فقط توی این زمان میتونم تا حدودی خودم باشم. لطفا کمکمون کنید!
میدونم اینجا باید داستان یه بازی رو بنویسم؛ اما این متن در مورد یه بازی نیست! این پیام، یه درخواست کمکه. درخواست کمک از شما که میدونید «اتاق فرار» چیه و تجربشو دارید.
چند سالی میشه که عمرم رو برای پیدا کردن گنج تلف کردم اما مطمئنم این بار دیگه اتلاف نیست. نمی‌تونم تنهایی پیداش کنم، هیچ فرد مورد اعتمادی برام نمونده. راجع به شما هم خیلی تحقیق کردم. می‌دونم که از پسش برمیاید. این گنج برای شما خیلی راحت بدست میاد اما رسیدن بهش دشواره. پس اگر قبول کردید و رفتید به روستای خلیفه، من از هیچ کمکی بهتون دریغ نمی‌کنم.
یار قمار باز کمر بست به رسوایی ما، ما تماشاگر او خلق تماشاگر ما ….
داستان‌ها آسیب می‌زنن؛ داستان‌ها درمان می‌کنن! فقط باید به اندازه کافی تکرارشون کنی…
بعد از پیدا شدن شهر زیرزمینی اوی در شهر کاشان و شروع تحقیقات سازمان میراث فرهنگی؛ به یک کتیبه با قدمت بسیار قبل‌تر از دوره سلجوقیان دست پیدا کردیم. به دستور ریاست سازمان میراث فرهنگی شما باستان‌شناسان ارشد به این جنگل اعزام می‌شید تا تحقیقات خودتون رو درمورد سنگ‌ها شروع کنید. امیدوارم موفق باشید.
سینما ترسی که چند وقتی هست فعالیت نمی‌کنه و هیچکس داخلش فیلمی نمی‌بینه…
ترسناک‌ترین فیلم ها رو با اتفاق‌های ترسناک و اکت بازیگران فیلم را با ما تجربه کنید.
سینما وحشت جایی که همراه با فیلم ترسناکی که براتون پخش میشه، اکتور هم داخل سینما هست که هیجان فیلم رو براتون بیشتر کنه!
شما توسط خانواده نیگان دعوت به ضیافت شب فیلم شده اید، اما قبل از ورود با فردریک رو به رو می‌شوید و فرصت کمک به او در حل کردن رمز و راز گذشته همسرش را هم دارید. انتخاب با شماست…
بهشت تاریک، سینما ترسی که توسط تیم دارک اسکواد طراحی شده تا شما عزیزان در محیطی جذاب در کنار هم تیمی‌های خودتون همراه فیلم دیدن، تجربه‌ی جدیدی از واژه ترس داشته
تا جایی که یادمه اون خانواده عاشق دیدن فیلم‌های ترسناک در سینمای خانگیشون بودن. لعنت بر روزی که اون دیو، سینما و … تسخیر کرد. احدی جرئت پا گذاشتن به اونجارو نداشت. اما آیا واقعاً او کنترل کاملی دارد یا پشت پرده‌ها چیزی در حال اجراست؟
با حس و حال یک جنگل رازآلود و در محیطی دنج با دوستانتون به صورت اختصاصی به تماشای فیلم ترسناک مورد نظرتون نشستید که البته در اون فضا تنها نیستید.
قرن‌ها پیش در تمدن مایاها خنجری ساخته شد که قدرت‌های خاصی داشت. سالیان سال از آن خنجر برای ساختن یک امپراطوری قدرتمند استفاده شد تا اینکه یک خیانت همه چیز را عوض کرد و خنجر گم شد…
کسانی‌که درب را آهسته و بی‌سروصدا می‌بندند، قصد بازگشت ندارند. من در تاریکی خدا و شیطان را صدا می‌کردم. برای من فرقی نداشت که کدام‌یک می‌آیند. حالا هیولایی که به دنبال من است را، گاه‌به‌گاه در آینه‌ها می‌بینمش. از من سوال نکن، با من حرف نزن، فقط بمان!
شما به عنوان خریداران عکس‌های گران قیمت و خاص وارد گالری هنری مردی به اسم استفانو والنتینی می‌شوید ...
مردی در مراکش بهم گفت مردم با‌ایمان برای شروع هر کاری از اسم خدا یاد می‌کنند.. اسم‌ها در جهان ماورا ارزش بالایی دارند.. طلسم را برعکس بخوان؛ \\\"مسلط\\\" زمانی که به اسم اهریمن مسلط بشوی بزرگترین رازش را فهمیدی... به آدرس بیایید و منتظر تماس من باشید؛
شما دزدان زبده و خبره شهر هستید که مطلع شدید در خانه ای در شرق تهران چندین الماس زیبا از سراسر دنیا جمع آوری شده. تصمیم دارید برای دزدی الماس‌ها به این خانه بروید ولی بی‌خبر از اینکه…
روستایی که سالها اسیر خشکسالی شده و به همین خاطر اسم ظلم آباد رو براش گذاشتن. تا اینکه حکیمی بنام آدم وارد روستا میشه و ...
جاهایی در تاریکی وجود دارند که ما درباره‌اش نمیدانیم جایی که آن‌ها ما را نظاره می‌کنند. من، شما و تمام آدم‌هایی که می‌شناسیم و نمی‌شناسیم در زندگی چیزهای با ارزشی را از دست داده‌ایم؛ گاهی با ارزش‌ترین داراییمان را. این چیزهای با ارزش بعدِ از دست رفتن به کجا می‌روند؟ به جایی به نام آواجیغ…
بعد از پیامی که فرهاد بهم داد دیگه ازش خبری ندارم. اما من حس می‌کنم که هنوز تو همون خونه است. امشب می‌رم اون‌جا تا پیداش کنم، شما هم باهام بیاید تا مراقبم باشید!
لئوناردو کالینز فرزند ادوارد کالینز از معروف ترین اشراف زاده های شهره ، مدتی پیش تمام اعضا خانوادش در یک شب سرد و بارونی ناپدید شدن ،
کاش هیچ‌وقت اون دختربچه‌ی یتیم رو به خونه‌م نمی‌آوردم… .
پیر مردی که چندین ماه توسط موجودات ماورائی مورد آزار و اذیت قرار می‌گرفت توسط فرزندانش به ندامتگاهی در شهر طهران سپرده شد. این پیر مرد در همان شب اول به بی‌رحم‌ترین شکل مرد را به قتل رساند و حضور شیطانی‌اش این ندامتگاه را متروکه و خوفناک کرد. حال شما به طور ناخواسته وارد این ندامتگاه شده‌اید. سعی کنید به سرنوشت افراد این ندامتگاه دچار نشوید
شما دانشجویان تحقیق برروی علوم غریبه و ماوراالطبیعه هستید. ولی هیچ اعتقادی به بودن این موجودات ندارید. ولی بدنبال اثباتش هم هستید که همه شمارو به سمت فردی دعانویس و آشنا به علوم غریبه بنام شیخ قراب سوق می‌دهند و شما تصمیم به همکاری با این فرد دارید.
احمد بازم صدای اذان میاد لعنت به اون روزی ک مااون خونه لعنتی رو تو محله کوه سنگی اجاره کردیم و بدبختی هامون شروع شد... الان مدت هاس به جز وقت اذان کنترلی روی خودمون نداریم مایا باید نجات پیدا کنیم یا زندگیمون تو همین محله به پایان برسه.... این محله خیلی بزرگ و ترسناکه... احمد یه نفرداره بهمون نزدیک میشه! صدای اذان داره قطع میشه... کاش کسی کمکمون بیاد
من، خسرو، اومدم دنبال گنج. مدت زیادیه که این‌جام. کاش هیچ‌وقت نمی‌اومدم! حرفایی که راجع به این خونه می‌زدن رو باید باور می‌کردم. طلسم، طلسمو اونا برداشتنش!
همه سرگردان میشن، همه صدمه می‌بینن، و در رابطه با کاری که با دیگران انجام داده‌اید کارمایی وجود دارد…

جدیدترین اتاق های فرار

توضیحات بیشتر

نکاتی درمورد “اتاق فرار های ترسناک”

 

اتاق فرار ترسناک را بدون شک می‌توان محبوبترین ژانر اتاق فرار در ایران دانست و در حال حاضر می‌توان گفت که ۹۰ درصد بازیهای در حال اجرا در کشور در این سبک اجرا می‌گردد. در بازی اسکیپ روم ترسناک، ترس از طریق ایجاد فضا و دکور ترسناک و همچنین حضور بازیکنان با ماسک و پوشش خاص و اتفاقات غیر منتظره از قبیل جا به جایی اشیا و یا افتادن آن‌ها صورت می‌گیرد.
در این قسمت به نکاتی که قبل از تجربه اتاق فرارهای ترسناک باید داشته باشید می‌پردازیم.

قبل از تجربه اتاق فرار ترسناک، از آنچه به آن مبتلا هستید آگاه باشید

اگر مشکل اضطرابی دارید، باردار هستید یا شرایط پزشکی دیگری دارید که می‌تواند توانایی شما را برای آسوده فکر کردن یا حرکت آزاد مختل کند، ممکن است بخواهید برای شرکت در اتاق فرار ترسناک تجدید نظر کنید. اتاق فرار ترسناک بدون شک گزینه مناسبی برای شما نخواهد بود و بهتر است سراغ اتاق فرارهایی بروید که ژانرهای دیگری همچون اتاق فرار کاراگاهی و یا اتاق فرار غیر ترسناک – معمایی دارند.

در اتاق فرار ترسناک، انتظار معما های سخت را نداشته باشید

وقتی می‌ترسید، تمرکز و عملکرد در حالت بیشینه توانایی شما بسیار دشوارتر است. نور اتاق فرارهای ترسناک  معمولاً  به سمت تاریکی میروند و با توجه به وضعیت کلی ناآرام شما، معادلات ریاضی و معماهای منطقی پیچیده مناسب نیستند. بنابراین برای حل یک معمای پیچیده ممکن است لازم باشد انتظارات خود را پایین بیاورید. اگر از آن دسته از بازیکنان هستید که از حل کردن معما لذت می‌برید اتاق فرار غیر ترسناک -معمایی  بهترین پیشنهاد برای شما می‌باشد

 

صحنه ای از اتاق فرار ترسناک

 

به سرنخ های پنهان توجه کنید

در اتاق فرار ترسناک، نور، صدا یا بازیگران معمولاً سعی می‌کنند شما را به مسیر درست هدایت کنند. به عنوان مثال، اگر اتاق به جز چند مکان با نور مناسب، تاریک می‌باشد، باید بر روی قسمت‌های روشن‌تر تمرکز اصلی شما باشد. بازیگران ممکن است اشیای ارزشمندی را به شما پیشنهاد دهند یا نکات مهم کلامی را ارائه دهند. به دلیل غالب شدن ترس آن‌ها را نادیده نگیرید. در اسکیپ روم ترسناک مرسوم است که شما برای پیدا کردن بعضی سرنخ‌ها دستتان را داخل جاهای تاریک یا خطرناک کنید.

برای تجربه بهتر در اتاق فرارهای ترسناک، به داستان ایمان داشته باشید 

سعی کنید شک و تردید خود را بیرون اتاق فرار بگذارید و به هر آنچه در داخل منتظر شما است روشن باشید. حتی اگر مطمئناً می‌دانید که زامبی‌ها واقعی نیستند، شما مجاز به ترس از آن‌ها هستید! موضوع اصلی این است که احساس می‌کنید سطح آدرنالین شما در حد بالاتری وجود دارد، بنابراین نگرش «من خیلی شجاع هستم و می‌دانم که شما یک بازیگر هستید» می‌تواند لذت شما و تیم شما را خراب کند. یادتان نرود شما یک اتاق فرار ترسناک را برای بازی انتخاب کرده اید.

در اتاق فرار ترسناک وحشت نکنید

بین غوطه وری کامل و به خاطر سپردن اینکه هنوز یک بازی است مرزی وجود دارد. شل گرفتن تا حد وحشت کامل مخرب است و فقط تجربه را از شما می‌گیرد. برای جلوگیری از آن، می‌توانید هر چند وقت یک بار به خود یادآوری کنید که این یک بازی با هدفی سرگرم کننده است و هیچ کس قصد آسیب رساندن به شما را ندارد. هدف اتاق فرارهای ترسناک اینه که شما هیجان زده شوید و از آن لذت ببرید نه اینکه اذیت شوید.

 

اسکیپ روم ترسناک

 

در اتاق فرار ترسناک، برای برخی از تاکتیک های استاندارد ترساندن آماده شوید

گرچه واقعاً ترساندن کسی به زمان و پشتکار نیاز دارد ، اما چند راه موثر سریع نیز وجود دارد. این شامل ترس های ناگهانی پرش ، چراغ های چشمک زن ، جلوه های صوتی مهیج و وسایل ترسناک است. همچنین احتمال زیادی وجود دارد که تیم شما در مقطعی از هم جدا شود – در اتاق فرارهای ترسناک اصطلاحی وجود دارد به نام” بک زدن ” که در آن یکی از بازیکنان مجبور می شود تمام مراحل بازی را به تنهایی به عقب برگردد و تمامی اون اتفاقاتی که تا آن لحظه با دوستان خود تجربه کرده است را به تنهایی تجربه کند.

 

در اسکیپ روم ترسناک ایمنی شما حرف اول را می زند

اگر در هر لحظه نسبت به وضعیت جسمی و روحی خود نگران هستید یا بیش از آنکه بخواهید تحمل کنید ترسیده‌اید، بازی را فوراً متوقف کنید. هیچ یک از موارد بالا هدف اتاق فرار نیست و شما مجبور نیستید با چیزی که نگران کننده است کلنجار بروید. یا بازی به اندازه کافی متعادل نیست، یا اتاق‌ فرارهای ترسناک سرگرمی مناسب شما نیستند.

لباس ساده و کفش راحت بپوشید

برای تجربه بازی اتاق فرار با ژانر ترسناک، بهتر است لباس‌های راحت و مناسب برای فعالیت‌های فیزیکی را انتخاب کنید. همچنین، بهتر است از لباس‌های تاریک و کمرنگ استفاده کنید تا در محیط بازی به عنوان هدف دشمنان یا فریبکاران ظاهر نشوید و تجربه بازی را بیشتر لذت بخش کنید. در نهایت، برای حفظ ایمنی، بهتر است از کفش‌های مناسب و غیر لغزنده استفاده کنید تا بهترین تجربه از بازی را داشته باشید و لباسی بپوشید که با خون تقلبی یا مواد دیگر خیس یا کثیف نشوید. (چه کسی می‌داند که چه چیزی برای هیجان شما درنظر گرفته شده است؟)

 

بازیگران اتاق فرار ترسناک

 

به اکتورهای اتاق فرار ترسناک صدمه نزنید

در واقع بهتر است از دست زدن به اکتورهای اتاق فرار خودداری کنید. قطعاً چیزی به سمت آن‌ها پرتاب نکنید یا هل ندهید. سعی نکنید آن‌ها را دست بیندازید. بازیگران یا گردانندگان افرادی درست مثل شما هستند که به سادگی کار خود را انجام میدهند، و اگر ترسیده‌اید، این بدان معنی است که آن‌ها در این کار مهارت دارند! اگر بازیگری در تلاش است که اعضای گروه را جدا کند، بهتر است این کار را انجام دهید.
در ماههای گذشته متاسفانه تعداد زیادی از بازیگران اتاق‌ فرارهای ترسناک دچار اسیب جدی از سمت بازیکنان شده اند. در زمانی که احساس ترس کردید به هیچ عنوان به سمت آن‌ها حمله‌ور نشوید و یا مشت و لگد نزنید. این در حال حاضر بزرگترین نگرانی دارندگان اتاق فرارهای ترسناک است.

لطفا!! در اتاق فرار ترسناک هرگز در تاریکی ندوید!

نمی‌توانیم اهمیت این مسئله را به اندازه کافی تأکید کنیم که بیشتر حوادث ناگوار هنگامی اتفاق می‌افتد که مردم وحشت می‌کنند و به دیوارها برخورد می‌کنند یا چیزی را به زور می‌کنند. لطفاً، اگر چراغ‌ها خاموش است یا نمی‌توانید مکان خود را ببینید، به هیچ وجه حرکت نکنید، مگر اینکه کاملاً مجبور شوید، یا این کار را با دقت انجام دهید. اطمینان داشته باشید که اصلا مهم نیست چه کسی شما را تعقیب می‌کند!

آیا اتاق فرار ترسناک، خطرناک است؟

بازی اتاق فرار ترسناک به طور کلی به نظر نمی‌رسد که خطرناک باشد، اما همانند هر فعالیت دیگری، برخی مسایل و خطرات مربوط به آن وجود دارد که باید مورد توجه قرار گیرند. مجموعه های اتاق فرار تلاش میکنند که هرگونه موردی که احتمال آسیب زدن به بازیکنان را داشته باشد را ایمن سازی کنند. با این حال مشاوره تلفنی قبل از بازی با برگزار کنندگان آن در خصوص شرایط و فضای بازی و فوبیاهای احتمالی که دارید در تجربه شما از آن بازی تاثیر بسیار زیاد و مثبتی خواهد داشت.

حداقل سن ورود به بازیهای اتاق فرار ترسناک چقدر است؟

۱۷ سال تمام حداقل سن در نظر گرفته برای این ژانر ترسناک اتاق فرار است و امکان حضور افراد زیر این سن با بزرگترها نیز وجود ندارد. این را در نظر داشته باشید که شک‌های داخل بازی امکان آسیب زدن به روحیه افراد زیر این سن را دارد.

قیمت اتاق فرار ترسناک چقدر است؟

قیمت اتاق فرار ترسناک در سال ۱۴۰۲ تقریبا  مبلغی حدود 150.000 تومان الی 250.000 تومان به ازای هر نفر می‌باشد و برای انجام این بازی با یک گروه حداقلی چهار نفره مبلغی در حدود 600.000 تومان را باید در نظر بگیرید.

رزرو اتاق فرار ترسناک 

شما می‌توانید در همین صفحه، بازی اتاق فرار ترسناک مورد نظر خود را انتخاب و با ورود به صفحه اختصاصی بازی به صورت آنلاین و تلفنی رزرو نمایید.

 

اتاق فرار ترسناک تهران

 

اتاق فرار ترسناک تهران

اگر به دنبال اتاق فرار ترسناک تهران میگردید بدون شک در این صفحه انتخاب‌های زیادی خواهید داشت. در حال حاضر بیشترین اتاق فرار ترسناک در تهران قرار گرفته است و ما در این صفحه به معرفی ترسناکترین اتاق فرارهای تهران پرداختیم که شما براحتی میتوانید آن‌ها را مشاهده و ترسناکترنی اتاق فرار تهران را با توجه به امتیاز و نظرات به صورت انلاین رزرو نمایید.

بهترین اتاق فرار ترسناک

باید به این مورد توجه کنید که تجربه هرکس در بازی اتاق فرار متفاوت می باشد و به عوامل متعددی بستگی دارد. از این رو بهترین اتاق فرار ترسناک وجود ندارد و همه چی بستگی به تجربه شما دارد. البته در مجله اتاق فرار ما سعی کرده ایم که بهترین اتاق فرارهای ترسناک کشور را جمع آوری کنیم.

اتاق فرارهای ترسناک می‌توانند بسیار سرگرم کننده باشند، به شرطی که بدانید در مقابل چه کسانی هستید و محدودیتی وجود ندارد که لذت تجربه شما را از بین ببرد.

و اما…

به نظر میرسد که اکنون شما آماده انتخاب یکی از اتاق‌های ترسناک از میان گزینه‌های گسترده اتاق‌های فرار ترسناک هستید. موفق باشید! برای فرار پیروزمندانه، پیشاپیش به شما تبریک میگویم.