رونمایی از وب سایت جدید مجله اتاق فرار..!
اتاق فرار ترسناک

اتاق فرار ترسناک

اتاق فرار ترسناک یکی از ژانرهای محبوب اتاق فرار است که در آن شرکت کنندگان در یک اتاق محدود قرار می‌گیرند و باید با حل پازل‌ها، حدس زدن، جستجو، حل چالش‌ها و با کمک یکدیگر، از اتاق ترسناک خارج شوند.
با این حال، اتاق فرار ترسناک بازی‌ است که برای افزایش تجربه واقع‌گرایی و ترس در شرکت‌کنندگان طراحی شده است.
شما در مجله اتاق فرار می توانید لیست بهترین اتاق فرارهای ترسناک را مشاهده و به صورت آنلاین آنها را رزرو نمایید.

اتاق فرارهای پیشنهادی

اتاق فرار ترسناک تهران و کرج

در سال ۲۰۰۶ شما برای بازدید از منطقه توریستی «دهکده عروسک ها» واقع در کارگو ایتالیا، به سفر می‌روید که متوجه می‌شوید ورود به دهکده زمان زیادی است که ممنوع شده است. در راه بازگشت با تابلویی رو به رو می‌شوید که روی آن نوشته «بازدید از عمارت عروسکی مستر جونز»
یک دختری از یک خانواده پرجمعیت بود که یک شب کنار جنگل محل زندگیشون گشت میزده. ماه توی آسمون نظرشو جلب می‌کنه و می‌بینه که ماه به رنگ خون دراومده. که همون لحظه شخصی ظاهر میشه و به اون دختر وعده مردن تک تک اعضای خانواده‌شو میده و به طلسم نامیر بودن دچار میشه و ….
حدود ۲ ساله یه روستا نزدیکی شهر بروجرد خالی از سکنه شده، شایعه‌های زیادی از اون‌ روستا پخش شده، ما هم چند تا جوون ماجرا جو، دوست‌ داشتیم بریم و یه سر و گوشی آب بدیم …
چند سالی از اون اتفاق و مرگ خانواده عزیزم می‌گذره. دعوت من رو پذیرا باشید و امشب به خانه قدیمی من، که سال‌ها بخاطر خاطرات پا توش نذاشتم بیاید، تا دلیل چند سال فعالیت نکردن من رو بدونید و من رو در ساخت بزرگ‌ترین فیلم سینمای وحشت همراهی کنید. به امید دیدار
دلاک حمام به صورت ناگهانی و عجیب ناپدید می‌شود. از آن پس هرکس وارد حمام شده به صورت دیوانه‌وار بیرون آمده و با هیچکس صحبت نکرده است. به کمک شما احتیاج دارد تا بتواند ارواح و اجنه را شکست دهد تا ساختمان حمام را پاکسازی و آزاد کند.
منو دوستام علاقه شدیدی به بازدید از جاهای قدیمی و باستانی داریم، بنابراین تصمیم گرفتیم از چند مکان قدیمی بازدید کنیم، به محض ورودمون به آنجا متوجه شدیم که …
در فرا سوی تاریکی‌ها در ناکجا آباد بنا شده با انزجار وهم و ترس در پی نجات آرمانی از یاد رفته به نام انسانیت، گرفتار چنگال پزشکی شدم که حتی بویی از خوی آدم‌های وسط شهر نبرده و سال هاست چشم انتظار کسانی هستم که من را از این مخروبه نجات دهند، ولی ….
طبق شنیده‌ها در اطراف تالاب ارواح مازندران مکانی نامعلوم وجود دارد که محفل ساحره‌ای پیر است. شما به وسیله شخصی که ادعا می‌کنه مکان ساحره رو می‌شناسه و به طمع برآورده شدن آرزوهاتون، راهی محفل شدین تا با ساحره‌ی پیر ملاقات کنید.
طبق گزارشات به دست آمده بیماری خطرناک و مسری کل شهر رو فراگرفته و دولت دستور تخلیه فوری شهر رو داده است. اما ۲۴ ساعت پیش آخرین هلیکوپتر نجات شهروندان از فرودگاه جنوبی شهر خارج شده. شما گروهی از افراد هستید که از هلیکوپتر جا موندین و برای بقا قصد خروج از شهر رو دارین.
۲۰ دی ماه سال ۱۲۳۰ خورشیدی، خون از رگ‌های امیر کبیر در حمام فین کاشان جاری شد. از آن زمان تا به حال این حمام دچار کینه، نفرین و سنگینی شده است حجم این سنگینی به قدری است که سالیان سال است تا کنون درب این حمام بر روی عموم بسته بود. آیا برای قدم گذاشتن در این حمام شوم و کشف معمای محمد تقی خان پیشمان نشده اید؟!
روسیه سن پترزبورگ فراخوان بهترین کاراگاه‌های سرویس اطلاعات و امنیتی کشور روسیه به یتیم خانه‌ای در سن پترزبورگ می‌روند به دنبال کاتیا دختر بچه‌ای که مشکوک به قتل خانوادگی می‌باشد. حدود یک سال است که کاتیا را از زندان کودکان به یتیم خانه فرستاده اند…

جدیدترین اتاق های فرار

توضیحات بیشتر

نکاتی درمورد “اتاق فرار های ترسناک”

 

اتاق فرار ترسناک را بدون شک می‌توان محبوبترین ژانر اتاق فرار در ایران دانست و در حال حاضر می‌توان گفت که ۹۰ درصد بازیهای در حال اجرا در کشور در این سبک اجرا می‌گردد. در بازی اسکیپ روم ترسناک، ترس از طریق ایجاد فضا و دکور ترسناک و همچنین حضور بازیکنان با ماسک و پوشش خاص و اتفاقات غیر منتظره از قبیل جا به جایی اشیا و یا افتادن آن‌ها صورت می‌گیرد.
در این قسمت به نکاتی که قبل از تجربه اتاق فرارهای ترسناک باید داشته باشید می‌پردازیم.

قبل از تجربه اتاق فرار ترسناک، از آنچه به آن مبتلا هستید آگاه باشید

اگر مشکل اضطرابی دارید، باردار هستید یا شرایط پزشکی دیگری دارید که می‌تواند توانایی شما را برای آسوده فکر کردن یا حرکت آزاد مختل کند، ممکن است بخواهید برای شرکت در اتاق فرار ترسناک تجدید نظر کنید. اتاق فرار ترسناک بدون شک گزینه مناسبی برای شما نخواهد بود و بهتر است سراغ اتاق فرارهایی بروید که ژانرهای دیگری همچون اتاق فرار کاراگاهی و یا اتاق فرار غیر ترسناک – معمایی دارند.

در اتاق فرار ترسناک، انتظار معما های سخت را نداشته باشید

وقتی می‌ترسید، تمرکز و عملکرد در حالت بیشینه توانایی شما بسیار دشوارتر است. نور اتاق فرارهای ترسناک  معمولاً  به سمت تاریکی میروند و با توجه به وضعیت کلی ناآرام شما، معادلات ریاضی و معماهای منطقی پیچیده مناسب نیستند. بنابراین برای حل یک معمای پیچیده ممکن است لازم باشد انتظارات خود را پایین بیاورید. اگر از آن دسته از بازیکنان هستید که از حل کردن معما لذت می‌برید اتاق فرار غیر ترسناک -معمایی  بهترین پیشنهاد برای شما می‌باشد

 

صحنه ای از اتاق فرار ترسناک

 

به سرنخ های پنهان توجه کنید

در اتاق فرار ترسناک، نور، صدا یا بازیگران معمولاً سعی می‌کنند شما را به مسیر درست هدایت کنند. به عنوان مثال، اگر اتاق به جز چند مکان با نور مناسب، تاریک می‌باشد، باید بر روی قسمت‌های روشن‌تر تمرکز اصلی شما باشد. بازیگران ممکن است اشیای ارزشمندی را به شما پیشنهاد دهند یا نکات مهم کلامی را ارائه دهند. به دلیل غالب شدن ترس آن‌ها را نادیده نگیرید. در اسکیپ روم ترسناک مرسوم است که شما برای پیدا کردن بعضی سرنخ‌ها دستتان را داخل جاهای تاریک یا خطرناک کنید.

برای تجربه بهتر در اتاق فرارهای ترسناک، به داستان ایمان داشته باشید 

سعی کنید شک و تردید خود را بیرون اتاق فرار بگذارید و به هر آنچه در داخل منتظر شما است روشن باشید. حتی اگر مطمئناً می‌دانید که زامبی‌ها واقعی نیستند، شما مجاز به ترس از آن‌ها هستید! موضوع اصلی این است که احساس می‌کنید سطح آدرنالین شما در حد بالاتری وجود دارد، بنابراین نگرش «من خیلی شجاع هستم و می‌دانم که شما یک بازیگر هستید» می‌تواند لذت شما و تیم شما را خراب کند. یادتان نرود شما یک اتاق فرار ترسناک را برای بازی انتخاب کرده اید.

در اتاق فرار ترسناک وحشت نکنید

بین غوطه وری کامل و به خاطر سپردن اینکه هنوز یک بازی است مرزی وجود دارد. شل گرفتن تا حد وحشت کامل مخرب است و فقط تجربه را از شما می‌گیرد. برای جلوگیری از آن، می‌توانید هر چند وقت یک بار به خود یادآوری کنید که این یک بازی با هدفی سرگرم کننده است و هیچ کس قصد آسیب رساندن به شما را ندارد. هدف اتاق فرارهای ترسناک اینه که شما هیجان زده شوید و از آن لذت ببرید نه اینکه اذیت شوید.

 

اسکیپ روم ترسناک

 

در اتاق فرار ترسناک، برای برخی از تاکتیک های استاندارد ترساندن آماده شوید

گرچه واقعاً ترساندن کسی به زمان و پشتکار نیاز دارد ، اما چند راه موثر سریع نیز وجود دارد. این شامل ترس های ناگهانی پرش ، چراغ های چشمک زن ، جلوه های صوتی مهیج و وسایل ترسناک است. همچنین احتمال زیادی وجود دارد که تیم شما در مقطعی از هم جدا شود – در اتاق فرارهای ترسناک اصطلاحی وجود دارد به نام” بک زدن ” که در آن یکی از بازیکنان مجبور می شود تمام مراحل بازی را به تنهایی به عقب برگردد و تمامی اون اتفاقاتی که تا آن لحظه با دوستان خود تجربه کرده است را به تنهایی تجربه کند.

 

در اسکیپ روم ترسناک ایمنی شما حرف اول را می زند

اگر در هر لحظه نسبت به وضعیت جسمی و روحی خود نگران هستید یا بیش از آنکه بخواهید تحمل کنید ترسیده‌اید، بازی را فوراً متوقف کنید. هیچ یک از موارد بالا هدف اتاق فرار نیست و شما مجبور نیستید با چیزی که نگران کننده است کلنجار بروید. یا بازی به اندازه کافی متعادل نیست، یا اتاق‌ فرارهای ترسناک سرگرمی مناسب شما نیستند.

لباس ساده و کفش راحت بپوشید

برای تجربه بازی اتاق فرار با ژانر ترسناک، بهتر است لباس‌های راحت و مناسب برای فعالیت‌های فیزیکی را انتخاب کنید. همچنین، بهتر است از لباس‌های تاریک و کمرنگ استفاده کنید تا در محیط بازی به عنوان هدف دشمنان یا فریبکاران ظاهر نشوید و تجربه بازی را بیشتر لذت بخش کنید. در نهایت، برای حفظ ایمنی، بهتر است از کفش‌های مناسب و غیر لغزنده استفاده کنید تا بهترین تجربه از بازی را داشته باشید و لباسی بپوشید که با خون تقلبی یا مواد دیگر خیس یا کثیف نشوید. (چه کسی می‌داند که چه چیزی برای هیجان شما درنظر گرفته شده است؟)

 

بازیگران اتاق فرار ترسناک

 

به اکتورهای اتاق فرار ترسناک صدمه نزنید

در واقع بهتر است از دست زدن به اکتورهای اتاق فرار خودداری کنید. قطعاً چیزی به سمت آن‌ها پرتاب نکنید یا هل ندهید. سعی نکنید آن‌ها را دست بیندازید. بازیگران یا گردانندگان افرادی درست مثل شما هستند که به سادگی کار خود را انجام میدهند، و اگر ترسیده‌اید، این بدان معنی است که آن‌ها در این کار مهارت دارند! اگر بازیگری در تلاش است که اعضای گروه را جدا کند، بهتر است این کار را انجام دهید.
در ماههای گذشته متاسفانه تعداد زیادی از بازیگران اتاق‌ فرارهای ترسناک دچار اسیب جدی از سمت بازیکنان شده اند. در زمانی که احساس ترس کردید به هیچ عنوان به سمت آن‌ها حمله‌ور نشوید و یا مشت و لگد نزنید. این در حال حاضر بزرگترین نگرانی دارندگان اتاق فرارهای ترسناک است.

لطفا!! در اتاق فرار ترسناک هرگز در تاریکی ندوید!

نمی‌توانیم اهمیت این مسئله را به اندازه کافی تأکید کنیم که بیشتر حوادث ناگوار هنگامی اتفاق می‌افتد که مردم وحشت می‌کنند و به دیوارها برخورد می‌کنند یا چیزی را به زور می‌کنند. لطفاً، اگر چراغ‌ها خاموش است یا نمی‌توانید مکان خود را ببینید، به هیچ وجه حرکت نکنید، مگر اینکه کاملاً مجبور شوید، یا این کار را با دقت انجام دهید. اطمینان داشته باشید که اصلا مهم نیست چه کسی شما را تعقیب می‌کند!

آیا اتاق فرار ترسناک، خطرناک است؟

بازی اتاق فرار ترسناک به طور کلی به نظر نمی‌رسد که خطرناک باشد، اما همانند هر فعالیت دیگری، برخی مسایل و خطرات مربوط به آن وجود دارد که باید مورد توجه قرار گیرند. مجموعه های اتاق فرار تلاش میکنند که هرگونه موردی که احتمال آسیب زدن به بازیکنان را داشته باشد را ایمن سازی کنند. با این حال مشاوره تلفنی قبل از بازی با برگزار کنندگان آن در خصوص شرایط و فضای بازی و فوبیاهای احتمالی که دارید در تجربه شما از آن بازی تاثیر بسیار زیاد و مثبتی خواهد داشت.

حداقل سن ورود به بازیهای اتاق فرار ترسناک چقدر است؟

۱۷ سال تمام حداقل سن در نظر گرفته برای این ژانر ترسناک اتاق فرار است و امکان حضور افراد زیر این سن با بزرگترها نیز وجود ندارد. این را در نظر داشته باشید که شک‌های داخل بازی امکان آسیب زدن به روحیه افراد زیر این سن را دارد.

قیمت اتاق فرار ترسناک چقدر است؟

قیمت اتاق فرار ترسناک در سال ۱۴۰۲ تقریبا  مبلغی حدود 150.000 تومان الی 250.000 تومان به ازای هر نفر می‌باشد و برای انجام این بازی با یک گروه حداقلی چهار نفره مبلغی در حدود 600.000 تومان را باید در نظر بگیرید.

رزرو اتاق فرار ترسناک 

شما می‌توانید در همین صفحه، بازی اتاق فرار ترسناک مورد نظر خود را انتخاب و با ورود به صفحه اختصاصی بازی به صورت آنلاین و تلفنی رزرو نمایید.

 

اتاق فرار ترسناک تهران

 

اتاق فرار ترسناک تهران

اگر به دنبال اتاق فرار ترسناک تهران میگردید بدون شک در این صفحه انتخاب‌های زیادی خواهید داشت. در حال حاضر بیشترین اتاق فرار ترسناک در تهران قرار گرفته است و ما در این صفحه به معرفی ترسناکترین اتاق فرارهای تهران پرداختیم که شما براحتی میتوانید آن‌ها را مشاهده و ترسناکترنی اتاق فرار تهران را با توجه به امتیاز و نظرات به صورت انلاین رزرو نمایید.

بهترین اتاق فرار ترسناک

باید به این مورد توجه کنید که تجربه هرکس در بازی اتاق فرار متفاوت می باشد و به عوامل متعددی بستگی دارد. از این رو بهترین اتاق فرار ترسناک وجود ندارد و همه چی بستگی به تجربه شما دارد. البته در مجله اتاق فرار ما سعی کرده ایم که بهترین اتاق فرارهای ترسناک کشور را جمع آوری کنیم.

اتاق فرارهای ترسناک می‌توانند بسیار سرگرم کننده باشند، به شرطی که بدانید در مقابل چه کسانی هستید و محدودیتی وجود ندارد که لذت تجربه شما را از بین ببرد.

و اما…

به نظر میرسد که اکنون شما آماده انتخاب یکی از اتاق‌های ترسناک از میان گزینه‌های گسترده اتاق‌های فرار ترسناک هستید. موفق باشید! برای فرار پیروزمندانه، پیشاپیش به شما تبریک میگویم.