چرا بازی اتاق فرار جذاب است؟

زمانی که شروع به بازی اتاق فرار می‎کنید، شاید متوجه نشوید که جذابیت این بازی در ماهیت قصه‌گویی آن نهفته است. به آن تعامل اجتماعی، حل معماها و چالش‌ها را نیز اضافه کنید، کدام ذهن را می‎شناسید که در میان یک مهلکه قرار بگیرد، اما همچنان خاموش و بی‎ تحرک باشد؟
شما خود را برای دقایقی خارج از زندگی و اتفاقات روزمره خواهید یافت. اکنون شما هستید که در قالب نقشی غیر از خود فرو رفته ‏اید. در داستانی بازی می‎ کنید که نقش اول آن را برعهده گرفته‌اید. بازی اسکیپ روم چنان شما را در خود غرق خواهد کرد، که فراموش می‌کنید، در چه زمان و مکانی زندگی می‌کنید.

نکته جالب دیگر بازی این است که تا سالیان سال، خاطره ه‎ایی مشترک و به ‏یادماندنی را با دوستان و آشنایان خود خواهید داشت. هر چند زمانی که یکبار این بازی را تجربه می‎کنید، برای دوباره شرکت کردن برنامه ‎ریزی خواهید کرد. چرا که مشتاق هستید، از تجربیات خود برای حل معماهای دیگر استفاده نمایید. میل به قهرمان شدن چنان در شما شعله‎ ور می ‎شود که شاید به سختی بتوانید آن را کنار بگذارید.

بازی اتاق فرار یا اسکیپ روم چیست؟

برای هر اتاق فرار ماموریت و معماهایی خاص در نظر گرفته خواهد شد. بنابراین هر بار که در این بازی شرکت می‎ کنید، چیزهای جدیدی را تجربه خواهید کرد. قبل از هرچیزی سناریو و داستانی برای شما تعریف خواهد شد. باید به دقت به آن گوش داده و ازاطلاعات آن برای یافتن سرنخ ‌ها وحل معماها استفاده نمایید. گاهی اوقات نیز در همان ابتدا یک ویدئو برای شما پخش خواهد شد. درطی آن داستان، قوانین و شخصیتها به شما معرفی می ‎شوند.

 

در طی بازی با راهنمای اسکیپ روم و همچنین شخصت‌های داستان نیز برخورد خواهید داشت. هر کدام از آنها می‎ تواند در یافتن سرنخها به شما کمک کنند. لوکیشن ( محل انجام بازی) می ‎تواند به هر شکلی دکور شود. شاید شما وارد فضایی شوید که مربوط به سرداب‌ها و زندان‌های قدیمی باشد، و یا شاید فضای مورد نظر مانند اتاق یک هتل چند ستاره دکور شده باشد. به هرحال داستان ودکور در تناسب با یکدیگر هستند. همه سعی طراحان بازی این است که شما در زمانی به غیراز اکنون زندگی کنید.

برای یافتن سرنخ‌ها و حل معماها، زمانی محدود در اختیار شما قرار خواهد گرفت که حداکثر یک و نیم ساعت است. شما در این مدت باید بتوانید با هوش و کار تیمی از اسکیپ روم خارج شوید. در اتاق فرار با چالش‌های مختلفی مواجه خواهید شد. تاریکی، ارتباط پیدا کردن بین اعداد و ارقام، جستجوی برای یافتن اشیاء خاص، پیدا کردن رمز و ... . این بازی در گروه‎های ۲ تا ۱۰ نفره انجام خواهد شد.

 

lightbox