لوگو مجله اتاق فرار

مجله اتاق فرار درتلاش است با معرفی اتاق فرارهای ایران و  همچنین ارائه مطالب تخصصی در حوزه بازی  اتاق فرار  (اسکیپ روم) و فیلمهای با موضوعیت اتاق فرار و سرگرمیهای گروهی بستری را برای آشنایی هر چه بیشتر مردم با این سرگرمی هیجان انگیز ایجاد کند.
شما در مجله اتاق فرار می توانید بهترین اتاق های فرار کشور را مشاهده، انتخاب و به صورت انلاین و تلفنی رزرو نمایید.

 

اتاق فرار – اسکیپ روم

اتاق فرار یا اسکیپ روم یک سرگرمی گروهی و فکری است که در آن شما با تشکیل یک تیم و ورود به فضای بازی اتاق فرار، وارد یک داستان از پیش تعیین شده خواهید شد. فضایی که توسط طراحان اتاق فرار و با توجه به یک سناریو،  ایجاد شده است. شما در این فضا باید سیر داستانی بازی را با حل کردن معماها، پازل‌ها و همچنین کار گروهی طی کرده و خودتان را به هدف نهایی بازی برسانید.
اتاقهای فرار دارای ژانرهای مختلف می‌باشد. ژانر کاراگاهی، پلیسی، ترسناک، معمایی از معروفترین ژانرهای اتاق فرار است که هرکدامشان می توانند تجربه متفاوتی برای شما داشته باشد. شما در مجله اتاق فرار می توانید جدیدترین اتاق فرار تهران و کرج را مشاهده و رزرو اتاق فرار خود را به آسانی انجام دهید.

اتاق فرارهای پیشنهادی

اسکیپ روم آوار
اتاق فرار آوار
اتاق فرار دخت
اتاق فرار دخت
اسکیپ روم نبش قبر
اتاق فرار نبش قبر
اسکیپ روم انقراض
اتاق فرار انقراض
اسکیپ روم فوکوس (focus)
اتاق فرار فوکوس (focus)
اسکیپ روم ثبر
اتاق فرار ثبر

اتاق فرارهای پیشنهادی تهران

اتاق فرار دخت
اتاق فرار دخت
اسکیپ روم تروما (بدخیم)
اتاق فرار تروما (بدخیم)
اسکیپ روم فوکوس (focus)
اتاق فرار فوکوس (focus)
اسکیپ روم انقراض
اتاق فرار انقراض
اسکیپ روم آوار
اتاق فرار آوار
اسکیپ روم کنار
اتاق فرار کنار (conar)
اسکیپ روم آنوبیس
اتاق فرار آنوبیس
اسکیپ روم ثبر
اتاق فرار ثبر
اسکیپ روم نبش قبر
اتاق فرار نبش قبر

اتاق فرار های پیشنهادی تهران

اسکیپ روم تروما (بدخیم)

اتاق فرار تروما (بدخیم)

اسکیپ روم فوکوس (focus)

اتاق فرار فوکوس (focus)

اسکیپ روم نبش قبر

اتاق فرار نبش قبر

اسکیپ روم ثبر

اتاق فرار ثبر

اسکیپ روم کنار

اتاق فرار کنار (conar)

اتاق فرار دخت

اتاق فرار دخت

اسکیپ روم آوار

اتاق فرار آوار

اسکیپ روم انقراض

اتاق فرار انقراض

اسکیپ روم آنوبیس

اتاق فرار آنوبیس

اتاق فرار

اتاق فرار یا اسکیپ روم یک سرگرمی گروهی و فکری است که در آن شما با تشکیل یک تیم و ورود به فضای بازی اتاق فرار، وارد یک داستان از پیش تعیین شده خواهید شد. فضایی که توسط طراحان اتاق فرار و با توجه به یک سناریو،   ایجاد شده است. شما در این فضا باید سیر داستانی بازی را با حل کردن معماها، پازل‌ها و همچنین کار گروهی طی کرده و خودتان را به هدف نهایی بازی برسانید.
اتاقهای فرار دارای ژانرهای مختلف می‌باشد. ژانر کاراگاهی، پلیسی، ترسناک، معمایی از معروفترین ژانرهای اتاق فرار است که هرکدامشان می‌توانند تجربه متفاوتی برای شما داشته باشد. شما در مجله اتاق فرار می‌توانید جدیدترین اتاق فرار تهران و کرج را مشاهده و رزرو اتاق فرار خود را به آسانی انجام دهید.

اتاق فرارهای پیشنهادی کرج

اتاق فرار خیال
اتاق فرار خیال
اسکیپ روم پلیر
اتاق فرار پلیر

اتاق فرار های پیشنهادی کرج

اتاق فرار خیال

اتاق فرار خیال

اسکیپ روم پلیر

اتاق فرار پلیر

اتاق فرار ظلم آباد

اتاق فرار ظلم آباد

اسکیپ روم سیروتا

اتاق فرار سیروتا

اسکیپ روم نازار (گورکن)

اتاق فرار نازار (گورکن)

اسکیپ روم لالایی

اتاق فرار لالایی

اسکیپ روم هودور

اتاق فرار هودور

جدیدترین اتاق های فرار

ژانرهای اتاق فرار

اتاق فرارهای اصفهان

اسکیپ روم پیمان عزازیل
اتاق فرار پیمان عزازیل
اصفهان
, هشت بهشت

اتاق فرار پیمان عزازیل

درجه سختی

ترس و هیجان

شیطان تنها کسی نبود که به انسان سجده نکرد و توسط خدا طرد شد، همراه او خیلی از فرشتگان طرد شدن و به زمین تبعید شدن…
اسکیپ روم مهد
اتاق فرار‌ مهد
اصفهان
, پل سرهنگ

اتاق فرار‌ مهد

درجه سختی

ترس و هیجان

اواسط دهه ۸۰ بچه‌هایی توی شهر مفقود می‌شن و چند وقت بعد اجسادشون توی بیابونای اطراف پیدا می‌شه، پلیس بعد از تحقیق متوجه می‌شه تموم اون بچه‌ها به یه مهدکودک می‌رفتن … حالا سال ۱۴۰۲ و این پرونده هنوز بازه!
اتاق فرار کالبد
اتاق فرار کالبد
اصفهان
, بزرگمهر

اتاق فرار کالبد

درجه سختی

ترس و هیجان

در داستان اتاق فرار کالبد آمده است: اولین شیفت کاری …
اسکیپ روم نقشه فرار
اتاق فرار نقشه فرار
اصفهان
, سپهسالار

اتاق فرار نقشه فرار

درجه سختی

ترس و هیجان

شما به طور ناحق محکوم به یک جنایت شده و زندانی شدید؛ ولی طولی نمی‌کشه که می‌فهمید اینجا یه زندان عادی نیست. می‌تونید خودتون رو نجات بدید؟
اتاق فرار سایکو اصفهان
اتاق فرار سایکو (اصفهان)
اصفهان
, شاهین شهر

اتاق فرار سایکو (اصفهان)

درجه سختی

ترس و هیجان

شما به عنوان یک سری روانی وارد تیمارستان گریستون شدید. تا فرصت دارید و آزمایش‌های اینجا واقعا دیوونتون نکرده فرار کنید. ضمن اینکه یه روانی سرگردون به اسم سایکو تو قسمتای مختلف پرسه میزنه… حواستون باشه به چنگش نیوفتید و اصلاً بهش اعتماد نکنید.
اسکیپ روم گمشده (اصفهان)
اتاق فرار گمشده
اتاق فرار محتاله
اتاق فرار محتاله
اتاق فرار مریض روانی
اتاق فرار مریض روانی
اسکیپ روم خانه عمیق
اتاق فرار خانه عمیق
اسکیپ روم آتما
اتاق فرار آتما
اسکیپ روم مهد
اتاق فرار‌ مهد
اسکیپ روم تابوت
اتاق فرار تابوت (اصفهان)
اسکیپ روم حلقه شیطان
اتاق فرار حلقه شیطان
اسکیپ روم شاه نشین
اتاق فرار شاه نشین
اتاق فرار رانده شده اصفهان
اتاق فرار رانده شده

اتاق فرار اصفهان

در این قسمت اتاق فرارهای پیشنهادی اصفهان را میتوانید مشاهده، انتخاب و رزرو نمایید.

رزرو اتاق فرار با اسکیپ مگ

اسکیپ مگ درتلاش است با معرفی اتاق فرارهای ایران و همچنین ارائه مطالب تخصصی در حوزه بازی  اتاق فرار و فیلمهای با موضوعیت اتاق فرار،  بستری را برای آشنایی هر چه بیشتر مردم با این سرگرمی هیجان‌انگیز ایجاد کند. همچنین شما می توانید اتاق فرارهای مورد نظر خود را به صورت انلاین از طریق اسکیپ مگ انجام دهید.

ESCAPEMAG.IR

لوگو مجله اتاق فرار

معرفی بازی اتاق فرار

اتاق فرار (Escape Room) یک بازی فیزیکی و معمایی است که در آن بازیکنان با همکاری یکدیگر باید سرنخ‌ها و معماهای موجود در یک اتاق یا فضای محدود را حل کنند تا بتوانند از این فضا فرار کنند. این بازی‌ها معمولاً دارای یک داستان یا تم مشخصی هستند و بازیکنان باید در طول بازی تیمی راه‌حل‌ها را پیدا کنند و موانع و چالش‌های مختلف را غلبه کنند.

اتاق‌های فرار اغلب برای گروه‌های کوچک (معمولاً ۲ تا ۱۰ نفر) طراحی شده‌اند و بازیکنان معمولاً یک مدت زمان محدود (مانند ۶۰ دقیقه) برای حل کردن معماها و فرار از اتاق دارند. این بازی‌ها بهترین گزینه برای فعالیت‌های تیمی، سازمان‌دهی جشن‌ها، و سرگرمی خانوادگی هستند.

در طراحی اتاق‌های فرار ممکن است از انواع معماها، قفل‌های مختلف، کدهای رمز، جستجوی اشیاء پنهان، و حل کردن مسائل منطقی استفاده شود. همچنین برای افزایش تجربه‌ی جذاب برای بازیکنان، اغلب از افکت‌های صوتی و بصری، دکوراسیون‌های خلاقانه و تکنولوژی‌های پیشرفته استفاده می‌شود.

معرفی ژانرهای اتاق فرار

  اتاق فرار دارای ژانرهای مختلف می‌باشد که ژانر کاراگاهی، تاریخی، دلهره اور و ترسناک از ژانرهای محبوب این سرگرمی می‌باشد. با توجه به ژانرهای مختلف، نوع فضاسازی بازی و اتفاقاتی که درون بازی اتاق فرار می‌افتد تجربه هر یک از بازی های اسکیپ روم یک تجربه منحصر به فرد خواهد بود .

برای مثال در صورتی که یک اتاق فرار با ژانر کارگاهی انتخاب کنید احتمالا باید این انتظار را داشته باشید که شما وارد صحنه یک جرم شوید و یا از یک محل که در آن سرقت صورت گرفته از طریق سرنخهای موجود برای پیدا کردن مقصران آن حادثه استفاده کنید. بازی اسکیپ روم در ژانر ترسناک مقداری متفاوت است و احتمالا باید انتظار یک فضای تاریک و اتفاقهای غیر منتظره را داشته باشید و اهدافی مانند شکستن یک طلسم و یا نجات از یک فضای جن زده را تجربه کنید.

سناریو اتاق فرار

هر یک از بازیهای اتاق فرار دارای یک سناریو مشخص و مربوط به بازی می باشند که از طریق آن می توان به تم داستانی بازی و همجنین هدف نهایی بازی دست پیدا کرد. در نتیجه در زمان انتخای اتاق فرار پیشنهاد می شود که به سناریو بازی توجه کنید  و در صورتی که دوست دارید وارد همچنین فضایی بشود آن اتاق فرار را رزرو کنید.

تجربه بهتر در اتاق فرار

اتاق فرار دارای متغیرهای مختلفی است که کیفیت تجربه بازی به آن‌ها وابسته است. از مجموعه اتاق فرار اجرا کننده و محل اجرا گرفته تا مدت زمان بازی و سناریو هریک می‌توانند در کیفیت تجربه شما دخیل باشند. غیر از آن از آنجایی که اسکیپ روم یک سرگرمی گروهی می‌باشد اعضای تیم شما نیز در تجربه شما در بازی اتاق فرار دخیل خواهند بود. به شما پیشنهاد می‌کنیم که اعضای گروهتان را بدرستی انتخاب کنید. برای انتخاب آن‌ها نیاز نیست که هیچ پیشنیاز خاصی را در نظر بگیرید و اگر آن‌ها دوستانی باشند که از وقت گزراندن با آن‌ها خوشحالید همین کافیست.

رزرو اتاق فرار 

برای رزرو اتاق فرار در صورتی که نام بازی اتاق فرار و یا نام مجموعه را می‌دانید براحتی می‌توانید از طریق خود مجموعه رزرو خود را نهایی کنید. در مجله اتاق فرار شما می‌توانید در صفحه بازی مربوطه از طریق تماس تلفنی و یا واتساپ و همچنین در صورتی که مجموعه اتاق فرار سیستم رزرو داشته باشد از طریق سایت مجموعه بازی مورد نظر خود را رزرو کنید. در صورتی که مجموعه اتاق فرار دارای سیستم رزرو انلاین اتاق فرار نباشد میتوانید از طریق سیستم رزرو اتاق فرار اسکیپ مگ به صورت انلاین بازی خود را رزرو کنید.

سوالات متداول اتاق فرار

برای بازی اتاق فرار از کجا شروع کنیم؟

برای شروع این سرگرمی در ابتدا شما نیاز به یک گروه دارید که قالبا پیشنهاد می‌کنیم در صورت امکان چون تجربه اولتون هست یک گروه ۳ تا ۷ نفره تشکیل بدید. قرار نیست افراد گروه دارای شرایط خواستی باشن. این افراد میتونن دوستان، خانواده یا همکاران شما باشند. فقط لازمه گروهتون اشخاصی باشن که دوست دارید باهاشون بهتون خوش بگزره.

کدوم اتاق فرار را انتخاب کنیم؟

تجربه هرکدوم از اتاقهای فرار میتونه متفاوت باشه. اگر تجربه بازی نداشته باشید شاید حساسیتتون یه مقدار بیشتر باشه. پیشنهاد ما به دوستانی که تجربه اتاق فرار ندارند در ابتدا بازیهایی با درجه سختی متوسط و همچنین ژانرهای غیر ترسناک است که بتونن با چهاچوب اولیه این سرگرمی آشنا بشن. اگر قبلا هم تجربه بازی دارید پیشنهاد می‌کنیم سبکهای متفاوت امتحان کنید و هرچه حرفه‌ای‌تر شدید سراغ بازیهایی با درجه سختی بیشتر برید.
البته اینو همیشه یادتون باشه که اتاق فرار یک تجربست و این تجربه برای همه یکسان نخواهد بود. یعنی امکان داره شما از یک بازی خیلی لذت ببرید ولی گروهی دیگر از دوستانتون نظری متفاوت داشته باشند.

بهترین اتاق فرار کدام بازی است؟

با توجه به سبک‌ها و ژانرهای مختلف اتاق فرار و تجربه بازیکنان، تعریف مشخصی برای بهترین اتاق فرار وجود ندارد. هر بازی اتاق فرار می‌تواند تجربه متفاوتی برای شما به همراه داشته باشد.

قیمت اتاق فرار؟

بازیهای مختلف با توجه به ژانر و محل بازی و همچنین کیفیت بازی قیمتهای مختلفی دارند. از میانگین ۷۰.۰۰۰ تومان تا ۲۰۰.۰۰۰ تومان به ازای هر نفر.

نحوه رزرو اتاق فرار؟

بیشتر مجموعه‌های اتاق فرار دارای سایت می‌باشند و شما میتونید از طریق وبسایت آن‌ها به صورت انلاین بازی خودتون رو رزرو کنید. این نوع رزرو آسان و مطمئن ترین روش رزرو اتاق فرار است و اگر مجموعه‌ای باشه که بنا به هر دلیلی وبسایت نداشته باشه میتونید از طریق تلفن این کارو انجام بدید. در وبسایت ما در قسمت شماره تلفن بازی در صورتی که بر روی آن کلیک کنید ، مستقیم میتونید با مجموعه ارتباط برقرار کنید و بازی خودتون را رزرو کنید.

بازم درست متوجه نشدی داستان چیه؟

خوب ایرادی نداره چون این سرگرمی خیلی جدیده و خیلی‌ها اشنایی خاصی باهاش ندارن ما تو مجله اتاق فرار کلی مطلب راجع به این موضوع گزاشتیم. این مطالب میتونن خیلی کمکتون کنن ولی نه به اندازه یک بار بازی کردن. پس یه گروه تشکیل بدین و به جمع دوستداران اتاق فرار بپیوندید.