رونمایی از وب سایت جدید مجله اتاق فرار..!

اتاق فرار یا اسکیپ روم یک سرگرمی گروهی و فکری است که در آن شما با تشکیل یک تیم و ورود به فضای بازی اتاق فرار، وارد یک داستان از پیش تعیین شده خواهید شد. فضایی که توسط طراحان اتاق فرار و با توجه به یک سناریو،   ایجاد شده است. شما در این فضا باید سیر داستانی بازی را با حل کردن معماها، پازل‌ها و همچنین کار گروهی طی کرده و خودتان را به هدف نهایی بازی برسانید.
اتاق فرار ها دارای ژانرهای مختلف می‌باشد. ژانر کاراگاهی، پلیسی، ترسناک، معمایی از معروفترین ژانرهای اتاق فرار است که هرکدامشان می‌توانند تجربه متفاوتی برای شما داشته باشد. شما در مجله اتاق فرار می‌توانید جدیدترین اتاق فرار تهران و کرج را مشاهده و رزرو اتاق فرار خود را به آسانی انجام دهید.

ژانرهای اتاق فرار

اتاق فرارهای پیشنهادی تهران

اسکیپ روم سنگ جاودانگی
اتاق فرار سنگ جاودانگی
اتاق فرار نجات سولاریس
اتاق فرار نجات سولاریس
اتاق فرار چوخا
اتاق فرار چوخا
اسکیپ روم رها
اتاق فرار رها
اتاق فرار کاهریز
اتاق فرار کاهریز

اتاق فرارهای پیشنهادی کرج

اتاق فرار خیال
اتاق فرار خیال
اسکیپ روم ۱۸۸۰
اتاق فرار هجده هشتاد (۱۸۸۰)

اتاق فرار های پیشنهادی تهران

اتاق فرار های پیشنهادی کرج

جدیدترین اتاق فرارها

اتاق فرارهای پیشنهادی

اتاق فرار کمپ الفا
اتاق فرار کمپ الفا
اتاق فرار نفوذ
اتاق فرار نفوذ
اسکیپ روم ماریان
اتاق فرار ماریان
اتاق فرار چوخا
اتاق فرار چوخا
اسکیپ روم هارمونی
اتاق فرار هارمونی
اسکیپ روم رها
اتاق فرار رها

اتاق فرارهای اصفهان

اتاق فرار تابوت (اصفهان)

میان ساکنین شهر دور افتاده‌ی «شارلوت‌هیل» رسم است که هنگام به دنیا آمدن هر نوزاد، یک نهال کاج به نامش روی تپه‌ی مجاور شهر می‌کارند و در بزنگاه مرگش همان کاج را قطع کرده و به تابوت‌ساز شهر می‌دهند تا خانه‌ای ابدی از آن درخت بسازد. به تازگی هر چند صباحی یکی از جوانان شهر گم می‌شود…

اتاق فرار سلول

شما گروهی سارق و تبهکار بین المللی از نقاط مختلف دنیا هستید که در حین انجام عملیات مشترکی در مکزیک توسط گارد ویژه این کشور بازداشت و پس از محاکمه به حبس ابد محکوم شده اید. اینک به زندان فدرال مکزیک منتقل شده‌اید تا دوران حبس طولانی خود را تا زمان مرگ در آنجا طی کنید. اما ظاهرا خیال ماندن ندارید و مرگ را به حبس ابد ترجیح داده اید… آیا راهی برای فرار از بند تبهکاران زندان فدرال مکزیک هست؟

اتاق فرار سرنوشت شوم

در داستان اتاق فرار سرنوشت شوم آمده است: در یکی از روستاهای قدیمی اتفاقات شومی میوفته. همه چیز از آنجایی شروع شد که عروس‌های داخل روستا در شب اول عروسیشان گم می‌شدند.

اتاق فرار فراق

امان از چشم انتظاری …

اتاق فرار طلوع مرگ (اصفهان)

در اواخر دهه ۸۰ میلادی گروهی از دانشمندان تصمیم می‌گیرند برای درمان سرطان، دست به یک آزمایش نامتعارف بزنند. این آزمایشات در نهایت به نتایج وحشتناکی ختم شد و این پروژه متوقف گردید. نامه‌ای برای شما ارسال می‌شود تا شما به عنوان گروه تحقیقاتی در مورد سرنوشت این پروژه تحقیق کنید.
اسکیپ روم آرایشگر شیطانی
اتاق فرار آرایشگر شیطانی
اتاق فرار ملکه خون
اتاق فرار ملکه خون
اتاق فرار فرشته مرگ اصفهان
اتاق فرار فرشته مرگ (اصفهان)
اتاق فرار روی گورها
اتاق فرار روی گورها
اسکیپ روم فراق
اتاق فرار فراق
اتاق فرار سایکو اصفهان
اتاق فرار سایکو (اصفهان)
اسکیپ روم درک
اتاق فرار درک
اسکیپ روم آزرم
اتاق فرار آزرم
اسکیپ روم کروکدیل
اتاق فرار کروکدیل
اسکیپ روم احضار اصفهان
اتاق فرار احضار (اصفهان)

اتاق فرار اصفهان

در این قسمت اتاق فرارهای پیشنهادی اصفهان را میتوانید مشاهده، انتخاب و رزرو نمایید.

رزرو اتاق فرار با اسکیپ مگ

اسکیپ مگ درتلاش است با معرفی اتاق فرارهای ایران و همچنین ارائه مطالب تخصصی در حوزه بازی  اتاق فرار و فیلمهای با موضوعیت اتاق فرار،  بستری را برای آشنایی هر چه بیشتر مردم با این سرگرمی هیجان‌انگیز ایجاد کند. همچنین شما می توانید اتاق فرارهای مورد نظر خود را به صورت انلاین از طریق اسکیپ مگ انجام دهید.

ESCAPEMAG.IR

لوگو مجله اتاق فرار

معرفی بازی اتاق فرار

تجربه هیجان چیزی نیست که به‌سادگی بتوان از کنار آن عبور کرد. اتاق فرار ازجمله تجربه‌هایی است که قطعا فراموش نخواهید کرد! محیط بازی، لوکیشن، داستان و … همگی عواملی هستند که روی جذابیت و هیجان بازی نقش مستقیم دارند. قوانین بازی اسکیپ روم کدامند؟ چه ژانرهایی در این بازی وجود دارد؟ در این مطلب به بررسی آنها خواهیم پرداخت.

تجربه هیجان بی‌نظیر؟ اتاق فرار را امتحان کنید!

احتمالا فیلم‌های ژانر ترسناک یا ماجرایی را دیده‌اید. فیلم‌هایی که در آن شخص یا اشخاصی در مکانی خاص گرفتار می‌شوند و برای نجات خود باید تلاش کنند. حالا فرض کنید خودتان در چنین فضایی قرار بگیرید! اسکیپ روم یا اتاق فرار یک همچین تجربه‌ای را در اختیار شما قرار می‌دهد. اگر طرفدار بازی‌های پرهیجان، ترسناک و البته معمایی هستید، حتما اتاق فرار را تجربه کنید.

اتاق فرار در واقع یک بازی گروهی است که طی آن ۴ تا ۸ یا ۱۰ نفر می‌توانند بازی کنند. هر کدام از اتاق‌های فرار ممکن است دارای داستان و سبک خاص خود باشند. با این حال تم کلی داستان اهمیت زیادی دارد. شما به همراه سایر بازیکنان یا هم‌تیمی‌های خود وارد اتاقی خاص می‌شوید. حالا باید به فکر حل معماها و فکر خروج از بحران‌های پیش‌آمده باشید. مدت زمان بازی محدود است (بین ۱ تا ۲ ساعت) به همین دلیل باید سرعت عمل هم داشته باشید.

شما در این بازی کار تیمی را هم یاد می‌گیرید. به هیچ عنوان امکان بازی به صورت انفرادی یا حتی ۲ نفره وجود ندارد. همچنین هر کدام از اتاق فرارها دارای سناریوی خاص خود هستند و ژانرهای متفاوتی دارند. شما باید با هوش و ذکاوت تمام مراحل بازی را پشت سر گذاشته و موفق شوید.

بررسی تاریخچه اتاق فرار

جالب است بدانید که اولین اسکیپ روم دنیا در سال ۲۰۰۳ و در شهر ایندیاناپولیس آمریکا ایجاد شد. به این ترتیب این بازی دو دهه سابقه دارد! طرح اولیه به این شکل بود که یک تیم چند نفره در اتاق زندانی می‌شدند و برای فرار از آنجا باید معماهای مختلفی را حل می‌کردند. امروزه خط اصلی داستان، تن بازی، قوانین، سناریوها و … تغییرات اساسی داشته‌اند.

اتاق فرارهایی که به صورت مدرن و در حال حاضر وجود دارند، نتیجه تلاش کمپانی SCARP ژاپنی هستند. این کمپانی اتاق فرار خود را سال ۲۰۰۷ ساخت و بعد از آن نوبت به سایر کشورهای آسیای شرقی رسید. در حال حاضر هم اسکیپ روم‌ها در سراسر دنیا محبوبیت دارند.

ژانرهای مختلف در اتاق فرار

این که چه ژانری برای اتاق فرار انتخاب شود، بستگی به نظر شما دارد. با این حال سناریوها، دکوراسیون، خلاقیت، لوکیشن و … تعیین‌کننده ژانر اصلی اسکیپ روم هستند. ژانرهای مختلفی را می‌توان برای اسکیپ روم‌ها در نظر گرفت، اما فقط تعداد محدودی از آنها طرفدار دارند که در ادامه به بررسی آنها می‌پردازیم.

۱. ژانر ترسناک

بدون شک، یکی از اولین گزینه‌هایی که در ذهن دارید، ژانر ترسناک است. اگر قصد دارید کمی دلهره و ترس را تجربه کنید، حتما اتاق فرار ترسناک را مدنظر داشته باشید. یکی از قوانین مربوط به ژانر ترسناک، حضور افراد بالای ۱۸ سال است. به این ترتیب افراد زیر ۱۸ سال نمی‌توانند در این ژانر حضور داشته باشند. محیط اسکیپ روم‌های ترسناک، معمولا براساس فیلم‌های این ژانر طراحی می‌شوند. طراحی دکوراسیون و نقش‌آفرینی اکتورها یا بازیگران در این نوع اتاق‌های فرار اهمیت زیادی دارد.

۲. ژانر هیجانی

اگر هوس ترشح آدرنالین در بدنتان کرده‌اید، اتاق فرار هیجانی را انتخاب کنید. در این نوع اسکیپ روم‌ها، تمرکز روی زمان است. عنصر زمان به افزایش جذابیت و هیجان سناریو کمک زیادی می‌کند. ژانرهای هیجانی خط داستانی بسیار جالب و محکمی دارند.

۳. ژانر ماجرایی

این نوع ژانرها خط داستانی طولانی‌تری دارند و ذهن شما را به کار می‌گیرند. اگر از آن دسته افرادی هستید که به دنبال کشف راز می‌گردید، ژانر ماجرایی برای شما تجربه بی‌نظیری خواهد بود. در ژانر ماجرایی معادلات و معماهایی در اختیار شما قرار می‌گیرد تا با حل آنها بتوانید از موقعیت محدود خود خارج شوید.

۴. ژانر جنایی

یکی دیگر از ژانرهایی که طرفداران زیادی دارد، ژانر جنایی است. در این اسکیپ روم شما باید به دنبال کشف راز قتل یا فرار از موقعیت قتل باشید. معمولا ژانر جنایی به خانواده‌ها توصیه می‌شود. این سبک هم طرفداران خاص خود را دارد.

برخی از مهم‌ترین قوانین اتاق فرار

اسکیپ روم هم به نوعی یک بازی سرگرم‌کننده محسوب می‌شود. این بازی هم مثل هر بازی دیگری، دارای قوانین و قواعد خاص خود است که باید رعایت شوند. برخی از مهم‌ترین قوانین اسکیپ روم به شرح زیر هستند:

  • تعداد شرکت کنندگان حداقل ۴ و حداکثر ۱۰ نفر خواهد بود. البته ممکن است تعداد نفرات بسته به ژانر و اتاق فرار متفاوت باشد.
  • در صورتی که شرکت‌کننده‌ای به هر دلیلی دچار مشکل شده باشد، توسط گیم مستر و سایر عوامل اجرایی هدایت خواهد شد.
  • مدت زمان اتاق فرار بین ۱ تا ۲ ساعت خواهد بود. این موضوع بستگی به ژانر آن خواهد داشت.

معرفی قسمت‌های مختلف یک اتاق فرار

اسکیپ روم دارای بخش‌های مختلفی است که قبل از بازی، بهتر است با آنها آشنا شوید. در ادامه به بررسی آنها می‌پردازیم.

سناریو در اتاق فرار

قطعا مهم‌ترین بخش اسکیپ روم، سناریوی آن است. هر چقدر سناریوی طراحی‌شده محکم‌تر، جذاب‌تر و پرهیجان‌تر باشد، قطعا طرفداران بیشتری هم خواهد داشت. فرقی نمی‌کند چه ژانری باشد، هر چقدر سناریو قوی باشد، هیجان و لذت بیشتری را تجربه خواهید کرد.

گیم مستر اتاق فرار

به کسی که در اتاق فرار مسئولیت اجرای سناریو را برعهده دارد، اپراتور گفته می‌شود. نقش اپراتور در اجرای بی‌نقص بازی اهمیت زیادی دارد؛ مخصوصا اگر ژانر بازی ترسناک باشد! هر چیزی که لازم باشد در فضای بازی ایجاد شود، توسط اپراتور انجام می‌گیرد.

محیط بازی

یکی از مهم‌ترین عناصر اسکیپ روم‌ها، طراحی دکوراسیون یا محیط بازی است. هر چقدر محیط بازی جذاب‌تر، هیجان‌انگیزتر و هماهنگ‌تر با ژانر بازی باشد، بیشتر روی شرکت‌کنندگان تأثیر خواهد گذاشت. طراحی حرفه‌ای محیط یا دکوراسیون بازی اهمیت بسیار زیادی دارد.

گروه شرکت‌کننده

از مهم‌ترین قوانین این بازی که به آن اشاره کردیم، شرکت گروهی در اتاق فرار است. شما نمی‌توانید به صورت تک‌نفره یا حتی دونفره در این بازی حاضر شوید. همچنین باید با تیم خود هماهنگ باشید تا سریع‌تر از مخمصه فرار کرده یا معماها را حل کنید. بهتر است افرادی را که به هر دلیلی علاقه به شرکت در این بازی ندارند، وادار به انجام آن نکنید. به هر حال اوج هیجان و لذت زمانی اتفاق میفتد که همه به بازی علاقه داشته باشند.

نکاتی برای بهتر بازی کردن در اتاق فرار

اگر قصد بازی در اسکیپ روم را دارید، ابتدا باید نکاتی را در این خصوص بدانید. رعایت این نکات به بهتر بازی کردن شما کمک زیادی خواهد کرد. در ادامه به بررسی این نکات خواهیم پرداخت.

۱. تیم خوبی داشته باشید

یکی از مهم‌ترین مولفه‌های لذت بردن از بازی در اتاق فرار، داشتن یک تیم هماهنگ و یکدست است. به هر حال در طول بازی باید برخی فعالیت‌ها را به صورت تیمی و گروهی انجام دهید.

۲. تقسیم کار را فراموش نکنید

برای این که داستان بازی را به خوبی پیش ببرید، باید وظایف مشخصی به هر کدام از اعضای تیم بدهید. بهتر است فردی از بین گروه که آشنایی کامل با روحیات و توانایی‌های افراد تیم دارد به عنوان تقسیم‌کننده وظایف معرفی شود. تقسیم کار زمان را برای شما مدیریت خواهد کرد.

۳. به جستجو بپردازید

برای این که بتوانید معماهای اتاق فرار را حل کرده و خود را از مخمصه نجات دهید، باید به جستجو کردن بپردازید. سعی کنید نکته‌سنج باشید و از کوچک‌ترین نکات غافل نشوید.

۴. با یکدیگر تعامل داشته باشید

این بازی به مشارکت و هم‌دلی برای موفقیت نیاز دارد. اگر به دنبال کسب حداکثر تجربه هستید، حتما مشارکت را چاشنی کار خود قرار دهید. همانطور که می‌دانید تعامل یکی از مهم‌ترین مولفه‌های موفقیت در کار تیمی است.

قیمت اتاق فرار چقدر است؟

اگر تصمیم به انجام این بازی هیجان‌انگیز گرفته‌اید، احتمالا دغدغه بعدی شما قیمت آن باشد. قیمت اسکیپ روم بستگی به عوامل مختلفی دارد. بعضی ژانرها با توجه به مدت زمان، دکوراسیون، لوکیشن و داستانی که دارند از قیمت‌های بیشتری برخوردارند. با این حال قیمت اسکیپ‌ روم‌ها معقول است و با توجه به هیجان و لذتی که دارد از ارزش بالایی هم برخوردار است. برخی ژانرها هم ممکن است با توجه به موارد اشاره شده، قیمت پایین‌تری داشته باشند.

سوالات متداول اتاق فرار

برای بازی اتاق فرار از کجا شروع کنیم؟

برای شروع این سرگرمی در ابتدا شما نیاز به یک گروه دارید که قالبا پیشنهاد می‌کنیم در صورت امکان چون تجربه اولتون هست یک گروه ۳ تا ۷ نفره تشکیل بدید. قرار نیست افراد گروه دارای شرایط خواستی باشن. این افراد میتونن دوستان، خانواده یا همکاران شما باشند. فقط لازمه گروهتون اشخاصی باشن که دوست دارید باهاشون بهتون خوش بگزره.

کدوم اتاق فرار را انتخاب کنیم؟

تجربه هرکدوم از اتاقهای فرار میتونه متفاوت باشه. اگر تجربه بازی نداشته باشید شاید حساسیتتون یه مقدار بیشتر باشه. پیشنهاد ما به دوستانی که تجربه اتاق فرار ندارند در ابتدا بازیهایی با درجه سختی متوسط و همچنین ژانرهای غیر ترسناک است که بتونن با چهاچوب اولیه این سرگرمی آشنا بشن. اگر قبلا هم تجربه بازی دارید پیشنهاد می‌کنیم سبکهای متفاوت امتحان کنید و هرچه حرفه‌ای‌تر شدید سراغ بازیهایی با درجه سختی بیشتر برید.
البته اینو همیشه یادتون باشه که اتاق فرار یک تجربست و این تجربه برای همه یکسان نخواهد بود. یعنی امکان داره شما از یک بازی خیلی لذت ببرید ولی گروهی دیگر از دوستانتون نظری متفاوت داشته باشند.

بهترین اتاق فرار کدام بازی است؟

با توجه به سبک‌ها و ژانرهای مختلف اتاق فرار و تجربه بازیکنان، تعریف مشخصی برای بهترین اتاق فرار وجود ندارد. هر بازی اتاق فرار می‌تواند تجربه متفاوتی برای شما به همراه داشته باشد.

قیمت اتاق فرار؟

بازیهای اتاق فرار مختلف با توجه به ژانر و محل بازی و همچنین کیفیت بازی قیمتهای مختلفی دارند. اما به طور کلی قیمت اتاق فرار از ۱۰۰.۰۰۰ تومان برای هرنفر شروع و درحال حاضر گرانترین آن ۳۰۰.۰۰۰ تومان به اضای هر نفر می باشد. 
به طور معمول برای تجربه اتاق فرار برای یک تیم ۴ نفره حداقل مبلغ ۵۰۰.۰۰۰ تومانی را باید در نظر بگیرید.

نحوه رزرو اتاق فرار؟

شما می توانید اتاق فراهای مورد نظر خود را انتخاب و بعد از مشاهده اطلاعات آن به صورت آنلاین از طریق وبسایت ما (اسکیپ مگ) رزرو نمایید و در صورتی که اتاق فراری دارای رزرو فعال آنلاین نباشد می توانید از طریق تماس تلفنی با آنها بازی مورد نظر خود را رزرو نمایید.

بازم درست متوجه نشدی داستان چیه؟

خوب ایرادی نداره چون این سرگرمی خیلی جدیده و خیلی‌ها اشنایی خاصی باهاش ندارن ما تو مجله اتاق فرار کلی مطلب راجع به این موضوع گزاشتیم. این مطالب میتونن خیلی کمکتون کنن ولی نه به اندازه یک بار بازی کردن. پس یه گروه تشکیل بدین و به جمع دوستداران اتاق فرار بپیوندید.