اتاق فرارهای پیشنهادی

محبوبترین اتاق فرارهای تهران

محبوب ترین اتاق فرارهای کرج

معرفی اتاق فرار

جدیدترین اتاق فرارها

ژانرهای اتاق فرار

ترسناک ترین اتاق فرارها

اتاق فرار - قیمت و رزرو آنلاین اسکیپ روم

اسکیپ مگ (مجله اتاق فرار) به عنوان یکی از مراجع معرفی و رزرو اتاق فرار در تلاش است جمعی از با کیفیترین اتاق فرارهای کشور را در جهت انتخاب سریع‌تر و مطمئن‌تر بازیکنان گرد هم آورد و به محلی امن برای انتخاب بازی اتاق فرار تبدیل شود.

EscapeMag

لوگو مجله اتاق فرار

معرفی بازی اتاق فرار

اتاق فرار یا اسکیپ روم یک سرگرمی گروهی و فکری است که در آن شما با تشکیل یک تیم و ورود به فضای بازی اتاق فرار، وارد یک داستان از پیش تعیین شده خواهید شد. فضایی که توسط طراحان اتاق فرار و با توجه به یک سناریو،   ایجاد شده است. شما در این فضا باید سیر داستانی بازی را با حل کردن معماها، پازل‌ها و همچنین کار گروهی طی کرده و خودتان را به هدف نهایی بازی برسانید.
اتاق فرار ها دارای ژانرهای مختلف می‌باشد. ژانر کاراگاهی، پلیسی، ترسناک، معمایی از معروفترین ژانرهای اتاق فرار است که هرکدامشان می‌توانند تجربه متفاوتی برای شما داشته باشد. شما در مجله اتاق فرار می‌توانید جدیدترین اتاق فرار تهران و کرج را مشاهده و رزرو اتاق فرار خود را به آسانی انجام دهید.

تجربه هیجان چیزی نیست که به‌سادگی بتوان از کنار آن عبور کرد. اتاق فرار ازجمله تجربه‌هایی است که قطعا فراموش نخواهید کرد! محیط بازی، لوکیشن، داستان و … همگی عواملی هستند که روی جذابیت و هیجان بازی نقش مستقیم دارند. قوانین بازی اسکیپ روم کدامند؟ چه ژانرهایی در این بازی وجود دارد؟ در این مطلب به بررسی آنها خواهیم پرداخت.

تجربه هیجان بی‌نظیر؟ اتاق فرار را امتحان کنید!

احتمالا فیلم‌های ژانر ترسناک یا ماجرایی را دیده‌اید. فیلم‌هایی که در آن شخص یا اشخاصی در مکانی خاص گرفتار می‌شوند و برای نجات خود باید تلاش کنند. حالا فرض کنید خودتان در چنین فضایی قرار بگیرید! اسکیپ روم یا اتاق فرار یک همچین تجربه‌ای را در اختیار شما قرار می‌دهد. اگر طرفدار بازی‌های پرهیجان، ترسناک و البته معمایی هستید، حتما اتاق فرار را تجربه کنید.

اتاق فرار در واقع یک بازی گروهی است که طی آن ۴ تا ۸ یا ۱۰ نفر می‌توانند بازی کنند. هر کدام از اتاق‌های فرار ممکن است دارای داستان و سبک خاص خود باشند. با این حال تم کلی داستان اهمیت زیادی دارد. شما به همراه سایر بازیکنان یا هم‌تیمی‌های خود وارد اتاقی خاص می‌شوید. حالا باید به فکر حل معماها و فکر خروج از بحران‌های پیش‌آمده باشید. مدت زمان بازی محدود است (بین ۱ تا ۲ ساعت) به همین دلیل باید سرعت عمل هم داشته باشید.

شما در این بازی کار تیمی را هم یاد می‌گیرید. به هیچ عنوان امکان بازی به صورت انفرادی یا حتی ۲ نفره وجود ندارد. همچنین هر کدام از اتاق فرارها دارای سناریوی خاص خود هستند و ژانرهای متفاوتی دارند. شما باید با هوش و ذکاوت تمام مراحل بازی را پشت سر گذاشته و موفق شوید.

 

ژانرهای مختلف در اتاق فرار

این که چه ژانری برای اتاق فرار انتخاب شود، بستگی به نظر شما دارد. با این حال سناریوها، دکوراسیون، خلاقیت، لوکیشن و … تعیین‌کننده ژانر اصلی اسکیپ روم هستند. ژانرهای مختلفی را می‌توان برای اسکیپ روم‌ها در نظر گرفت، اما فقط تعداد محدودی از آنها طرفدار دارند که در ادامه به بررسی آنها می‌پردازیم.

۱. ژانر ترسناک

بدون شک، یکی از اولین گزینه‌هایی که در ذهن دارید، ژانر ترسناک است. اگر قصد دارید کمی دلهره و ترس را تجربه کنید، حتما اتاق فرار ترسناک را مدنظر داشته باشید. یکی از قوانین مربوط به ژانر ترسناک، حضور افراد بالای ۱۸ سال است. به این ترتیب افراد زیر ۱۸ سال نمی‌توانند در این ژانر حضور داشته باشند. محیط اسکیپ روم‌های ترسناک، معمولا براساس فیلم‌های این ژانر طراحی می‌شوند. طراحی دکوراسیون و نقش‌آفرینی اکتورها یا بازیگران در این نوع اتاق‌های فرار اهمیت زیادی دارد.

۲. ژانر هیجانی

اگر هوس ترشح آدرنالین در بدنتان کرده‌اید، اتاق فرار هیجانی را انتخاب کنید. در این نوع اسکیپ روم‌ها، تمرکز روی زمان است. عنصر زمان به افزایش جذابیت و هیجان سناریو کمک زیادی می‌کند. ژانرهای هیجانی خط داستانی بسیار جالب و محکمی دارند.

۳. ژانر ماجرایی

این نوع ژانرها خط داستانی طولانی‌تری دارند و ذهن شما را به کار می‌گیرند. اگر از آن دسته افرادی هستید که به دنبال کشف راز می‌گردید، ژانر ماجرایی برای شما تجربه بی‌نظیری خواهد بود. در ژانر ماجرایی معادلات و معماهایی در اختیار شما قرار می‌گیرد تا با حل آنها بتوانید از موقعیت محدود خود خارج شوید.

۴. ژانر جنایی

یکی دیگر از ژانرهایی که طرفداران زیادی دارد، ژانر جنایی است. در این اسکیپ روم شما باید به دنبال کشف راز قتل یا فرار از موقعیت قتل باشید. معمولا ژانر جنایی به خانواده‌ها توصیه می‌شود. این سبک هم طرفداران خاص خود را دارد.

برخی از مهم‌ترین قوانین اتاق فرار

اسکیپ روم هم به نوعی یک بازی سرگرم‌کننده محسوب می‌شود. این بازی هم مثل هر بازی دیگری، دارای قوانین و قواعد خاص خود است که باید رعایت شوند. برخی از مهم‌ترین قوانین اسکیپ روم به شرح زیر هستند:

  • تعداد شرکت کنندگان حداقل ۴ و حداکثر ۱۰ نفر خواهد بود. البته ممکن است تعداد نفرات بسته به ژانر و اتاق فرار متفاوت باشد.
  • در صورتی که شرکت‌کننده‌ای به هر دلیلی دچار مشکل شده باشد، توسط گیم مستر و سایر عوامل اجرایی هدایت خواهد شد.
  • مدت زمان اتاق فرار بین ۱ تا ۲ ساعت خواهد بود. این موضوع بستگی به ژانر آن خواهد داشت.
  • در صورتی که بیش از ۱۵ دقیقه تاخییر داشته باشید، بازی شما میتواند توسط مجموعه دار کنسل و مبلغ پیش پرداخت به شما عودت داده نخواهد شد.
  • مجموعه های اتاق فرار از پذیرش افرادی که حال عادی نداشته باشند  جلوگیری خواهند کرد.

معرفی قسمت‌های مختلف یک اتاق فرار

اسکیپ روم دارای بخش‌های مختلفی است که قبل از بازی، بهتر است با آنها آشنا شوید. در ادامه به بررسی آنها می‌پردازیم.

سناریو اتاق فرار

قطعا مهم‌ترین بخش اسکیپ روم، سناریوی آن است. هر چقدر سناریوی طراحی‌شده محکم‌تر، جذاب‌تر و پرهیجان‌تر باشد، قطعا طرفداران بیشتری هم خواهد داشت. فرقی نمی‌کند چه ژانری باشد، هر چقدر سناریو قوی باشد، هیجان و لذت بیشتری را تجربه خواهید کرد.

گیم مستر اتاق فرار

به کسی که در اتاق فرار مسئولیت اجرای سناریو را برعهده دارد، اپراتور گفته می‌شود. نقش اپراتور در اجرای بی‌نقص بازی اهمیت زیادی دارد؛ مخصوصا اگر ژانر بازی ترسناک باشد! هر چیزی که لازم باشد در فضای بازی ایجاد شود، توسط اپراتور انجام می‌گیرد.

محیط بازی

یکی از مهم‌ترین عناصر اسکیپ روم‌ها، طراحی دکوراسیون یا محیط بازی است. هر چقدر محیط بازی جذاب‌تر، هیجان‌انگیزتر و هماهنگ‌تر با ژانر بازی باشد، بیشتر روی شرکت‌کنندگان تأثیر خواهد گذاشت. طراحی حرفه‌ای محیط یا دکوراسیون بازی اهمیت بسیار زیادی دارد.

گروه شرکت‌کننده

از مهم‌ترین قوانین این بازی که به آن اشاره کردیم، شرکت گروهی در اتاق فرار است. شما نمی‌توانید به صورت تک‌نفره یا حتی دونفره در این بازی حاضر شوید. همچنین باید با تیم خود هماهنگ باشید تا سریع‌تر از مخمصه فرار کرده یا معماها را حل کنید. بهتر است افرادی را که به هر دلیلی علاقه به شرکت در این بازی ندارند، وادار به انجام آن نکنید. به هر حال اوج هیجان و لذت زمانی اتفاق میفتد که همه به بازی علاقه داشته باشند.

نکاتی برای بهتر بازی کردن در اتاق فرار

اگر قصد بازی در اسکیپ روم را دارید، ابتدا باید نکاتی را در این خصوص بدانید. رعایت این نکات به بهتر بازی کردن شما کمک زیادی خواهد کرد. در ادامه به بررسی این نکات خواهیم پرداخت.

۱. تیم خوبی داشته باشید

یکی از مهم‌ترین مولفه‌های لذت بردن از بازی در اتاق فرار، داشتن یک تیم هماهنگ و یکدست است. به هر حال در طول بازی باید برخی فعالیت‌ها را به صورت تیمی و گروهی انجام دهید.

۲. تقسیم کار را فراموش نکنید

برای این که داستان بازی را به خوبی پیش ببرید، باید وظایف مشخصی به هر کدام از اعضای تیم بدهید. بهتر است فردی از بین گروه که آشنایی کامل با روحیات و توانایی‌های افراد تیم دارد به عنوان تقسیم‌کننده وظایف معرفی شود. تقسیم کار زمان را برای شما مدیریت خواهد کرد.

۳. به جستجو بپردازید

برای این که بتوانید معماهای اتاق فرار را حل کرده و خود را از مخمصه نجات دهید، باید به جستجو کردن بپردازید. سعی کنید نکته‌سنج باشید و از کوچک‌ترین نکات غافل نشوید.

۴. با یکدیگر تعامل داشته باشید

این بازی به مشارکت و هم‌دلی برای موفقیت نیاز دارد. اگر به دنبال کسب حداکثر تجربه هستید، حتما مشارکت را چاشنی کار خود قرار دهید. همانطور که می‌دانید تعامل یکی از مهم‌ترین مولفه‌های موفقیت در کار تیمی است.

 

سوالات متداول اتاق فرار

برای بازی اتاق فرار از کجا شروع کنیم؟

برای شروع این سرگرمی در ابتدا شما نیاز به یک گروه دارید که قالبا پیشنهاد می‌کنیم در صورت امکان چون تجربه اولتون هست یک گروه ۳ تا ۷ نفره تشکیل بدید. قرار نیست افراد گروه دارای شرایط خواستی باشن. این افراد میتونن دوستان، خانواده یا همکاران شما باشند. فقط لازمه گروهتون اشخاصی باشن که دوست دارید باهاشون بهتون خوش بگزره.

تجربه اتاق فرار ندارم، چه بازی به ما پیشنهاد می کنید؟

اگه تاحالا تجربۀ اسکیپ روم نداشتید، بهتره بخش مجله اتاق فرار رو مطالعه و اطلاعاتتون رو توی زمینۀ اتاق فرار بیشتر کنید و بعد از ان از قسمت *اتاق فرارهای پیشنهادی برای شروع*  یک بازی را انتخاب و نجربه کنید.

پیشنهاد ما برای شروع این بازی اتاق فرارهای غیر ترسناک و کلاسیک می باشد

 

کدوم اتاق فرار را انتخاب کنیم؟

تجربه هرکدوم از اتاقهای فرار میتونه متفاوت باشه. اگر تجربه بازی نداشته باشید شاید حساسیتتون یه مقدار بیشتر باشه. پیشنهاد ما به دوستانی که تجربه اتاق فرار ندارند در ابتدا بازیهایی با درجه سختی متوسط و همچنین ژانرهای غیر ترسناک است که بتونن با چهاچوب اولیه این سرگرمی آشنا بشن. اگر قبلا هم تجربه بازی دارید پیشنهاد می‌کنیم سبکهای متفاوت امتحان کنید و هرچه حرفه‌ای‌تر شدید سراغ بازیهایی با درجه سختی بیشتر برید.
البته اینو همیشه یادتون باشه که اتاق فرار یک تجربست و این تجربه برای همه یکسان نخواهد بود. یعنی امکان داره شما از یک بازی خیلی لذت ببرید ولی گروهی دیگر از دوستانتون نظری متفاوت داشته باشند.

بهترین اتاق فرار کدام بازی است؟

با توجه به سبک‌ها و ژانرهای مختلف اتاق فرار و تجربه بازیکنان، تعریف مشخصی برای بهترین اتاق فرار وجود ندارد. هر بازی اتاق فرار می‌تواند تجربه متفاوتی برای شما به همراه داشته باشد.

قیمت اتاق فرار چقدر است؟

بازیهای اتاق فرار مختلف با توجه به ژانر و محل بازی و همچنین کیفیت بازی قیمتهای مختلفی دارند. اما به طور کلی قیمت اتاق فرار از ۱۰۰.۰۰۰ تومان برای هرنفر شروع و درحال حاضر گرانترین آن ۳۰۰.۰۰۰ تومان به اضای هر نفر می باشد. 
به طور معمول برای تجربه اتاق فرار برای یک تیم ۴ نفره حداقل مبلغ ۵۰۰.۰۰۰ تومانی را باید در نظر بگیرید.

نحوه رزرو اتاق فرار چگونه است؟

شما می توانید اتاق فراهای مورد نظر خود را انتخاب و بعد از مشاهده اطلاعات آن به صورت آنلاین از طریق وبسایت ما (اسکیپ مگ) رزرو نمایید و در صورتی که اتاق فراری دارای رزرو فعال آنلاین نباشد می توانید از طریق تماس تلفنی با آنها بازی مورد نظر خود را رزرو نمایید.

بازم درست متوجه نشدی داستان چیه؟

خوب ایرادی نداره چون این سرگرمی خیلی جدیده و خیلی‌ها اشنایی خاصی باهاش ندارن ما تو مجله اتاق فرار کلی مطلب راجع به این موضوع گذاشتیم. این مطالب میتونن خیلی کمکتون کنن ولی نه به اندازه یک بار بازی کردن. پس یه گروه تشکیل بدین و به جمع دوستداران اتاق فرار بپیوندید.