اتاق فرار – اسکیپ روم

اتاق فرار یا اسکیپ روم یک سرگرمی گروهی و فکری است که در آن شما با تشکیل یک تیم و ورود به فضای بازی اتاق فرار، وارد یک داستان از پیش تعیین شده خواهید شد. فضایی که توسط طراحان اتاق فرار و با توجه به یک سناریو،  ایجاد شده است. شما در این فضا باید سیر داستانی بازی را با حل کردن معماها، پازل‌ها و همچنین کار گروهی طی کرده و خودتان را به هدف نهایی بازی برسانید.
اتاقهای فرار دارای ژانرهای مختلف می‌باشد. ژانر کاراگاهی، پلیسی، ترسناک، معمایی از معروفترین ژانرهای اتاق فرار است که هرکدامشان می توانند تجربه متفاوتی برای شما داشته باشد. شما در مجله اتاق فرار می توانید آخرین اتاق های فرار تهران و کرج و نقد و بررسی آنها را مشاهده کنید و از طریق ارتباط با  مجموعه ها اتاق فرار مورد نظر خود را رزرو کنید.

آخرین مطالب اتاق فرار

اتاق فرار – اسکیپ روم

اتاق فرار یا اسکیپ روم یک سرگرمی گروهی و فکری است که در آن شما با تشکیل یک تیم و ورود به فضای بازی، وارد یک داستان از پیش تعیین شده خواهید شد. فضایی که توسط طراحان اتاق فرار و با توجه به یک سناریو،  ایجاد شده است. شما در این فضا باید سیر داستانی بازی را با حل کردن معماها، پازل‌ها و همچنین کار گروهی طی کرده و خودتان را به هدف نهایی بازی برسانید. اتاقهای فرار دارای ژانرهای مختلف می‌باشد.
ژانر کاراگاهی، پلیسی، ترسناک از معروفترین ژانرهای اتاق فرار است که هرکدامشان می توانند تجربه متفاوتی برای شما داشته باشد. شما در اسکیپ مگ می توانید آخرین اتاق های فرار و نقد و بررسی آنها را مشاهده کنید.

قبل
بعدی
لوگو اسکیپ مگ

ژانرهای اتاق فرار

دلهره آور
ترسناک
معمایی - غیر ترسناک
هیجانی - اکشن

آخرین مطالب اتاق فرار

اسکیپ روم شرق تهران
اتاق فرار شرق تهران
اسکیپ روم غرب تهران
اتاق فرار غرب تهران
اسکیپ روم شمال تهران
اتاق فرار شمال تهران
اسکیپ روم کرج
اتاق فرار کرج

ژانرهای اتاق فرار

این سبک از بازیهای فکری و معمایی محدود به زمان و مکان خاصی نیستند. در این ژانر از بازی، شما برای طی کردن مراحل و پیدا کردن سرنخ و حل کردن معماها محدود به هیچ چیزی نیستید. از فضاهای واقعی تا فضاهای مجازی هرجایی امکان دارد شما را درگیر این بازی کند.

TREASURE HUNT

شکار گنج

مجموعه اتاق فرار دررو
ایکس اسکیپ
مجموعه اتاق فرار اسکیپ روم دات ای ار
مجموعه اتاق فرار بارکد

 

اسکیپ مگ اولین مجله اتاق فرار در ایران

ESCAPEMAG.IR

مجله اتاق فرار درتلاش است با معرفی اتاق فرارهای درحال اجرای تهران و کرج و همچنین ارائه مطالب تخصصی در حوزه بازی  اسکیپ روم و فیلمهای با موضوعیت اتاق فرار،   بستری را برای آشنایی هر چه بیشتر مردم با این سرگرمی هیجان انگیز ایجاد کند.

مجموعه اتاق فرار این فینیتی
مجموعه اسکیپ مستر
مجموعه برین گیم استور

سوالات متداول اتاق فرار

برای شروع این سرگرمی در ابتدا شما نیاز به یک گروه دارید که قالبا پیشنهاد می‌کنیم در صورت امکان چون تجربه اولتون هست یک گروه ۳ تا ۵ نفره تشکیل بدید. قرار نیست افراد گروه دارای شرایط خواستی باشن. این افراد میتونن دوستان، خانواده یا همکاران شما باشند. فقط لازم گروهتون اشخاصی باشن که دوست دارید باهاشون بهتون خوش بگزره.

تجربه هرکدوم از اتاقهای فرار میتونه متفاوت باشه. اگر تجربه بازی نداشته باشید شاید حساسیتتون یه مقدار بیشتر باشه. پیشنهاد ما به دوستانی که تجربه اتاق فرار نداشته‌اند در ابتدا بازیهایی با درجه سختی متوسط و همچنین ژانرهای غیر ترسناک است که بتونن با چهاچوب اولیه این سرگرمی آشنا بشن. اگر قبلا هم تجربه بازی دارید پیشنهاد می‌کنیم سبکهای متفاوت و امتحان کنید و هرچه حرفه‌ای‌تر شدید سراغ بازیهایی با درجه سختی بیشتر برید.
البته اینو همیشه یادتون باشه که اتاق فرار یک تجربست و این تجربه برای همه یکسان نخواهد بود یعنی امکان داره شما از یک بازی خیلی لذت ببرید ولی گروهی دیگر از دوستانتون نظری متفاوت داشته باشند.

بیشتر مجموعه‌های اتاق فرار دارای سایت می‌باشند و شما میتونید از طریق وبسایت آن‌ها به صورت انلاین بازی خودتون رو رزرو کنید. این نوع رزرو آسان و مطمئن ترین روش رزرو اتاق فرار است و اگر مجموعه‌ای باشه که بنا به هر دلیلی وبسایت نداشته باشه میتونید از طریق تلفنی این کارو انجام بدید. البته بعضی از وبسایت‌ها هم هستند که داخل اونها میتونید بلیط بعضی از بازی‌ها رو با تخفیف دریافت کنید و از طریق تلفن رزرو خودتون و نهایی کنید.

بازیهای مختلف با توجه به سبک و ژانر و محل اجرای آن قیمتهای مختلفی دارن. از ۴۰٫۰۰۰ تومان تا ۱۲۰٫۰۰۰ تومان به صورت میانگین به ازای هر نفر باید هزینه پرداخت کنید.

سوالات متداول اتاق فرار

برای شروع این سرگرمی در ابتدا شما نیاز به یک گروه دارید که قالبا پیشنهاد می‌کنیم در صورت امکان چون تجربه اولتون هست یک گروه ۳ تا ۵ نفره تشکیل بدید. قرار نیست افراد گروه دارای شرایط خواستی باشن. این افراد میتونن دوستان، خانواده یا همکاران شما باشند. فقط لازمه گروهتون اشخاصی باشن که دوست دارید باهاشون بهتون خوش بگزره.

تجربه هرکدوم از اتاقهای فرار میتونه متفاوت باشه. اگر تجربه بازی نداشته باشید شاید حساسیتتون یه مقدار بیشتر باشه. پیشنهاد ما به دوستانی که تجربه اتاق فرار ندارند در ابتدا بازیهایی با درجه سختی متوسط و همچنین ژانرهای غیر ترسناک است که بتونن با چهاچوب اولیه این سرگرمی آشنا بشن. اگر قبلا هم تجربه بازی دارید پیشنهاد می‌کنیم سبکهای متفاوت امتحان کنید و هرچه حرفه‌ای‌تر شدید سراغ بازیهایی با درجه سختی بیشتر برید.
البته اینو همیشه یادتون باشه که اتاق فرار یک تجربست و این تجربه برای همه یکسان نخواهد بود. یعنی امکان داره شما از یک بازی خیلی لذت ببرید ولی گروهی دیگر از دوستانتون نظری متفاوت داشته باشند.

بیشتر مجموعه‌های اتاق فرار دارای سایت می‌باشند و شما میتونید از طریق وبسایت آن‌ها به صورت انلاین بازی خودتون رو رزرو کنید. این نوع رزرو آسان و مطمئن ترین روش رزرو اتاق فرار است و اگر مجموعه‌ای باشه که بنا به هر دلیلی وبسایت نداشته باشه میتونید از طریق تلفن این کارو انجام بدید. در وبسایت ما در قسمت شماره تلفن بازی در صورتی که بر روی آن کلیک کنید ، مستقیم میتونید با مجموعه ارتباط برقرار کنید و بازی خودتون را رزرو کنید.

بازیهای مختلف با توجه به ژانر و محل بازی و همچنین کیفیت بازی قیمتهای مختلفی دارند. از میانگین ۴۰،۰۰۰ تومان تا ۱۲۰،۰۰۰ تومان به ازای هر نفر.

خوب ایرادی نداره چون این سرگرمی خیلی جدیده و خیلی‌ها اشنایی خاصی باهاش ندارن ما تو مجله اتاق فرار کلی مطلب راجع به این موضوع گزاشتیم. این مطالب میتونن خیلی کمکتون کنن ولی نه به اندازه یک بار بازی کردن. پس یه گروه تشکیل بدین و به جمع دوستداران اتاق فرار بپیوندید.

 
lightbox