رونمایی از وب سایت جدید مجله اتاق فرار..!

اتاق فرار کاراگاهی

اتاق فرار کاراگاهی سبکی از بازیهای اتاق فرار می‌باشد که در آن فضاسازی و سناریو به نوعی طراحی می‌شود که بازیکنان در نقش اول داستان به عنوان یک کاراگاه قرار می‌گیرند و باید با پیگیری سرنخ‌ها معمولا به حل یک معمای بزرگتر مثل پیداکردن قاتل، پیدا کردن یک دزد و مواردی از این نوع دست پیدا کنند.
اگر علاقه‌مند به داستانهای پوآرو و شرلوک هلمز می‌باشید بدون شک این بازی‌ها می‌توانند انتخاب مناسبی برای شما باشند.
در این قسمت شما می‌توانید بهترین اتاق فرارهای کاراگاهی را مشاهده و به صورت انلاین رزرو نمایید.

اتاق فرارهای پیشنهادی

اتاق فرار کاراگاهی تهران و کرج

طبق سنت، تنها اگر تسلیم هفت گناه کشنده نشوید، تطهیر روح شما حاصل می‌شود. در اتاق فرار «هفت» با ضعف‌ها و رنج‌هایتان رو به رو هستید. خشم، شهوت، تنبلی، حسادت، حرص، شکم پرستی و غرور. آیا میتوانید در ۶۰ دقیقه مقابل این هفت پلیدی کشنده مقاومت کنید تا به رهایی برسید؟
شما مسافرین قطار اورینت اکسپرس از مبدا پاریس به مقصد استانبول هستید. یک شب در قطار قتلی رخ می‌دهد. شما در نقش مسافرین قطار برای حفظ امنیت خود تصمیم می‌گیرید قاتل را پیدا کنید. قاتل یکی از شماست!
اتاق فرار دخت، اقتباسی از موزیک دار (داستان مریم) علی سورنا در آلبوم گوزن
سعید میرایی به جرم قتل عمد همسر و فرزندش، بوسیله آتش‌سوزی‌ای که سه سال پیش همین‌جا رخ داده تحت تعقیبه، نکته مهم این‌جاست، که سعید ۳ سال پیش، قبل ار وقوع جرم کارمند مهدی احمدی، پدر کودک ربوده شده بوده، ما هنوز اطلاعی از انگیزه‌ی سعید نداریم. رامین تو خطره و فرصت خیلی کمه، هدف شما یافتن محل احتمالی نگهداری رامین است.
او (جن) دشمن خداست؛ پس مبغوض و از نظر لطف حضرت سبحان مطرود. هیچ‌وقت جمله‌ی این معلمو که از کتاب مقدس برای ما می‌خوند، یادم نمیره…
شما و گروهتان جهانگردان‌هایی هستید که در حال حاضر در بوداپست مجارستان هستید و به صورت اتفاقی در اتاق 312 متلd اقامت دارید که در آن اتفاقهای ناگواری می افتد...
زمان در سال ۱۸۷۳ متوقف شده است. سالی که ژول ورن رمان «دور دنیا در هشتاد روز» را نوشت. اتاقی که در آستانه وارد شدن به آن هستید، در خانه قهرمان این رمان یعنی فیلیس فاگ قرار دارد.
سناریویی برگرفته از داستانی واقعی و پرونده‌ای کلاهبرداری در سال ۲۰۰۶، در لوس آنجلس آمریکا.
تمام لندن در بهت و وحشت قاتل زنجیره‌ای است که ۱۱ نفر را به روشی واحد به قتل رسانده، از دست پلیس نیز به نظر کاری بر نمی‌آید. پرونده قتل مرموز به کارآگاهایی نیاز دارد که از نظر ذهنی آمادگی حل معماها و روبروشدن با هر واقعیتی را داشته باشند!

جدیدترین اتاق های فرار

توضیحات بیشتر

نکاتی درمورد “اتاق فرار های کاراگاهی”

داستان‌های مرموز و جنایی همواره یکی از ژانرهای جذاب ادبیاتی فرهنگ‌های مختلف بوده‌اند. کارآگاه‌های بزرگی مانند هرکول پوآرو و شرلوک هلمز، در میان تمامی ملل و فرهنگ‌های دور و نزدیک شناخته شده هستند و حتی تبدیل به بخشی از فرهنگ مردم کشورهای دور از محل تولدشان شده‌اند.

شخصیت‌های کارآگاهی محبوب در جهان بسیار متنوع هستند ولی چند نمونه مشهور به شرح زیر هستند:

  • شرلوک هولمز: شخصیتی از رمان‌های آرتور کانان دویل، که با تلاش هوشمندانه‌اش در حل پرونده‌های جنایی در لندن شهرت دارد.
  • هرکول پوآرو: شخصیتی از رمان‌های آگاتا کریستی، یک کارآگاه خصوصی بلژیکی که با استفاده از قدرت مشاهده و تحلیل‌های عالی، جرائم را حل می‌کند.
  • نیک بومان: شخصیتی از رمان‌های مایکل کانلی، یک کارآگاه خصوصی آمریکایی که در شرق لس آنجلس فعالیت می‌کند.
  • فیلیپ مارلو: شخصیتی از رمان‌های ریموند چندلر، یک کارآگاه خصوصی در لس آنجلس که در دهه ۱۹۳۰ و ۱۹۴۰ فعالیت داشت.
  • نانسی درو: شخصیتی از کتاب‌های کارولین کین، یک کارآگاه خصوصی که در سری کتاب‌های «نانسی درو، دختر کارآگاه» معروف شده است.

 

از آنجایی که اتاق‌های فرار بر پایه حل معما و پازل و کار گروهی می‌باشد بدون شک اتاق فرار ژانر کاراگاهی را می‌توان یکی از جذابترین ژانرهای این سبک از بازی‌ها دانست که طرفداران خواست خود را دارد.

در اتاق فرار کاراگاهی انتظار معماهای سخت را داشته باشید!

از آنجایی که اتاق فرارهای کاراگاهی معمولا در دسته‌بندی بازیهای غیر ترسناک قرار می‌گیرند باید انتظار معماهای سخت و چالش برانگیز را داشته باشید. در ژانر کاراگاهی معمولا یک معمای بسیار بزرکی وجود دارد که از طریق حل کردن پازلهای کوچک و کنار هم گزاشتن سر نخ‌ها حل خواهد شد.

اگر در اتاق فرار بدنبال ترس و هیجان هستید ژانر دیگری را انتخاب کنید!

بسیاری از بازیکنان اتاق فرار غیر از حل معما بدنبال هیجان و استرس در این نوع از بازی‌ها هستند. اگر از اون دسته از بازکنان هستید که ترس و هیجان را بیشتر از چالش ذهنی می‌پسندید سراغ یک ژانر ترسناک یا دلهر اور اتاق فرار بروید.

قیمت اتاق فرارهای کاراگاهی چقدر است؟

قیمت اتاق فرار کاراگاهی در سال ۱۴۰۲ تقریبا مبلغی حدود ۱۰۰.۰۰۰ تومان الی ۲۰۰.۰۰۰ تومان به ازای هر نفر می‌باشد و برای انجام این بازی با یک گروه حداقلی چهار نفره مبلغی در حدود ۴۰۰.۰۰۰ تومان را باید در نظر بگیرید.

رزرو اتاق فرار کاراگاهی

شما می‌توانید در همین صفحه، بازی اسکیپ روم کاراگاهی مورد نظر خود را انتخاب و با ورود به صفحه اختصاصی بازی به صورت آنلاین و تلفنی رزرو نمایید.