لوگو مجله اتاق فرار

مجله اتاق فرار درتلاش است با معرفی اتاق فرارهای ایران و  همچنین ارائه مطالب تخصصی در حوزه بازی  اتاق فرار  (اسکیپ روم) و فیلمهای با موضوعیت اتاق فرار و سرگرمیهای گروهی بستری را برای آشنایی هر چه بیشتر مردم با این سرگرمی هیجان انگیز ایجاد کند.
شما در مجله اتاق فرار می توانید بهترین اتاق های فرار کشور را مشاهده، انتخاب و به صورت انلاین و تلفنی رزرو نمایید.

 

بازی های فرار در فضای باز در مقابل اتاق های فرار

بازی های فرار در فضای باز

اگر در جستجوی یک ایده تیم‌سازی فوق‌العاده هستید یا فقط می‌خواهید با دوستانتان سرگرم باشید، مهم نیست کجا هستید، بازی‌های اتاق فرار در فضای باز، راه‌حل مناسبی برای یک تجربه جذاب و تعاملی هستند! بازی های فرار در فضای باز تجربه‌ای هیجان‌انگیز هستند که تیم‌تان را فعال می‌کنند. به عنوان مثال به کمک هات اسپات‌های GPS، می‎توانید مکان مورد نظرتان را کاوش ‌کنید و درحالی‌که از خورشید لذت می‌برید، چالش‌هایی تعاملی را حل کنید.

بازی‌های فرار در فضای باز، تجربه‌ای بی‌نظیر

تجربه‌هایی نظیر Escape: The Dark Curse، مزایای فعالیت فضای باز را همراه‌ با کنجکاوی اتاق فرار ارائه می‌دهند و برای گرد هم آوردن تیم‌ها در شهرهای بزرگ ایده‌آل هستند.

بازی‌های فرار فضای باز، ماجراجویی برای یافتن موارد مخفی را با هیجان اتاق فرار ترکیب می‌کنند. همه این‌ها بدون فشار قرار گرفتن در فضاهای بسته (مانند یک اتاق فرار کلاسیک) عرضه می‌شوند! مکان مورد نظرتان رابه کمک سرنخ‌های GPS فعال، به عنوان مثال جایی که می‌توانید در آن اطلاعات مهم و چالش‌های هیجان‌انگیز پیدا کنید، کاوش کنید. وقتی با تیم خود شروع به بازی کردن در یک تور فرار فضای باز هیجان‌انگیز می‌کنید، زمانی برای هدر دادن وجود ندارد!

چرا بازی‌های فرار فضای باز؟

بازی فرار فضای باز بهترین المان‌های گنج‌یابی (جستجو برای یافتن موارد مخفی) و اتاق فرار، همه را بدون محدودیت‌های چهاردیواری عرضه می‌کند. در زمان انجام مسئولیت‌های تعاملی (که معمولا با استفاده از سرنخ‌های GPS فعال، حل می‌شوند)، می‌توانید از گوشی هوشمندتان برای یافتن چالش‌های هوش مصنوعی (که جادوی بازی‌های فرار فضای باز را واقعی‌تر و هیجان‌انگیزتر می‌کنند)، استفاده نمایید.

بوسیله ریموت هاست‌های با تجربه (رایانه‌هایی که در مکانی دور قرار دارند و داده‌ها از آن‌ها بازیابی می‌شوند) که برای کمک به شما در هر مرحله از راه، در دسترس هستند، شما و تیم‌تان نزد شبکه در امنیت هستید، مشارکت نموده و مکان مورد نظرتان را کاوش می‌کنید.

شرکت‌هایی مانند IBM مشتاق فعالیت‌های فضای بازند و مطمئن هستند که تجربه منحصربه‌فرد بازی های فرار در فضای باز به تیم شما هم انگیزه خواهد داد و الهام‌بخش خواهد بود.

اتاق فرار زنده در مقابل بازی های فرار در فضای باز

در ادامه این مطلب، ابتدا توصیف مختصری از اتاق‌های فرار و بازی‌های فرار در فضای باز و سپس مزایا و معایب هرکدام نیز ارائه شده است.

 

اتاق فرار زنده

 

اتاق فرار زنده

امروزه بیشتر مردم با اتاق‌های فرار کلاسیک آشنا هستند. معمولا چندین اتاق به‌ هم‌ پیوسته وجود دارد. این اتاق‌ها به صورت الکترومغناطیسی بسته می‌شوند و در طول بازی می‌توانند توسط استادِ بازی با استفاده از دوربین دیده شوند. او از یک طرف می‌تواند از امنیت گروه اطمینان حاصل کند و از طرف دیگر می‌تواند نکات مرتبط با بازی را ارائه نماید.

در اتاق، بازیکنان می‌توانند انتظار یک اتمسفر دقیق که با داستان یا ماجرای مربوطه مطابقت دارد را داشته باشند. البته معماهای زیادی وجود دارند که می‌توانند کاراکترهای متفاوتی داشته باشند.

علاوه بر قفل‌های معمولی و قواعد اصلی، اتاق‌های فرار آپشن‌های حیله و ترفند الکترونیکی و مکانیکی گوناگونی را نیز عرضه می‌کنند. موسیقی مناسبی که با نظرات استاد بازی تکمیل شده است تا با داستان مطابقت داشته باشد، همه چیز را همراهی می‌کند.

 


 

مقاله پیشنهادی برای مطالعه:

اتاق فرار مجازی

 


 

بازی فضای باز

همانطور که از نامش پیداست، این نوع بازی در فضای باز انجام می‌شود. گروه با یک آیپد که برنامه‌های لازم روی آن نصب شده، نزدیک محل مورد نظر رفته و در طول راه معماها را حل می‌کند. این هم بخشی از ماجراست. شما نکاتی را از طریق برنامه نصب شده روی آیپد، دریافت می‌کنید. رهبران بازی نیز می‌توانند آن را روی موبایل‌هایشان استفاده کنند.

گروه در عرض دو ساعت با استفاده از نقشه، از چندین ایستگاه عبور می‌کند. این ایستگاه‌ها روی نقشه با مکان‌نما مشخص شده‌اند. مسئولیت‌های مرتبط با محیط در این نقاط تعیین می‌شوند. برای مثال، ساختمان‌ها و بناهای تاریخی در معما گنجانده می‌شوند. در بازی های فرار در فضای باز برخی از مسئولیت‌ها به ابزارهای اضافی نیاز دارند که بازیکنان در طول بازی آن‌ها را در کیف‌هایشان حمل می‌کنند.

 

بازی فضای باز

 

مزایای هر نوع

یک اتاق فرار کلاسیک، فقط اسباب و اثاثیه و همچنین مود و محیط آن نیست که خوب بوده، بلکه تنوع گزینه‌های معما نیز یک مزیت محسوب می‌شود.

بازی‌های در فضای باز، از طرف دیگر، برای کسانی که می‌خواهند معماهایی حل کنند، کمی دور بزنند یا یک شهر را در حالی‌که از هوای خوب لذت می‌برند کاوش کنند، یک گزینه عالی هستند.

 


 

مقاله پیشنهادی برای مطالعه:

اتاق فرار سیار چیست؟ معرفی انواع اتاق فرار سیار و مزایای آن

 


 

معایب

در اتاق فرار کلاسیک، شما در یک اتاق هستید و به ندرت می‌توانید شهر را که شاید می‌خواستید کاوش کنید، ببینید.

نسخه فضای باز، از طرف دیگر، وابسته به آب‌ و هوا است و احتیاج به دویدن فراوان دارد که می‌تواند برای بعضی‌ها یک نقطه ضعف محسوب شود.

در کدام شهرها می‌توانید بازی های فرار در فضای باز را پیدا کنید؟

این نوع از بازی‌های فرار می‌توانند در هر شهر بزرگی یافت شوند. البته میلیون‌ها شهر پیشرو هستند مانند برلین، هامبورگ یا مونیخ، اما شهرهای دیگر مانند دورتموند نیز این نوع از فعالیت‌های فضای باز را ارائه می‌دهند. برای مثال، ما یک تور در ورنیگه‌روده در Harz Escape برگزار کردیم.

 

در کدام شهرها می‌توانید بازی های فرار در فضای باز را پیدا کنید؟

 

هر بازی فرار فضای باز، متفاوت است و همیشه چالش‌ها یا موانع تازه ارائه می‌دهد. به عنوان مثال یک بازی در هامبورگ از یک بازی در مونیخ متفاوت خواهد بود. این موضوع فقط به معماری شهر مربوط نیست بلکه به خود بازی نیز مربوط است. بسته به موقعیت مکانی، مسئولیت‌های مناسبی نیز خواهید یافت و نکات جالب توجه زیادی در شهر خواهید دید. بنابراین بازی های فرار در فضای باز در مقایسه با اتاق فرار کلاسیک، تجربه‌ای منحصربه فرد هستند.

نتیجه‌گیری

سرانجام، اینکه کدام گزینه را انتخاب می‌کنید، یک تصمیم شخصی است. بازی‌های فرار فضای باز مزیت‌هایی دارند مانند امکان بازدید از شهر همزمان با بازی، اما اتاق‌های فرار کلاسیک هم مزایایی دارند مانند این حقیقت که آن‌ها می‌توانند در باد و آب‌ و هوای نامساعد هم انجام شوند. شما با هر دو نوع سرگرم خواهید شد و سن‌تان هرگز مهم نیست. سرگرمی برای جوان و پیر تضمین شده است.

البته بازی‌های فضای باز با طول‌های متفاوتی وجود دارند و می‌توانند تا ۶ ساعت طول بکشند و همچنین رده‌های متفاوتی از سختی برای بازی‌های فرار فضای باز و اتاق‌های فرار رایج وجود دارند.

در پایان، شما به عنوان یک گروه قوی‌تر ظاهر می‌شوید و از طریق چالش‌ها که اغلب گروه را گرد هم می‌آورند، دوباره یکدیگر را شناخته‌اید.

منبع: escape-maniac.com

فیسبوک
لینکدین
واتساپ
تلگرام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای ثبت دیدگاه وارد اکانت خود شوید...

برای ثبت دیدگاه وارد اکانت خود شوید...

اتاق فرارهای پیشنهادی