لوگو مجله اتاق فرار

مجله اتاق فرار درتلاش است با معرفی اتاق فرارهای ایران و  همچنین ارائه مطالب تخصصی در حوزه بازی  اتاق فرار  (اسکیپ روم) و فیلمهای با موضوعیت اتاق فرار و سرگرمیهای گروهی بستری را برای آشنایی هر چه بیشتر مردم با این سرگرمی هیجان انگیز ایجاد کند.
شما در مجله اتاق فرار می توانید بهترین اتاق های فرار کشور را مشاهده، انتخاب و به صورت انلاین و تلفنی رزرو نمایید.

 

خانه احضار واقعی: خانه تسخیر شده پرون ها!

خانه احضار - خانه واقعی وحشت در پشت فیلم نمادین که امروز می‌توانید از آن دیدن کنید

The Conjuring یکی از نمادین‌ترین فیلم‌های ترسناک سال ۲۰۱۰ است که دو دنباله مستقیم و چندین فیلم اسپین آف را تولید کرد. موفقیت مداوم فیلم عمدتا به لطف متن آغازین وهم‌آور آن است و به بینندگان این نوید را می‌دهد که صحنه‌هایی بر اساس رویدادهای واقعی در یک خانه جن زده را مشاهده خواهند کرد. بنابراین، جای تعجب نیست که بسیاری از طرفداران بخواهند خانه احضار را بشناسند.

خانه احضار

 

سرگذشت کوتاهی از خانه احضار

این خانه در خیابان Round Top 1677 در Harrisville، Burrillville، Rhode Island، واقع شده که یک مزرعه کوچک با قدمتی از قرن ۱۸ است. The Conjuring در این خانه فیلم‌برداری نشد، اما اتفاقاتی که در فیلم رخ می‌دهد ظاهرا برای یک خانواده واقعی که در دهه ۱۹۷۰ در آنجا زندگی می‌کردند، اتفاق افتاده است.

از زمانی که The Conjuring در سال ۲۰۱۳ اکران شد، علاقه‌مندان به ماوراء الطبیعه و افراد بدبین به این امید به این خانه هجوم آوردند که چیزی قابل توجه را ببینند. در سال ۲۰۱۹، زوجی به نام کوری و جنیفر هاینزن خانه The Conjuring را خریدند و آن را به یک جاذبه رسمی توریستی تبدیل کردند.

بازدیدکنندگان از گشت‌های روزانه، تحقیقات شبانه و رویدادهای پخش آنلاین و مستقیم از خانه استقبال ‌کردند. با این حال، این زوج که با اداره یک خانه جن زده محبوب شده بودند، تصمیم گرفتند آن را برای فروش بگذارند. سپس در ماه مه ۲۰۲۲، طبق گزارش آسوشیتدپرس، هاینزن‌ها ملک را به ژاکلین نونیز، یک توسعه‌دهنده مستقر در بوستون که به شدت به پدیده‌های ماوراء الطبیعه اعتقاد دارد، فروخت.

خوشبختانه بازدید از خانه احضار هنوز ادامه دارد و تورها، تحقیقات و حتی رویدادهای خصوصی را در آنجا ارائه می‌دهند. اما نونیز با هاینزن‌ها موافقت کرد که او تمام وقت در خانه زندگی نکند، زیرا «انرژی این خانه بسیار قدرتمند است».

خانه احضار

 

تاریخچه وهم‌آور The Conjuring House، رویدادهایی که الهام‌بخش فیلم هستند

داستان The Conjuring تا حدی بر اساس تجربیات زوج محقق ماوراء الطبیعه اد و لورین وارن در خانه بدنام رود آیلند است. اما همچنین ریشه در مجموعه‌ای از سه کتاب نوشته آندریا پرون دارد که خانواده‌اش از سال ۱۹۷۱ تا ۱۹۸۰ در این خانه زندگی می‌کردند.

مدت کوتاهی پس از اینکه خانواده پرون (زوجی به نام‌های کارولین و راجر و پنج دخترشان) به خانه نقل مکان کردند، متوجه اتفاقات وهم انگیزی در داخل خانه شدند. در ابتدا یک جارو به تنهایی از جایی به جای دیگر حرکت می‌کرد و توده‌های کوچکی از خاک روی زمین‌های تازه تمیز شده ظاهر می‌شد.


 

مقاله پیشنهادی برای مطالعه:

نقد و بررسی فیلم “احضار: شیطان مرا وادار کرد”

 


 

اما در سال ۱۹۷۴، زمانی که وارن‌ها برای تحقیق فراخوانده شدند، وضعیت بسیار ترسناک‌تر شد. پنج دختر پرون (که بزرگ‌ترین آنها آندریا بود) برخی از روزها در ساعت ۵:۱۵ صبح توسط ارواحی که بوی گوشت گندیده می‌دادند و تخت دختران را بلند می‌کردند، بیدار می‌شد.

طبق گزارش‌ها کارولین پرون (مادر خانواده) در مورد خانه احضار تحقیق کرد و فهمید که این ملک زمانی به مدت ۸ نسل متعلق به یک خانواده بوده است. به طرز وحشتناکی، بسیاری از کودکان این خانواده در داخل یا نزدیک خانه تحت شرایط عجیب و ناراحت کننده جان خود را از دست داده بودند. بر اساس تحقیقات کارولین، برخی از کودکان در نهر نزدیک غرق شدند، برخی دیگر خود را در اتاق زیر شیروانی حلق آویز کردند و حداقل یکی از آنها به قتل رسید.

خانه احضار

 

این خانه تنها یک روح نداشت!

اگرچه گفته می‌شود که پرون‌ها در این خانه و مزرعه با ارواح متعددی برخورد کردند، یکی از عصبانی‌ترین آنها روحی به نام «باتشبه» شناخته شده بود. بنابراین، جای تعجب نیست که چرا Bathsheba تمرکز اصلی The Conjuring است. شاید وحشتناک‌تر از آن هم دنباله داستان باشد که مشخص شده یک زن واقعی به نام باثشبا شرمن وجود داشته که گفته می‌شد در قرن نوزدهم در این ملک زندگی می‌کرد و برخی معتقد بودند که شرمن شیطان پرست یا قاتل کودکان بوده است.

لورین وارن بعدها در سال ۲۰۱۳ و تقریبا چهار دهه پس از تحقیقات ماوراء الطبیعه خود به USA Today گفت: «چیزهایی که [در خانه] اتفاق افتاد بسیار ترسناک بودند. هنوز هم صحبت کردن در مورد آن روی من تأثیر می‌گذارد.»

اگرچه اد وارن در سال ۲۰۰۶ درگذشت و هرگز نتوانست فیلم The Conjuring را روی پرده نقره‌ای ببیند، اما لورین به عنوان مشاور در ساخت این فیلم خدمت کرد و تا زمان مرگش در سال ۲۰۲۰ به عنوان یک محقق ماوراء الطبیعه به کار خود ادامه داد.

خانه احضار

 

همه داستان خانه احضار را باور نمی‌کنند

در حالی که بسیاری از افراد، تحقیقات وارنز در مورد خانه احضار را قانع کننده می‌دانند، باید توجه داشت که خود وارن‌ها از انتقاد دور نبوده‌اند. آنها همچنین در تحقیقات خانه وحشت آمیتویل بدنام در لانگ آیلند، نیویورک هم شرکت داشتند. داستان این خانه تسخیر شده نیز در نهایت به دنبال تجربیات ماوراء الطبیعه ادعایی خانواده لوتز که حدود یک سال پس از قتل خانواده‌اش توسط رونالد دی‌فیو جونیور به خانه نقل مکان کرده بودند، به فیلمی معروف تبدیل شد.

البته جالب است بدانید که لوتزها در طول سال‌ها کلاهبردار خوانده می‌شوند و متهم به جعل داستان تجربه خود در خانه Amityville برای کسب سود شده‌اند. همان‌طور که هالیوود ریپورتر به تفصیل به این موضوع پرداخته است، ادعاهایی مبنی بر اینکه اد وارن در اوایل دهه ۱۹۶۰ با دانش لورین رابطه نامناسبی را با یک دختر زیر سن قانونی آغاز کرده است، در سال‌های اخیر مشخص شده که کاملا در تضاد با تصویر عمومی وارن به عنوان یک کاتولیک سالم است.


 

اگر علاقه مند به داستانهای ترسناک هستید، اتاق فرار ترسناک را از دست ندهید!

 


 

علاوه بر این، این زن و شوهر به عنوان محققان ماوراء الطبیعه جعلی نیز متهم شده‌اند. استیون نوولا، متخصص مغز و اعصاب و رئیس انجمن شکاکی نیوانگلند در این باره می‌گوید: «وارن‌ها در گفتن داستان‌های ارواح عملکرد خوبی دارند. شما می‌توانید فیلم‌های زیادی را بر اساس داستان‌هایی که آنها ساخته‌اند، بسازید».

بنابراین، هنگامی که هاینزن‌ها (خانواده‌ای که شدیدا به ماوراء الطبیعه علاقه‌مند بودند)، خانه احضار را در سال ۲۰۱۹ خریداری کردند، خانه را رسما به عنوان The Conjuring به بازار عرضه کردند و درهای آن را به روی محققان ماوراء الطبیعه باز گذاشتند.

چگونه این خانه به یک مقصد گردشگری برای شکارچیان ارواح تبدیل شد

زمانی که کوری و جنیفر هاینزن خانه The Conjuring را در سال ۲۰۱۹ خریداری کردند، آن را با قیمت کمتر از ۴۴۰.۰۰۰ دلار به دست آوردند. آنها خانه را تعمیر کردند و تصمیم گرفتند به محققان ماوراء الطبیعه یا هر کسی که به بازدید از خانه علاقه‌مند است، اجازه دهند تا از مکان ظاهرا جن زده بازدید کنند.

خانه احضار

 

تنها چند ماه پس از خرید ملک همه‌گیری COVID-19 آغاز شد. اما علی‌رغم کاهش موقت گردشگری خانواده هاینزن‌ها همچنان غرق در درخواست بازدیدکنندگان برای بازدید از The Conjuring House بودند. حتی برخی از مهمانان شب را هم در این خانه سپری کردند.

 


 

مقاله پیشنهادی برای مطالعه:

خانه‌های ارواح در سراسر جهان – قسمت اول

 


 

در نهایت، هاینزن‌ها متوجه شدند که بیشتر از چیزی که تصور می‌کردند به دست آورده‌اند. هنگامی که آنها خانه احضار را در سپتامبر ۲۰۲۱ برای فروش فهرست کردند، گفتند که می‌خواهند با خریداران احتمالی ملاقات کنند، به این امید که فردی با علایق مشابه را پیدا کنند که بتواند تجارت ماوراء الطبیعه را ادامه دهد.

در آن زمان بود که با ژاکلین نونیز، یک توسعه‌ دهنده املاک از بوستون آشنا شدند که مانند هاینزن‌ها به چیزهای ماوراء الطبیعه اعتقاد شدید دارد. نونیز به The Boston Globe گفت: «من برای بازدید آمدم و فکر کردم باید این خانه را داشته باشم. این خرید برای من شخصی است و برای یک سازمان و شرکت توسعه املاک و مستغلات نیست. این کار مربوط به اعتقادات خودم است».

نونیز در نهایت این ملک را به قیمت بیش از ۱.۵ میلیون دلار خریداری کرد و متعهد شد که به تجارت ماوراء الطبیعه‌ای که هاینزن‌ها شروع کرده بود، ادامه دهد. در نتیجه هنوز هم مهمانان در بازه زمانی شب می‌توانند در تحقیقات ماوراء الطبیعه شرکت کنند. در طول روز هم می‌توانند از خانه دیدن نمایند.

خانه احضار

 

برای فروش یک شرط وجود داشت

همان‌طور که نونیز به The Boston Globe گفت، هاینزن‌ها تنها با این شرط که نونیز در تمام طول سال در آنجا زندگی نکند این خانه را به او فروخته‌اند، زیرا انرژی زیادی در این ملک وجود دارد. برای نونیز، خرید خانه احضار به شدت ناشی از تمایل او به دانستن بیشتر در مورد تاریخ تسخیر شدگی این ملک بود.

نونیز در مورد هدف از خرید خانه گفته است: «من فردی عمیقا معنوی هستم. این بخش بسیار مهمی از من است. معتقدم که ما موجوداتی آگاه هستیم که یک تجربه انسانی داریم و آگاهی ما ادامه دارد. ما اینجا هستیم تا چیزهایی را در طول زندگی بیاموزیم و به تکامل اخلاقی و فرهنگی گونه خود کمک کنیم… این خانه فرصتی برای ارتباط با افرادی است که زندگی کرده و مرده‌اند. در واقع فرصتی برای تعامل با افرادی است که از دنیا رفته‌اند».

اتاق فرار با موضوع احضار

اگر علاقه مند به موضوع خانه احضار هستید ما به شما اتاق فرارهای زیر را پیشنهاد میکنیم:

اسکیپ روم شیطان پرست

اتاق فرار شیطان پرست

اتاق فرار احضار

اتاق فرار احضار

اتاق-فرار-احضار دو

اتاق فرار احضار ۲

فیسبوک
لینکدین
واتساپ
تلگرام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای ثبت دیدگاه وارد اکانت خود شوید...

برای ثبت دیدگاه وارد اکانت خود شوید...

اتاق فرارهای پیشنهادی