رونمایی از وب سایت جدید مجله اتاق فرار..!

۷ نکته ای که درباره زامبی ها نمیدانید

زامبی‌های مستقر در اتاق فرار طرفداران بسیاری دارند، اما آیا می‌دانستید راه‌های تبدیل شدن انسان به زامبی، چندان فاصله‌ای از ما ندارند؟
برای یک تصویرسازی نزدیک به واقعیت می‌توانید با صرف چند دقیقه از وقت‌تان، به این رخداد بی‌اندیشید که در نیمه‌های شب وارد اشپزخانه می‌شوید اما ناگهان با شنیدن صدایی ترس الود و وحشتناک کارتان را فراموش می کنید و تنها ظرفی را در دست می‌گیرید تا با پوشاندن سرتان از خود محافظت کنید. این اتفاق و نشانه‌ها خبر شروع اخرالزمان زامبی‌ها را به اطلاعتان می‌رسانند.
آیا در این شرایط راه فراری وجود دارد؟ آیا خارج شدن از خانه کاره درستی است؟

در حالی که کسی این موضوع را با صدای بلند بیان نمی کند، اما همه از اخرالزمان  نزدیک به وقوع زامبی‌ها مطلع هستند و زمانی که این مسئله اتفاق بیافتد،   شما می‌خواهید آمادگی مقابله با زامبی‌ها را داشته باشید. تجربه اتاق فرارهای زامبی یک فرصت هیجان‌انگیز جهت اموختن ترفندهایی در زمان رویارویی با آن‌ها می‌باشند. خزیدن تعدادی زامبی بر روی گروهی از انسان‌ها وحشتناک است اما باید بدانیم که دراولین قدم این تجربه نصیب انسان‌های نا آگاه می‌شود. برای خواندن ۷ راز محافظت شده درباره چگونگی ساخت ارتش زامبی و عواملی که منجر به آخرالزمان زامبی می‌شوند، مجله اتاق فرار را همراهی کنید.

۱. نخستین نکته: بیماری جنون وی یک انتقال دهنده است

بیماری جنون گاو که در دهه ۱۹۸۰ به اکتشاف رسید، یک بیماری کشنده برای گاو می‌باشد. این بیماری مغز و نخاع گاو را تحت پیشروی خود قرار می‌دهد و در نتیجه گاو را به موجودی بی‌فکر تبدیل می‌کند. طی ابتلا به این جنون، گاو به طور تصادفی لج می‌کند و اطرافیان خود را مورد حمله قرار می‌دهد. قرارگیری افراد در این موقعیت سرشار از استرس است و شباهت فضای آن مانند جو هیجان‌انگیز اتاقهای فرار ترسناک می‌باشد که یک حمله ناگهانی صورت گرفته و فرد را غافل گیرمی‌کند. گروهی از افرادی که به دلایل مختلف یا به قصد ساختن ارتش، گوشت گاو جنون داشته را خورده و الوده می‌شوند را تصور کنید؛ این افراد در زمان تبدیل شدن از انسان به زامبی علائم عجیبی چون: تشنج، تکان دهندگی عضلات، توهم وعدم هماهنگی در حرکات بدنی را تجربه می‌کنند و در نتیجه به دنیای زامبی‌ها پا می‌گذارند.

۲. رویداد آخرالزمان زامبی‌ها غیر قابل پیش بینی است

موجوداتی بی‌فکر و دارای بیماری‌ها و ویروس‌هایی که می‌توانند انسان‌ها را به زامبی تبدیل کنند تصور کنید، ممکن است گرگ‌های تنها در کمین همسایه باشند. این مسئله بدان معنا می‌باشد که شما نمی‌توانید آخرالزمان زامبی‌ها را از قبل تشخیص دهید، اما باید همیشه حواس خود را جمع کنید تا این موارد تبدیل کننده انسان به زامبی ازمحدوده شما دور بمانند. قرار گیری در این حالت بسیار به فضای پر شور اتاق فرارهای ترسناک شباهت دارد، زیرا غافل گیر شدن بازیکن‌ها از ارکان هیجان‌انگیز این بازی می‌باشد.

۳. انگل‌های مغزی و نوروتوکسین‌ها یک تهدید واقعی هستند

انگل‌های سمی ویژه‌ای از طریق لوله کشی منزل شما وارد فاضلاب و از آن طریق  به بدن موش‌ها وارد می‌شوند، سپس آن‌ها  پس از آلوده شدن به حیوانات دیگر حمله می‌کنند. یا ممکن است این موش‌ها به وسیله گربه‌ها شکار شوند و در قدم بعدی گربه‌ها نیز تحت تأثیر همین انگل‌ها قرار بگیرند. اگر شما نیز گربه دارید، احتمالا از حقیقت دور نباشید. چرا که برخی از این انگل‌ها همانند توکسوپلاسما شناخته شده هستند و تقریباً در نیمی از جمعیت انسانی یافت می‌شوند.

این مسئله بدان معنی است که ۵۰ درصد احتمال دارد شما روزی به عنوان زامبی از خواب بیدار شوید و به بخشی از آخرالزمان زامبی‌ها بپیوندید. برخی از سموم  مثل نوروتوکسین‌ها می‌توانند باعث مسمومیت عصبی شوند، جایی که شما هنوز زنده هستید اما مغز مرده است و پا به دنیای زامبی‌ها گذاشته اید.

الوده شدن حیوانات به ویروس زامبی
حیوانات و مخصوصا موش‌ها و گربه‌ها ممکن است به ویروس‌های تبدیل کننده به زامبی آلوده باشد

نوروتوکسین با نام ترسناک «زهر فلج کننده عصبی» نیز شناخته می‌شود. از لحاظ تاریخی، چنین سمومی برای ایجاد زامبی در شیوه‌های وود و گنجانده شده است. عملیاتی که شناسایین شده‌اند ممکن است منجر به آخرالزمان زامبی شوند.

۴. آتش به شما کمک نخواهد کرد تا با آخرالزمان زامبی مبارزه کنید

اگر تا به کنون یک بازی آخرالزمانی زامبی را تجربه کرده‌اید، می‌دانید که آتش به هیچ عنوان یکی از ابزارهایی نیست که بتوانید برای خلاص شدن از زامبی‌ها آن را مورد استفاده قرار دهید. برای توصیف کامل‌تر به این صورت بیان کنیم که حتی اگر زامبی‌ها با آتش نابود شوند، آن‌ها نمی‌دانند که در شعله‌های آتش فرو می‌روند و در این حالت می‌توانند آتش را به همه جا گسترش دهند. یعنی قبل از اینکه به خاک تبدیل شوند همه چیز در اطراف شما را به آتش می‌کشند. مثال تعریف شده به اتاق فرار شباهتی دارد که اگر در مراحل اول شما همبازی خود را گم کنید در چند مرحله ذهنتان درگیر شرایط او می‌باشد اما زمانی که به مراحل سخت‌تر وارد می‌شوید اخرین دغدغه شما یافتن پارتنر خود است.

 

اتاق فرارهای زامبی

 

۵. ویروس‌های نانو در مرحله ایجاد قرار دارند

دانشمندان در حال کار بر روی ایجاد نانو ربات‌ها به شکل تراشه‌های کوچک سیلیسیم هستند، که این موارد می‌توانند روی مغز شما قرار بگیرند و حتی پس از مرگ شما هم تا یک ماه زنده بمانند. در واقع، پژوهش‌ها در تلاش برای رسیدن این مسئله هستند که ربات‌ها بخش‌های آسیب دیده مغز شما را ترمیم کنند تا بتوانید توسط هر کسی که ربات را کنترل می‌کند کنترل شوید.

زامبیها
گرچه زامبی‌ها موجوداتی کم هوش هستند اما به طور غریزی انسان‌های بی خبر را مورد حمله قرار می‌دهند

۶. از تحقیقات سلول‌های بنیادی می‌توان برای ایجاد زامبی استفاده کرد

تحقیقات سلول‌های بنیادی با هدف احیای سلول‌های مرده انجام می‌گیرند. با این حال، حتی اگر سلول‌های مغزی یک انسان دوباره زنده شوند، لایه بیرونی که باعث انسان ماندن می‌شود، مرده باقی خواهد ماند.

یعنی سلول‌های مرده پس از احیا تنها با مهارت‌های حرکتی عمومی و غرایز ابتدایی انسانی خود، که شامل عواملی چون توانایی راه رفتن و از بین بردن چیزهای موجود در مسیرشان است، باقی خواهند ماند. و بدترین قسمت این می‌باشد که شما حتی نمی‌دانید دانشمندان روی سلول‌های بنیادی کار می‌کنند تا به انسان‌ها کمک کنند یا یک ارتش نابود شده ایجاد می‌کنند!

۷. اتاق فرار به شناخت‌های ما کمک می‌کند

اگرچه ممکن است افراد به عنوان سرگرمی به بازی فرار روی بیاورند، اما این اتاق‌های فرار می‌توانند شما را برای شناخت با برخورد زامبی‌ها آماده کنند. این شناخت همچنین به شما کمک می‌کند تا بفهمید چگونه زامبی‌ها موفق می‌شوند پنهان بمانند و بدون داشتن مغز، به انسان‌های بی‌خبر به صورت عملکردی حمله کنند. همینطور به شما نشان می‌دهند که چگونه می‌توانید کسی را که رشته اجساد پیاده را می‌کشد کشف کنید. برای شروع آموزش آخرالزمان، این هشدار قرمز را در نظر بگیرید. در حال حاضر دو بازی یکی با نام بیمارستان زامبی از مجموعه اینفینیتی و همچنین بازی جدید مجموعه اسکیپ روم با نام  اتاق فرار آخرالزمان از این سبک بازیها است که شما می توانید حس و حال قرار گرفتن در کنار زامبی ها را تجربه کنید و خودتون را برای آخرالزمان اماده کنید.  

فیسبوک
لینکدین
واتساپ
تلگرام

3 پاسخ

  1. من گرو روبیکا دارم برای مقابله با حوادث آخر الزمانی اطلاعات جمع میکنم و به اشتراک میذارم دوست داشتین پیام بدین ادتون کنم mandana_fld

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای ثبت دیدگاه وارد اکانت خود شوید...

برای ثبت دیدگاه وارد اکانت خود شوید...