لوگو مجله اتاق فرار

مجله اتاق فرار درتلاش است با معرفی اتاق فرارهای ایران و  همچنین ارائه مطالب تخصصی در حوزه بازی  اتاق فرار  (اسکیپ روم) و فیلمهای با موضوعیت اتاق فرار و سرگرمیهای گروهی بستری را برای آشنایی هر چه بیشتر مردم با این سرگرمی هیجان انگیز ایجاد کند.
شما در مجله اتاق فرار می توانید بهترین اتاق های فرار کشور را مشاهده، انتخاب و به صورت انلاین و تلفنی رزرو نمایید.

 

خانه‌های ارواح در سراسر جهان – قسمت اول

اگر می‌خواهید روح‌های جاودانه را در قلمرو زندگان ببندید، با ما همراه باشید و از این مقصدهای ترسناک دیدن کنید.
حس عجیبی در مکان‌هایی وجود دارد که قبلاً زندگی را تجربه کرده‌اند، گویی رازی را پنهان می‌کنند که فقط ارواح می‌توانند آن را بازگو کنند و این بازماندگان نامرئی ممکن است در این بازدیدهای وهم‌آور، شما را راهنمایی کنند. پشت نماهای مجلل این مکان‌ها احتمالاً یک یا دو روح مخفی شده اند. صدای تخته‌های کف و سوسو زدن یک نور تنها آغاز داستان‌های ترسناکی است که این مکان‌ها باید بازگو کنند. تاریخ سیاه پشت این مکان‌ها به همان اندازه که زیبا به نظر می‌رسند ترسناک هستند. باید از این خانه‌های خیره‌کننده، کشتی‌های اقیانوس پیما، رستوران‌ها و هتل‌ها دیدن کنید تا ببینید چرا صاحبان آن‌ها حتی پس از مرگ هم آنجا را ترک نکرده اند.

کاسا لوما-تورنتو
Casa Loma, Toronto

کاسا لوما-تورنتو
«هنری پلات» تاجر در سال ۱۹۱۴ این قلعه گوتیک را تکمیل کرد و شامل گذرگاه‌ها و محل‌های مخفی است. سال‌ها شایعاتی مبنی بر وجود ارواح در این ملک وجود داشت و اکنون این ملک ترسناک در فصل هالووین به عنوان یک خانه خالی از سکنه بسیار محبوب و مورد علاقه است.

هتل دریسکیل-آستین، تگزاس
Driskill Hotel, Austin, Texas

هتل دریسکیل-آستین، تگزاس
این بنای تاریخی رمانسک، که در سال ۱۸۸۶ توسط بارون جس افتتاح شد، در طول سال‌ها میزبان بسیاری از افراد مشهور و سیاستمداران بوده است. همچنین دارای سابقه شناخته شده‌ای از فعالیت‌های ماوراء الطبیعه پس از مرگ چندین مهمان، از جمله suicide brides دو عروس که درست در یک روز با فاصله ۲۰ سال در این محل خودکشی کردند.

اگر یکی زمین، اگر دوتا دریا-شهر نیویورک
One if by Land, Two if by Sea, New York City

اگر یکی زمین، اگر دوتا دریا-شهر نیویورک
این رستوران وست ویلج همواره به عنوان یکی از رمانتیک‌ترین رستوران‌های نیویورک رتبه‌بندی می‌شود و در خانه کالسکه‌ای قدیمی آرون بور Aaron Burr قرار دارد. طبق گزارش ها، بیش از ۲۰ روح، از جمله روح بور و دخترش تئودوسیا، این سالن قدیمی غذاخوری را تسخیر کرده اند.

Kehoe House-ساوانا، جورجیا
Kehoe House, Savannah, Georgia

Kehoe House-ساوانا، جورجیا
عمارت آجری «ملکه آن» که در میدان کلمبیای ساوانا واقع شده است، در می‌۱۸۹۲ برای «ویلیام» و «آن که هو» و ده فرزندشان ساخته شد که تعدادی از آن‌ها در خانه مردند. این ساختمان در سال ۱۹۹۲ به یک متل با صبحانه تبدیل شد و تعدادی از مهمانان ادعا کرده‌اند صدای بازی کودکان ارواح را شنیده اند.

قلعه ادینبورگ-اسکاتلند
Edinburgh Castle, Scotland

قلعه ادینبورگ-اسکاتلند
این قلعه قرن دوازدهمی که در بالای شهر قدیمی ادینبورگ قرار دارد، سال‌ها به عنوان یک پایگاه نظامی فعال بود. اگر دیوارهای سنگی آن می‌توانستند حرف بزنند داستان‌های تلخی را تعریف می‌کردند، از جمله داستان فلوت زنی که وارد تونل‌های قلعه شده بود و بعد از آن دیگر هرگز دیده نشد. اما بازدیدکنندگان گزارش می‌دهند که همچنان صدای موسیقی در اتاق‌های خالی قلعه شنیده می‌شود.

خانه وحشت وینچستر-سن خوزه، کالیفرنیا
Winchester Mystery House, San Jose, California

خانه وحشت وینچستر-سن خوزه، کالیفرنیا
سارا وینچستر پس از مرگ شوهرش «ویلیام ویرت وینچستر» که یک آدمکش حرفه‌ای بود ساخت این هزارتوی ویکتوریایی را برای دفع ارواح انتقام‌جویی که شوهرش زندگی آن‌ها را گرفته بود سفارش داد. عمارت وسیع به سبک «ملکه آن» شامل چهار طبقه، ۱۶۰ اتاق، ۱۰۰۰۰ پنجره و ۴۷ راه پله و دارای عناصر عجیب و غریبی است مانند راه پله‌هایی که مستقیماً به سمت سقف می‌روند و پنجره‌هایی که به گذرگاه‌های مخفی باز می‌شوند.

جزیره پووگلیا-ونیز، ایتالیا
Poveglia Island, Venice, Italy


جزیره پووگلیا با یک قایق سواری کوتاه از کانال‌های رمانتیک ونیز، بقایای پوسیده یک دیوانه‌خانه از اوایل قرن بیستم را در خود جای داده است. این ساختمان در ابتدا یک محل برای قرنطینه کسانی بود که از طاعون بوبونیک رنج می‌بردند و طبق گزارش ها، میزبان آزمایش‌های وحشیانه پزشکی بوده است. وقتی یک پزشک خودش را از بلندترین برج این موسسه به پایین پرت کرد، پناهگاه برای همیشه بسته شد و در ترس و راز فرو رفت.

فرانسه
Château de Brissac-Brissac-Quincé،

superbe
بلندترین ساختمان در دره Loire، شاید بیشتر به عنوان محل قتل وحشتناک «شارلوت فرانسه» شناخته می‌شود. افسانه‌ها حاکی از آن است که شارلوت، دختر نامشروع پادشاه چارلز هفتم، توسط شوهرش پس از اینکه متوجه خیانت او شد، کشته شد. گفته می‌شود که روح بانوی سبز، که به خاطر رنگ لباسی که در آن ظاهر شد به این اسم نامگذاری شده، برج قلعه را تسخیر کرده است.

قلعه بانگره-هند
Bhangarh Fort, India

قلعه بانگره-هند
در کمتر از ۲۰۰ مایلی خارج از دهلی، ویرانه‌های سرسبز قلعه بانگار در کنار چشم‌انداز بیابانی «راجستان» قرار گرفته است. تا به امروز این منطقه عمدتا خالی از سکنه باقی مانده است پس از اینکه یک پرنسس محلی به درخواست ازدواج یک جادوگر جواب رد داد توسط این جادوگر ناراضی نفرین شده باقی مانده است.

Hay House-Macon، Georgia

Hay House-Macon، Georgia
Hay House جانستون-فلتون در اواسط قرن نوزدهم که گاهی کاخ جنوب هم نامیده می‌شود توسط تاجر «ویلیام باتلر جانستون» سفارش داده شد. با الهام از سفرهای جانستون، این ملک به سبک احیای رنسانس ایتالیا ساخته شد و دارای امکانات مدرنی بود که در آن زمان منحصر به فرد بود، مانند آب گرم و سرد جاری، سیستم گرمای مرکزی و لوله‌های برای صحبت کردن با قسمت‌های دیگر خانه این خانه اکنون به روی عموم باز است و بازدیدکنندگان از وجود ارواح در طبقه سوم خبر داده اند.

انیس هاوس، لس فلیز، کالیفرنیا
Ennis House, Los Feliz, California

Ennis House, Los Feliz, California
انیس هاوس که از ۲۷۰۰۰ بلوک بتنی سوراخ ساخته شده، بزرگترین و آخرین خانه باقی مانده از خانه‌های نساجی «فرانک لوید رایت» است. زیبایی‌شناسی منحصربه‌فرد آن دهه‌ها فیلمسازان را به خود جذب کرده است، به ویژه در فیلم بلید رانر Blade Runner (۱۹۸۲) اثر «ریدلی اسکات» و فیلم خانه‌ای در تپه جن زده House on Haunted Hill در سال ۱۹۵۹ که از فضای خانه الهام گرفته شده است. اگرچه هیچ گزارشی از ارواح و شواهد جن زدگی وجود ندارد اما بازدیدکنندگان متوجه می‌شوند که چطور محوطه بیرون و حیاط پرشور و گرم این خانه و راهروهای مطبوع آن پس از غروب خورشید، در سکوتی سرد و وهم‌انگیز فرو میرود.

هتل Fairmont Banff Springs-کلگری، آلبرتا
The Fairmont Banff Springs Hotel, Calgary, Alberta

هتل Fairmont Banff Springs-کلگری، آلبرتا
فیرمونت بنف اسپرینگز، یکی از هتل‌های تاریخی راه‌آهن کانادا می‌باشد که از زمان ساختش در سال ۱۸۸۸ با پدیده‌های ماوراء الطبیعه مرتبط بوده است. یکی از داستان‌های قابل توجه در مورد یک عروس بدشانس می‌باشد که درست در روز عروسی هنگام پایین آمدن از پله‌های این ساختمان لباسش به شمع‌های روشن روی نرده‌ها گیر می‌کند و در آتش می‌سوزد. از آن زمان اسم عروس ارواح هتل فیرمونت بنف اسپرینگز به او لقب داده شده است، ظاهراً هنوز هم می‌توان در سالن رقص هتل نشانه‌هایی دید که چطور این عروس بخت برگشته همیشه منتظر اولین رقص خود است.

Raynham Hall-نورفولک، انگلستان
Raynham Hall, Norfolk, England

Raynham Hall-نورفولک، انگلستان
سالن رینهام که در سال ۱۶۳۷ تکمیل شد، یکی از باشکوه‌ترین خانه‌های روستایی انگلیسی در زمان خودش محسوب می‌شود. این ملک به لطف «بانوی براون»، سالن رینهام شهرت بدنامی به دست آورده است. بانوی براون که گفته می‌شود روح بانوی خیانتکار دوروتی والپول است، زمانی که عکسی از او در مجله Country Life در نسخه دسامبر ۱۹۳۶ در مورد بدنامی‌اش منتشر شد، غوغایی به پا کرد.

فانوس دریایی سنت آگوستین-سنت آگوستین، فلوریدا
St. Augustine Lighthouse, St. Augustine, Florida

خانه ارواح

فانوس دریایی سنت آگوستین، اولین فانوس دریایی در فلوریدا می‌باشد. زمانی که در یک جنگ داخلی نور آن برای مختل کردن کشتی‌های مهاجم قطع شد، تاریکی مرگباری همه جا را فرا گرفت که در همان شب جنگ نگهبان فانوس کشته شد. بازدیدکنندگان توصیف می‌کنند که این فانوس در تاریخ مرگ نگهبان فانوس خود به خود روشن می‌شود یا حرکت می‌کند، گویا روح او هنوز در این فانوس گیر افتاده است.

هتل استنلی، استس پارک، کلرادو
The Stanley Hotel, Estes Park, Colorado

خانه های ارواح - هتل استنلی

این هتل کوهستانی نئو-گرجستانی بیشتر به عنوان الهام بخش The Shiningکتاب ترسناک اثر «استیفن کینگ» شناخته می‌شود. کارکنان آن ادعا می‌کنند که فقط ارواح شاد میزبان آن هستند و تقریباً هر اتاق دارای داستان ارواح منحصربه‌فردی است، مانند داستان روح خدمتکار اتاق ۲۱۷ که معروف است لباس‌های مهمانان را وقتی که حواسشان نیست جمع می‌کند.

در این مقاله به معرفی معروف ترین خانه ارواح در سراسر جهان پرداختم و در مقاله ای جداگانه مابقی مکانهای ترسناک را معرفی کردیه ایم.

فیسبوک
لینکدین
واتساپ
تلگرام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای ثبت دیدگاه وارد اکانت خود شوید...

برای ثبت دیدگاه وارد اکانت خود شوید...

اتاق فرارهای پیشنهادی