رونمایی از وب سایت جدید مجله اتاق فرار..!

معرفی دریاچه چیتگر و تفریحات آن

در میان هیاهو و شلوغی شهر تهران، وسط هفته که درگیر کارهایتان هستید دلتان هوس دریا و طبیعت شمال را می‌کند ولی متأسفانه مرخصی ندارید و مسافت دور و دراز است. اما یک دریاچه زیبا در شهر تهران قرار دارد که حال و هوای ساحل خزر را تا حد زیادی برایتان زنده می‌کند.

 شاید هم دلتان بخواهد کمی هورمون‌هایتان را قلقلک بدهید و آدرنالین خونتان را بالا ببرید. چیزی که در دریاچه چیتگر بسیار تجربه خواهید کرد، حس هیجان است. مقصد درستی را انتخاب کرده‌اید. در این مطلب قرار است دریاچه چیتگر و تفریحات آن را به شما معرفی کنیم و یک نقشه سفر طراحی کنیم که رفت‌ و آمد به آن، فقط و فقط ۵ ساعت و حتی کمتر زمان می‌برد.

دریاچه چیتگر و تفریحات آن

سال ۱۳۴۷ ایده ابتدایی دریاچه چیتگر در ذهن طراحان جرقه زد. حدس می‌زنم با خودشان گفته بودند که بهتر بود تهران یک دریاچه داشته باشد؛ پس یا دریاچه‌ای خواهیم یافت یا دریاچه‌ای خواهیم ساخت! از آنجا که دریاچه‌ای یافت نشد، از سال ۱۳۸۲ تا ۱۳۸۹ طرح دریاچه چیتگر را زیرورو کردند تا بتوانند برای مردم سرگرمی جدید آماده کنند!

زیرورو کردن نقشه‌ها چند سالی ادامه داشت. تا اینکه سرانجام در اردیبهشت سال ۱۳۹۲ دریاچه چیتگر تهران افتتاح شد. دریاچه چیتگر از سمت جنوب به بزرگراه حکیم، از شمال به بزرگراه همت از غرب به بافت مسکونی منطقه ۲۲ و از شرق به بزرگراه آزادگان منتهی می‌شود.

تا اینجا شناسنامه دریاچه چیتگر را برایتان رو کردیم. وقت آن  رسیده است که دریاچه چیتگر و تفریحات آن را به‌صورت تخصصی‌تر به شما معرفی کنیم.

دریاچه چیتگر و تفریحات آن

 

امکانات دریاچه چیتگر

تا اینجا فقط راجع به خود دریاچه کمی صحبت کردیم. اما دریاچه چیتگر و امکانات آن به اینجا ختم نمی‌شود. از قایق‌سواری و کارتینگ گرفته تا سیرک و سافاری پارک، همه را در دریاچه چیتگر پیدا خواهید کرد. تعجب می‌کنید؟ ادامه مطلب را بخوانید تا باور کنید.

قایق‌سواری

تفریحی نسبتاً مهیج! قایق‌سواری در دریاچه چیتگر یعنی تماشای چراغ‌های شهر در شب، لمس خنکای نسیم ملایم و تماشای پرندگان. می‌توانید سوار قایق‌های پدالی شوید و خودتان سکان کشتی را به دست بگیرید! یا اینکه سوار قایق دسته‌جمعی شوید و با سایر افراد در سطح دریاچه گشت‌وگذار کنید.

 


 

مقاله پیشنهادی برای مطالعه:

معرفی جامع مرکز خرید ایران مال

 


 

ماهیگیری

اگر به ماهیگیری علاقه دارید، می‌توانید قلاب را روی دوشتان بیندازید و به سمت دریاچه چیتگر حرکت کنید! قول می‌دهیم اگر مهارت کافی داشته باشید، ماهی‌های خوبی شکار کنید و ناهار آن روزتان راه بیفتد! البته برای اینکه اجازه ماهیگیری در دریاچه را داشته باشید باید کمی سرکیسه را شل کنید و هزینه بپردازید تا بتوانید ماهیگیری کنید. همچنین امکان استفاده از امکانات و خدمات کلوپ ماهیگیری نیز وجود دارد.

دوچرخه‌ سواری

دوچرخه‌سواری یکی از ورزش‌های موردعلاقه بسیاری از ماست. فکرش را بکنید دوچرخه‌سواری در یک مسیر اختصاصی با منظره دریاچه (طبیعی یا مصنوعی بودنش مهم نیست!) و منظره درختان و افق بی‌کران چقدر می‌تواند دلچسب باشد. مخصوصاً با وزش نسیم ملایم، دم و بازدم‌های عمیق روح شما را سرزنده خواهد کرد.

اگر شما هم از این تصور حس خوبی گرفتید، باید بگویم دریاچه چیتگر مقصد خوبی برای شما است. اگر دوچرخه ندارید، نگران نباشید. در ورودی غربی و شرقی پارک چیتگر، می‌توانید دوچرخه کرایه کنید. در ضمن کرایه‌کردن دوچرخه هزینه دارد و باید کارت ملی یا گواهینامه در اختیار داشته باشید.

دوچرخه‌سواری

 

ساحل سنگی

نزدیک آب شوید. پاهایتان را در آب بگذارید. بگذارید آب‌خنک لابه‌لای انگشتانتان بازی کند و سر انگشتانتان را قلقلک بدهد. می‌توانید مرغابی‌ها را هم نزدیکتان ببینید که چطور تا گردن در آب فرومی‌روند و بیرون می‌آیند.

ساحل شنی پرشین

صبر کنید ببینم! فسقلی‌ها دل ندارند؟ اگر بخواهید آنها را با خودتان به دریاچه چیتگر ببرید چه تفریحی بهتر از ساحل شنی پرشین است؟ یک ساحل شنی به مساحت ۳۰۰ مترمربع که پر است از اسباب‌بازی، می‌تواند مکان مناسبی برای تفریح کودکان ۲ تا ۶ سال باشد.

 شهربازی

در ادامه معرفی دریاچه چیتگر و تفریحات آن، دیگر وقتش رسیده که یواش‌یواش هیجان را چاشنی کار کنیم. آماده‌اید؟ شهربازی دریاچه چیتگر حاصل کار سه کشور هلند، ایتالیا و آلمان است. این شهربازی سرشار از هیجان و بازهای جدید است و هر سلیقه‌ای را پوشش می‌دهد. از چرخ‌وفلک و پیست پرش در آسمان گرفته تا سافاری وحشت، همه را در این شهربازی پیدا خواهید کرد.

مهیج‌ترین قسمت این شهربازی، هرم هیجان است. در این هرم کابینی قرار دارد که ۴ نفر در آن قرار خواهند گرفت. کابین تا ارتفاع ۳ متری بالا خواهد رفت و یک فیلم ۶ بعدی پخش خواهد شد. افکت‌های مختلف هیجان این فیلم را چندبرابر می‌کند.

اگر دوست دارید در دنیای واقعی از دست زامبی‌ها و مردگان متحرک فرار کنید، سافاری وحشت تجربه‌ای سراسر هیجان است. وقتی که وارد این بازی می‌شوید، ابتدا همه چیز طبیعی به نظر می‌رسد. ناگهان روبه‌رویتان یک‌مرده از سقف آویزان می‌شود. شوکه می‌شوید و جیغ می‌زنید. در حال و هوای خودتان هستید که صدای اره‌برقی توجهتان را جلب می‌کند. به عقب نگاه می‌کنید و می‌بینید یک غول‌بیابانی با اره‌برقی دارد به سمت شما حرکت می‌کند. چاره‌ای ندارید جز اینکه دو پای دیگر قرض کنید و هزار نذر و نیاز کنید که سالم در بروید. بقیه ماجرا را لو نمی‌دهیم تا خودتان بروید و حسابی از هیجانش لذت ببرید.

راستی اگر به تیوب سواری علاقه دارید، فارغ از اینکه زمستان است یا تابستان، بهار است یا پاییز، می‌توانید از پیست پرواز در آسمان استفاده کنید. در این پیست روی تیوب سوار خواهید شد و با عبور از یک سطح شیب‌دار، به سمت پایین سر می‌خورید و سپس پرتاب به سمت آسمان. البته برمی‌گردید به زمین! نترسید! فقط تا می‌توانید لذت ببرید.

علاوه بر این موارد، بازی‌های بسیار زیادی در شهربازی چیتگر وجود دارد که می‌توانید نهایت لذت و هیجان را با آنها تجربه کنید.

شهربازی دریاچه چیتگر

 

کارتینگ دریاچه

در ادامه معرفی دریاچه چیتگر و تفریحات آن ، می‌رسیم به یک تفریح جذاب دیگر به نام کارتینگ. اگر عاشق سرعت و هیجان هستید این بازی را از دست ندهید. می‌توانید با نهایت سرعت در پیست کارتینگ دریاچه چیتگر رانندگی کنید و خیالتان از بابت ایمنی راحت باشد؛ زیرا این مجموعه کاملاً مطابق با استانداردهای جهانی ساخته شده است.

اسکیت هوایی

دو کابین ۸ نفره روی یک ریل U شکل حرکت می‌کنند. اوج می‌گیرند و با سرعت از شیب تند پایین می‌روند. اینجا تا دلتان بخواهد آدرنالین در بدنتان ترشح خواهد شد. اگر سرعت، هیجان و ارتفاع را دوست دارید، این بازی مختص شما است.

سینمای تفنگ‌دار

به این فکر کنید که تلفیق یک فیلم ۶ بعدی و بازی کامپیوتری چقدر هیجان‌انگیز است! در مجموعه چیتگر یک سینمای ۶ بعدی قرار دارد که می‌توانید هم‌زمان با اینکه احساس می‌کنید زامبی‌ها به شما نزدیک می‌شوند و صندلی‌تان تکان می‌خورد، با تفنگ به آنها شلیک کنید.

 


 

مقاله پیشنهادی برای مطالعه:

معرفی برج میلاد تهران و دیدنی های آن

 


 

برج هیجان چیتگر

سرسره‌های سقوط آزاد و موج خروشان چیتگر یکی دیگر از جذابیت‌های این مجموعه است. سرسره‌هایی با طول ۸۰ و ارتفاع ۲۴ متر، بدون نیاز به چرخش آب شما را طی یک مسیر هیجان‌انگیز حرکت خواهند داد و حسابی غرق هیجان خواهید شد.

رول گلایدر

در ارتفاع ۱۴ متری از سطح زمین، یک ریل پر پیچ‌وخم به طول ۱۲۰ متر قرار گرفته است که بسیاری آنها با نام زیپ‌لاین می‌شناسند. زیپ‌لاین می‌تواند نفس را در سینه‌تان حبس کند و ضربان قلب شما را حسابی بالا ببرد. تجربه حس پرواز با زیپ‌لاین یک تجربه تکرارنشدنی است.

تشک سقوط آزاد

می‌خواهید انرژی‌تان را حسابی تخلیه کنید و تیر آخر را بزنید؟ سقوط آزاد روی تشک بادی، بهترین انتخاب است. تا اینجا که به معرفی دریاچه چیتگر و امکانات آن پرداختیم، فکر نمی‌کنم هیچ تفریحی به این اندازه مهیج به نظر رسیده باشد.

 

تشک سقوط آزاد

 

چگونه به دریاچه چیتگر و تفریحات آن دسترسی داشته باشیم؟

برای رفتن به دریاچه چیتگر مسیرهای مختلفی پیش‌روی شما است. اگر بخواهید از مترو استفاده کنید، باید سوار یکی قطارهای خط صادقیه_گلشهر شده و در ایستگاه چیتگر پیاده شوید. سپس با اتوبوس شهرک شهید باقری، مابقی مسیر را تا دریاچه طی کنید.

اگر با ماشین شخصی قصد بازدید از چیتگر را دارید، می‌توانید از اتوبان شهید خرازی وارد خروجی دریاچه چیتگر شوید. همچنین می‌توانید از مسیر زیر بروید:

بزرگراه شهید حکیم، بلوار کاشان، آزادراه آزادگان، خیابان هوانیروز، پارکینگ دریاچه چیتگر

همچنین از سمت غرب می‌توانید از طریق ۴۵ متری شهرداری، جاده آزادشهر، خیابان شهید میرکمالی به دریاچه چیتگر برسید. اگر از کرج به دریاچه چیتگر می‌روید می‌توانید از جاده مخصوص کرج به اتوبان آزادگان شمال، بروید و سپس در اتوبان خرازی، بلوار کاشان، میدان موج و خیابان موج حرکت کنید.

سخن پایانی

در این مطلب شما را با چند مورد از پرطرفدارترین تفریحات دریاچه چیتگر آشنا کردیم و سعی کردیم تا به طور کامل دریاچه چیتگر و تفریحات آن را معرفی کنیم. صدالبته که تنوع این تفریحات آن‌قدر زیاد است که در این متن نمی‌گنجید. برای مثال سایر تفریحات این مجموعه شامل فوتبال صابونی، فوتبال‌دستی انسانی، شهربادی، واقعیت مجازی زاویه، اسکای فلایر و… است. امیدواریم با بازدید از این مجموعه نهایت لذت و هیجان را تجربه کنید و از مطلب ما نهایت استفاده را برده باشید.

فیسبوک
لینکدین
واتساپ
تلگرام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای ثبت دیدگاه وارد اکانت خود شوید...

برای ثبت دیدگاه وارد اکانت خود شوید...