معرفی ۱۴ شهربازی جذاب در تهران

لیست برترین شهربازی های تهران

فهرست محتوا نمایش

شهربازی از آن دسته فعالیت‌هایی‌ است که هیجان را در رگ‌های تمامی افراد با سنین مختلف جاری می‌سازد. اما هنگامی که تصمیم می‌گیرید به شهربازی بروید انتخاب میان برترین شهربازی‌های تهران دشوار می‌شود.
با خواندن این مقاله می‌توانید با انواع شهربازی‌های تهران آشنا شده و از امکانات آنها پیش از مراجعه مطلع شوید.

معرفی شهربازی های روباز تهران

شهربازی‌هایی که در فضای باز ساخته شده‌اند، معمولا وسعت بیشتری دارند. عدم محدودیت در فضای باز، منجر به قرار گرفتن بازی‌های هیجان‌انگیز‌تری در این شهربازی‌ها شده است؛ که می‌توانند افراد ۹ تا ۹۹ ساله را به وجد آورند.

 

شهربازی های روباز تهران

 

۱. شهر بازی ارم – پارک ارم معروف‌ترین شهربازی تهران

بدون شک شما نیز نام شهربازی پارک ارم را شنیده‌اید. قدیمی‌ترین شهربازی ایران که در محله ارم بنا شده است. سه شهربازی که به لونا ۱، لونا ۲ و لونا ۳ شناخته می‌شوند در کنار باغ وحش، مجموعه تفریحی ارم را تکمیل می‌نمایند.

شهربازی لونا ۱ بیشتر با وسایلی برای کودکان و افراد کمسن پر شده اما هر سه شهربازی به گونه‌ای طراحی گشته‌اند که حداقل یک بازی برای هر گروه سنی در آنها وجود دارد. برای مثال ستاره گردان که یکی از مهیج‌ترین وسایل بازی در پارک ارم است در لونا ۱ قرار دارد.

درشهربازی ارم تهران بیش از ۷۰ دستگاه گوناگون وجود دارند که برخی از آنها عبارتند از: سقوط آزاد، سفینه، کشتی، ماشین برقی، تاب پرنده، کارتینگ و …

 


 

رزرو بهترین اتاق فرارهای تهران

 


 

چگونه به شهربازی ارم برویم؟

در کیلومتر ۴ اتوبان تهران کرج، پس از عبور از بزرگراه ستاری، لاین کندرو شما را به شهربازی ارم می‌رساند. اگر قصد دارید از وسایل نقلیه عمومی استفاده کنید، ایستگاه متروی ارم سبز آسان‌ترین راه رسیدن به شهربازی است. البته پس از آن نیز باید با تاکسی یا پیاده روی طولانی به پارک ارم مراجعه نمایید.

شهربازی ارم از یکشنبه تا سه‌ شنبه از ساعت ۱۶ الی ۲ بامداد، چهارشنبه ۱۶ تا ۴ بامداد، پنجشنبه از ۱۴ الی ۴ بامداد و جمعه‌ها از ۱۰ صبح الی ۴ بامداد و شنبه نیز از ۱۰ تا ۱۴ در خدمت عموم است.

شهربازی ارم

 

۲. شهربازی دریاچه چیتگر

دریاچه شهدای خلیج فارس تقریبا مجموعه‌ای کامل از تفریح‌های گوناگون است. شاید تنوع بازی در سرزمین شگفت انگیز دریاچه چیتگر خیلی زیاد نباشد، اما وسایل مهیج این مجموعه برای گذراندن یک روز جذاب کافی می‌باشند. وجود دستگاه‌هایی چون اسکیت U، پرش در آسمان، اسکایفلایر، کارتینگ، سافاری وحشت، رویگلایدر و اتاق فرار چیتگر این مجموعه را در لیست برترین شهربازی‌های تهران قرار داده است.

سرزمین شگفت انگیز دریاچه چیتگر کجاست؟

از اتوبان همت به سمت غرب بروید تا وارد خرازی شوید، سپس با دنبال کردن تابلوهای دریاچه خیلی راحت به آنجا می‌رسید. سرزمین شگفت انگیز در شمال، غرب و شرق دریاچه دستگاه‌هایی دارد.

اگر قصد استفاده از وسایل نقلیه عمومی را دارید، مترو چیتگر مناسب‌ترین راه رسیدن به دریاچه شهدای خلیج فارس است.

شهربازی‌های دریاچه چیتگر از شنبه تا چهارشنبه ساعات ۱۶ الی ۱۲ بامداد و آخر هفته را از ۱۰ صبح الی ۱۲ بامداد به فعالیت می‌پردازند.

شهربازی چیتگر

 


 

مقاله پیشنهادی برای مطالعه:

بانجی جامپینگ چیست؟ معرفی بانجی جامپینگ های تهران

 


 

۳. شهربازی بیلینو

یکی از متفاوت‌ترین شهربازی‌های تهران بیلینو نام دارد. در حقیقت بیلینو اولین پارک عمرانی ایران می‌باشد؛ این بدین معنی‌ست که در آن انواع ماشین‌آلات و دستگاه‌های واقعی که برای ساخت و ساز به کار می‌روند، قرار دارند. با مراجعه به بیلینو می‌توانید در مقیاسی کوچک از نحوه عملکرد این دستگاه‌ها مطلع شوید.

اگرچه بیلینو برای کودکان و نوجوانان مناسب‌تر است، اما بزرگسالانی که کنجکاو هستند هم در آن تجربه‌‌ای لذت‌بخش کسب می‌کنند.

برخی از دستگاه‌ها و ابزارهای موجود در شهربازی بیلینو عبارتند از: بیل مکانیکی، ماشین حمل الوار، ماشین خاک‌برداری، جرثقیل و…

آدرس شهربازی بیلینو

بیلینو متفاوت‌ترین شهربازی تهران

شهربازی بیلینو در میدان پونک، انتهای بلوار همیلا و فاز یک نهج البلاغه تاسیس گردیده است. اگر قصد دارید از وسایل نقلیه عمومی استفاده کنید می‌توانید در ایستگاه مترو صادقیه پیاده شوید. سپس با استفاده از خودروهای سواری یا اتوبوس BRT  فلکه دوم صادقیه به علوم تحقیقات، به میدان پونک برسید. سپس یک پیاده روی تقریبا طولانی تا شهربازی فاصله خواهید داشت.

شهربازی بیلینو از شنبه تا چهارشنبه ساعات ۱۷ الی ۲۲ و آخر هفته‌ها از ۱۰ صبح تا ۲۲ باز است.

شهربازی بیلینو

 

۴. شهربازی المهدی

شاید شهربازی المهدی در مقایسه با دیگر موارد چون پارک ارم چندان جالب به‌نظر نرسد؛ اما اگر ویژگی‌های دیگر این پارک را هم ببینید ارزش یک روز را خواهد داشت. در پارک المهدی یک شهرک ترافیک کوچک طراحی گشته تا کودکان با علائم راهنمایی و رانندگی آشنا شوند. همچنین امکان اجاره انواع ماشین‌ها و دوچرخه‌های برقی هم وجود دارد که آموزش‌ها را ملموس‌تر نماید. وجود دریاچه قایق رانی و دسترسی آسان دیگر مزایای شهربازی پارک المهدی می‌باشند.

چگونه به شهربازی المهدی بریم؟

پارک المهدی در ضلع جنوب شرقی میدان آزادی، بزرگراه آیت الله سعیدی واقع شده است. اگر قصد استفاده از وسایل نقلیه را دارید، اتوبوس‌های تندرو با مقصد آزادی یا ایستگاه مترو میدان آزادی راهی آسان پیش روی‌تان باز می‌کند.

 

۵. شهربازی رازی

در حوالی مرکز شهر تهران، بوستان رازی – یکی از بزرگترین پارک‌های تهران – بنا شده است. این پارک وسیع امکانات تفریحی بسیاری را در دل خود جای داده که شامل شهربازی‌های گوناگونی هم می‌شود.

درشهربازی‌های بوستان رازی می‌توانید مواردی چون ماشین برقی، چرخ و فلک، سفینه و… را پیدا کنید. همچنین زمین بازی پینتبال، دریاچه مصنوعی و قایق‌رانی و امکان ماهیگیری از دیگر جذابیت‌های این پارک به شمار می‌روند.

شهر بازی رازی کجاست؟

پارک رازی در خیابان قزوین، نرسیده به میدان رازی بنا گشته است. اگر قصد دارید از مترو استفاده کنید، ایستگاه بریانک نزدیک‌ترین ایستگاه به پارک رازی است که پس از خروج تنها به کمی پیاده‌روی نیاز دارد.

شهربازی رازی

 

۶. شهربازی بسیج

یکی از بزرگ‌ترین شهربازی‌های تهران بسیج نام دارد. این شهربازی انواع دستگاه‌ها را در خود جای داده است؛ و به همین ترتیب برای تمامی سنین با سلیقه‌های مختلف مناسب می‌باشد. سورتمه، قالیچه پرنده، ترن هوایی، گردش فضایی و کشتی صبا برخی از دستگاه‌های موجود در شهربازی بسیج می‌باشند.

چگونه به شهربازی بسیج برویم؟

دربزرگراه بسیج،‌ نرسیده به اتوبان محلاتی می‌توانید شهربازی را ببینید. ایستگاه مترو میدان بسیج راحت‌ترین راه رسیدن به این شهربازی برای افرادیست که قصد اسفاده از وسایل نقلیه عمومی را دارند.

 

۷. شهربازی پامچال

در دل پارک آزادگان، شهربازی پامچال به وسعت ۱۰ هزار متر مربع بنا شده است. این شهربازی انواع وسایل بازی را برای کودکان و بزرگسالان دارد. افراد بسیاری این شهربازی را به نام شهربازی پارک آزادگان می‌شناسند. حضور در این پارک تجربه‌ای لذت بخش برای خانواده‌ها، گروه‌های دوستانه و کودکان رقم می‌زند.

شهربازی پامچال کجاست؟

شهربازی پامچال کنار پارک آبی آزادگان ساخته شده است. برای حضور در این شهربازی به سه راه افسریه، شهرک مشیریه و خیابان بوعلی غربی مراجعه کنید. اگر قصد استفاده از مترو را دارید، در ایستگاه دولت آباد پیاده شوید و با تاکسی خود را به پارک آزادگان برسانید.

این شهر بازی شنبه تا چهارشنبه از ۱۸ الی ۱۲ بامداد و آخرهفته از ۱۸ الی ۱ بامداد فعالیت می‌کند.

 

۸. شهربازی بعثت

شهربازی پارک بعثت یکی از قدیمی‌ترین شهربازی‌های تهران است. حدود ۱۷ دستگاه در آن وجود دارند، اما برخی به دلیل ایمنی پایین غیرفعال شده‌اند. اگر تنها به قصد حضور در شهربازی به آنجا بروید تجربه‌ای معمولی را دریافت می‌کنید اما اگر می‌خواهید در بوستانی دلنشین وقت بگذرانید و زمانی هم در شهربازی مهیجی سپری کنید از آن لذت خواهید برد.

شهربازی بعثت کجاست؟

در بزرگراه بعثت، بعد از خیابان رجایی، خیابان بخارایی شمالی پارک بعثت واقع گشته است؛ شهربازی در داخل پارک قرار دارد. نزدیک‌ترین ایستگاه مترو به این پارک، ترمینال جنوب می‌باشد که پس از خروج از آن کمی پیاده روی شما را به شهربازی می‌رساند.

 

۹.شهربازی برج میلاد

شهربازی برج میلاد کوچک‌ترین عنوان این لیست می‌باشد که میزبان تنها ۶ دستگاه است: چرخ و فلک، ماشین برقی، فریزبی، ترن هوایی، تاب اسکای و مری گراند ماداگاسکار بازی‌های این شهر بازی را تشکیل می‌دهند. اما غیر از شهربازی هم، موارد تفریحی زیادی در برج میلاد وجود دارد که می‌تواند روزی شیرین را برای شما و عزیزانتان رقم زند.

موزه شهرداری، سکو دید سربسته، موزه مشاهیر، سکوی دید باز، گنبد آسمان، دهکده اقوام ایرانی، مرکز پینت بال، زیپ لاین و پل معلق برج میلاد، سالن‌های سینما، اتاق فرار انیگما، پارک دلفین‌ها، باشگاه بولینگ و… دیگرتفریح‌ها و مکان‌های دیدنی برج میلاد را تشکیل می‌دهند.

 


 

مقاله پیشنهادی برای مطالعه:

معرفی برج میلاد تهران و دیدنی‌های آن

 


 

چگونه به شهربازی برج میلاد برویم؟

از بزرگراه شیخ فضل الله نوری، ورودی بزرگراه شهید همت به کنارگذر اختصاصی برج میلاد وارد شوید. اگر می‌خواهید با وسایل نقلیه عمومی بروید، ایستگاه مترو میدان صنعت یا ایستگاه اتوبوس بیمارستان میلاد شما را به مقصد می‌رسانند. البته از این ایستگاه‌ها نیز باید مدت کوتاهی را تاکسی سوار شوید.

 

شهربازی برج میلاد

 

شهربازی های سرپوشیده تهران

شهربازی‌های سرپوشیده محدودیت‌هایی در مقایسه با فضاهای باز دارند. اگرچه مزایایی چون دسترسی آسان در تمام فصل سال، وجود بازی‌های ویدیویی و… جذابیت خاصی به آنها بخشیده است. این شهربازی‌ها به دلیل محدودیت‌ها و کم خطر بودن وسایل بیشتر به عنوان شهربازی کودکان مورد استقبال قرار می‌گیرند.

۱۰. شهربازی ژویتر پاساژ کوروش

مجتمع کوروش از آن مجموعه‌های همه‌ چی تمام می‌باشد که با انواع فروشگاه‌های لباس، لوازم فرهنگی، اسباب بازی، سالن‌های سینما و شهربازی سرپوشیده پر شده است. اتاق فرار کوروش هم یکی از محبوبترین تفریحات این مرکز خرید می باشد.

درشهربازی سرپوشیده ژوپیتر بازی‌های جذاب بسیاری از جمله پتک قدرت سنج، چرخ و فلک، مینی بولینگ، مسلسل واقعیت مجازی و فوتبال و… وجود دارند که ساعت‌ها شما و کودکان‌تان را سرگرم خواهند کرد.

 


 

مقاله پیشنهادی برای مطالعه:

معرفی مرکز خرید کوروش

 


 

شهربازی ژوپیتر کجاست؟

بزرگراه ستاری شمال، پس از پل حکیم، نبش پیامبر مرکزی و در طبقه دوم پاساژ کوروش، شهربازی ژوپیتر بنا شده است. برای دسترسی با وسایل نقلیه عمومی می‌توانید در ایستگاه مترو صادقیه پیاده شوید؛ سپس با اتوبوس‌های جنت آباد شمالی یا تاکسی به پاساژ کوروش برسید.

۱۱. شهربازی سرزمین عجایب

سرزمین عجایب از برترین شهربازی‌های سرپوشیده در تهران

در میان شهربازی‌های سرپوشیده تهران، سرزمین عجایب شهرت خاصی دارد. این مجموعه با حدود ۳۰۰ بازی گوناگون، در طبقه آخر پاساژ تیراژه واقع شده است. بیشتر بازی‌ها نیز برای کودکان و نوجوانان طراحی گشته‌اند؛ اگرچه چند بازی کامپیوتری و زمین بولینگ هیجان انگیزی برای سرگرم شدن بزرگسالان وجود دارند.

چگونه به سرزمین عجایب پاساژ تیراژه برویم؟

پاساژ تیراژه در فلکه دوم صادقیه، بلوار اشرفی اصفهانی و پیش از پل شهید همت واقع شده است. برای مراجعه با وسایل نقلیه عمومی می‌توانید از میدان آزادی یا صادقیه سوار بر اتوبوس‌های تندرو اشرفی اصفهانی شده و در ایستگاه تیراژه پیاده شوید. نزدیک‌ترین ایستگاه مترو صادقیه می‌باشد که پس از آن نیز باید به میدان صادقیه مراجعه کرده و از آنجا سوار اتوبوس یا تاکسی شوید.

 

شهربازی سرزمین عجایب

 

۱۲. شهربازی هورا پارک

شهربازی سرپوشیده هورا پارک در پاساژ سمرقند واقع شده است. این شهربازی حدود ۵۰ دستگاه دارد که در فضایی ۱۵۰۰ متری قرار داده شده‌اند. گریم فانتزی، عکاسی و مرکز خرید از جمله مزایای مراجعه به این شهربازی هستند.

هورا پارک تهران کجاست؟

جنت آباد جنوبی، نبش لاله و در طبقه سوم مجتمع تجاری سمرقند، هورا پارک واقع شده است. برای دسترسی با وسایل عمومی می‌توانید در ایستگاه مترو صادقیه پیاده شده و با اتوبوس‌های جنت آباد جنوبی به سوی پاساژ سمرقند راهی شوید.

 


 

مقاله پیشنهادی برای مطالعه:

سافاری وحشتهای تهران

 


 

۱۳. شهربازی مگامال

در شهربازی مگامال با بروزترین و تازه‌ترین دستگاه‌های بازی الکترونیکی مواجه خواهید شد. این شهربازی در مساحتی حدود ۶۰۰۰ متر واقع شده و تنوع بی‌نظیر بازی‌ها آن را به یکی از بهترین شهربازی‌های سرپوشیده تهران تبدیل کرده است. همچنین ارتفاع ۱۳ متری این شهربازی فضای خاصی را به‌ وجود آورده و افراد را شگفت‌زده می‌کند. دیگر امکانات مگامال عبارتند از: مراکز خرید متنوع، فود کورت، پردیس سینمایی و… که مورد توجه خانواده‌ها قرار می‌گیرند.

چگونه به مگامال برویم؟

به اتوبان ستاری، فاز دو اکباتان و خیابان صارمی مراجعه کنید. ایستگاه مترو شهرک اکباتان نیز در جنب مگامال قرار دارد و راحت‌ترین راه برای مراجعه با وسایل نقلیه عمومی است.

 

۱۴. شهربازی ایران مال

بزرگترین پاساژ خاورمیانه یعنی ایران مال، از مناسب‌ترین فضاهای خانوادگی به‌ شمار می‌رود. شهربازی این مجموعه با تنوعی بی‌نظیر از بازی‌های الکترونیکی، بازی‌های لیزرتگ، اتاق فرار ایران مال، مسابقه‌های گوناگون همچون نقاشی برای بچه‌ها و برگذاری انواع جشن و مراسم از خدماتی‌ست که در پاساژ ایران مال پیدا می‌کنید.

همچنین می‌توانید مراقبت از کودکان را به مجموعه بسپارید و هنگامی که آنها مشغول تفریح می‌باشند با خیال راحت خرید کنید. فضاهای دیدنی بسیاری همچون بازار سنتی، باغ کتاب و باغ‌های ایرانی در مجموعه ایران مال وجود دارند که یک روز عالی را برای‌تان رقم می‌زنند.

پاساژ ایران مال کجاست؟

برای مراجعه به ایران مال از اتوبان همت به سوی غرب رانندگی کنید، سپس وارد اتوبان خرازی شده و تابلوهای ایران مال را دنبال نمایید. برای مراجعه با وسایل نقلیه عمومی می‌توانید در ایستگاه مترو ایران خودرو پیاده شوید. این مجموعه همه روزه از ساعت ۹ الی ۲۱ در خدمت شما خواهد بود.

در این مقاله ۱۴ شهربازی جذاب در تهران را معرفی کره ایم. اگر شهربازی دیگری میشناسید که در این لیست نیست از طریق کامنت با ما به اشتراک بگزارید.

فیسبوک
لینکدین
واتساپ
تلگرام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای ثبت دیدگاه وارد اکانت خود شوید...

برای ثبت دیدگاه وارد اکانت خود شوید...