16+
اسکیپ روم راز

هیجان بازی

درجه سختی

180.000
144.000 تومان برای هر نفر
اطلاعات تماس:
تهرانپارس، بزرگراه رسالت، بین حجربن‌عدی و رشید، روبروی شیرینی سالوت، پلاک ۲۱۱
ویرایش محتوا

داستان اتاق فرار راز

امین فتحی، یکی از معتبرترین و شناخته شده‌ترین نام‌های دهه‌‌ی شصت در تهران است. برخی او را به عنوان بهترین وکیل مدافع ایران می‌دانند چرا که در طی سال‌ها، موفق به تبرئه‌ی افراد بی‌گناه بسیاری شده است. برخی دیگر او را به خاطر آوازه‌اش در شطرنج و مقامش در مسابقات جهانی این رشته می‌شناسند.

هفتم فروردین ۱۳۸۷
از این تاریخ، دیگر هیچ کدام از اعضای خانواده‌ی فتحی جز امید (پسر پانزده ساله‌ امین فتحی) دیده نشدند. مدت‌ها حرف و گمانه‌زنی در مورد سرنوشت امین فتحی و خانواده‌اش ادامه داشت تا این که پسر او خبر از مهاجرت پدرش به خارج از ایران داد. اما مهاجرت به کدام کشور؟

هیچ گاه مشخص نشد…

سیزدهم مرداد سال ۱۳۹۳

در کمال تعجب، امید، پسر خانواده‌ی فتحی به علت بروز مشکلات روانی و ابتلا به جنون، در یک آسایگشاه روانی بستری می‌شود. این روز‌ها خبر بستری شدن امید فتحی در تیمارستان، تیتر اول روزنامه‌ها و اخبار است.

هفتم فروردین سال ۱۳۹۸
امید فتحی که چند سالی است در آسایشگاه روانی به سر می‌برد، دست به خودکشی می‌زند.
همراه با جسد او یک نامه و یک کلید قدیمی یافت می‌شود. تنها جمله‌ای کوتاه و یک آدرس در نامه نوشته شده است:
پدر من کسی نیست که همه فکر می‌کنند!

بررسی‌ها نشان می‌دهد که آدرس، مربوط به خانه‌ی خانواده‌ی فتحی‌ها است که سال‌ها خالی از سکونت بوده است.

آبان سال ۱۳۹۸
برزو اختیاری، یکی از معروف‌ترین خبرنگاران کشور، مامور به کشف راز خانواده‌ی فتحی می‌‌شود. اختیاری در جریان ورود به خانه‌ی فتحی‌ها به معماها و موانع زیادی برمی‌خورد. موانعی که گاهی بسیار مرموز و حتی ترسناکند!
شما و گروهتان افرادی هستید که در زمینه‌ی علوم ماورا الطبیعه فعالیت دارید. ارتباط با ارواح، حرکت و جابجایی در بعد زمان و بعد مکان از جمله توانایی‌های ماورائی تیم شما است.
برزو اختیاری از شما برای ورود به خانه‌ی متروکه‌ی فتحی‌ها و کشف‌ راز این خانواده کمک می‌گیرد…
ویرایش محتوا

قوانین اختصاصی رزرو اتاق فرار راز

- لطفا راس ساعت سانس در محل اجرای اتاق فرار راز حاضر شوید.
- حضور با لباس راحت الزامیست.
- تاخیر بیش از ۱۵ دقیقه باعث کنسلی سانس شما خواهد شد و مبلغ پیش پرداخت عودت داده نخواهد شد.
- از پذیرفتن افرادی که قبل از ورود به مجموعه، مشروبات الکلی و مواد روانگردان و مخدر استفاده کرده است معذوریم.
- بعد از تکمیل رزرو اتاق فرار راز ، حتما با شماره تماس اتاق فرار راز تماس حاصل فرمایید و تاییدیه رزرو خود را دریافت نمایید.
ویرایش محتوا
دکور اتاق فرار راز

 

اتاق فرار راز دومین تجربه مجموعه اسکیپ رومیست در طراحی و ساخت اتاق فرار بعد از ساخت بازی میراث پارس می‌باشد.

اتاق فراری که از همان زمان افتتاح آن مورد توجه بسیاری از دوستاران این سرگرمی قرار گرفت به طوری که کمتر کسی است که پس از تجربه این بازی آن را به کسی پیشنهاد ندهد. سناریو جدید، در کنار معماهای خوب و فضاسازی عالی آن، اتاق فرار راز را در زمره محبوبترین اتاقهای فرار قرار داد.

این مورد را در نظر داشته باشید که مطالب زیر فقط تجربه یک سانس از اتاق فرار راز توسط تیم اسکیپ مگ بوده و اگر تو این مسیر تجربه بازی،  نکته ای هم به ذهنمون رسیده باهاتون درمیان گذاشتیم. 
اگر شما تجربه متفاوتی داشتید حتما در بخش کامنت باهامون درمیون بزارید. خیلی هم خوشحال میشیم.  🙂

سناریو بازی راز

اتاق فرار راز دارای سناریویی کاملا ایرانی می‌باشد. داستانی که شخصیت و اتفاقهای درون آن کاملا برای ما اشنا خواهد بود. از اسامی شخصیت‌های بازی گرفته تا شغل و حرفه آن‌ها و حتی اتفاقاتی که برای آن‌ها افتاده است. از این رو درک سناریو و اتافاقهای که در آن رخ می‌دهد برای بازیکنان بسیار راحت‌تر و ملموس‌تر از بازیهایی است که داستان و سناریوی آن برای کشور دیگریست.
البته نویسندگان این داستان برای جذابیت بیشتر و نزدیک شدن آن به سناریو یک بازی اتاق فرار، از قدرت تخیل خود نیز استفاده کرده‌اند که به جذابیت این داستان کمک زیادی کرده است.
داستان بازی درباره امین فتحی یکی از معتبرترین و شناخته شده‌ترین نام‌های دهه شصت در تهران است. برخی او را به عنوان بهترین وکیل مدافع و برخی او را به خاطر موفقیت‌اش در شطرنج و مدال آوری آن در مسابقات جهانی می‌شناسند.

داستان این بازی مربوط به دو زمان متفاوت است.

سال ۱۳۸۷

هفتم فروردین ۸۷ بود که خبری از ناپدید شدن همه اعضا خانواده به غیر از پسر کوچکشان امید به گوش رسید. اینکه یکباره و بدون هیچ دلیل قبلی هیچ کس خبری از این خانواده نداشت برای خبرنگارانی که پیگیر اخبار او بودند شک برانگیز بود تا اینکه امید فتحی خبر از مهاجرت آن‌ها داد. عدم افشای جزئیات این مهاجرت شک و تردید و در دل اعضای رسانه قرار داد. چند سال بعد در کمال تعجب اخباری در رسانه‌ها پخش شد مبنی بر بستری شدن امید فتحی در آسایشگاه به علت مشکلات روانی! خبری که هیچ کس انتظارش را نداشت.

سال ۱۳۹۸

هفتم فروردین ۹۸ بود که دوباره خانواده فتحی تیتر اول روزنامه‌ها شدند. ولی این بار خبری از موفقیت خانواده آن‌ها نبود بلکه خبر خودکشی امید فتحی پسر امین فتحی بود که رسانه‌ای شد. امید فتحی در حالی در اسایشگاه خودکشی کرد که همراه او یک نامه و یک کلید بود. در آن نامه یک ادرس که همان ادرس منزل فتحی بود و یک جمله نوشته شده بود…
پدر من کسی نیست که همه فکر می‌کنند!

بعد از آن برزو اختیاری که یکی از خبرنگاران خبره جنایی بود برای بررسی موضوع این اتفاقات وارد منزل امین فتحی می‌شود و در کمال تعجب با موانع و معماهای زیادی برخورد میکنه که بعضی از آن‌ها بسیار مرموز و حتی ترسناک است!

ماموریت و هدف بازی

شما و گروهتان افرادی هستید که در زمینه‌ی علوم ماورالطبیعه فعالیت دارید. ارتباط با ارواح، حرکت و جا به جایی در بعد زمان و مکان از تواناییهای منحصر به فرد گروه شماست. برزو بختیاری از شما برای ورود به خانه متروکه‌ی فتحی و کشف راز این خانواده درخواست کمک دارد…

 

اتاق فرار راز

 

ژانر بازی اتاق فرار راز

اتاق فرار راز طبق اعلام مجموعه در ژانر معمایی – رازآلود و ترسناک قرار می‌گیره. البته اگر تجربه شخصی تیم ما را در نظر بگیرید دلهره‌آور انتخاب بهتری خواهد بود. با این حال ما به مجموعه احترام گزاشته و همچنان این بازی را ترسناک می‌خوانیم. این بازی با توجه به فضاسازی که صورت گرفته امکان افزایش و کاهش میزان ترس در آن وجود دارد که میشه از محاسن خوبه این بازی دانست و دست بازیگردان را برای گروههای که می‌خواهند ترس بیشتر و یا تمرکز بیشتری برای حل معما داشته باشند کاملا باز گزاشته است. ترس بازی بر گرفته از سناریو مرتبط به موضوع داستان می‌باشد و به زیبایی اجرا شده است ولی اگر به دنبال بازی با ژانر وحشت بالا می‌گردید این بازی نظر شما را به خود جلب نخواهد کرد زیرا در اتاق فرار به نظر ما ترس نباید به قدری قالب باشد که بازیکنان فراموش کنند که داخل اتاق فرار هستند!

 

اتاق فرار راز، اولین اتاق فرار تئاتری با اکت‌های نمایشی که هدف بازیگر آن صرفا ترساندن پلیر نبوده و با اکت خود قسمتی از سناریو را شرح می‌دهد.

 

معماها و پازل‌ها

در اتاق فرارهای ترسناک با توجه به شرایط و سبک بازی اجرای معماهای سخت غیر معقول خواهد بود و لی در اسکیپ روم راز شما با انواع معماهای سخت و آسان رو به رو خواهید بود. استفاده مناسب طراحان معما از فضای دکور و داستان بازی و همچنین رعایت تناسب سختی و آسانی آن می‌تونه تجربه خوبی از حل معماها را برای بازیکنان رقم بزنه ولی نسبت به قسمتهای دیگر بازی شاید انتظارتون و برآورده نکنه. بیشتر معماها به صورت خطی طراحی شده و طراحان بیشتر ترجیح خود را استفاده از المانهای مربوط به سناریو و دکور قرار داده‌اند که این جزو نکات مثبت بازی می‌باشد. اما به نظر شخصی تیم ما با توجه به فضای بزرگ این اتاق فرار، ایجاد معماهای موازی بیشتر که باعث می‌شد همه بازیکنان در بازی درگیر شوند می‌تونست به جذابیت بیشتر این بازی کمک کنه. این بازی برای کسانی که ترس و دلهره در کنار حل معماهای خوب می‌خواهند میتونه رضایت بخش باشه.

 

اگر تا به حال تجربه اتاق فرار نداشته‌اید، بازی اتاق فرار راز یکی از پیشنهادات ما به شما است. درجه سختی کمتر به نسبت سایر بازی‌ها، معماهای روان، دکور و فضاسازی زیبا و … باعث می‌شوند تجربه‌ی دلنشین و جذابی از اتاق فرار در ذهن شما ثبت شود و به این سرگرمی علاقه‌مند شوید.

 

فضاسازی اتاق فرار راز

با توجه به ایرانی بودن سناریو و داستان بازی اتاق فرار راز، میشه گفت این مجموعه چالش بزرگی را در صحنه‌سازی و ایجاد فضای یک منزل کاملا ایرانی نداشته. با این وجود طراحان این بازی به راحتی از این موضوع عبور نکرده‌اند و سعی کرده‌اند به کوچکترین جزئیات دقت کنند. اینکه بازی در دو زمان مختلف اتفاق میوفته و وشما باید در زمان سفر کنید طراحان را وادار به توجه به جزئیات بیشتری نسبت به سناریوهای دیگر کرده به طوری که در قسمتهایی از بازی شما خود را داخل یک فیلم سینمایی با جزییات عالی خواهید دید. همچنین کیفیت بالای لوازم دکوراسیون این بازی نیز از نکات قابل تامل است.
موزیک بازی و افکتهای اجرا شده داخل آن به درستی بررسی، زمانبندی و اجرا شده و در قسمتهایی از بازی شما خلاقیتهای منحصر به فردی را در آن خواهید دید.

 

تجربه اتاق فرار راز برای همه اعضای تیم  دوست داشتی و خاطره انگیز بود و به همه علاقه مندان به اتاق فرار پیشنهاد می شود.

تیزر اتاق فرار راز

 

جمع‌بندی اتاق فرار راز

تجربه اتاق فرار راز میتونه برای همه کسانی که با این بازی آشنایی دارند تجربه منحصر به فردی باشه. اتاق فرار راز را می‌توان جزو یکی از بهترین اتاقهای فرار حال کشور (تاریخ این تجربه آبان ۹۹ می‌باشد) دانست. اسکیپ رومی که در آن معما، خلاقیت، ترس و داستان درکنار هم جمع شده‌اند تا ۷۵ دقیقه شما را به بهترین نحو داخل داستان خود نگه دارند. اسکیپ مگ به همه شما دوستان تجربه این بازی را پیشنهاد خواهد کرد.

اگر تجربه این بازی را دارید لطفا نطرات خودتون را در کامنت با ما و دیگران در میان بگذارید ولی از اسپویل کردن بازی خودداری کنید.

تاریخ تجربه: آبان ۱۳۹۹

ESCAPE MAG TEAM

نظرات بازیکنان

3.7/5 - (9 امتیاز)

2 پاسخ

  1. فضای بازی بسیار تمیز و مرتب بود. سناریو بازی کاملا با داستان همخومی داشت. معماها هم غیر از یکیش همشون واقعا منطقی و چالش بر انگیز بودن. اگر طرفدار اتاق فرار هستید از دست ندیدش

  2. بازی معمایی قشنگیه. ازش انتظار ترس بالا نداشته باشید ولی معماها و دکور بسیار عالی داره. اگر تجربه اتاق فرار زیاد ندارید و یا از اتاق فرارهای ترسناک خسته شدید این بازی و تجربه کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکیپ روم راز
180.000

144.000 تومان برای هر نفر

180.000

144.000 تومان برای هر نفر

ارتباط با مجموعه: