رونمایی از وب سایت جدید مجله اتاق فرار..!

سافاری وحشتهای تهران

اگر از خواستاران هیجان و آدرنالین باشید، می‌توانید با شرکت در سافاری وحشت لحظات شورانگیزی را تجربه کنید. در چنین مکان‌هایی، مراجعه‌کنندگان با گام برداشتن در دالان‌های مخوف و دلهره‌آور، سعی در پایان سفری کوتاه دارند. در ادامه جهت آشنایی با سافاری وحشتهای معروف در تهران همراه ما باشید.

سافاری وحشت چیست؟

سافاری وحشت، یکی از جاذبه‌های گردشگری در بسیاری از کشورها محسوب می‌شود. شاید در هر پارکی که برای تفریح بروید، در کنار وسایل تفریح دیگر، برای افرادی که همیشه در پی تفریحاتی با هیجاناتی بیشتر هستند بتوانید سافاری وحشت را پیدا کنید. سافاری وحشت بیشتر شبیه به دالان یا مازی تو در تو و تاریک است که شما به همراه یک گروه و یک راهنما در آن به ماجراجویی می‌پردازید. در هر قسمت از این دالان، شما با عوامل ترسی روبرو می‌شوید که از بالا، روبرو یا پشت سر به شما حمله می‌کنند و شما را درست در جایی که انتظار ندارید غافلگیر می‌کنند.

عواملی که شما را می‌ترسانند، اغلب برگرفته از صحنه‌های ترسناک فیلم‌هایی است که دارای مضمون ترس و وحشت هستند و البته در دنیا شناخته شده‌اند. صحنه‌هایی از فیلم‌های اره یا کینه می‌تواند شما را تا سر حد مرگ و هیجان بترساند.
از طرفی مواردی که بتواند اندکی ترس را در وجود شما برانگیزد این است که خودتان هم آن صحنه‌ها را تصور کرده و خود را در آن صحنه ببینید که باید با آن روبرو شوید. مثلا حمله‌ی حیوانات موذی، مانند سوسک‌ها که باید از آن‌ها جان سالم به در برید. حتی همین الان که این مقاله را می‌خوانید با تصور شکنجه‌گاه خلافکاران یا حمله‌ی کاراکترهای ترسناک فیلم‌ها در یک دالان تاریک و طولانی هم می‌تواند کمی حس ترس را در شما برانگیزد.
سافاری وحشت در واقع کریدوری طولانی و پیچ در پیج است که هیچ روزنه‌ای از نور ندارد و شما به همراه چند تن دیگر، با پای پیاده، و البته همراه با یک راهنما مسیر خود را درون تونلی پر از ترس و وحشت آغاز می‌کنید. در هر قسمتی از مسیر می‌توانید انتظار داشته باشید که از گوشه‌ای حیوانی، شبحی یا قاتلی جهنمی سر برسد و سر به سر شما بگذارد و به قول معروف، کمی حس ترس شما را برانگیزد.
هرچه با تعداد کمتری این مسیر را بپیمایید و طی کنید، قطعا ترس بیشتری بر شما مستولی خواهد شد. سعی کنید با کسی در این مسیر گام بردارید که حضورش آرامش بخش شما باشد. به یاد داشته باشید حتی اگر پس از خروج اذعان کنید که نترسیدید، نمی‌توانید رنگ چهره و لرزش دست‌هایتان را مخفی کنید!

تاریحچه سافاری وحشت یا پارک وحشت

شاید اولین سافاری وحشت، تحت عنوان خانه‌های خالی از سکنه، در قرن نوزدهم ایجاد شده باشند. در قدیم، اغلب افراد در منازل خود فوت می‌کردند و گاه تا روزها کسی از مرگ آنان خبر نداشت. در اثر همین موارد، داستانی دراین زمینه‌ها به وجود آمدد و باعث شد تا سافاری وحشت، پس زمینه‌ی ذهنی همه‌ی افراد، به عنوان جاذبه‌های گردشگری و تفریحی در اغلب پارک‌ها شود.
برای اولین بار، در سال ۱۸۰۲، فردی به نام ماری توسو، بدن قطعه قطعه و مومیایی شده ماری آنتوانت را به نمایش گذاشت وترس و وحشت همگان را برانگیخت.
در اوایل قرن ۲۰ فردی در فرانسه، تئاتر وحشت خود را اجرا می‌کرد و میزان موفقیت خود را با تعداد افرادی که سر صحنه غش کرده بودند می‌سنجید. او برای تبلیغات بیشتر پزشکی را نیز استخدام کرده بود تا افراد بیهوش شده را از نظر سلامت، و البته در کمال خونسردی معاینه نماید.
سافاری‌های وحشت زیادی در سراسر دنیا وجوددارد که درجات مختلفی از ترس را در بازدیدکنندگان ایجاد می‌کند. در یکی از این سافاری‌های وحشت، لازم است شما قبل از ورود مدارک پزشکی خود را تکمیل کنید، تست ورزش دهید و هزینه‌ی بلیطی که می‌پردازید، تنها یک قوطی غذای سگ است. جالب‌ترین نکته‌ی این سافاری این است که اگر بتوانید تا انت‌ها در این سافاری باقی بمانید ۲۰۰۰۰ دلار پاداش دریافت می‌کنید. افراد کمی توانسته‌اند این جایزه را دریافت نمایند.

طی روایت چند منبع تاریخی، لوناپارک جزو اولین شهربازی‌های تهران است که شامل ترن هوایی، تونل وحشت، چرخ و فلک و دریاچه قایقرانی و اسکی‌روی آب بوده که الان به پارک ارم مشهور است. در زیر تصویری از اولین تجربه تونل وحشت در ایران را می بینید.

 

تاریخچه سافاری وحشت در ایران

 

معرفی سافاری وحشتهای تهران

سافاری وحشت از تفریح‌های پرطرفداری‌ست که در اکثر کلان‌شهرها وجود دارد. اگرچه تمامی آن‌ها همانند یکدیگر نیستند و جزئیات متفاوتی را به نمایش می‌گذارند. برخی از سافاری‌های شناخته شده در تهران عبارتند از:

• سافاری وحشت توچال

شما می‌توانید با حضور در بام تهران یا توچال، لحظاتی شاد و خاطره‌ساز را همراه با دوستان خود سپری کنید. در اینجا تفریح‌های بسیاری همچون بانجی جامپینگ و سافاری وحشت وجود دارند که قطعا سرشار از آدرنالین و هیجان خواهند بود. توجه کنید که شرکت در این سافاری به صورت گروهی و برای بزرگسالان امکان‌پذیر است. برای به‌دست آوردن این تجربه به هزینه‌های جانبی نیاز ندارید و تنها کافی‌ست پس از مراجعه، بلیط‌های ورود را تهیه کنید. همچنین می‌توانید در پایان تجربه و با خروج از تاریکی مطلق، به سوی بلندی گام بردارید و به تماشای تهران از منظری لذت‌بخش بپردازید. تونل وحشت توچال یکی از محبوبترین جاذبه های تفریحی توچال می باشد که مورد توجه جوانان قرار گرفته است.

 


 

شرایط تجربه:
دارای جای پارک آسان
مناسب برای آقایان و بانوان
امکان دسترسی نسبتا سخت به وسایل نقلیه
وجود اماکن و شرایط تفریحی متعدد دیگر

 

آدرس: تهران، توچال، ابتدای جاده سلامتی، ۵۰ متر بالاتر از ایستگاه اتوبوس، کلوپ کلایمکس

 


• سافاری پارک وحشت شعبه‌ی سورتمه تهران

سافاری پارک وحشت سورتمه تهران یکی از مراکز باکیفیت در پایتخت می‌باشد که حضور در آن شما را به اوج هیجان، ترس و لذت می‌رساند. برای ساخت سافاری پارک وحشت از جدیدترین آیتم‌های وحشت و امکانات موجود استفاده شده تا حضور در آن منجر به تجربه‌ی دقایقی متمایز شود. این مجموعه شامل اتاق‌ها و دالان‌هایی با ژانر وحشت همچون تونل متحرک، شکنجه‌گاه بدکاران، سرزمین مردگان و گذرگاه جهنم بوده که عبور از آن‌ها ترسناک و هیجان‌انگیز است.
تمامی فعالیت‌های مجموعه با هدف سرگرمی طراحی شده و هیچگونه برخورد فیزیکی در فضاها و مسیرها اتفاق نمی‌افتد. با این حال امکان حضور کودکان زیر ۱۲ سال در این سافاری وجود ندارد. البته نگران نباشید چراکه این مجموعه در نزدیکی بوستان گلابدره واقع شده و در نتیجه خانواده‌ها نیز می‌توانند از امکانات دیگری همچون سینما پرواز، استدیو عکس، پیست دوچرخه سواری، زمین بازی کودکان و… استفاده کنند.

 


 

شرایط تجربه:
دارای پارکینگ
دسترسی نسبتا آسان با وسایل نقلیه
مناسب برای آقایان و بانوان
محلی مناسب برای تفریح خانواده‌ها

آدرس: تهران، دربند، انتهای خیابان اسداللهی (باغ شاطر)، بوستان گلاب‌ دره، مجموعه سورتمه تهران 

 


• سافاری پارک وحشت چیتگر (دریاچه خلیج فارس)

از دیگر مکان‌های تفریحی پرطرفدار در تهران که بسیاری از جوانان و نوجوانان را جذب خود کرده و با استفاده از تونل گردون، اتاق گاز و چندین اتاق دیگر، مراجعه کنندگان را شگفت‌زده ساخته است. این مجموعه در دریاچه‌ی شهدای خلیج فارس واقع شده و سایر امکانات تفریحی همچون شهربازی، کافه رستوران‌های متعدد، مرکز خرید، زمین بازی کودکان، قایق سواری و… در آن وجود دارند. بنابراین اگر قصد دارید چند ساعتی را از مشغله‌های زندگی دور شده و با دوستان یا خانواده تفریح کنید، دریاچه چیتگر گزینه‌ی مناسبی است.


 

شرایط تجربهسافاری وحشتهای تهران - چیتگر
جای پارک آسان
دسترسی نسبتا آسان با وسایل نقلیه
مناسب بانوان، آقایان و گروه‌های خواهان آدرنالین
وجود دیگر امکانات تفریحی

آدرس: تهران، انتهای بزرگراه همت غرب (شهید خرازی)، خروجی دریاچه چیتگر، ضلع شمال‌غربی دریاچه

 

 


• حریم وحشت – قلعه سحر آمیز

یکی دیگر از انتخاب‌های مناسب برای ساکنین تهران، حریم وحشت قلعه‌ی سحرآمیز در پارک ارم می‌باشد که حضور در آن باعث ایجاد استرس و هیجانی فوق‌العاده می‌شود. برای ایجاد این سافاری از تجهیزات الکترونیکی و مکانیکی هوشمند استفاده شده است. هنگام ورود به اتاق با فیلم کوتاهی مواجه می‌شوید و پایان ویدیو شما را راهی سفری کوتاه در دالان‌های دلهره‌آور سافاری وحشت پارک ارم می‌کند.
علاوه براین، با مراجعه به قلعه سحرآمیز می‌توانید با صدها بازی متنوع سرگرم شوید و اوقات خوشی را در کنار خانواده تجربه کنید. همچنین سه شهربازی بزرگ در پارک ارم وجود دارند که با بیش از ۱۵۰ بازی متنوع برای کودکان، نوجوانان و جوانان میزبان شما خواهند بود. باغ وحش این پارک با ۱۱۰ گونه جانور بومی و غیر بومی همچون پرندگان، خزندگان، گوشت‌خواران و فیل‌ها یکی از بزرگ‌ترین باغ‌وحش‌های ایران به شمار می‌رود. اما امکانات این مرکز تفریحی به این موارد خلاصه نمی‌شود، شما می‌توانید شنا کردن در استخرهای روباز پارک ارم هم به تجربیات خود اضافه کنید یا اگر قصد خیس شدن ندارید، به قایقرانی و ماهیگیری در دریاچه‌ی پارک ارم بپردازید.

 

قلعه سحر امیز - سافاری وحشت تهران

 

آدرس:
دسترسی به پارک ارم تهران بسیار آسان می‌باشد و می‌توانید با وسایل نقلیه عمومی یا شخصی به آنجا بروید. اگر قصد استفاده از مترو را دارید، کافی‌ست در ایستگاه ارم سبز پیاده شده و با یک پیاده‌روی پنج دقیقه‌ای به شهربازی برسید. همچنین می‌توانید سوار اتوبوس‌های خط میدان آزادی – کرج شوید. در صورتی که قصد استفاده از وسایل نقلیه عمومی را ندارید کافی‌ست به آدرس کیلومتر چهار اتوبان تهران – کرج، بعد از اتوبان شهید ستاری، کنار گذر راست پل اتوبان شهید باکری (لاین کندرو) مراجعه کنید.


 

اگر بدنبال یک تفریح هیجانی و ترسناک هستید، اتاق فرار ترسناک را از دست ندهید!

 


• سافاری وحشت نهج البلاغه

درحالی که روزمرگی و امور تکراری هر روزه باعث خستگی بیشتر می‌شوند، قدم زدن در بوستان نهج‌البلاغه و شرکت در سافاری وحشت می‌تواند به لحظاتی پر هیجان تبدیل گردد. استفاده از عناصر وحشتناک، جلوه‌های ویژه، نورپردازی خاص، جلوه‌های بصری و صوتی در کنار پیمودن میسرهای پیچ‌درپیچ دهلیزهای وحشت، این مجموعه را به یک سافاری جذاب تبدیل کرده است.
امکانات دیگری همچون بوفه، زمین بازی کودکان، پیست اسکیپ و غیره نیز در بوستان نهج‌البلاغه در دسترس عموم می‌باشند تا بتوانید یک روز هیجان‌انگیز و شاد در کنار خانواده بگذرانید.

 


 

شرایط تجربهسافاری وحشتهای تهران - نهج البلاغه
نوع بازی: گروهی
مناسب برای: آقایان و خانم‌ها
نحوه‌ی دسترسی: نسبتا آسان

آدرس: تهران، بزرگراه همت، مابین بزرگراه یادگار امام و بزرگراه اشرفی اصفهانی، بوستان نهج‌البلاغه

 

 


 

تونل وحشت پارک ارم

پارک ارم تهران داری تفریحات و سرگرمی های مختلفی هم برای کودکان و هم برای بزرگسالان می باشد که تونل وحشت ارم یکی از آنهاست. این تونل وحشت در قسمت ارم ۳ واقع شده است و میتواند یکی از پیشنهادهای خوب برای تجربه باشد.

آدرس: انتهای آزادراه تهران کرج (مسیر غرب به شرق) 

 

سافاری وحشت یا اتاق فرار؟

سافاری وحشت و اتاق فرار دو مورد از سرگرمی‌های گروهی جذاب به شمار می‌روند که برای مجنون‌های هیجان و آدرنالین نامی آشنا به شمار می‌روند. اما درعین حال تفاوت‌های بسیاری دارند که اشاره‌ی کوتاهی به آن می‌کنیم.
در اتاق فرار شما با یک بازی حساب شده، دارای داستان و تم روبرو هستید که خروج از آن به فعالیت‌های ذهنی و فیزیکی زیادی نیاز دارد. اگرچه اتاق فرار ترسناک ژانر محبوبی‌ست اما اتاق‌های متنوعی وجود دارند که تنها به حس وحشت محدود نمی‌شوند. حتی در اتاق‌های ترسناک نیز همه چیز در مسیر ترساندن مخاطب نیست بلکه معماها و پازل‌هایی نیز وجود دارند.
اما سافاری وحشت، فضایی با تم ترسناک و بدون داستان می‌باشد که در اکثر مواقع خروج از آن چندان دشوار نیست، بلکه هرکسی با توانایی گذر از صحنه‌های وحشتناک قادر به اتمام تجربه می‌باشد. همچنین زمان آن در مقایسه با اتاق فرار کوتاه بوده و تنها شامل دقایقی پر از وحشت می‌باشد.

 

خانه وحشت تهران

 

کلام آخر در خصوص پارک وحشت یا سافاری!

انسان‌ها به طور ناخودآگاه از دیرباز با مسائل مختلفی به طور ناخودآگاه می‌ترسیدند. مسائلی مانند روح، جن، شبح و مواردی از این دست، همیشه یکی از عواملی بوده که ترس و استرس و دلهره را برای فرد ایجاد می‌کند.
از دیر باز بسیاری از افراد در صدد بودند تا با استفاده از این ترس ناخودآگاه دیگران، آن‌ها را دوباره بترسانند و از این ترس به عنوان تفریح استفاده کنند. اکنون سافاری وحشت نه تنها در ایران که در بسیاری از کشورهای ایالات متحده آمریکا و اروپا وجود دارد که با بیدار کردن حس ترس در افراد باعث می‌شوند برای دقایقی میزان آدرنالین خونشان را افزایش دهند و با استفاده از آن احساس سرخوشی کنند.
سافاری وحشت یا استفاده از عوامل آشنای ترس مانند صحنه‌هایی از فیلم‌های معروف ژانر وحشت که در دنیا معروف هستند، تلاش می‌کنند حس آشنای ترس را در جان بازدید کنندگان برانگیزند. شما هم اگر از روزمرگی خود خسته شده باشید، بهتر است سری با سافاری‌های وحشت بزنید و به این ترتیب با تنها دقایقی ترسیدن، آدرنالین خونتان را بالا ببرید و حس سرخوشی را تجربه کنید.
سافاری وحشت، یکی از راه‌ها و تفریحاتی است که برای دقایقی هرچند کوتاه و اندک هم شده است شما را از دغدغه‌های روزمره زندگی رهایی می‌بخشد و به این ترتیب باعث می‌شود لحظاتی هر چند کم مشکلات را فراموش کرده و خنده را بر لبانتان بنشیند. سافاری وحشت یکی از تفریحات محبوب در سراسر دنیاست که توانسته طرفداران خاص خود را جلب کند. کافی است خودتان را به دست ترس بسپارید و میزان شجاعت خود را محک بزنید.

در این مقاله ما سعی کردیم به معرفی سافاری وحشتهای تهران بپردازیم. اگر سافاری وحشت دیگری میشناسید که در تهران باشد و در این لیست نباشد از طریق کامنت با ما درمیان بگزارید.

فیسبوک
لینکدین
واتساپ
تلگرام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای ثبت دیدگاه وارد اکانت خود شوید...

برای ثبت دیدگاه وارد اکانت خود شوید...