لوگو مجله اتاق فرار

مجله اتاق فرار درتلاش است با معرفی اتاق فرارهای ایران و  همچنین ارائه مطالب تخصصی در حوزه بازی  اتاق فرار  (اسکیپ روم) و فیلمهای با موضوعیت اتاق فرار و سرگرمیهای گروهی بستری را برای آشنایی هر چه بیشتر مردم با این سرگرمی هیجان انگیز ایجاد کند.
شما در مجله اتاق فرار می توانید بهترین اتاق های فرار کشور را مشاهده، انتخاب و به صورت انلاین و تلفنی رزرو نمایید.

 

معرفی اتاق فرار دنیای ژوراسیک از Universal Pictures

اتاق فرار دنیای ژوراسیک

Great Movie Escape جدیدترین پروژه Universal Studios Orlando است. این پروژه شامل دو اتاق فرار، یکی اتاق فرار دنیای ژوراسیک و دیگری بر اساس فیلم «بازگشت به آینده» است.

*این مقاله نوشته شده توسط وبسایت https://theescapeeffect.com می باشد که توسط اسکیپ مگ ترجمه و تالیف شده است.*

«پارک ژوراسیک» یکی از معروف‌ترین و محبوب‌ترین حق امتیازهای یونیورسال است. منطقی است یونیورسال بوسیله آخرین اکران سومین فیلم دنیای ژوراسیک به نام «قلمرو»، از تبلیغات مبالغه‌آمیز بهره ببرد. پارک‌های موضوعی یونیورسال نیز اخیرا در حال ساخت تعدادی جاذبه باورنکردنی با تِمی پیرامون دنیای پارک ژوراسیک هستند؛ مانند ترن هوایی Velocicoaster. برای این اتاق فرار جدید انتظارات بزرگی هست، به خصوص که توسط تیم پشتیبان Halloween Horror Nights طراحی شده است.

بررسی اتاق فرار دنیای ژوراسیک توسط Escape Effect

در اینجا در Escape Effect، ما اتاق های فرار را می‌شناسیم. هر چهار اتاق ما توسط تیم داخلی‌مان ساخته شده‌اند. بنابراین وقتی یونیورسال این اعلامیه را منتشر کرد، از خود پرسیدیم که این اتاق فرار جدید دنیای ژوراسیک چگونه خواهد بود؟ در زمان نوشتن، تمام چیزهایی که می‌توانیم به آن‌ها متوسل شویم، تصویر تبلیغاتی و چند خط توضیحات در بیانیه مطبوعاتی رسمی است. بیایید به بسیاری از احتمالات بپردازیم.

بازی های عمومی یا خصوصی؟

در Escape Efect همه بازی‌های ما خصوصی هستند. یعنی وقتی اتاقی رزرو می‌کنید، تضمین شده است که تنها افرادی که با آن‌ها بازی می‌کنید، افراد گروه شخصی شما هستند. اما همه جا این‌طور نیست. در برخی اتاق‌های فرار، اگر افراد کافی برای پر کردن همه موقعیت‌ها نداشته باشید، ممکن است با افراد غریبه قرار داده شوید یا باید هزینه موقعیت‌های باقی‌مانده را بپردازید تا بتوانید یک تجربه خصوصی داشته باشید. یونیورسال به احتمال زیاد یک تجربه عمومی خواهد بود. گذشته از همه این‌ها (حضور در سیتی واک پرترافیک) آن‌ها احتمالا می‌خواهند تا آن‌جا که ممکن است افراد زیادی را در اتاق فرار دنیای ژوراسیک وارد کنند و اجازه دادن به مهمانان برای تجربه آن با غریبه‌ها یکی از مؤثرترین راه‌ها برای انجام این کار است.

 

بررسی اتاق فرار دنیای ژوراسیک

 

اگر جذب افراد زیاد به اتاق، یک هدف تجاری باشد، آن‌گاه این احتمال وجود دارد که مانند تجربه اتاق فرار Saw در لاس وگاس (که در آن مهمانان مدام از اتاقی به اتاق دیگر حرکت می‌کنند)، اجرا شود. دنیای ژوراسیک تِمی است که می‌تواند با آن سبک از تجربه فرار کار کند. از این گذشته، هم سری‌های فیلم اصلی و هم دنیای ژوراسیک، شامل تعداد زیادی «فرار از دایناسورها» هستند. سازندگان خانه‌های خالی از سکنه Halloween Horror Nights تجربه‌هایی ساخته‌اند که به خوبی از یک اتاق به اتاق دیگر جریان می‌یابد. شکی نیست که اگر آن‌ها این مسیر را برای اتاق فرار بروند، تجربه بی‌نقصی خواهد بود.

 


 

مقاله پیشنهادی برای مطالعه:

۶ اتاق فراری که باور نمی کنید واقعا وجود داشته باشند!

 


 

طراحی و عناصر داستان

مسیرهای متفاوت زیادی وجود دارد که داستان می‌تواند برای اتاق فرار ژوراسیک در نظر بگیرد. شروع این مجموعه فیلم‌ها بر روی تجربه یک پارک با تِم دایناسور و هر چیزی که اشتباه پیش می‌رود، متمرکز بود. در حالی که آخرین قسمت (قلمرو) به دایناسورهایی می‌پردازد که در بقیه جهان آزاد هستند. بر اساس بیانیه مطبوعاتی و صنعت تبلیغاتی، به نظر می‌رسد این اتاق، از اولین فیلم یعنی دنیای ژوراسیک (زمانی که پارک دایناسورها هنوز وجود داشت) الهام گرفته است.

لوکیشن فیلم، یک پارک موضوعی عظیم است. اما اتاق فرار ژوراسیک به احتمال زیاد روی قسمت کوچک‌تری از آن تمرکز می‌کند. اتاق‌های فرار مبتنی بر زمان هستند، بنابراین یک منطقه محدود، مانند «مرکز نوآوری»، یک چیدمان عالی برای تجربه ایجاد می‌کند. این اتاق فرار دنیای ژوراسیک ممکن است شامل مناطق دیگری مانند یکی از محوطه‌های دایناسورها باشد که باید از آن فرار کنید. هنگامی که در محوطه دایناسورها به دام افتاده‌اید، می‌توانید نقش مهمانان پارک یا کارمندان پارک را بر عهده بگیرید. در بیانیه مطبوعاتی، یونیورسال اتاق‌ها را «ماموریت‌های پیشرفته» با «داستان‌سرایی جذاب» نامید. بنابراین به نظر می‌رسد که چنین «ماموریتی» یک هدف مشخص مانند فرار از دایناسورها یا تسخیر کردن دوباره آن‌ها داشته باشد.

طراحی و عناصر داستان

 

روند بازی و معماها

با یک هدف مشخص و داستانی امکان‌پذیر در محل، چه چیزی برای حدس زدن در مورد این اتاق فرار جدید به جز خود روند بازی واقعی باقی مانده است؟

اتاق‌های فرار می‌توانند از نظر سبک کاملاً متنوع باشند: از تجربه‌های باز کردن قفل خطی گرفته تا حل معمای یک قتل و تا شکار غیرخطی ارواح. به منظور آسان‌تر کردن هدایت گروه‌ها و تنظیم مجدد اتاق بعد از اتمام کار آن‌ها، این اتاق فرار ژوراسیک به احتمال زیاد خطی خواهد بود؛ یا شاید تنظیم مجدد، به صورت خودکار انجام شود (ایده‌ای که ما را به عنوان سازنده هیجان‌زده می‌کند)! این اتاق همچنین طبق بیانیه مطبوعاتی «چند حسی» خواهد بود؛ یعنی معماها و فعالیت‌ها در خود اتاق، چیزی بیشتر از باز کردن نامه یا قفل‌های جهت‌دار خواهند بود.

معمای راه‌اندازی مجدد برق

بر اساس برخی از رویدادهای فیلم‌های پارک ژوراسیک و دنیای ژوراسیک، ممکن است معمایی وجود داشته باشد که به بازیابی برق بپردازد، زیرا بازیابی برق اغلب، محرک چیستان‌ها یا مشکلات در این فیلم‌ها است. چنین معمایی می‌تواند شامل تغییر حالت سوئیچ ها با یک الگوی خاص یا اتصال سیم‌ها به روشی صحیح باشد. همچنین ممکن است معمایی برای باز کردن یک بریکر باکس برای دسترسی به کلیدهای برق وجود داشته باشد.

 


 

مقاله پیشنهادی برای مطالعه:

معرفی اتاق فرار The Dome – بهترین اتاق فرار جهان

 


 

معمایی متمرکز بر ژنتیک

معمای دیگر اتاق فرار دنیای ژوراسیک می‌تواند یک معمای مبتنی بر فناوری باشد که بر روی ژنتیک تمرکز دارد، زیرا یکی از مهم‌ترین دایناسورها در فیلم دنیای ژوراسیک «ایندومینوس رکس» است که از طریق پیوند ژنتیکی ایجاد شده است. حتی در فیلم پارک ژوراسیک اصلی، تمرکز بر علم ژنتیک وجود داشت که اجازه می‌داد دایناسورها به مرحله اول بازگردانده شوند. یک معما که شما را ملزم می‌کند ژنوم خود را به هم پیوند دهید یا نوعی کد ژنتیکی را بخوانید، حتما در تِم خواهد بود.

 

معمایی متمرکز بر ژنتیک

 

یک معمای رانندگی

اگر اتاق بسیار بلند پروازانه باشد، حتی ممکن است یک معمای رانندگی وجود داشته باشد، به خصوص اگر لوکیشن در چندین منطقه پارک باشد و نه فقط در محوطه دایناسورها. به هر حال، برخی از نمادین‌ترین لحظات فیلم‌ها شامل رانندگی با جیپ پارکی یا وسیله نقلیه دیگری مانند موتورسیکلت هستند. اگر این اتاق آن صحنه ها را شبیه سازی کند و در عین حال یک عنصر معما را نیز ادغام کند، بسیار چشمگیر و مسحورکننده خواهد بود.

در اتاق فرار دنیای ژوراسیک معماها ساده خواهند بود

سخت است حدس بزنیم که معماها چقدر سخت خواهند بود. اگر هدف یونیورسال این باشد که اطمینان حاصل کند همه از اتاق عبور می‌کنند و از تجربه لذت می‌برند، ممکن است تصمیم بگیرد معماها را ساده کند، حتی اگر از نظر فنی چشمگیر باشند. به نقل از بیانیه مطبوعاتی، این یک «ماجراجویی فرار» خواهد بود، بنابراین احتمالا دشواری و مخاطرات اتاق فراری را که در جای دیگر بازی می‌کنید، تقلید نخواهد کرد.

 


 

مقاله پیشنهادی برای مطالعه:

اتاق فرار دو نفره – ایده‌ای خاص برای قرارهای بعدی

 


 

یک بازی انتظار

به‌زودی اطلاعیه‌های بیشتری درباره Great Movie Escape منتشر می‌شود؛ می‌توانید شرط ببندید که ما مشتاقانه منتظر اخبار هستیم. متأسفانه، درباره این موضوع که آیا هیچ یک از پیش‌بینی‌های ما درست است یا خیر آگاه نخواهیم شد تا زمانی که اتاق فرار دنیای ژوراسیک در اواخر امسال افتتاح شود.

درحالی‌که منتظر فرصتی برای بازی در اتاق‌های فرار یونیورسال هستید، اکنون فرصت خوبی برای امتحان کردن اتاق فرار دیگری در منطقه اورلاندو است. اگر قبلا هرگز بازی نکرده‌اید، این اتاق فرار برای زمانی که Great Movie Escape باز می‌شود، تمرین خوبی خواهد بود. همچنین می‌توانید فیلم‌های پارک ژوراسیک یا دنیای ژوراسیک را دوباره تماشا کنید و آن‌ها را مطالعه نمایید، ممکن است در نهایت توسط یک دایناسور تعقیب شوید!

 

منبع: https://theescapeeffect.com/blog/what-could-be-in-universal-studios-jurassic-world-escape-room

فیسبوک
لینکدین
واتساپ
تلگرام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای ثبت دیدگاه وارد اکانت خود شوید...

برای ثبت دیدگاه وارد اکانت خود شوید...

اتاق فرارهای پیشنهادی