رونمایی از وب سایت جدید مجله اتاق فرار..!

۶ اتاق فراری که باور نمی کنید واقعا وجود داشته باشند!

هزاران اتاق فرار در سراسر جهان وجود دارند. با وجود این، هرگز نمی‌توان دو اتاق کاملا مشابه پیدا کرد. آن‌ها از نظر شکل، اندازه، فناوری و موضوع با هم تفاوت دارند. در این مطلب ۶ اتاق فرار عجیب و غریب را به شما معرفی کرده‌ایم. این اتاق‌ها از نظر فضا کاملا منحصر به فرد بوده و ویژگی‌های عجیب و غریبی دارند. بیایید به آن‌ها نگاهی بیندازیم…

*این مقاله در وبسایت bigescaperooms منتشر شده و توسط اسکیپ مگ تالیف و ترجمه شده است*

 

پروژه پارادوکس| Paradox Project

بازی Paradox Project، یک بازی سه ساعته و بسیار فراگیر است که در یک خانه دو طبقه اتفاق می‌افتد. از چند سال پیش که در مورد آن شنیدم، بسیار مشتاق بودم تا به آتن پایتخت یونان بروم و این یکی را برای خودم امتحان کنم.

«مانولیس» از «تریپ ادوایزر»، در بازبینی خود از این تجربه، این بازی را کاملا توصیف کرده است. بخوانید که چگونه او به زیبایی تمام، جزئیات مهم را در مورد ویژگی خاص این بازی توضیح داده است:

«در مورد یک تجربه همه جانبه صحبت کنید. این اتاق فرار در واقع یک «خانه فرار» تمام عیار است که تلاش می‌کند توهم داستانِ بازی را سراسر حفظ کند. وقتی وارد می‌شوید توسط هیچ استاد یا منشی بازی مورد استقبال قرار نمی‌گیرید، در عوض، به محض اینکه از در اصلی عبور می‌کنید، بازی را از قبل شروع کرده‌اید و توسط چندین ویدیوی خوب کارگردانی شده، مورد استقبال قرار می‌گیرید. این ویدیوها شما را به داخل داستان می‌کشانند.

نکات از طریق عموی ناپدید شده مرموز شما، از طریق پیامک‌هایی در یک دستگاه تلفن همراه خاص، ارائه می‌شوند و بسته به نحوه حل بازی، سه پایان متفاوت با نمایش فیلم‌های مختلف دریافت می‌کنید! این جریان به کل فضای خانه (۴ اتاق اصلی و بیش از ۳-۴ اتاق مخفی برای کشف) گسترش داده می‌شود. همچنین  معماهایی هستند که از کلیشه‌های قفل‌های ترکیبی اجتناب می‌کنند و شما را ترغیب می‌کنند که واقعا خارج از چارچوب فکر کرده و از تمام حواس خود استفاده کنید. ما از کارهایی که برای حل این معماها باید انجام می‌دادیم شگفت‌زده بودیم، این اتاق فرار عجیب و غریب همه قراردادهای ثابت شده اتاق‌های فرار را زیر پا می‌گذارد!»

کنجکاوی من با خواندن این بررسی به اوج خود رسیده است. آیا کسی می‌خواهد در سفر به یونان به من بپیوندد؟

 

پروژه پارادوکس: 3 ساعت بازی فرار

 

اتاق فرار افسانه زلدا |The Legend of Zelda

SCRAP و «نینتندو» برای ایجاد یک بازی فرار واقعی به نام « Defenders of the Triforce» با یکدیگر همکاری کردند. طرفداران سریال‌ افسانه‌ای، از دیدن برگزاری این بازی در ۸ شهر در سراسر ایالات متحده، در سال ۲۰۱۷ هیجان زده بودند.

این اتاق فرار معمولی شما نبود… به من اجازه دهید خلاصه کنم که این تجربه چگونه است. تیم‌های ۶ نفره کلاه‌های کوچک سبز رنگ فریجی بر سر می‌گذارند، روی پازل‌ها کار می‌کنند و با آیتم‌هایی که در سریال افسانه زلدا می‌بینید تعامل دارند. در نهایت پس از شکست قهرمانان بازی، تیم‌ها برای شکست دادن گانوندورف، شمشیر اصلی را مهر و موم می‌کنند.

 


 

مقاله پیشنهادی برای مطالعه:

بهترین اتاق فرارهای جهان که شرکت در آن‌ها ارزش سفر کردن دارد

 


 

بررسی‌ها به این موضوع اشاره می‌کنند که این بازی سرگرم کننده است، اما نیاز به کاغذبازی زیاد و کار خسته کننده دارد. شما چه فکر می‌کنید؟ اگر دوباره برگزار شود، آیا این بازی را انجام می‌دهید؟

 

اتاق فرار افسانه زلدا

 

آدم ربایی: بازی موقتی سرّی | Big Escape Rooms

شایعات حاکی از آن است که یک اتاق فرار در آتلانتا مرکز جورجیا وجود دارد که همیشه برای عموم باز نیست. امتحان کنید، در هیچ کجای وب به جز اینجا اطلاعاتی در مورد این بازی پیدا نخواهید کرد! این را دریافت کنید: بازی، آدم‌ربایی است! کمی ترسناک به نظر می‌رسد، درست است؟ می‌توانید با Big Escape Rooms تماس بگیرید و درخواست ویژه‌ای برای انجام این بازی ارائه دهید، اما ممکن است کمی کار نیاز باشد، زیرا معمولا این اتاق را برای مهمانی‌های بزرگ‌تر از ۴۲ نفر رزرو می‌کنند!

اتاق فرار عجیب و غریب پادشاهی گربه‌ها | Kingdom of Cats

این تم فوق‌العاده احمقانه، در واقع یک بازی فرار واقعی است! مبتدیان می‌توانند این اتاق فرار عجیب و غریب را در Omnescape در سن خوزه کالیفرنیا پیدا کنند. اگر عاشق گربه‌ها هستید، این بازی برای شماست. پادشاهی گربه‌ها، بچه گربه‌های دوست داشتنی را با قرون وسطی در هم می‌آمیزد.

در اینجا توضیحات بازی Omescapes برای Kingdom of Cats آمده است: «آستین شرودینگر بر قلمرو گربه‌ها حکومت می‌کند. او هر سال یک مسابقه قهرمانی برگزار کرده تا عاقل‌ترین گربه پادشاهی را تاج گذاری کند. به طور غیر منتظره، شما به عنوان یک انسان، تصادفا به مسابقات قهرمانی و میدان نبرد می‌پیوندید. طبق قانون کشور، ورود شما به میدان جنگ مستلزم آن است که مسابقات را کامل کنید یا برای همیشه زندانی شوید. حالا باید معماها را حل کنید یا برای همیشه زندانی باشید.»

من حدس می‌زنم شرودینگر گربه پادشاه در پادشاهی گربه‌ها باشد! من به شخصه عاشق گربه نیستم. با این حال، این تم هنوز هم باعث خنده‌ام می‌شود و مطمئنا وقتی دوباره در کالیفرنیا باشم از آن بازدید خواهم کرد.

 

اتاق فرار عجیب و غریب پادشاهی گربه‌ها

 

ماشین را سرقت کنید، یک اتاق فرار عجیب و غریب | Steal the Car

همه بازی‌های فرار، در مورد این هستند که شما را در یک حالت تپش قلب قرار دهند تا ببینند چگونه عمل می‌کنید.

اکنون می‌توانید ببینید که آیا تیم شما آنچه را که برای سرقت یک ماشین لازم است،‌ بدون تمام خطرات قانونی و بدنی دارند یا خیر! هیچ خطری وجود ندارد، مردم! در Steal the Car، تیم شما برای جستجوی یک ماشین واقعی با هم کار می‌کنند. در نهایت شما، در آن رانندگی خواهید کرد. این اتاق فرار کانادایی یک ایده واقعا جالب است و من به هر حال می‌خواهم این یکی را امتحان کنم.

بررسی ها اشاره می‌کنند که خود بازی کمی گران است، اما واقعا به خوبی فکر شده است. متعاقبا، این اتاق فرار عجیب و غریب انتخاب اول من در این لیست از اتاق‌های فرار الهام بخش است.

 

اتاق فرار سرقت ماشین

 


 

مقاله پیشنهادی برای مطالعه:

بهترین اتاق فرارهای جهان: بازی‌هایی که واقعیت می‌شوند

 


 

کابین هاپر از استرنجر تینگز | Hopper & Eleven

آیا شما از طرفداران Stranger Things هستید؟ خب، اگر هستید پس باید به پودراسپرینگ جورجیا بروید! این تجربه اتاق فرار تنها ۳۳ دلار برای هر نفر است. شما می‌توانید حداکثر ۱۰ نفر داشته باشید، اما من نظراتی را خوانده‌ام که اشاره کرده‌اند این اتاق برای تیم‌های بیش از ۶ نفر به طرز ناراحت کننده‌ای تنگ است.

 

کابین هاپر از استرنجر تینگز

 

شما می‌توانید اتاق‌های فرار در فضای باز را در Escape Woods پیدا کنید. بر کسی پوشیده نیست که اتاق استرنجر تینگز جدید آن‌ها (در فوریه گذشته افتتاح شد) یکی از جالب‌ترین کارهایی است که می‌توان در جورجیا انجام داد! همانطور که Escape woods در توییتر منتشر کرد، در این اتاق فرار با مضمون ترسناک، بازیکنان باید «کابین Hopper & Eleven را کاوش کنند، سرنخ‌ها را رمزگشایی کنند، قفل درها را باز کنند، و معما را قبل از تمام شدن زمان حل کنند.». با در نظر گرفتن این موضوع، اگر آخرین قسمت‌های سریال Stranger Things را دنبال نکرده‌اید، اکنون زمان خوبی برای انجام این کار است!

نتیجه گیری

همانطور که دیدید، اتاق‌های فرار عجیب و غریب شبیه اتاق‌های فرار معمولی نیستند و تم‌های منحصر به فردی دارند. حتی پازل‌ها نیز استثنایی هستند. این موضوع در واقع باعث جذابیت آن‌ها شده است به گونه‌ای ممکن است بخواهید بارها آن‌ها را تجربه نمایید.

منبع: www.bigescaperooms.com

فیسبوک
لینکدین
واتساپ
تلگرام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای ثبت دیدگاه وارد اکانت خود شوید...

برای ثبت دیدگاه وارد اکانت خود شوید...