لوگو مجله اتاق فرار

مجله اتاق فرار درتلاش است با معرفی اتاق فرارهای ایران و  همچنین ارائه مطالب تخصصی در حوزه بازی  اتاق فرار  (اسکیپ روم) و فیلمهای با موضوعیت اتاق فرار و سرگرمیهای گروهی بستری را برای آشنایی هر چه بیشتر مردم با این سرگرمی هیجان انگیز ایجاد کند.
شما در مجله اتاق فرار می توانید بهترین اتاق های فرار کشور را مشاهده، انتخاب و به صورت انلاین و تلفنی رزرو نمایید.

 

معرفی فیلم ایندیانا جونز – گردانه سرنوشت ۲۰۲۳

فیلم ایندیانا جونز

از شگفتی‌ها و جذابیت‌های سال ۲۰۲۳ اکران قسمت جدید ایندیانا جونز بعد از ۱۵ سال است! ایندیانا جونز اکشنی محبوب است که شاید در میان جوانان امروزی خیلی شناخته شده نباشد، اما در سال‌های انتشارش از برترین‌های سینما محسوب می‌شد!

ایندیانا جونز از جمله فیلم‌هایی است که بازیگر نقش اول آن زنده بوده و در تمام قسمت‌های آن از جمله گردانه سرنوشت یا شماره‌گیری سرنوشت ایفای نقش کرده است. قسمت جدید فیلم ایندیانا جونز با بازی هریسون فورد که در دهه نهم زندگی خود قرار دارد و همینطور به کارگردانی جیمز منگولد نقد‌های مثبت زیادی دریافت کرده است که در ادامه به معرفی کامل این فیلم اکشن-حماسی می‌پردازیم.

فیلم ایندیانا جونز و خط داستانی آن

قهرمان افسانه‌ای ایندیانا جونز با آن شلاق و کلاه معروفش باز می‌گردد! ایندی در این قسمت خود را درون دوران جدیدی پیدا می‌کند که همه چیز تغییر کرده و باید بازنشسته شود. در همین دوره شیطانی جدید به عرصه مبارزه می‌آید و ایندی مجبور می‌شود آخرین ماجراجویی خود را هم برای حفظ یک شی باستانی و البته قدرتمند به پایان برساند.

ایندیانا جونز در واقع نام مستعار دکتر باستان‌شناسی با نام واقعی هنری والتون جونز و با ایفای نقش هریسون فورد است. ایندیانا جونز علاقه بسیار زیادی به اشیاء باستانی دارد و برای حفظ این اشیا از دست سودجویان و افراد شیاد آنها را قبل از اینکه دیر شود پیدا کرده و به موزه تحویل می‌دهد. قاعدتا قسمت جدید هم در همین خط داستانی ادامه پیدا می‌کند.

در طول این داستان ایندیانا می‌تواند به وسیله شی باستانی خود در زمان سفر کند و در صدد تغییر تاریخ است. اکشن‌های فراوان و صحنه‌های جذاب به خوبی فیلم ایندیانا جونز را پیش می‌برد. بازیگر این قسمت شخصی است که به گذشته نگاه می‌کند و باید در طول این سال‌ها توانسته باشد ایفای نقش بهتری نسبت به قسمت‌های قبلی خود داشته باشد که خوشبختانه هریسون فورد این کار را به خوبی انجام داده است.

 

فیلم ایندیانا جونز و خط داستانی آن

 

بازی بی‌نظیر هریسون فورد در سری فیلم‌های ایندیانا جونز

هریسون ۸۰ ساله در این فیلم به خوبی با افکت و معجره گریم به سنی که باید داشته باشد نزدیک شده، اما صدای شنی اون بیانگر سن بالای بازیگر در این فیلم است. هریسون فورد متولد سال ۱۹۴۲ است و در آستانه ۸۲ سالگی قرار دارد.

جالب است بدانید بازی او در سری فیلم‌های جذاب ایندیانا جونز باعث شهرت زیاد او شده و از هریسون به عنوان هفتمین بازیگر پرفروش گیشه یاد می‌شود! بازی در قسمت پنجم فیلم ایندیانا جونز یک مهمانی خداحافظی برای این بازیگر بود که به خوبی توانسته در این نقش قدرت بازیگری خود را به رخ بکشد.

در صحنه‌های آغازین فیلم با استفاده از جلوه‌های بصری پیرسازی تصویری از کهولت سن ایندیانا را به مخاطب نشان می‌دهند، اما در طول روند فیلم او را با استفاده از جلوه‌های ویژه متناسب با دیگر فیلم‌ها جوان می‌کنند. فورد ۸۰ ساله گفته از دیدن تصویر پیرشده خود در این فیلم بسیار ترسیده است. او در هر دو سن به تصویر کشیده شده در فیلم به خوبی ایفای نقش کرده و توانسته خود را با روند داستانی فیلم وفق دهد. او نامزد جایزه‌هایی مانند اسکار که مهم‌ترین جایزه برای فیلم‌های سینمایی است، جایزه گلدن گلوب برای فیلم و سریال‌های تلویزیونی و همچین نامزد جایزه ساترن شده است.

 


 

مقاله پیشنهادی برای مطالعه:

یک مکان ساکت | اگر می‌خواهی زنده بمانی ساکت باش!

 


 

کارگردانی قسمت جدید فیلم ایندیانا جونز: گردانه سرنوشت

ایندیانا جونز در ۵ فصل ساخته شده و باید بدانید که کارگردان ۴ قسمت اول آن و قسمت آخر فیلم ایندیانا جونز با نام گردانه سرنوشت متفاوت است. سری قبلی ایندیانا جونز به کارگردانی استیون اسپیلبرگ (Steven Spielberg) ساخته شد و کارگردانی قسمت جدید را به جیمز منگلد (James Mangold) واگذار کرد.

جیمز منگولد علاوه بر کارگردانی فیلم، یکی از نویسندگان اصلی آن نیز به شمار می‌رود. او که خالق فیلم‌های لوگان و فلورین است باید بتواند در رقابت تنگاتنگ با استیون اسپیلبرگ (کارگردان سابق ایندیانا جونز)، قابلیت خود را ثابت کند.

جیمز منگولد ۶۰ ساله متولد ۱۹۶۳ و چندین بار نامزد جایزه اسکار شده است. او در زمینه فیلم‌نامه نویسی، کارگردانی و البته تهیه‌کنندگی سال‌های زیادی را به فعالیت هنری مشغول بوده و طرفداران فیلم‌های ایندیانا جونز بسیار به سری جدید این فیلم با کارگردانی جیمز منگولد امیدوار هستند.

 

کارگردانی قسمت جدید فیلم ایندیانا جونز

 

کارگردان قسمت‌های قبلی فیلم ایندیانا جونز، استیون اسپیلبرگ

جالب است بدانید اسپیلبرگ خالق آثار محبوب دیگری از جمله پارک ژوراسیک نیز هست و سری فیلم‌های ایندیانا جونز نیز در کارنامه هنری او نمره ۲۰ بزرگی به شمار می‌رود. او تهیه‌کننده، کارگردان و البته فیلم‌نامه نویس اهل آمریکا بوده که در سال ۱۹۴۶ متولد شده و در سال ۱۹۵۹ وارد عرصه فیلم‌سازی شده است.

استیون در سری جدید ایندیانا جونز به طور کامل کناره‌گیری نکرده و تهیه‌کنندگی این فیلم را به عهده گرفته است. از استیون اسپیلبرگ به عنوان یکی از بهترین کارگردانان سینمای هالیود یاد می‌شود و جالب است بدانید که او تا کنون برنده ۳ جایزه اسکار شده است که به خودی خود نشانه برتری این کارگردان نسبت به دیگران خواهد بود.

بازیگر نقش اول زن فیلم ایندیانا جونز، فیبی والر بریج

در ابتدا شایعاتی برای جایگزینی بازیگر ۳۸ ساله نقش اول زن فیلم محبوب فیلم ایندیانا جونز، گردانه سرنوشت در نقش هریسون فورد که در آثار معروفی مثل فلیبگ هم ایفای نقش کرده، وجود داشت. خوشبختانه هریسون فورد به نقش اصلی خود یعنی پروفسور ایندی بازگشت و خانم فیبی والر هم در نقش هلنا شاو، دخترخوانده پروفسور ایندی به ایفای نقش پرداخت.

در روند ماجرای فیلم متوجه می‌شوید که او دختر دوست قدیمی ایندیانا جونز است. نقش دوره جوانی هلنا شاو را هم هالی لاوتون بازی می‌کند. فیبی والر با بازی در نقش هلنا شاو نقد‌های مثبت زیادی دریافت کرده و به خوبی می‌تواند مخاطب را به بازیگری بی‌نقص خود در این قسمت جذب کند.

 


 

مقاله پیشنهادی برای مطالعه:

نگاهی به فیلم «شکار»، پر حاشیه‌ترین فیلم سال ۲۰۲۰

 


 

هانیبال محبوب در ایندیانا جونز!

نقش مکمل قسمت جدید ایندیانا جونز را مدز مایکلسون بازی کرده و به خوبی توانسته چهره کاریزماتیک خود را با محیط فیلم وفق دهد. او که در سریال هانیبال به شهرت زیادی رسید در فیلم‌های زیادی از جمله سیب‌های آدم نیز ایفای نقش کرده است.

مایکلسون دانمارکی متولد سال ۱۹۶۵ است و با بازی در بیست و یکمین فیلم جیمز باند شناخته شد. جالب است بدانید مدز مایکلسون از ابتدا در عرصه بازیگری نبوده و فعالیت خود را در زمینه رقصندگی و البته در ورزش ژیمناستیک آغاز کرده و سپس به سراغ بازیگری می‌رود که بسیار برازنده او است.

مایکلسون در نقش یورگن فوله در فیلم ایندیانا جونز، گردانه سرنوشت به ایفای نقش پرداخته و در این قسمت یک دانشمند و اخترفیزیک‌دان آلمانی یا همان نازی سابق است. او در گردانه سرنوشت به عنوان دانشمندی برای برنامه فضایی آپولو توسط دکتر اشمیت استخدام شده که از جذابیت‌های فیلم ایندیانا جونز به شمار می‌رود.

 

هانیبال محبوب در ایندیانا جونز!

 

منتقدین و ایندیانا جونز، شماره‌گیری سرنوشت

امتیاز فیلم ایندیانا جونز در وبسایت Rotten Tomatoes 6.3 ثبت شده که نتیجه نمره ۶۸ درصد از ۲۰۹ رای منتقدین است. آنها اشاره کرده‌اند که این فیلم به اندازه سری‌های قبلی خود هیجان‌انگیز نیست، اما قطعاتی از یک گنج سینمایی را با دیدن هریسون فورد در فیلم محبوب ایندیانا جونز پیدا کرده‌اند.

همچنین وبسایت متاکریتیک امتیاز ۵.۷ از ۱۰ را به این فیلم اختصاص داده و اضافه کرده که این فیلم دارای ترکیباتی متوسط است. این سایت بازی هریسون فورد را بسیار تحسین کرده و از جیمز منگولد و اعتماد به نفس فیلم‌سازی او نیز در صحنه‌های اکشن نقد مثبت کرده‌اند.

یک منتقد مشهور با نام اوون گلیبرمن اشاره کرده که فیلم شادی‌بخش و نوستالژیک است. منتقد دیگری با نام بلیج ابیری گفته فیلم ایندیانا جونز، گردانه سرنوشت بسیار سرگرم‌کننده است، اما اصلا قابل مقایسه با قسمت‌های قبلی خود نیست!

در هالیوود ریپورتر منتقد دیگری با نام دیوید رونی، اعلام کرده که با وجود اینکه موسیقی متن فیلم همواره سعی در روشن کردن احساس نوستالژیک مغز ما داشته، اما فیلم بسیار غم‌انگیز است و لذتی در آن یافت نمی‌شود.

درنهایت با توجه به نقد‌های متقاوتی که فیلم دریافت کرده، این شما هستید که تعیین می‌کنید فیلم دوست‌داشتنی است یا خیر پس وقت را تلف نکنید و در اولین فرصت ایندیانا جونز و گردانه سرنوشت را تماشا کنید و نظر خود را با ما به اشتراک بگذارید.

کلام آخر

فیلم اکشن و مهیج فیلم ایندیانا جونز با بازی جذاب هریسون فورد در نقش پروفسور ایندیانا جونز، در آخرین قسمت خود در سال ۲۰۲۳ به عنوان مهمانی خداحافظی هریسون از دنیای ایندیانا محسوب می‌شود. این قسمت به کارگردانی متفاوت جیمز منگولد ساخته شده و نقد‌های متفاوتی را دریافت کرده است.

هریسون در این فیلم در دو چهره پیر و جوان ایفای نقش می‌کند، او با استفاده از یک شی باستانی می‌تواند در زمان سفر کند. با استفاده از جلوه‌های بصری چهره او را پیر و جوان کرده‌اند، اما انتقاداتی به صدای پیر هریسون در دوره جوانی ایندیانا جونز شده است.

فیلم ایندیانا جونز یک اکشن مهیج و جذاب است که طرفداران آن ۱۵ سال برای دیدنش صبر کرده‌اند و حالا زمان آن رسیده که از تماشای آن و حس نوستالژیک فیلم لذت ببرند. اگر به دنبال یک فیلم اکشن ماجراجویی هستید، قسمت جدید ایندیانا جونز شما را فرا می‌خواند.

فیسبوک
لینکدین
واتساپ
تلگرام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای ثبت دیدگاه وارد اکانت خود شوید...

برای ثبت دیدگاه وارد اکانت خود شوید...

اتاق فرارهای پیشنهادی