لوگو مجله اتاق فرار

مجله اتاق فرار درتلاش است با معرفی اتاق فرارهای ایران و  همچنین ارائه مطالب تخصصی در حوزه بازی  اتاق فرار  (اسکیپ روم) و فیلمهای با موضوعیت اتاق فرار و سرگرمیهای گروهی بستری را برای آشنایی هر چه بیشتر مردم با این سرگرمی هیجان انگیز ایجاد کند.
شما در مجله اتاق فرار می توانید بهترین اتاق های فرار کشور را مشاهده، انتخاب و به صورت انلاین و تلفنی رزرو نمایید.

 

فیلم های معمایی که باید قبل از بازی در اتاق فرار تماشا کنید

آیا به دنبال این هستید که قبل از یک اتاق فرار، خود را به بازی عادت دهید؟ فیلم‌های معمایی روشی عالی برای انجام این کار هستند. ما در مورد «فیلم‌های معمایی» به این معنا صحبت نمی‌کنیم که بیننده را گیج می‌کنند. در عوض، ما در مورد فیلم‌هایی صحبت می‌کنیم که دارای عناصری شبیه به پازل هستند، یا فیلم‌هایی همراه با رمز و راز و هیجان که وقتی داستان جمع می‌شود شما را وادار به گفتن «!wow» می‌کنند. این پنج فیلم معمایی که در این مقاله معرفی شده‌اند و شامل اسرار، معماها، تله‌ها و ماجراجویی می‌شوند، شما را برای داشتن ماجراجویی خودتان برمی‌انگیزانند. (مقاله حاوی اسپویل است)

۱ – گنجینه ملی (۲۰۰۴) | National Treasure

گنجینه ملی یک ماجراجویی سرگرم کننده است که داستان «بنجامین بن گیتس» را در جستجوی گنج گمشده Knights Templar دنبال می‌کند. سرنخ‌هایی که در جستجوی او یافت می‌شوند او را به این باور می‌رسانند که نقشه‌ای در پشت Declaration of Independence پنهان شده است. وقتی «ایان هاو»، یکی از اعضای هیئت اعزامی او، پیشنهاد سرقت این سند را می‌دهد، بن این ایده را رد می‌کند. دعوای آن‌ها به مسابقه‌ای بین تیم‌های مربوطه‌شان تبدیل می‌شود تا قبل از اینکه دیگری بتواند، سند (و گنج) را پیدا کنند. اگرچه این فیلم ممکن است بدیهی‌ترین انتخاب در هنگام فکر کردن به اتاق‌های فرار نباشد، معماهای زیادی در آن وجود دارد که آن را بسیار مناسب می‌کند.

گنجینه ملی (2004)

 

شروع معماهای فیلم

فیلم با بن و سایر اعضای گروه اعزامی او شروع می‌شود که به دنبال یک کشتی گم شده در شمال هستند. این کشتی شارلوت است که پدربزرگ بن سال‌ها پیش از آن یاد کرده است. بن سرنخ بعدی را در یک بشکه باروت قدیمی پیدا می‌کند و آن یک پیپ قدیمی حاوی یادداشتی با یک معما است. این معما است که اکسپدیشن‌های آن‌ها را متوجه Declaration of Independence کرده و مسابقه بین ایان و بن را آغاز می‌کند. هر دو تیم دزدی‌های خود را برای یک شب برنامه‌ریزی می‌کنند، اما بن در نهایت موفق می‌شود سند را بگیرد. با کمک (در ابتدا ناخواسته) دکتر «ابیگیل چیس» و پدر بن، آنها رمزی را در پشت آن پیدا می‌کنند که با جوهر نامرئی نوشته شده است.

دنبال کردن سرنخ ها

در ادامه این فیلم معمایی می‌بینیم که کدگشایی این رمز، تیم بن را به Independence Hall هدایت می‌کند. در آنجا، به دنبال سایه برج ناقوس در زمان مناسب، آجر توخالی حاوی عینک مخصوص را پیدا می‌کنند. این عینک سرنخ‌های بیشتری را در پشت Declaration of Independence نشان می‌دهد. تیم ایان از راه می‌رسد و بن از هم تیمی‌هایش جدا می‌شود، اما توسط FBI دستگیر می‌شود. هنگام صحبت با مامور FBI، آن‌ها یک تماس تلفنی از ایان دریافت می‌کنند. او هم تیمی‌ها و پدر بن را دارد و عینک را می‌خواهد. برای نجات همراهانش، بن مجبور می‌شود با ایان در آخرین مرحله تلاش آن‌ها همکاری کند.

سرنخ‌های پشت Declaration of Independence همه را به یک کلیسای قدیمی هدایت می‌کند؛ جایی که آن‌ها یک گذرگاه زیرزمینی را در یک گودال پیدا می‌کنند. این گذرگاه از یک تونل طولانی به یک غار به ظاهر خالی منتهی می‌شود. ایان معتقد است که او گمراه شده است و سرنخ بعدی را می‌خواهد. بن و پدرش سرنخ نادرستی به او می‌دهند و ایان پس از حبس کردن آنها در غار، آن‌جا را ترک می‌کند. بن کلیدی را روی دیوار غار پیدا می‌کند که دری را به یک اتاق خالی باز می‌کند. تیم ناامید شده‌اند، فکر می‌کنند گنج قبلا از بین رفته است، اما آن‌ها هنوز باید فرار کنند.

همانطور که آن‌ها خروجی را جستجو می‌کنند، بن بریدگی کوچکی روی دیوار پیدا می‌کند که شبیه پیپ کشتی شارلوت است. پس از قرار دادن آن در شکاف‌ها، درب اتاق گنج واقعی را باز می‌کنند. آن‌ها از غار فرار می‌کنند و یافته‌های خود را به FBI فاش می‌کنند. FBI سپس ایان و تیمش را درحالی‌که می‌خواهند به ساختمان دیگری نفوذ کنند، دستگیر می‌کنند. این تیم برنامه‌ریزی می‌کنند که گنج را اهدا کنند و با یک جایزه قابل توجه برای کشف بزرگترین گنج تاریخ، کنار بروند.

 


 

مقاله پیشنهادی برای مطالعه:

جدیدترین فیلم‌های ۲۰۲۳ در ژانر معمایی

 


 

چرا این فیلم معمایی مناسب است؟

این فیلم معمایی به گونه‌ای ساخته شده که چیدمان معماها و سرنخ‌ها به خوبی به هم گره خورده‌اند و Declaration of Independence در مرکز آن قرار دارد. هر معمای حل شده بن را به گنج نزدیکتر می‌کند و آیتم‌های کلیدی همگی هدفی دارند. استفاده از پیپ به عنوان کلید اول و نهایی، فیلم را به صورت حلقه‌ کامل در می‌‎آورد. در واقع، ظاهر شدن برخی از این عناصر در یک اتاق فرار واقعی، نابجا نخواهد بود. اگر یک فیلم معمایی می‌خواهید تا مود اتاق فرار را در شما ایجاد کند، این فیلم قطعا دیدنی است.

۲- رمز داوینچی (۲۰۰۶) | The Da Vinci Code

رمز داوینچی فیلمی در مورد توطئه‌ها و رمز و راز است. این فیلم داستان تلاش «رابرت لنگدون» برای کشف حقیقت پشت قتل «ژاک سونیر»، یکی از متصدیان اصلی موزه لوور، را روایت می‌کند؛ زیرا که او مظنون اصلی آن است. جستجوی او برای یافتن پاسخ، با کمک «سوفی نئوو»، او را به یک جامعه مخفی به نام Priory of Sion و تلاشی برای یافتن جام مقدس هدایت می‌کند.

 

رمز داوینچی (2006)

 

شروع یک ماجراجویی

درحالی‌که در پاریس برای ایراد سخنرانی است، پلیس از لنگدون می‌خواهد پیامی را که سونیر هنگام قتلش در خون به جا گذاشته بود، رمزگشایی کند. پیام مرموز شامل یک پنج ضلعی، یک دنباله فیبوناچی درهم، و مجموعه ای از آناگرامها است. او با سوفی نئوو، رمزشناس پلیس پاریس و نوه سونیر، آشنا می‌شود. او به لنگدون می‌گوید که او (لنگدون) مظنون اصلی پلیس است، اما او (سوفی) معتقد است که پدربزرگش سعی داشت به او (سوفی) پیامی بدهد. او به لنگدون کمک می‌کند تا از پلیس فرار کند تا آن‌ها بتوانند معما را حل کنند.

پیگیری سرنخ ها

اولین قدم آن‌ها در این فیلم، حل آناگرام‌ها است که آن‌ها را به هنر لئوناردو داوینچی در موزه هدایت می‌کنند. در آن‌جا کلیدی را پیدا می‌کنند که آدرس یک بانک روی آن حک شده است. در بانک، آن‌ها از دنباله فیبوناچی برای یافتن صندوق اماناتی که حاوی یک کریپتکس (یک استوانه حاوی یک پیام مخفی) است، استفاده می‌کنند. از آنجایی که شکستن کریپتکس محتویات آن را از بین می‌برد، این جفت باید کد صحیح را برای باز کردن آن پیدا کند. آن‌ها بانک را ترک می‌کنند تا از دست پلیس فرار کنند و می‌روند تا دوست لنگدون «لی تیبینگ» را پیدا کنند.

تیبینگ تئوری‌های خود را در مورد جام مقدس به این زوج می‌گوید. او معتقد است که جام یک شخص است، ماری مگدالن، کسی که تیبینگ ادعا می‌کند همسر عیسی مسیح بوده است. نظریه او این است که Priory of Sion و Knights Templar در تلاش بودند تا از فرزندان مسیح محافظت کنند. قاتل واقعی به خانه تیبینگ نفوذ می‌کند تا کریپتکس را بدزدد، بنابراین این گروه فرار می‌کنند. لنگدون سرنخی را روی جعبه کریپتکس پیدا می‌کند. آن‌ها کریپتکس را باز می‌کنند و یکی دیگر را در داخل آن پیدا می‌کنند، همراه با سرنخی که آن‌ها را به لندن و مقبره اسحاق نیوتن در کلیسای وست مینستر هدایت می‌کند.

فیلمی با موضوع توطئه

تیبینگ پس از رسیدن به کلیسای وست مینستر، خود را نشان می‌دهد که پشت اقدامات قاتل واقعی است. او در حال تلاش برای یافتن بقایای مری مگدلین است و تهدید می‌کند که اگر لنگدون کریپتکس را باز نکند، نئوو را خواهد کشت. لنگدون کریپتکس را می‌شکند و ظاهرا محتویات آن را از بین می‌برد. تیبینگ دستگیر می‌شود. قاتل واقعی در درگیری با پلیس می‌میرد. لنگدون فاش می‌کند که قبلا کد را پیدا کرده بود و سرنخ نهایی اصلا از بین نرفته بود.

انتهای این فیلم ، لنگدون آخرین سرنخ را رمزگشایی می‌کند و نئوو را به کلیسایی مخفی می‌برد، جایی که او با برادر گمشده‌اش ملاقات می‌کند و متوجه می‌شود که آن‌ها از نسل مسیح هستند. کلیسا قسم خورد که از او محافظت کند. لنگدون همچنین معنای دومی را برای سرنخ نهایی کشف می‌کند و به موزه لوور باز می‌گردد، جایی که معتقد است جام مقدس دفن شده است.

چرا این فیلم معمایی را ببینیم؟

این فیلم معمایی برای کسی که به دنبال داستانی با درام و توطئه است، عالی است. میان قتل، رمز و راز و کشف سر نهایی، علاوه بر معماها و رمزهایی که باید حل شوند، سرگرمی‌های زیادی وجود دارند. علاوه بر این، این فیلم و کتابی که بر اساس آن ساخته شده است، خاستگاه کریپتکس هستند. از زمان محبوبیت، این جعبه پازل غریب و نادر، در تعدادی از اتاق‌های فرار استفاده شده است، از جمله: Fright Before Your Eyes.

۳ – یادگاری (۲۰۰۰) | Memento

یادگاری یا ممنتو فیلمی درباره پازل یا بازی نیست. بلکه فیلم، پازل است و داستان انتقام «لئونارد شلبی» را در دو بخش، یکی رنگی و دیگری سیاه و سفید روایت می‌کند. دو بخش داستان به تناوب صحنه‌ها را به هم می‌پیوندند تا داستان به هم گره بخورد. این نمایش پراکنده باعث شده این فیلم در این لیست از فیلم‌های معمایی قرار بگیرد.

 

یادگاری (2000)

 

فیلم با عکس گرفتن لئونارد شلبی از مردی شروع می‌شود که به تازگی او را کشته است. در صحنه بعدی، او در یک متل ناآشنا از خواب بیدار می‌شود و درحالی‌که اطرافش را جمع می‌کند، افکار خود را روایت می‌کند. او از فردی ناشناس یک تماس تلفنی دریافت می‌کند و درباره همسرش به آن‌ها می‌گوید که طی حمله‌ای به خانه، توسط دو مرد کشته شد. لئونارد شخصیت اصلی فیلم یادگاری، یکی از آن‌ها را کشت اما مورد اصابت دیگری قرار گرفت که منجر به نوعی فراموشی انتروگراد در او شد. او پس از این حادثه نتوانسته خاطرات جدیدی را در ذهن خود بسازد. با وجود این، او از آن زمان تاکنون به دنبال مهاجم دوم بوده است.

با تغییر صحنه‌های فیلم، خط زمانی داستان به تدریج آشکار می‌شود. او شواهد جمع آوری می‌کند و برای خود یادداشت‌هایی در قالب عکس و خالکوبی می‌گذارد. او از «ناتالی» و «تدی» کمک دریافت می‌کند؛ دو نفری که از فراموشی او برای اهداف خود سوء استفاده می‌کنند. در بین آن صحنه‌ها، او به تماس‌گیرنده در مورد یک بیمار فراموشی دیگر به نام «سامی جانکیس» می‌گوید که داستان او را از آن آموخته است. تماس‌گیرنده پیشنهاد می‌کند که در مورد مهاجم دوم به او مدرک بدهد و ترتیب ملاقات با او را می‌دهد.

 


 

مقاله پیشنهادی برای مطالعه:

معرفی فیلم اتاق فرار (Escape Room) محصول ۲۰۱۹

 


 

یک فیلم معمایی با پایانی مبهم

صحنه‌های این فیلم بدون نظم به هم دوخته شده‌اند، بنابراین داستان فقط در پایان به هم می‌رسد. پاسخ‌ها آشکار می‌شوند، اما هنوز کاملا مشخص نیست که چقدر این گفته‌ها حقیقت یا دروغ است. لئونارد می‌گوید: «حافظه می‌تواند شکل یک اتاق را تغییر دهد، می‌تواند رنگ یک ماشین را تغییر دهد و خاطرات می‌توانند تحریف شده باشند.». در این داستان، جایی که حافظه او ذاتا غیرقابل اعتماد است، چگونه می‌دانید اصل چیست؟ یافتن پاسخ مستلزم نگاه کردن به مسائل از منظرهای مختلف است. این یک مهارت ارزشمند در زندگی و همچنین در اتاق‌های فرار است.

۴ – اتاق فرار (۲۰۱۹) | Escaperoom

ما قبلا در مورد فیلم اتاق فرار نوشته‌ایم؛ زمانی که اتاق‌های نمایش داده شده در فیلم را بررسی کردیم. اما نمی‌توان بدون ذکر این فیلم، در مورد انواع فیلم‌ معمایی صحبت کرد! درست شبیه Fright Before Your Eyes، ما این فیلم را علیرغم موضوع تاریکش، به ‌عنوان یک فیلم هیجان‌انگیز و نه ترسناک می‌بینیم.

اتاق فرار (2019)

 

ماجرای عجیب و غریب این فیلم معمایی

به شش نفر یک مکعب پازل داده می‌شود: زوئی، بن، جیسون، آماندا، مایک و دنی. وقتی باز شد، مکعب دعوت‌نامه‌هایی را برای یک چالش اتاق فرار منحصربه‌فرد که توسط مینوس برگزار می‌شود، به آن‌ها ارائه می‌کند. اگر موفق شوند، به آن‌ها وعده جایزه ۱۰۰۰۰ دلاری داده می‌شود. وقتی شرکت کنندگان به محل برگزاری می‌رسند، کسی نیست که به آن‌ها سلام کند. هیچ دستورالعملی در مورد اینکه چه کاری انجام دهند یا چه زمانی بازی شروع خواهد شد، به آن‌ها داده نمی‌شود.

زمانی که بن سعی می‌کند از آن‌جا خارج شود، فقط با شکستن دستگیره در، بقیه متوجه می‌شوند که بازی شروع شده است. آنها تلاش می‌کنند تا از طریق شش اتاق پازل مرگبار عبور کنند. بازیکنان به تدریج متوجه مضمون مشترکی می‌شوند که آن‌ها را به یکدیگر متصل می‌کند: هر یک از آن‌ها تنها بازمانده یک رویداد غم انگیز بودند. همانطور که پیش می‌روند، بازیکنان یکی یکی می‌میرند تا زمانی که فقط بن باقی می‌ماند.

هنگامی که بن پازل نهایی را کامل می‌کند، استاد بازی را ملاقات کرده و می‌فهمد که کل بازی یک سرگرمی برای مخاطبی مرموز بوده است. هر سال موضوع متفاوتی برای بازیکنان انتخاب می‌شد و مخاطب روی اینکه چه کسی زنده می‌ماند شرط بندی می‌کرد. استاد بازی سعی می‌کند بن را بکشد، اما زوئی مداخله می‌کند. او برای فرار، وانمود کرده بود که مرده است. دو بازیکن استاد بازی را می‌کشند و می‌روند. فیلم معمایی اتاق فرار به این صورت پایان می‌یابد که زویی بعدا با پلیس برمی‌گردد و متوجه می‌شود که تمام آثار این بازی مرگبار از بین رفته است. با وجود این، او معتقد است که بازی تمام نشده است. هنگامی که بن بهبود می‌یابد، او قصد دارد حقیقت مینوس را پیدا کند.

چرا این فیلم را باید دید؟

ممکن است تماشای فیلمی در مورد اتاق‌های فرار مرگبار درست قبل از شروع بازی خودتان، بد یمن به نظر برسد، اما نترسید. چنین خطری اکیدا برای قصه و داستان محفوظ است. در واقع، این فیلم می‌تواند برای طرفداران اتاق‌های فرار که خواهان کمی تنش و هیجان اضافی هستند یا فقط برای دیدن این مفهوم روی صفحه نمایش بزرگ بسیار سرگرم کننده باشد. در این فیلم معماهای جالبی نیز وجود دارد. برخی از ایده‌ها اگر در یک بازی واقعی گنجانده شوند، بسیار سرگرم کننده خواهند بود.

ایندیانا جونز و آخرین جنگ صلیبی (۱۹۸۹) | Indiana Jones and the Last Crusade

ایندیانا جونز و آخرین جنگ صلیبی یک فیلم ماجراجویی کلاسیک، پر از اکشن و طنز است. اگرچه ممکن است اولین ایده شما هنگام فکر کردن به فیلم‌های معمایی نباشد، این داستان گنج‌یابی رنگارنگ، پایانی فوق‌العاده با چالش‌های هوشمندانه را رقم می‌زند.

ایندیانا جونز و آخرین جنگ صلیبی (1989)

 

آغاز داستان در این فیلم معمایی

ایندیانا جونز بسته‌ای از پدرش «هنری جونز» دریافت می‌کند که حاوی دفترچه خاطرات پدرش است. این کتاب یادداشتی از تحقیقات پدرش در مورد «جام مقدس» است که ظاهرا می‌تواند زندگی ابدی را اعطا کند. ایندیانا متوجه می‌شود که پدرش هنگام جستجوی جام مقدس ناپدید شده است؛ به عنوان بخشی از یک هیئت اعزامی به سرپرستی «والتر دونووان»، پس از اینکه یک لوح شکسته حاوی سرنخی از مکان جام را پیدا کرد.

فیلمی سرشار از ماجرا

وقتی ایندیانا قهرمان اصلی این فیلم معمایی، اتاقش را غارت شده می‌بیند، دفترچه خاطرات را می‌گیرد و با دوستش «مارکوس برودی» بیرون می‌رود تا پدرش را پیدا کند. آن دو به «ونیز» می‌رسند و به همراه دکتر «السا اشنایدر»، دستیار دونووان، به کتابخانه‌ای می‌روند که آخرین بار پدرش در آنجا دیده شده بود. دکتر اشنایدر یادداشتی از پدرش به ایندیانا می‌دهد که فقط حاوی اعداد رومی بود. او از این یادداشت برای یافتن دخمه‌های زیر زمینی کتابخانه استفاده می‌کند. او و دکتر اشنایدر وارد این دخمه‌ها می‌شوند که تا حدی پر از آب نفتی هستند. در آنجا مقبره‌ای را پیدا می‌کنند که حاوی بقایای یک شوالیه است که روی سپرش کتیبه‌ای مطابق با لوح وجود دارد. کتیبه به آن‌ها محل معبدی را نشان می‌دهد که جام مقدس را مخفی نگه می‌دارد.

قبل از اینکه ایندیانا و دکتر اشنایدر بتوانند مقبره را ترک کنند، شخصی نفت را به آتش می‌کشد. آن‌ها فرار می‌کنند و یک گروه مخفی را که به دنبال محافظت از جام هستند دفع می‌کنند. ایندیانا به رهبر آنها می‌گوید که او فقط می‌خواهد پدرش را پیدا کند. این مرد ایندیانا را به قلعه‌ای که توسط نازی‌ها اشغال شده بود هدایت می‌کند؛ جایی که پدرش در آنجا نگه‌داری می‌شود. ایندیانا و دکتر اشنایدر می‌روند تا پدرش را پیدا کنند درحالی‌که مارکوس نقشه را از دفترچه خاطرات می‌گیرد تا به دنبال معبد بگردد. او موفق می‌شود هنری را پیدا کند، اما زمانی که دکتر اشنایدر با دونووان به آن‌ها خیانت می‌کند، آن دو گرفتار می‌شوند. دفترچه خاطرات به سرقت رفته و ایندیانا با پدرش فرار می‌کند. هنری اصرار دارد که آن را پس بگیرد زیرا حاوی سرنخ های مهمی برای حل چالش‌های معبد است.

 


 

مقاله پیشنهادی برای مطالعه:

اتاق فرار ۲ – لیگ قهرمانان

 


 

ماجراها ادامه دارند …

در ادامه این فیلم معمایی، ایندیانا و هنری برای بازپس‌گیری دفترچه خاطرات به برلین می‌روند، سپس سعی می‌کنند مارکوس را که توسط نازی‌ها و دونوان گرفتار شده است، نجات دهند. آن‌ها به کاروان نازی‌ها، درحالی‌که به سمت معبد جام مقدس حرکت می‌کند، می‌رسند. آن‌ها به کمک گروهی که از جام نگهبانی می‌کنند، مارکوس را نجات می‌دهند و به معبد می‌رسند. دونوان و بقیه افرادش در حال حاضر آنجا هستند، اگرچه هیچ یک از تله اول عبور نکرده‌اند. دونوان به ایندیانا می‌گوید که چالش‌ها را برای او حل کند. وقتی ایندیانا امتناع می‌کند، دونوان به هنری شلیک می‌کند و می‌گوید که یافتن جام مقدس تنها راه نجات اوست.

با سرنخ‌هایی از دفترچه خاطرات، ایندیانا موفق می‌شود از سه چالش عبور کند. اولین چالش او را ملزم به اجتناب و غیرفعال کردن تیغه‌های اره مخفی می‌کند. چالش دوم شامل کاشی‌های کف سنگی است که اگر او روی کاشی اشتباهی قدم بگذارد، فرو می‌ریزد. برای حل این معما، او باید نام خدا را هجی کند. چالش نهایی عبور از یک پل نامرئی است که او را به تالاری می‌برد که در آن یک شوالیه باستانی زندگی می‌کند و پر از تعداد زیادی جام‌ زیبا است.

شوالیه یکی از اولین افرادی است که جام مقدس را پیدا کرد. او به ایندیانا و دونوان می‌گوید که جام واقعی به آن‌ها زندگی ابدی می‌دهد، اما جام اشتباه آن‌ها را خواهد کشت. دونوان جام اشتباهی را انتخاب می‌کند و می‌میرد. ایندیانا جام درست را پیدا می‌کند و از آن برای شفای پدرش استفاده می‌کند. وقتی دکتر اشنایدر سعی می‌کند آن را از معبد خارج کند، معبد شروع به از هم پاشیدن می‌کند. او و جام گم می‌شوند همچنانکه ایندیانا با هنری و مارکوس فرار می‌کند.

چرا این فیلم را ببینیم؟

این فیلم معمایی (و در واقع کل مجموعه)، قبل از هر چیزی در مورد ماجراجویی است. با این حال، برخی از نمادین‌ترین صحنه‌ها، صحنه‌هایی هستند که ماجراجوی بی باک ما را در حال فرار از یک تله یا حل یک معما نشان می‌دهند. در واقع، چالش دوم معبد جام مقدس، الهام بخش یکی از پازل‌های A Knight to Escape بود. اگرچه پازل‌ها تمرکز اصلی نیستند، این یک فیلم عالی برای وارد شدن به یک مود ماجراجویانه است.

نتیجه گیری

همانطور که ملاحظه نمودید، پنج فیلمی که معرفی شد، برای تماشا قبل از رفتن به یک اتاق فرار بسیار مناسب هستند؛ چرا که می‌توانند حس و حال اتاق فرار را به خوبی در شما ایجاد نمایند.

فیسبوک
لینکدین
واتساپ
تلگرام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای ثبت دیدگاه وارد اکانت خود شوید...

برای ثبت دیدگاه وارد اکانت خود شوید...

اتاق فرارهای پیشنهادی