رونمایی از وب سایت جدید مجله اتاق فرار..!

محبوبترین بازی ‌های منطقی از IQ fit تا Escaperoom

بازی‌ های منطقی، نه تنها سرگرم‌کننده هستند بلکه به عنوان یک تفریح مفید نیز شناخته می‌شوند. زیرا ما را به چالش می‌کشند. وقتی هوا سردتر و بارانی‌ می‌شود، زمان آن می‌رسد که به انجام بازی‌های مختلف در داخل منزل بپردازیم. بازی‌های منطقی بسیار سرگرم‌کننده هستند و ما را به سمت چالش‌های جذاب می‌کشانند. اپلیکیشن‌ها، بازی‌های تخته‌ای و حتی بازی‌های اتاق فرار در این دسته قرار می‌گیرند.

محبوب‌ترین‌ها بازی‌های منطقی

شناخت ترایومینوس (Triominos) برای طرفداران بازی‌های ادبیاتی منطقی، یک ضرورت است. همانطور که از نام این بازی پیداست، ترایومینوس نوعی از دومینو است که در آن هر قطعه سه سمت مختلف دارد. متصل کردن این قطعات و رسیدن به هدف‌های خاص آنقدر که به نظر می‌رسد، ساده نیست. این بازی در بسیاری از لحظات چالش‌برانگیز می‌شود، به ویژه در نیمه دوم آن که تعداد قطعه زیادی برای اتصال به سایر بخش‌ها وجود ندارد.

آی‌کیو فیت

 

آی‌کیو فیت | IQ Fit

اگر به دنبال بازی ساده‌تری هستید، بازی آی‌کیو فیت (IQ Fit) از کمپانی اسمارت گیمز (Smart Games) انتخاب درستی است. این بازی در جعبه‌ی کوچک و قابل حملی ارائه می‌شود و قطعات آن معمولاً اشکال مختلفی دارند. با این قطعات می‌توان حداکثر ۱۲۰ شکل و نقش‌بندی گوناگون را ایجاد کرد. برای مسلط شدن به چالش‌های این بازی، نیازی به تفکر فضایی و مهارت‌های خاص دارید.

RGB اکسپرس


 

مقاله پیشنهادی برای مطالعه:

تاریخچه کامل بازی‌های تخته ای: از ظهور تا تکامل

 


 

ار جی بی اکسپرس | RGB Express

در میان بازی‌های ویدیویی نیز بازی‌های منطقی زیادی وجود دارد که از جمله آن‌ها می‌توان به سودوکو و شطرنج با کامپیوتر اشاره کرد. اما می‌توانیم به چند گزینه مهم دیگر در این زمینه اشاره کنیم. یکی از آن‌ها اپلیکیشن RGB اکسپرس (RGB Express) است که در آن بازیکنان باید جاده‌ها را تکمیل کنند، کامیون‌های خود را در آن‌ جاده‌ها قرار داده و بار خود را تحویل دهند.

این مدل از بازی های منطقی در ابتدا بسیار آسان است، اما در یک لحظه خاص مشکلات شما افزایش می‌یابند. به عنوان مثال، چندین کامیون وجود دارند که نباید مسیر خاصی را طی کنند. همین مسائل منجر به چالش‌های جدیدی خواهد شد.

Little Alchemy

 

Little Alchemy

Little Alchemy یکی از آن بازی‌هایی است که ابتدا آسان شروع می‌شود اما به مرور زمان بسیار پیچیده خواهد شد. در این بازی باید مواد شیمیایی مختلف را ترکیب کنید تا مواد جدیدی تولید گردند. داشتن دانش عمیق از علم شیمی به شما در این بازی جذاب کمک می‌کند. نتایج ارائه شده نیز به شدت سرگرم‌کننده هستند.

اتاق گریز

 

مسائل منطقی در اتاق‌های فرار

اتاق‌های فرار (Escape Rooms) بازی‌های منطقی عادی، اما در مقیاس بزرگ هستند. یک گروه (اغلب دو تا شش نفر) در یک اتاق حبس می‌شوند و باید تعدادی از پازل‌ها را حل نمایند تا راز اتاق فرار را پیدا کنند. تنها در این صورت می‌توان از اتاق فرار بیرون آمد.

بخشی از این پازل‌ها بازی‌هایی منطقی محسوب می‌شوند. در اتاق فرار، بازیکنان تنها به صفحه‌نمایش یا تخته‌بازی نگاه نمی‌کنند، بلکه دقیقاً در مرکز بازی قرار دارند. اطلاعات ارزشمندی جمع‌آوری می‌شود که باید با داستان مناسب تطابق داده شود.

اتفاقات عجیبی رخ می‌دهند که باید به درستی تفسیر شوند. هر گروه نیاز به یک شرلوک هلمز و یک دانشمند دیوانه‌ دارد تا بتواند با موفقیت این مسائل را حل کند. دانش شخصی در اینجا اصلاً مهم نیست. مهم این است که بازیکنان می‌توانند چقدر با یکدیگر همکاری داشته باشند.

سخن پایانی

در یک بازی اتاق فرار، گروه‌ها به طور معمول برای حل پازل‌ها حدوداُ یک ساعت زمان دارند. برخی از افراد کمی احساس نگرانی می‌کنند و هیجان‌زده می‌شوند. آرام بودن اعضای گروه بسیار مهم است. اتاق فرار یکی از بهترین بازی های منطقی است.

فیسبوک
لینکدین
واتساپ
تلگرام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای ثبت دیدگاه وارد اکانت خود شوید...

برای ثبت دیدگاه وارد اکانت خود شوید...