رونمایی از وب سایت جدید مجله اتاق فرار..!

معرفی فیلم The Nun II 2023

دنیای احضار با قسمت جدید راهبه گسترش پیدا می‌کند! قسمت دوم فیلم راهبه با نام احضار ترسناک، شما را فرا می‌خواند. راهبه از جمله فیلم های ترسناکی است که کمتر کسی پیدا می‌شود آن را ندیده باشد. برای طرفداران ژانر وحشت، قسمت دوم آن با عنوان احضار ترسناک می‌تواند بسیار سرگرم‌کننده باشد.

نظرات ضد و نقیضی درباره فیلم عنوان شده و منتقدان آن را یک فیلم فراطبیعی، اما نه یک شاهکار ترسناک معرفی کرده‌اند. در واقع اگر به دنبال آدرنالین باشید، این فیلم مخصوص شما است، وگرنه نمی‌توانید انتظار خیلی زیادی از یک فیلم ترسناک در این سبک داشته باشید. در اصل  همین که به قدر کافی ترسناک باشد، کافی است. در ادامه به معرفی فیلم The Nun II 2023 با عنوان احضار ترسناک به طور کامل پرداخته‌ایم.

مطالبی که درباره فیلم The Nun II 2023 باید بدانیم!

قسمت دوم راهبه در تاریخ ۸ سپتامبر ۲۰۲۳ در سینماها اکران شد و پس از پخش قسمت جدید احضار (The Conjuring) طرفداران فیلم‌های ژانر ترسناک بسیار برای دیدن این فیلم هیجان‌‌زده بودند. به خصوص اینکه قسمت دوم این فیلم با فاصله زمانی ۵ ساله از قسمت اول آن منتشر شد.

قسمت اول راهبه تبدیل به پردرآمدترین فیلم در میان فیلم‌های ترسناک هم دوره خود شد، اما پس از آن منتقدان به قدری راهبه را به باد انتقاد گرفتند که در نهایت کمترین امتیاز را در Rotten Tomatoes دریافت کرد. درست است که این فیلم در سپتامبر منتشر شد، اما برای کسانی که هنوز آن را ندیده‌اند، می‌تواند استقبال خوبی برای شروع هالووین باشد.

بازیگر اصلی فیلم راهبه دختری است که ۵ سال پیش هم در نقش راهبه‌ای در این فیلم ایفای نقش کرده‌ است. این دختر با نام تایسا فارمیگا در نقش خواهر راهبه‌ای است که مخاطبان را برای اولین بار با مفهوم راهبه در این فیلم آشنا کرد.

فیلم The Nun II 2023 دنباله قسمت اول راهبه محصول سال ۲۰۱۸ است و در واقع قسمت نهم فرانچایز در دنیای سینمایی احضار محسوب می‌شود. تهیه‌کنندگان راهبه ۲، جیمز وان و پیتر سفرن بودند و برادران وارنر مسئول اکران آن هستند.

درآمد حاصل از فروش قسمت دوم راهبه با نام احضار ترسناک ۲۳۱ میلیون دلار بوده و خیلی‌ها ادعا کرده‌اند نسبت به قسمت قبلی خود پیشرفت داشته است. داستان با مرگ یک کشیش و احاطه شدن منطقه‌ای که او در آنجا زندگی می‌کرده با نیروهای شیطانی شروع شده و در نهایت راهبه‌ای منتخب برای شکست شیطان پیش‌قدم می‌شود …

 

مطالبی که درباره فیلم The Nun II 2023 باید بدانیم!

 

بازیگران فیلم The Nun II 2023 چه عملکردی داشته‌اند؟

برخلاف برخی فیلم‌ها که در هر قسمت از بازیگران جدیدی برای چالش‌برانگیز کردن فیلم استفاده می‌کنند، در راهبه ۲ بازیگران اصلی همان‌هایی هستند که در قسمت قبلی حضور داشتند. در نهایت چندین بازیگر کلیدی در راهبه ۲ نقش‌آفرینی کرده‌اند که در لیست زیر معرفی می‌شوند.

۱.    تایسا فارمیگا، Taissa Farmiga

بازیگر آمریکایی ۲۹ ساله که در فیلم‌های زیادی ایفای نقش کرده و از معروف‌ترین اثرش می‌توان به داستان‌های ترسناک آمریکایی (American Horror Story) اشاره کرد. او در راهبه یک در نقش شماره یک فیلم حضور داشت و در قسمت دوم فیلم راهبه با نام احضار ترسناک، نقش خواهر خود را بازی می‌کند که او هم حالا یک راهبه است.

۲.    جوناس بلوکت، Jonas Bloquet

جوناس که یک بازیگر فرانسوی تبار است ۳۱ سال دارد و در چندین آثار مثل او، یتیم، ۳ روز برای کشتن و در نهایت راهبه ۲ به ایفای نقش پرداخته است. بازیگر چشم آبی فیلم The Nun II 2023 در نقش موریس، سرگذشت سختی را در روند فیلم دنبال می‌کند و اتفاقاتی را که از سرگذرانده در این فیلم به نمایش می‌گذارد.

 


 

مقاله پیشنهادی برای مطالعه:

تیزر فیلم ترسناک راهبه ۲: بازگشت به جهان ترس و وحشت

 


 

۳.    استورم رید، Storm Reid

بازیگر سیاه‌پوست راهبه ۲، در نقش دبرا، تنها ۲۰ سال سن دارد. استورم رید یک بازیگر آمریکایی تبار و در آثار معروفی از جمله جوخه انتحار و گمشده هم هنرنمایی کرده و معروف‌ترین اثر او نیز فیلم محبوب ۱۲ سال بردگی است.

علاوه بر فیلم The Nun II 2023 که رید در آن یک راهبه تازه وارد است. استورم رید اخیرا در سریال بسیار معروفی نیز حضور داشته که کمتر کسی آن را ندیده، درست حدس زدید، آخرین بازمانده از ما! احتمالا وقتی قیافه او را ببینید متوجه خواهید شد که او همان دوست سارا است…

۴.    آنا پاپپلول، Anna Popplewell

آنا بازیگری انگلیسی و ۳۵ ساله است که با بازی در سری فیلم‌های سرگذشت نارنیا شناخته می‌شود. او در این فیلم نقش کیت، یک راهبه شیطانی را ایفا می‌کند.

۵.    بونی آرونز، Bonnie Aarons

وقتی از راهبه حرف می‌زنیم، تصویری که در زهن همه ما پدیدار می‌شود، در حقیقت همان بونی آرونز با آن بینی کشیده‌ معروف خود است. هنرپیشه آمریکایی پیشکسوت که در فیلم‌های زیادی از جمله دفترچه خاطرات شاهدخت، آنابل ، احضار ۲ و در نهایت در نقش راهبه‌ شیطانی در فیلم The Nun II 2023 ایفای نقش کرده‌ است.

 

بازیگران فیلم The Nun II 2023

 

نقش موریس در دو راهبه به‌کلی تغییر می‌کند!

موریس در قسمت اول راهبه فردی هوس‌باز و احمق نمایش داده شد که از نظر شوخ‌طبعی بسیار وقت‌نشناس بود. در قسمت جدید راهبه با نشان دادن رابطه دوست‌داشتنی موریس با دختری به نام سوفی، سعی بر این شده نظر مخاطب را درباره این کشاورز جوان تغییر دهند.

در قسمت اول از فیلم راهبه رابطه احساسی موریس و آیرین بسیار عجیب به‌نظر می‌رسید و در کمال تعجب آنها در قسمت‌هایی از فیلم به هم می‌رسیدند که غیرقابل باور بود. در فیلم The Nun II 2023 با عنوان احضار ترسناک با نگاه به اتفاقات قسمت قبل این رابطه را منطقی‌تر ساختند و در حقیقت اشتباهات قسمت اول در شخصیت‌پردازی این دو نفر را لاپوشانی کرده‌اند.

راهبه ۲ درباره چیست؟ (خطر لو رفتن داستان!)

پنج سال از اتفاقات فیلم اول گذشته و حالا خواهر آیرین به نام ایرنه با بازی تایسا فارمیگا یک راهبه محسوب می‌شود. او با دبرا که یک راهبه تازه وارد دیگر است دوست می‌شود و با هم در مسیر آزمایش‌های واتیکان قرار می‌گیرند.

داستان فیلم در زمانی اتفاق می‌افتد که والاک (همان راهبه ترسناک) نابود نشده و باعث قتل‌های شخصیت‌های دینی و مذهبی مانند کشیش‌ها می‌شود. ایرنه و دبرا برای کشف راز برگرداندن والاک و انگیزه او از کارهای شیطانی و ترسناکش به مدرسه‌ای شبانه‌روزی و البته فرانسوی می‌روند. اگر طرفدار پروپاقرص فیلم‌های ژانر وحشت هستید، احتمالا کلمه فرانسوی برای ترساندن شما کافی است.

والاک راهبه‌ای ترسناک و قدرتمند است که هسته  اصلی فیلم محسوب می‌شود. در فیلم The Nun II 2023

 برعکس قسمت اول آن از نورپردازی‌های بیشتری استفاده شده و در هر لحظه از دیدن چهره ترسناک او بی‌حس خواهید شد.

در صحنه‌های ترسناک معمولا شخصیت‌های شرور از سایه‌ها ظهور می‌کنند که این خود باعث ایجاد رعب می‌شود.

در راهبه ۲ با عنوان احضار ترسناک، والاک با یک ملاقات مورد انتظار حاضر می‌شود و دیگر آنچنان خبری از هیجان‌های عمدی نیست، اما در عین حال از ترسناک بودن این راهبه شیطانی چیزی کم نشده است.

 


 

مقاله پیشنهادی برای مطالعه:

نقد و بررسی فیلم «احضار: شیطان مرا وادار کرد»

 


 

نقص فیلم The Nun II 2023 چیست؟

فیلم تا حد زیادی از خلاقیت و ابتکار عمل دور مانده و این بدترین نقص برای یک فیلم به‌شمار می‌رود. داستان فیلم ترسناک و وحشت آور است و به عنوان یک فیلم ترسناک می‌توانید روی آن حساب کنید، اما به دنبال نوآوری و هیجان داستانی نباشید. در روند فیلم با حرکت‌های آهسته و قدم‌های بلند نسبت به حضور روحی شیطانی خبر می‌دهد و این کلیشه‌ای‌ترین نوع ایجاد ترس است.

 

فیلم The Nun II 2023

 

چه چیزی نقطه قوت فیلم The Nun II 2023 محسوب می‌شود؟

بازی فارمیگا در نقش ایرنه بدون شک نقطه قوت فیلم است. روند فیلم به‌گونه‌ای است که یک شخصیت ترسو در طول داستان به‌تدریج قدرت می‌گیرد و این پیشرفت باعث ایجاد حس لذت در بیننده می‌شود. فارمیگا در نقش ایرنه به همراه رید در نقش دبرا به عنوان همکار برای شکست والاک تلاش می‌کنند، اما وزن اصلی فیلم بر دوش ایرنه است.

 بازی موفق فارمیگا و بلوکت یا فیلمنامه معمولی راهبه؟

داستان فیلم The Nun II 2023 معمولی و تقریبا ضعیف است. غافلگیری زیادی را هنگام تماشای فیلم احساس نخواهید کرد و از نظر ترسناک بودن، آن‌طور که احتمالا انتظارش را دارید نخواهد بود. چیزی که باعث شده فیلم نجات پیدا کند بازیگری خوب فارمیگا در نقش راهبه نجات‌دهنده و بلوکت در نقش جوناس است. آنها هرچه در توان داشته‌اند را برای ایجاد احساسات متفاوت در فیلم به میان آورده‌اند. در نهایت شما بگویید که کدام پیروز شده‌اند؟ فیلم‌نامه یا بازیگران؟

در پایان

با تماشای فیلم The Nun II 2023 می‌توانید به استقبال هالووین بروید! این فیلم ترسناک با فاصله زمانی ۵ ساله از فیلم اول پخش شده و درباره راهبه‌ای است که خواهر کوچکتر راهبه نجات‌دهنده در قسمت اول فیلم است. داستان زمانی اتفاق می‌افتد که والاک از بین نرفته و به‌قتل‌های خود و تسخیر روح‌های معنوی ادامه می‌دهد.

داستان فیلم در مقایسه با قسمت قبلی پیشرفت‌هایی داشته و به شخصیت پردازی قوی‌تری برای بازیگران آن پرداخته است. بازیگران به نوبه خود در این فیلم توانایی‌های خود را به نمایش‌ گذاشته‌اند و سعی در پوشاندن عیب و ایراد‌های فیلم‌نامه کرده‌اند. در کل به دنبال داستانی پیچیده در این احضار ترسناک نباشید. بهتر است راهبه ۲ را با ذهنیت یک فیلم ترسناک ببینید و از آدرنالینی که در مغز شما ترشح می‌شود، لذت ببرید.

فیسبوک
لینکدین
واتساپ
تلگرام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای ثبت دیدگاه وارد اکانت خود شوید...

برای ثبت دیدگاه وارد اکانت خود شوید...