اتاق فرار شبح بازارچه
15+
اتاق فرار شبح بازارچه

هیجان بازی

درجه سختی

اطلاعات تماس:
این اتاق فرار در حال حاضر غیر فعال می باشد
ویرایش محتوا

داستان اتاق فرار شبح بازارچه

+ این شبحی که می‌بینی، چه موقع سر و کله‌ش پیدا می‌شه؟

- اگه قرار بود من و تو بفهمیم کی میاد که شبح نبو [ ]

+ چی شد؟ چرا حرفتو خوردی؟ چرا یهو ماتت برد؟

شما در تاریکی شب، به امید سرقت تتمه اجناس چند دکان، قدم به بازارچه‌ای متروک می‌گذارید که به باور اهالی، محلِ ترددِ اشباح است ...

ویرایش محتوا

قوانین اختصاصی رزرو اتاق فرار شبح بازارچه

اسکیپ روم شبح بازارچه سبک جدیدی از اتاق فرار است که در سال 1399 توسط مجموعه اسکیپ روم دات ای ار افتتاح شد. اتاق فرار شبح بازارچه در سبک تعاملی می باشد بدین معنی که در زمان انجام بازی غیر از اعضای تیم شما شخص دیگری (بازیگر) در بازی همراه شما خواهد بود.
پیشنهاد می شود اعضای تیم قبل از تجربه اتاق فرار شبح بازارچه حداقل 5 بازی دیگر را تجربه کرده باشند.
ویرایش محتوا
اسکیپ روم شبح بازارچه

بعد از گذشت نزدیک به پنج سال از افتتاح اولین اتاق فرار در ایران توسط مجموعه اسکیپ روم دات ای ار و ساخت بیش از ۲۵۰ اتاق فرار در ایران، این صنعت با فراز و نشیب‌های بسیار زیادی همراه شد. از آنجایی که ماهیت اتاق فرار به چالش کشیدن ذهن و حل معما و پازل و همچنین کار گروهی در بستر یک تفریح و سر گرمی بود، با شروع ساخت اتاق فرارهای ترسناک، کم کم از این فضا فاصله گرفت و اسکیپ روم رفته رفته به تفریح دیگری به نام سافاری وحشت نزدیک شد و به علت تغییر سلیقه در بازیکنان، مجموعه‌ها یک به یک تمام خلاقیت خودشون و خرج ایجاد ترس و وحشت بیشتر کردن و از معما و کارگروهی و تعامل فاصله گرفتن. تا جایی که در دو سال گذشته ۹۹ درصد بازیهای ساخته شده در ژانر ترسناک بوده و ساخت اتاق فرارهای بدون ترس جای خودشون به بازیهای کاملا ترسناک دادن و ساخت بازیهای غیر ترسناک را تبدیل به یک ریسک بزرگ در این حوزه کردند.
اما خوشبختانه مجموعه اسکیپ روم با ساخت بازی شبح بازارچه در شهریور ۹۹ نشان داد که همچنان می‌توان یک اتاق فرار عالی و هیجان‌انگیز را بدون ورود به ژانر ترس خلق کرد و اتفاقا جواب هم گرفت.
شبح بازارچه اتاق فراری هیجانی است که در آن برای اولین بار با ترکیب تئاتر تعاملی و اتاق فرار شما را وارد فضایی می‌کند که قبل از آن در هیچ جای دیگری نظیرش را ندیده اید و این کار باعث ورود ژانر اتاق فرار تعاملی به اتاق فرارهای کشور شد.
مجموعه اسکیپ روم با ساخت اتاق فرار شبح بازارچه یکبار دیگر تجربه و خلاقیت خودش را در این صنعت به رخ همگان کشید و نشان داد هنوز هم می‌توان بدون ترس و وحشت مردم را جذب این سرگمی کرد.
با اسکیپ مگ همراه باشید با تجربه این اتاق فرار بینظیر و هیجان انگیز.

سناریو بازی

در بیشتر اتاقهای فرار، سناریو صرفا معرفی فضا و در بهترین شرایط توجیح قسمتی از اتفاقات داخل بازی است. با اینکه در سالهای گذشته اتاق فرارهایی خوبی با محوریت سناریو ساخته شده است و مجموعه‌ها سعی کردن با حضور بازیگر در قسمتهایی از بازی موضوع سناریو را پر رنگتر کنند ولی بازهم می‌توان گفت که هیچ کدام از آن‌ها سناریویی به کاملی و شفافی شبح بازارچه تا به امروز نداشته اند. در شبح بازارچه شما تمام سناریو را در بازی لمس خواهید کرد و در انتها دلیل تمام اتفاقهای داخل بازی را درک خواهید کرد. نحوه بیان سناریو هم با توجه به ورود تئاتر تعاملی به این بازی کاملا متفاوت می‌باشد و شما برای پایان دادن به بازی راهی جز درک درست سناریو نخواهید داشت.
در قسمت سناریو بدون شک شبح بازارچه را میتوان یک بازی کاملا سناریو محور با یک سناریو ایرانی و جذاب دانست که در آن شما وارد یک بازارچه قدیمی در سال ۱۳۰۹ شمسی میشوید. مجموعه اسکیپ روم در بازیهای قبلتر نیز سعی بر آن داشته که به جای استفاده از داستانها و افسانه‌های دیگر کشورها، از داستانها و روایات کاملا ایرانی استفاده کند و بتواند به نحو احسن اتاق فرار را بومی‌سازی کند. پس اگر سناریو در بازی برای شما اهمیت دارد و واقعا دوست دارید وارد یک داستان اون هم از نوع ایرانی آن شوید، شبح بازارچه میتونه بهترین پیشنهاد برای شما باشه.
سناریو اعلامی مجموعه به این شکل می‌باشد:
– این شبحی که می‌بینی، چه موقع سر و کله‌ش پیدا می‌شه؟
+اگه قرار بود من و تو بفهمیم کی میاد که شبح نبود.
+ چی شد؟ چرا حرفتو خوردی؟ چرا یهو ماتت برد؟

ماموریت و هدف بازی

شما در تاریکی شب، به امید سرقت تتمه اجناس چند دکان، قدم به بازارچه‌ای متروک می‌گذارید که به باور اهالی، محلِ ترددِ اشباح است…

ژانر و فضاسازی شبح بازارچه

اتاق فرار شبح بازارچه برخلاف اسمش اتاق فرار ترسناک نیست و اگر از اون دسته از افرادی هستید که اتاق فرار را برای ترسناک بودن اون بازی میکنید دور این بازی را خط بکشید.
این بازی یک تجریه بینظیر از هیجان و تاتر تعاملی است. شما در این بازی هیجانی را تجربه می‌کنی که قبل از اون هیج جای دیگری تجربه نکرده اید.
برای اولین بار مجموعه اسکیپ روم با ترکیب اتاق فرار و تئاتر تعاملی محصولی خلق کرده که هم توانسته طرفداران اتاق فرار را راضی نگه دارد و هم دوست داران تئاتر. در بیشتر این بازی، بازیگر نقش اول آن همراه شما خواهد بود.
شما برای رسیدن به هدف خود در این بازی باید با او به خوبی تعامل داشته باشید. این تعامل در روند بازی شما کاملا تاثیر گزار است به نحوی که اگر با او بدرفتاری کنید و یا به خوبی تعامل نکنید امکان داره مسیر بازی شما کاملا تغییر پیدا کنه. همه چیز به شما بستگی دارد. اگر شما هم به نحو احسن وارد نقش خودتون به عنوان دزد شوید و بتونید در لحظه‌های خاص از بازی از خلاقیت خودتون در گفتن دیالوگ استفاده کنید هم بازی شما مسیرش عوض می‌شود و هم احتمالا بتونید جایزه‌ای دریافت کنید!

عکس بازی اتاق فرار شبح بازارچه
شما در این بازی با یک دکور فوق العاده از یک بازارچه قدیمی مواجه می‌شوید. این دکور کاملا با داستان و فضای بازی همخوانی دارد و شما را در همان مکانی که قرار است در آن باشید قرار می‌دهد. تجربه گذشته مجموعه در ساخت بازیهایی با فضای قدیمی ایرانی مثل شب سیزدهم نیز تونسته به هرچه عالی‌تر بودن این دکور کمک کنه. توجه به کوچیکترین جزییات، استفاده از ابزار کاملا قدیمی و منطبق با سناریو، پوشش بازیکنان و حتی اسامی به کار رفته در بازی به بهترین نحو و با کیفیت‌ترین حالت ممکن ایجاد شده است.
در این بازی با توجه به زمان آن که در گذشته بسیار دور است راهنمایی‌های شما از طریق بازیگر به شما داده می‌شود و خبری از روشهای متداول مثل مانیتور، بیسیم و … نمی‌باشد.
فرق دیگری که این بازی دارد این است که شما در این بازی امتیاز کسب می‌کنید. نحوه دریافت امتیاز و محاسبه آن در ابتدای بازی به شما اعلام می‌شود. در این بازی برای کسب رکورد شما فقط وابسته به زمان نیستید و امتیازهای کسب کرده و تعامل شما با بازیگر نیز در آن دخیل خواهد بود.
در نهایت می‌توان گفت که فضاسازی و ژانر این بازی کاملا متفاوت و جذاب‌تر از آن است که تا به حال تجربه کرده‌اید و میتونه یک تجربه استثنایی برای تیم شما باشه.

معما و پازل

بخش جذاب دیگر این بازی معماهای آن است. معماهایی که کاملا با سناریو بازی همخوانی دارد و کاملا از المانهای داخل بازی و داستان استفاده شده است. معماها کاملا روان می‌باشد و درجه سختی بسیار بالایی ندارد و می‌تواند برای همه گروههای هدف قابل حل باشد. در این بازی هیچ گونه معمای مکانیکی و الکتریکی به کار برده نشده که با توجه به سناریو داستان که در زمان گذشته است کاملا همخوانی داره. در این بازی بعضی از معماها به صورت تعامل با بازیگر قابل حل می‌باشد که این از مزایای تئاتر تعاملی می‌باشد و برای اولین بار است که تجربه‌اش خواهید کرد.

تیزر اتاق فرار شبح بازارچه

 

جمع‌بندی اتاق فرار شبح بازارچه

موارداعلام شده در این بازی تجربه اسکیپ مگ از این بازی می‌باشد و باید این را در نظر داشته باشید که شما با یک اتاق فرار کلاسیک مواجه نیستید. نحوه تعامل شما با بازیگر در تجربه شما از این بازی تاثیر قابل توجه‌ای خواهد گذاشت و باید این را در نظر داشت که تجربه هر گروه با گروه دیگر در این بازی کاملا متفاوت خواهد بود.
در کل این بازی برای گروه ما یک تجربه عالی بود و بدون شک برای تیم شما هم خواهد بود. ما به شما تجربه این بازی را حتما پیشنهاد میدهیم البته با در نظر گرفتن این که شما حداقل ۴.۵ بازی مختلف انجام داده باشید و مشتاق تجربه جدید باشید و دوم اینکه برای ترس و وحشت سراغ اتاق فرار نرفته باشید.

اگر تجربه این بازی را دارید لطفا نطرات خودتون را در کامنت با ما و دیگران در میان بگذارید ولی از اسپویل کردن بازی خودداری کنید.

نظرات بازیکنان

3.6/5 - (15 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اتاق فرار شبح بازارچه

رزرو از طریق راه های زیر:

رزرو از طریق واتساپ

ارتباط با مجموعه:

ارسال پیام در واتساپ

برنامه مورد نظر را انتخاب کنید: