رونمایی از وب سایت جدید مجله اتاق فرار..!
16+
اتاق فرار نفس نکش

ژانر:

هیجان بازی

درجه سختی

اطلاعات تماس:
این اتاق فرار در حال حاضر غیر فعال می باشد
ویرایش محتوا

داستان اتاق فرار نفس نکش

چند سارق، خبری دریافت می‌کنند که یک نظامی ارتش در جنگ خلیج‌فارس، چشمان خودش را از دست می‌دهد و او ۳۰۰ هزار دلار، به صورت نقدی در خانه خود نگه می‌دارد.
سارقین که تصمیم به سرقت پول میگیرند بعد از وارد شدن به خانه او سیستم امنیتی خانه را با ریموت غیر فعال کرده و با داروی بیهوشی سگ نگهبان خانه را بیهوش می‌کنند. بعد از آن شروع به جستجوی خانه می‌کنند، اما نمی‌توانند پول‌ها را پیدا کنند؛ ولی یک درب قفل شده در خانه میابند که احتمال می‌دهند مرد، پول را پشت همین درب قفل شده، پنهان کرده است.

سر و صدای باز کردن درب، مرد نابینا را از خواب بیدار کرده و ناگهان، مرد را کنار خود می‌بینند. مرد با یکی از سارقین درگیر میشود و او را می‌کُشد؛ ولی بقیه ساکت و بی‌حرکت می‌مانند تا مرد متوجه حضور آن‌ها نشود.
آن‌ها که در اتاق پنهان شده بودند، می‌بیند که مرد با کنار زدن پوششی، صندوق پول را نمایان میکند. مرد برای مطمئن شدن از اینکه پول‌ها هنوز داخل صندوق هست و دزدیده نشده، گاوصندوق را باز میکند و آن‌ها که بی‌صدا شاهد همه چیز هستند، رمز را از روی صندوق می‌خوانند و بعد رفتن مرد، پول‌ها را جمع کرده و تصمیم به فرار می‌گیرند. از آن سو، مرد متوجه حضور آن‌ها در خانه‌ی خود می‌شود. سارقین که باهم در ارتباط هستند، برای فرار از ساختمان، وارد انبار خانه می‌شوند و…

پیرمرد

من هیچوقت خودم و به کسی تحمیل نکردم، بهش قول داده بودم به محض اینکه بچه‌ام و به دنیا بیاره آزادش کنم.

ولی حالا اون مرده!

منم حوصله ندارم.

وقتی آدم به جایی میرسه که همه چیزای مهمش و از دست میده همه کار میکنه!

نه ماه دیگه آزادت میکنم بری…

ویرایش محتوا

قوانین اختصاصی رزرو اتاق فرار نفس نکش

پیشنهاد می‌شود قبل از رزرو این بازی فیلم نفس نکش و ببینید.
از آنجایی که این بازی از ابتدا شروع می‌شود حتما راس ساعت رزرو شده در محل باشید (نه زودتر و نه دیرتر).
در تمام زمان بازی باید بیصدا باشید بنابراین از ابتدای بازی آمادگی کامل و داشته باشید.
بازی نفس نکش علاوه بر بازی، بسیار مهارت محور بوده و بازیکنان به صورت تیم ورک کار میکنند. (هیچکس به تنهایی موفق نمیشود).
ویرایش محتوا
dont-breathe2016

اتاق فرار نفس نکش سومین تجریه مجموعه دیم اسکیپ در ساخت اتاق فرار بعد از بازیهای موفق زیرزمین و رستگاری بیولوژی می باشد. این مجموعه تخصص خاصی در صحنه سازی و ایجاد فضاهای خلاق گونه و البته ترسناک دارد.
اتاق فرار نفس نکش که از روی فیلمی با همین نام ۲۰۱۶ dont btreath ساخته شده است توانسته با ایجاد فضاسازی بسیار عالی و کامل از این فیلم، اتاق فراری را خلق کند که بدون شک می توان آن را بهترین اتاق فرار اقتباسی نامید. شما داخل این بازی به معنای واقعی وارد یک فیلم سینمایی خواهید شد، فیلم سینمایی که خود یکی از بهترین فیلمهای ترسناک سالهالی گذشته است.
با توجه به نحوه اجرای این بازی مجموعه پیشنهاد دارد که کلیه اعضای تیم حتما قبل از بازی تجربه اتاق فرار داشته باشند و با قفلهای مرسوم اسکیپ روم اشنایی داشته باشند و از همه مهم تر فیلم نفس نکش را دیده باشند زیرا اطلاعات داخل فیلم در حل معماها و روند بازی بسیار به شما کمک خواهد کرد. با ما همراه باشید تا تجربه خودمان را از  اتاق فرار نفس نکش  با شما در میان بگزاریم.

 

سناریو بازی

داستان این بازی دقیقا بر گرفته از فیلم نفس نکش می باشد. این فیلم ماجرای یک دختر جوان به نام راکی را روایت می کند که به دلیل مشکلات خانوادگی، تمام تلاش خود را می کند تا با بدست آوردن پول، خود و خواهرش را از دست ناپدری دایم الخمرش نجات دهد. برای این کار او به همراه نامزد خود الکس و دوست او مانی به خانه های مردم دستبرد می زنند و با فروش لوازم بدست آورده، سعی در پس انداز و بر آورده کردن آرزوی خود دارند. ولی اینکار پول زیادی  برای آنها ندارد.
مانی باتوجه به شغل پدرش که در یک شرکت راه اندازی سیستمهای حفاظتی است به اطلاعاتی مربوط به خانه یک کهنه سرباز امریکایی دست پیدا می کند که در جنگ چشمهای خود را از دست داده و نابینا می باشد و مقدار بسیار زیادی پول (۳۰۰ هزار دلار ) را در خانه نگهداری میکند.
این مقدار پول در حقیقت خون بهای دختر این سرباز است که توسط دختری ثروثمندی به نام سیندی در حال مستی زیر گرفته شده و کشته شده است.اتفاقی که زندگیه این سرباز را تحت تاثیر خود قرار داده.

تا اینجای کار با توجه به نابینا بودن این سرباز و مبلغ زیاد پول می تونست یک گزینه جذاب برای رسیدن به اهداف این سه نفر باشد.  آنها تصمیم     می گیرند چند روزی راحوالی خانه بگزرونن تا قبل از سرقت همه چیز را بررسی کنند. اولین مشکلی که با آن برخورد می کنند سگی می باشدکه داخل محوطه خانه است و پس از آن دزدگیر خانه.
آنها تصمیم می گیرند از طریق غذای آلوده به داروی خواب آور سگ را بیهوش و از طریق پدر مانی به ریموت دزدگیر این خانه دست پیدا کنند.
موضوع بعدی باتوجه به حضور صاحبخانه، آنها نیاز به راهی جهت ارتباط با هم دارن. ارسال اسم ام اس به هم میتونست بهترین گزینه باشه. آنها تا جایی که میتونستن سعی کردن تمامی موارد را بررسی کنند که خطایی رخ ندهد. ولی همه چیز اونجوری که برنامه ریزی کردن پیش نرفت…

ماموریت و هدف بازی

شما باید در کمال سکوت وارد خانه این سرباز نابینا شوید  و بدون اینکه صاحبخانه متوجه حضور شما شود ۳۰۰ هزار دلار پول نقد را دزدیده و از آنجا خارج شوید…

ژانر بازی نفس نکش

این موضوع که شما قرار است برای سرقت وارد یک خانه شوید که صاحبخانه ای نابینا در آن حضور دارد به اندازه کافی هیجان انگیز است و تصور اینکه قرار است تمام کارها رو در کمال سکوت انجام دهید و هرگونه اشتباه، آخرین اشتباه شما خواهد بود دلهره آور!!
شما در این بازی به معنای واقعی دلهره را لمس خواهید کرد دلهره ای متفاوت تر از همه بازیهایی که تا به حال تجربه کرده اید. حضور شما در خانه ای قدیمی، بدون حضوره هیچ کس، آن هم برای یک سرقت!! همه این اتفاقها باعث  می شود با اینکه شما  می دانید برای بازی وارد این خانه شده اید باز هم ته دلتان استرس و دلهره داشته باشید.  زیرا در زمان ورود به این منزل هیچ یک از اعضای مجموعه در انتظار شما نخواهد بود و شما کاملا دزد وار وارد فضای بازی خواهید شد!! جالب است بدانید در این بازی امکان کشته شدن شما در طول بازی وجود دارد پس سعی کنید به بهترین نحو وارد نقش خودتون بشید و کلا فراموش کنید که اینجا یک اتاق فرار است.

معماها و پازلها

اتاق فرار نفس نکش در قسمت معما نیز سعی کرده ارتباط خودش و با فیلم حفظ کنه، بطوری که که اگر شما قبل از بازی فیلم نفس نکش را ندیده باشید برای حل تعدادی از معماها به مشکل بر خواهید خورد. درجه سختی معما به علت هیجان و دلهره زیاد این بازی کم است و بیشتر بر گرفته از اتفاقات داخل فیلم است. طراحان اتاق فرار در این قسمت هم سعی کردن بازیگران از نقش خودشان در این فیلم سینمایی فاصله‌ای نگیرند. این بازی برای کسانی که در اتاق فرار بیشتر از حل معما و به چالش کشیدن ذهن خودشون لذت می‌برند تا هیجان و دلهره شاید نتواند رضایت بخش باشد ولی با این حال تجربه این اتاق فرار جذاب را به این افراد نیز پیشنهاد می‌کنیم چون تجربه‌ای منحصر به فرد خواهد بود تجربه‌ای که هیچ جای دیگه همانندش را نخواهید دید.

 فضا سازی بازی

بزرگترین نقطه قوت این بازی در فضاسازی این بازی می‌باشد. طراحان این اتاق فرار تمام سعی خود را بر این داشته‌اند که صحنه‌ها و فضاهای داخل فیلم را با جزئیات در این بازی اجرا نمایند که در این کار کاملا موفق بوده اند، به طوری که شما بعد از ورود به هر یک از قسمتهای بازی می‌توانید موقعیت و احتمالا اتفاقهایی که قراره براتون رخ بده رو حدس بزنید و یا بر اساس آن سعی کنید ادامه بازی را پیش ببرید. مجموعه دیم اسکیپ تا آنجا که توانسته لوکشینهای فیلم را در بازی طراحی و اجرا کرده. حضور فوق العاده بازیگر و نقش آفرینی مثال زدنی آن بدون شک تمام حس و حال فیلم را در شما القا خواهد کرد. علت انتخاب این فیلم به علت نابینا بودن بازیگر ان است و در قسمتهایی از بازی شما بهتر است برای در امان بودن از صاحبخانه نفس نکشید! وگرنه اتفاق خوبی براتون نخواهد افتاد.

قوانین اتاق فرار نفس نکش

– سن اعضای تیم بالای ۲۰ سال است و تیم از سلامتی کامل جسمانی و روانی برخوردار می باشد.

۲- قبلا اتاق فرار بازی کرده، با قوانین اتاق فرار آشنا باشند.

۳- همگی فیلم نفس نکش را دیده باشند.

۴- همگی قوانین مربوط به قفلها را میدانند.

۵- راس ساعت همگی با هم در محل میباشند،(نیازی نیست زودتر بیایید و محلی برای انتظار وجودندارد).

۶- هیچگونه همراهی نباید با خود بیاورید بخصوص پدر و مادر و دوستانی که تمایلی به بازی کردن ندارند.

۷- استفاده از مشروبات الکلی، مواد مخدر و داروهای روانگردان به هر شکل و فرمی ممنوع می باشد.

۸- هرگونه خسارتی که تیم شما به دکور اتاق وارد کند مسئولیت ۱۰۰ درصد آن بعهده شما می باشد.

 

جمع بندی اتاق فرار نفس نکش

خیلی وقت‌ها زمانی که ما در حال تماشای یک فیلم هستیم با خودمون فکر می‌کنیم که اگر جای نقش اول این فیلم‌ها بودیم، در شرایط‌های مختلف چه واکنشی از خودمون نجات میدادیم. نفس نکش را بیشتر از آنکه بخواهیم یک اتاق فرار بنامیم می‌توانیم آن را تجربه حضور در یک فیلم سینمایی هیجان‌انگیز و دلهره‌آور بدانیم که در قالب یه اتاق فرار اجرا شده است. اگر می‌خواهید بهترین تجربه را از این اتاق فرار داشته باشید به نکاتی که مجموعه قبل از انجام این بازی به آن تاکید دارد توجه کنید و فیلم را حتما مشاهده کنید و سعی کنید نقش خودتون و به بهترین نحو انجام بدید.

 

اگر تجربه این بازی را دارید لطفا نطرات خودتون را در کامنت با ما و دیگران در میان بگذارید ولی از اسپویل کردن بازی خودداری کنید.

نظرات بازیکنان

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اتاق فرار نفس نکش

رزرو از طریق راه های زیر:

رزرو از طریق واتساپ

ارتباط با مجموعه:

ارسال پیام در واتساپ

برنامه مورد نظر را انتخاب کنید: