در اتاق فرار این کارها را انجام ندهید

هنگامی که شما بازی اتاق فرار را انجام می‌دهید، یک آداب و معاشرت کلی وجود دارد که باید رعایت کنید. رعایت یکپارچه قوانین، این اطمینان را می‌دهد که همه اعضای گروه شما قادر خواهند بود به راحتی با هم کار کنند و با موفقیت از اتاق فرار کنند.

 

لمس نکنید!

من قول می‌دهم، گیم مستر بازی شما سعی نمی‌کند شما را فریب دهد. حتما به دلیلی برچسب «لمس نکنید» روی برخی اشیا وجود دارد، این بخشی از بازی شما نیست. آن‌ها به طور کلی روی دوربین‌ها، کلیدهای روشنایی، خروجی‌ها، پخش کننده‌های موسیقی و بلندگوها قرار می‌گیرند. همچنین می‌توانید این برچسب ها را در برخی قفل‌ها یا وسایل جانبی پیدا کنید که نباید لمس شوند.
دست نزدن به مواردی که این برچسب‌ها را دارند به شما کمک می‌کند تا در حل مواردی که بخشی از بازی شما هستند تمرکز داشته باشید.

 

در اتاق فرار این کارها را انجام ندهید

 

تخریب نکنید!

واقعا و جدا، هیچ چیز را نابود نکنید وقتی گیم مستر بازی به شما می‌گوید شما نیازی به جستجوی سقف یا زیر کف ندارید، کاملا جدی است و با شما شوخی ندارد. این فقط اتلاف وقت خواهد بود!
اگر به سقف نگاه می‌کنید و حس میکنید چیزی پشت آن مخفی شده است، قطعا دچار خیالات شده اید. جدا کردن آن فقط بی‌احترامی به تجارت نیست (زیرا اکنون آن‌ها مجبور به پرداخت هزینه برای تعویض آن هستند)، بلکه شما از ادامه بازی هم بدون بازپرداخت منع می‌شوید.
همچنین، از نیروی بیش از حد استفاده نکنید. اگر یک کلید قفل را باز نمی‌کند، این احتمالاً به این معنی است که شما کلید درستی را در دست ندارید. سعی نکنید کلید را وادار کنید تا چرخانده شود و در داخل قفل شکسته شود. این باعث قطع شدن بازی شما می‌شود و می‌تواند از پایان کار تیم شما هم جلوگیری کند. بیشتر اوقات، راهنمای بازی شما وقت شما را برای رفع مشکلی که شما باعدم گوش دادن به قوانین ایجاد کرده‌اید متوقف نمی‌کند.

 

در اتاق فرار این کارها را انجام ندهید
نیازی به باز کردن هر پیچ که پیدا کرده‌اید نیستید و مگر اینکه آن‌ها یک پیچ گوشتی برای شما فراهم کنند، درغیر این صورت نیازی به باز کردن هیچیک از آن‌ها نخواهد بود.
روکش مبلمان را باز نکنید و اگر بخشی از فوم درون صندلی، شما را به شک می اندازد که روکش را بشکافید، بدانید که اشتباه می کنید. همچنین هیچ چیز دیگری نیست که با بالا رفتن از مبلمان به آن دسترسی پیدا کنید. ما قول می‌دهیم، هر آنچه را که نیاز دارید با پاهای خود در دسترس خواهید داشت (مگر اینکه خیلی کوتاه قد باشید، پس فقط به یک دوست با قد متوسط برای کمک نیاز دارید).

 

در اتاق فرار سیگار نکشید

 

تحت تأثیرچیزی، به بازی اتاق فرار نروید!

چه تحت تأثیر مواد مخدر باشید و چه الکل، مغز شما با تمام ظرفیت کار نمی‌کند. این بدان معنی است که ذهن شما برای حل معماها و فرار از اتاق به اندازه لازم. هوشیار نیست. اگر مست هستید، بدانید که اتاق‌های فرار استاندارد به شما امکان بازی نمی‌دهند و این بازی شما را در حالت آگاه و هشیار می خواهد.

 


 

مقاله پیشنهادی برای مطالعه:

آشنایی با قفل‌ها و سرنخ‌های اتاق فرار

 


 

از تلفن‌های خود استفاده نکنید!

اتاق‌های فرار اجازه نمی‌دهند تلفن‌های همراه با شما به داخل اتاق برده شوند، پس آن‌ها را به بخش امانات مجموعه بسپارید. اگر برای موارد اضطراری نیاز به استفاده از تلفن خود دارید، بیشتر مکان‌ها از شما می‌خواهند اتاق را ترک کنید و تماس بگیرید. سعی کنید به قوانین اتاق‌های فرار ملزم باشید تا بازی خود و هم تیمی‌هایتان را مختل نکنید.

تمام اطلاعاتی که برای فرار از آن نیاز خواهید داشت در اتاق ارائه می‌شود. پس Google کردن برای راهنمایی فرار از اتاق مفید نخواهد بود!
عکس یا فیلم نگیرید! تصاویر یا ویدیوهایی که شامل پازل یا بخشی از بازی هستند، نه تنها معمای اتاق را برای کسانی که هنوز بازی نکرده‌اند خراب می‌کنند، بلکه می‌تواند شما را از ادامه بازی منع کند. پس بازی را خراب نکنید و ویدیو را در Youtube قرار ندهید.

 

دنت تاچ در اتاق فرار

 

چیزی را در جیب خود نگذارید!

چیزی را حتی موقتا در جیب‌های خود قرار ندهید. قرار دادن وسایل در جیب خود برای اینکه دست‌هایتان آزاد شود اصلا ایده خوبی نیست. ممکن است فراموش کنید که مثلا آن کلید را در جیب عقب خود گذاشته‌اید و اکنون تیم شما نمی‌تواند کلید باز کردن قفل را پیدا کند! این اتلاف وقت است و برای شوخی هم کار جالبی نیست.
و بعلاوه اگر چیزها را در جیب خود بگذارید و اشتباها با خود به خانه ببرید این امر باعث بروز مشکلات در بازی می‌شود و می‌تواند تیم‌های آینده را از موفقیت در اتاق فرار دور کند (تنها به این علت این که سرنخ را با خود به خانه برده اید!). بله، اتاق‌های فرار نسخه یدکی آن‌ها را تهیه می‌کنند، اما فقط تعداد محدودی از آن‌ها دارند. نیاز به ساخت یا خرید جایگزینی‌های متعدد، توانایی ارائه بازی‌های جدید را از صاحبین اتاق فرار می‌گیرد!

 

از قوانین پیروی کنید!

در اتاق‌های فرار به شما قوانینی ارائه میشود که باید قبل از انجام بازی اتاق فرار از آن‌ها پیروی کنید. این فقط به نفع مجموعه اتاق فرار نیست، بلکه به نفع شما نیز هست. پیروی از قوانین احتمالاً به شما در صرفه جویی در وقت هنگام انجام بازی کمک می‌کند و نقض بسیاری از قوانین همچنین می‌تواند منجر به اخراج شما بدون بازپرداخت شود. نه شما این را نمی‌خواهید و نه اتاق فرار پس قوانین را نشکنید.

فیسبوک
لینکدین
واتساپ
تلگرام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای ثبت دیدگاه وارد اکانت خود شوید...

برای ثبت دیدگاه وارد اکانت خود شوید...