رونمایی از وب سایت جدید مجله اتاق فرار..!

تاریخچه مختصر از بازی Assassin’s Creed

تاریخچه مختصر از بازی Assassin's-Creed

مجموعه بازی Assassin’s Creed از جمله بازی‌های تاریخی است که توانسته با به‌کارگیری شخصیت‌های خاص در دسته پرطرفدارترین بازی‌های دنیا قرار گیرد. این مجموعه ایالت‌های صلیبی قرون وسطی، ایتالیای رنسانس، مصر بطلمیوسی و فراتر از آن را به تصویر می‌کشد. بازی‌های Assassin’s Creed ترکیبی از تخیل و تاریخ است که توانسته آن دوران را به خوبی زنده کند.

آشنایی اولیه با مجموعه بازی Assassin’s Creed

اولین بازی از مجموعه بازی‌های Assassin’s Creed در سال ۲۰۰۷ عرضه شد. در این مجموعه تا به امروز تنوع شخصیت‌‎ها، مکان‌های تاریخی و صحنه‌ها در آن‌ها توانسته جایگاه آن‌ها را در بین طرفداران حفظ نماید. در ادامه به ترتیب بهترین‌های‌ بازی Assassin’s Creed را به شما معرفی می‌کنیم.

۲۰۰۷: Assassin’s Creed

اولین سری از بازی Assassin’s Creed  در نوامبر ۲۰۰۷ منتشر شد. این بازی جریان سومین جنگ صلیبی در مشرق زمین در سال ۱۱۹۱ را به تصویر کشید و شهرهایی مثل اورشلیم، عکا و دمشق را به بازی وارد کرد؛ این بازی ترکیب تاریخ و ورزش پارکور است. شخصیت اصلی بازی Assassin’s Creed  الطایر ابن لااحد است که عضو اصلی گروهی است که تاریخ آن‌ها را با نام قاتلان می‌شناسد. البته این طرح داستانی مربوط به یک داستان توطئه‌آمیز بوده است.

رافائل لاکوست، مدیر هنری قدیمی می‌گوید: «دنیای بازی‌های Assassin’s Creed  برای پرورش قدرت تخیل، سفر در زمان برای کشف نقاط تاریک تاریخ و زنده کردن آن‌ها ایجاد شده است».

2007: Assassin's Creed

 

۲۰۰۹: Assassin’s Creed 2

بازی  Assassin’s Creed II عمدتاً فلورانس و ونیز را به تصویر می‌کشد. در پی انتشار این بازی، یوبی‌سافت‌مونترال بازی جدید و غیر‌واقعی‌ را منتشر کرد که توسط تیمی سه برابر بزرگتر از Assassin’s Creed به بازار عرضه شد، در حالی که بازی Assassin’s Creed  ایتالیای رنسانس بین سال های ۱۴۷۶ و ۱۴۹۹را زنده کرد.

 


 

مقاله پیشنهادی برای مطالعه:

رازهای جذاب و تاریخچه بازی‌های Resident Evil

 


 

این بازی توانست علاوه بر تجسمی خیالی  از دنیای Assassin’s Creed، فناوری آنیموس را معرفی کند؛ این فناوری به شخصیت قرن ۲۱ خود با نام دزموند مایلز اجازه می‌دهد تا «خاطرات ژنتیکی» اجداد خود را دوباره زنده کند. در‌حالی‌که بازیکنان در ونیز، فلورانس و سن‌جیمینیانو پرسه می‌زنند، Ezio Auditore da Firenze را نیز کنترل می‌کنند.

۲۰۱۰: Assassin’s Creed Brotherhood

بازیAssassin’s Creed II  بیش از ۹ میلیون نسخه فروش داشت و منجر به تولید Brotherhood  و Revelations  شد. نسخه Brotherhood با در‌برداشتن تاریخ رم ساخته شد.Assassin’s Creed II  رم را در طول سال‌های ۱۵۰۰-۱۵۰۷ را به تصویر کشیده است.

اتزیو با کمک شخصیت‌هایی مانند نیکولو ماکیاولی، حکومت بورجیاها در رم را به چالش کشیده و سزار بورجیا را برای کنترل فناوری باستانی درگیر می‌کند. برای اولین بار در این مجموعه Brotherhood حالت چند‌نفره را خلق کرد. در عرض یک سال، Brotherhood  ۷.۲ میلیون نسخه از بازی‌های خود را به فروش رساند.

2010: Assassin's Creed Brotherhood

 

۲۰۱۱: Assassin’s Creed Revelations

چهارمین سری از بازی Assassin’s Creed داستان اتزیو را پایان داد، که آلطایر در انزوا زندگی می‌کرد. داستان در این قسمت مربوط به دوران قسطنطنیه در اوج امپراتوری عثمانی خلق شده و ترکیب تاریخ و تخیل بین سال‌های ۱۵۱۱-۱۵۱۲ را زنده کرده؛ به همین خاطر شخصیت‌های تاریخی مانند مانوئل پالایولوگوس، شاهزاده سلیمان، پیری ریس و نیکولو و مافئو پولو در آن دیده می‌شوند.

هنرمندانی که قصد دارند تاریخ را به تصویر بکشند؛ مکان‌های تاریخی را نقاشی کرده و با رنگ‌های تیره آن‌ها را زنده می‌کنند. در این بازی بازار بزرگ با ظاهری هزارتو از غرفه‌های رنگارنگ در مقیاسی کوچک‌تر از واقعیت به تصویر کشیده شده‌اند. این تصویر خلق شده نمادی از هیپودروم ویران‌شده یونان باستان است. همچنین شهر زیرزمینی باستانی درینکویو، ترکیه، نمادی از محلی در کاپادوکیه است.

۲۰۱۲: Assassin’s Creed III

نسخه Revelations  ادامه داستان  Assassin’s Creed III به عنوان اولین بازی از آمریکای شمالی عرضه شد. دزموند مایلز، قهرمان این سری از بازی با فناوری علمی-تخیلی انیموس، کارهای جد انگلیسی-موهاکی خود راتونهاکه:تون، با نام مستعار کانر را مجددا زنده می‌کند. این بازی دو سال و نیم قبل و پس از انتشار Assassin’s Creed II در دست ساخت بود و موفق شد ۱۲ میلیون فروش موفق را برای خود ثبت کند.

 


 

مقاله پیشنهادی برای مطالعه:

پلی استیشن در مقابل ایکس باکس: بازیابی مراحل یک جنگ کنسولی

 


 

یکی از قابلیت‌های سری Assassin’s Creed III این است که به بازیکن توانایی مقابله با شخصیت‌های تاریخی انقلابی آمریکای شمالی از جمله بنجامین فرانکلین، جورج واشنگتن، پل ریور و مارکیز د لافایت داده می‌شود. هر‌یک از موارد ذکر شده ابتدا در طول بازی خلق شده و جایگاه تاریخی خود را می‌یابند.

۲۰۱۲: Assassin’s Creed Liberation

طی یک رویداد اسپین‌آف سری  Liberation از مجموعه این بازی‌ها در همان سال منتشر شد که توسط Ubisoft Sofia خلق شد. Liberation که در کنار داستان Assassin’s Creed III در اواخر قرن ۱۸ حول شخصیت لوئیزیانا روی می‌دهد؛ با تمرکز بر اولین قهرمان زن سریال، فرانسوی-هائیتیایی Aveline de Grandpré  استوار است.

۲۰۱۳: Assassin’s Creed IV: Black Flag

Black Flag  یکی دیگر از این مجموعه است که مورد استقبال قرار گرفت، زیرا وقایعی که در یک کشتی اتفاق می‌افتد را به تصویر کشیده بود. تاریخی که در این سری زنده شده مربوط به کارائیب در دوران طلایی دزدان دریایی در اوایل قرن ۱۸ بوده که در آن دزد دریایی ولزی ادوارد کنوی موضوع اصلی آن است.

این سری با فروش ۱۵ میلیون نسخه یکی از پرفروش‌ترین ‌ها تا سال ۲۰۲۰ بود. نسخه Aveline ادامه نسخه Black Flag  ساخته شد و حاصل اسپین‌آف نسخه Liberation محسوب می‌شود.

 

2013: Assassin's Creed IV: Black Flag

 

۲۰۱۴: Assassin’s Creed Freedom Cry

Freedom Cry  یک اسپین‌آف از سری اصلی بازی Assassin’s Creed است؛ بر شورش بردگان در هائیتی در دهه ۱۷۳۰ متمرکز بوده و قهرمان داستان با نام آدوواله یک شبکه مخفی در پورتو پرنس تأسیس می‌کند. برای مورخان Alyssa Sepinwall  در نسخه Freedom Cry  بسیار مهم است زیرا در این نسخه بازیکن را به همدردی با بردگان ترغیب می‌کند.

۲۰۱۴: Assassin’s Creed Rogue

درحالی‌که یوبی‌سافت‌مونترال روی پیوستگی مجموعه بازی‌ها متمرکز بود؛ هفتمین قسمت این بازی با نام Rogue خلق شد. موضوع آن بر قایقرانی در آمریکای شمالی، طبق نظر طرفداران متمرکز بود.

Rogue یک جنگ هفت ساله را با شخصیتی به نام «شی پاتریک کورمک» که یک مهاجر ایرلندی از نیویورک است، خلق کرد. در این بازی زلزله ویرانگر لیسبون در سال ۱۷۵۵ در پرتغال به تصویر کشیده شده است.

۲۰۱۴: Assassin’s Creed Unity

 در همان روز عرضه نسخهRogue، نسخه Unity  نیز منتشر شد. این نسخه مربوط به تاریخ پاریس است که در بین تمام نسخه‌ها انقلابی عظیم بود. موضوع آن هجوم جمعیتی از شهروندان پاریسی به باستیل در ۱۴ ژوئیه ۱۷۸۹ است.

۲۰۱۵: Assassin’s Creed Syndicate

نسخه Syndicate در لندن ویکتوریایی خلق شد. در آن دوقلوهای جیکوب و ایوی فرای به عنوان دو شخصیت قابل کنترل معرفی شدند. همچنین به بازیکنان امکان هدایت کالسکه‌های اطراف بلومزبری قرن نوزدهم داده شد. پس از Rogue در سال ۲۰۱۳، Syndicate  دومین سری بازی Assassin’s Creed بود که توسط یوبی‌سافت‌کبک شریک جوان این تیم ساخته شد.

 


 

مقاله پیشنهادی برای مطالعه:

ماجراجویی در دنیای ویدئویی؛ بررسی ژانر ماجراجویی و معرفی بهترین بازی‌ها

 


 

Syndicate  بازیکنان را با انقلاب صنعتی آشنا کرد و موضوعات فراگیر لندن مثل فناوری، فقر، بانکداری، آلودگی و … را نشان داد.

شخصیت‌های تاریخی موجود در این سری از بازی Assassin’s Creed عبارتند از: چارلز‌دیکنز، چارلز‌داروین، کارل‌مارکس، فلورانس‌نایتینگل و دولیپ‌سینگ، آخرین مهاراجه امپراتوری سیک که پس از خلع شدن توسط ولیعهد بریتانیا در همان منطقه به زندگی خود ادامه دادند.

2015: Assassin's Creed Syndicate

 

۲۰۱۷: Assassin’s Creed Origins

Origins  به طور ویژه این مجموعه را متحول ساخت دو سال پس از Syndicate منتشر شد و با نقش‌آفرینی‌هایی مانند The Witcher III: Wild Hunt  به کل مجموعه انرژی بخشید.

در تفسیر صحنه‌های این بازی مصر بطلمیوسی به مخاطب نمایش داده می‌شود. بازیکنان می‌توانند در تمام نقاط تاریخی آن زمان حضور پیدا کنند و از تمامی اطلاعات باستانی آن استفاده لازم را ببرند.

۲۰۱۸: Assassin’s Creed Odyssey

نسخه Odyssey  به موازات Origins توسط Ubisoft Quebec خلق شد. این سری از بازی به بررسی جنگ پلوپونز بین آتن و اسپارت در قرن پنجم قبل از میلاد می‌پردازد. تا سال ۲۰۲۰، ۱۰ میلیون از این نسخه فروخته شد. با ورود دیسکاوری بازیکنان می‌‎توانستند مکان‌هایی مانند آمفی تئاتر سیرن و موضوعاتی مانند دموکراسی در آتن باستان را با چشم خود مشاهده کنند.

۲۰۲۰: Assassin’s Creed Valhalla

پس از انتشار Origins در سال ۲۰۱۷، یوبی‌سافت‌مونترال بر روی نسخه Valhalla متمرکز شد. این نسخه تصویری از انگلستان دراوایل قرون وسطی را ارائه می‌داد و بازیکن را تحت کنترل یک مهاجم قرار می‌داد. این در طول همه‌گیری COVID-19 منتشر شد؛ این بزرگ‌ترین سری این مجموعه محسوب می‌شود.

محتوای اضافی این نسخه راجع به ایرلند در دوره وایکینگ‌ها و در زمان سلطنت امپراتور کارولینژ، چارلز چاق، به فرانسیا است. History Hit  ۱۲ مکان تاریخی از فرانسه را بررسی می‌کند که در DLC محاصره پاریس ظاهر می‌شوند.

2020: Assassin's Creed Valhalla

 

کدام بهتر است: اودیسه یا والهالا؟

در‌حالی که دنیای بازی نسخه Valhalla  در اوایل قرون وسطی دارای ویژگی‌های خوبی است، اما فرار از دریای اژه در نسخه Odyssey دشوار است. این ویژگی تا حد زیادی به وجود نور سفید خیره‌کننده خورشید حتی با وجود افسانه‌های بیش‌تر در نسخه Odyssey ارتباط دارد.

 


 

مقاله پیشنهادی برای مطالعه:

بازی‌های جهان باز (open world) چیست؟

 


 

Assassin’s Creed “Infinity”

در جولای ۲۰۲۱، یوبی‌سافت بازی Infinity را معرفی کرد. Infinity  نام رمز پروژه‌ای است که توسط یوبی‌سافت‌مونترال و Ubisoft Quebec ساخته شده است. طبق گزارشات، این بازی به شکل آنلاین است و در طول زمان به روزرسانی‌هایی بر آن مانند Fortnite، Warzone  یا  Grand Theft Auto Online اعمال می‌شود.

آیا می توان بازی‌های Assassins Creed را بدون ترتیب بازی کرد؟

می‌توانید این بازی‌ها را بدون ترتیب بازی کنید، زیرا هر سری داستانی مجزا دارد. هرچند هر یک از آن‌ها جزئی از یک داستان بزرگ‌تر محسوب می‌شوند!

فیسبوک
لینکدین
واتساپ
تلگرام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای ثبت دیدگاه وارد اکانت خود شوید...

برای ثبت دیدگاه وارد اکانت خود شوید...

اتاق فرارهای پیشنهادی