چرا باید در اتاق فرار راهنمایی بخواهیم؟

تقریباً همه اتاق‌های فرار به گروه‌های شرکت کننده اجازه می‌دهند تا در حین بازی راهنمایی بخواهند. برخی از آنها، تعداد درخواست‌های راهنمایی در اتاق فرار را محدود کرده و یا در صورت درخواست، از مدت زمانی که برای گروه شرکت کننده تعیین شده کسر می‌کنند. اما باید گفت که بعضی از اتاق‌های فرار، تعداد درخواست‌های راهنمایی را محدود نکرده و کنترل سطح دشواری بازی را به گروه‌ها می‌سپارند. به طوری که گروه شرکت کننده می‌تواند با توجه به تعداد راهنمایی‌های درخواست شده، سطح بازی را آسان‌تر و یا چالش برانگیزتر کنند.

 

چرا باید در اتاق فرار راهنمایی بخواهیم

 

درخواست راهنمایی در اتاق فرار

در یک سری از اتاق‌های فرار، تعیین سطح دشواری، به خود شما بستگی خواهد داشت. در نتیجه با توجه به موارد ذکر شده، نه تنها شما را از درخواست راهنمایی منع نمی‌کنند، بلکه شما را تشویق می‌کنند که در صورت نیاز از فرصت درخواست راهنمایی استفاده کنید.

درخواست راهنمایی به معنای کمبود هوش و ذکاوت شما نیست!

مطمئن باشید که درخواست سرنخ در بازی اتاق فرار، به این معنا نیست که فرد درخواست کننده از هوش کمی برخوردار است. یکی از دلایل ارائه راهنمایی به بازیکنان، چالش برانگیز بودن معماهای بازی هستند. گاهی اوقات اعضای تیم شرکت کننده تنها در یک قدمی حل معما هستند و صرفا با یک راهنمایی کوچک، می‌توانند موفق شوند. در این نوع راهنمایی، هیچ پاسخ مستقیمی وجود ندارد و تنها بازیکنان را در مسیر درست بازی قرار می‌دهد.

 

استفاده درست و عاقلانه از سرنخ‌ها بخشی از استراتژی است.

یک طرز فکر کاملا اشتباه این است که بازیکنان با تجربه، هیچگاه از راهنمایی در اتاق فرار استفاده نمی‌کنند. در واقع یکی از موارد نشان‌دهنده تجربه بالای بازیکنان این است که اعضای گروه شرکت کننده، بدانند چه زمان و موقعیتی درخواست راهنمایی کنند.

 


 

مقاله پیشنهادی برای مطالعه:

گیم مستر اتاق فرار – از پذیرش تا کارگردانی بازی

 


 

خیلی از اتاق‌های فرار، گروه‌های شرکت کننده را تشویق می‌کنند تا خودشان را به چالش بکشند. روشن است که کشف راه حل‌ها و کشف پاسخ معماها بدون راهنمایی، می‌تواند بسیار هیجان انگیز و سرگرم کننده باشد. اما در نظر داشته باشید که زمان بندی مناسب در بازی اتاق فرار از موارد مهمی است که باید به آن توجه نمود. بنابراین سعی کنید زمان خود را صرفا برای اینکه خودتان به پاسخ دست یابید، هدر ندهید.

 

چرا باید در اتاق فرار راهنمایی بخواهیم

 

در نهایت با توجه به مواردی که گفته شد، باید در نظر داشت که استفاده از نکات و راهنمایی‌‌ها همیشه به گروه شرکت کننده بستگی دارد. به بیان دیگر، این گروه است که تصمیم می‌گیرد که از راهنمایی استفاده کند یا خیر. اما باید در نظر داشت که درخواست راهنمایی در اتاق فرار بیش از آن که یک گزینه باشد، یک استراتژی هوشمندانه محسوب می‎شود.

فیسبوک
لینکدین
واتساپ
تلگرام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای ثبت دیدگاه وارد اکانت خود شوید...

برای ثبت دیدگاه وارد اکانت خود شوید...