لوگو مجله اتاق فرار

مجله اتاق فرار درتلاش است با معرفی اتاق فرارهای ایران و  همچنین ارائه مطالب تخصصی در حوزه بازی  اتاق فرار  (اسکیپ روم) و فیلمهای با موضوعیت اتاق فرار و سرگرمیهای گروهی بستری را برای آشنایی هر چه بیشتر مردم با این سرگرمی هیجان انگیز ایجاد کند.
شما در مجله اتاق فرار می توانید بهترین اتاق های فرار کشور را مشاهده، انتخاب و به صورت انلاین و تلفنی رزرو نمایید.

 

در بازی اسکیپ روم، شما عضو کدام گروهید؟

escaperoom team

بعد از اینکه براتون مشخص کردیم که اتاق فرار چیه حالا میخوایم شما رو با انواع ادمایی که اتاق فرار بازی می کنند اشنا کنیم. میتوان گفت که بازی اسکیپ روم نمونه ی کوچکی از جامعه ی اطراف ماست. غلبه بر موانع و حل مشکلات بخشی از بازی دنیاست. در دنیای واقعی ما با هزاران شخصیت متفاوت و یا رنگین کمانی از انسان ها روبرو هستیم. برخی از آنها را دوست داریم و از برخی دیگر متنفریم. طبیعتا، اتاق فرار (بدون در نظر گرفتن معنای ضمنی) نیز از شخصیت های مختلف با ویژگی های متفاوت و موانع عجیب و غریب تشکیل شده است. در ادامه برخی از کاراکترهای مورد علاقه ی ما، به قصد سرگرم کردن شما آورده شده اند. از شما میخواهیم از خودتان بپرسید که شما کدامید؟

کاساندرا

اگر با داستان کاساندرا آشنا نیستید، در ادامه تعریف کوتاهی از آن به شما ارائه خواهیم داد. دختر شاه و ملکه ی تروی، اسطوره ی معروف یونان، محکوم به یک زندگی شد که در آن کسی حرف ها و پیشگویی هایش را باور نمیکرد. داستان کاساندرا از چیزی که به نظر میرسد تراژیک تر است.

کاساندرا چهره ای تراژیک و پر دردسر است که تعریف زندگی وی در یک جمله ی کوتاه مقدور نیست، اما جوهر وجودی او چیزی است که حداقل در یکی از اعضای بسیاری از تیم های فرار مشاهده می شود. مشکلات وی حداقل برای یکی از اعضای تیم اتاق فرار قابل درک است. این عضو همیشه نظرش درست است اما باقی افراد همیشه سعی دارند سرش داد بکشند، وی را ساکت کنند و نادیده اش بگیرند. البته که کاراکتر اصلی این بازی هم شخص کاساندرا است. همه ی ما افراد مطیع و حرف گوش کن را دوست داریم. مخصوصا اگر این فرد مطیع حرف درست را بزند. پس به حرف کاساندرا گوش دهید.

بی احساس

کار زیاد باعث شده تا ایشان بی احساس شوند. آنها از اینکه در اتاقی تنها بمانند و یا زیر دست دیگر افراد و در فشار کاری زیاد کار کنند، ترسی ندارند. گاهی اوقات خود ایشان نیز از اینکه چرا بی احساس شده اند، در تعجب هستند. گاهی این دوستان فقط در کافه مینشینند بدون اینکه کار خاصی داشته باشند. فقط یک صندلی خالی پیدا میکنند و باقی افراد را زیر نظر میگیرند و فقط قفلی که رمزش را میدانند را باز و بسته میکنند. اگر پیش از بازی وارد بار شوند، گوشه ای مینشینند و با رخوت فقط سر تکان میدهند.

باکس هاگر

باکس هاگر که یکی دیگر از کاراکترهای بازی های اسکیپ روم است را میتوان شخصیتی دانست که سر و کله اش در بازی های غیر خطی (بازی هایی بدون داستان روتین رو به جلو) پیدا میشود. وی وارد اتاق میشود و چشمش را روی هدفش ثابت میکند. هدف او باز کردن آن باکس (جعبه) خاص است و تمامی باکس ها، جعبه ها و سرنخ های دیگر برایش بی معنی هستند. ایشان برای یک ساعت تمام جعبه را همانند مرغی که تخم هایش را در آغوش گرفته، در آغوش میگیرد و نهایت سعی­ خود را میکند تا حواس باقی تیم ها را از آن جعبه ی خاص پرت کند. اگر باقی افراد نیز به آن جعبه توجه نشان دهند، او باید با علامت دادن و ساکت کردن اعضای تیم خود و همچنین هشدار دادن، سعی کند تا آن جعبه را برای خودشان نگه دارد. این حرکت باید تا زمانی که وقت باز شدن جعبه برسد، ادامه پیدا کند. باکس هاگر، با صورتی قرمز و آشفته جعبه ی باز را در آغوش میگیرد و به دیگران ثابت میکند که محافظت از جعبه ارزش مشکلاتی که سد راهشان شده بود را داشت.

ملکه ی زنبورها

در بیشتر بازی های اسکیپ روم پازلی وجود دارد که تمامی اعضای تیم باید در طول یک ساعت تمامی قطعات آن را پیدا کنند و آن را تکمیل کنند. سپس این قطعات به راهی برای باز کردن آخرین در تبدیل میشوند. ممکن است این پازل، شبیه به نقشه ای باشد که نیاز به چیده شدن و یا ساخته شدن داشته باشد. ممکن است چیدن پازل آسان باشد اما پیدا کردن قطعات به خودی خود پروسه ی پیچیده ای باشد. وظیفه ی ملکه ی زنبورها چیدن قطعات کنار هم و وظیفه ی زنبورهای کارگر پیدا کردن این قطعات است. هر زمان که قطعه ای پیدا میشود، زنبورهای کارگر آن را به ملکه ی زنبورها تحویل میدهند و میگویند: “یه قطعه ی حیاتی، سرورم” و ملکه با گفتن “عالیه” قطعه را سر جایش قرار میدهد. زمانی که تمامی قطعات سر جای خودشان قرار گرفتند، در باز شده و ملکه با افتخار وارد میشود.

 


 

مقاله پیشنهادی برای مطالعه:

راهنمای شروع اتاق فرار

 


 

باهوش های اعصاب خردکن

این عضو را میتوان ارزشمندترین عضو دانست. این عضو تجربه ی زیادی در زمینه ی بازی گروهی و مخصوصا بازی اسکیپ روم دارد. اغلب اوقات او تی شرتی بانمک با تصویری از کاراکترهای “برکینگ بد” میپوشد. این دوست باهوش تایم استراحت ناهار خود را جدول حل میکند و الان زمانی است که باید هوش سرشار خود را به رخ بینندگان بکشد. او با حرکت عجولانه ی خود کاری میکند که اعضای تیمش حس ترس و خجالت زدگی داشته باشند. شاید او به ظاهر احمق به نظر برسد اما واقعا باهوش و مطلع است و صحبت هایش برای حل معما کمک زیادی میکنند. گاهی اوقات کل تیم روی این “باهوش اعصاب خردکن” میچرخد و تماشای این تصویر مانند تماشای ماه گرفتگی جذاب است.

ظالم

این افراد معمولا در تمامی جمع های خانوادگی و گروه های دوستانه/رسمی وجود دارند. ایشان با خودخواهی خود را رئیس تیم میکنند. وظیفه ی رئیس این است که کاری کند که همه ی افراد حرفشان را بزنند. شاید برخی از آنها استثنا باشند اما اغلب ایشان ظالم هستند. این دوستان بسیار رقابت طلب بوده و به همه ی جزئیات دقت میکنند. گاهی ممکن است که آنها در اتاق فرار به حرف کاساندرا گوش ندهند. تاریخ به ما نشان داده است که افرادی که علیه این حکومت های ظالم بلند شده اند، همان قهرمان های واقعی هستند.

طرفداران Drag Race

این افراد مورد علاقه ی من هستند. این دوستان جوان که معمولا گروه های ۴ نفره دارند فقط برای خوشگذرانی همراه تیم هستند. وقتی مشکلی حل میشود این دوستان با صدای بلند میگویند: “همینه، باریکلا رفیق”. آنها به هنگام عکس گرفتن به جای گفتن “سیب” میگویند “وینجی”! افرادی که با Drag Race آشنا هستند این گروه را دوست خواهند داشت. اما افرادی که Drag Race را نمیشناسند این گروه را عجیب غریب و مسخره میبینند.

جیغ جیغو

او پایه ی هر مدلی از دورهمی است. در مهمانی تولد نوجوانان همیشه حداقل یکی از این افراد وجود دارد و به همه چیز با جیغ واکنش نشان میدهد. مهم نیست که چراغ روشن شود، کادویی باز شود و یا رازی گفته شود، او فقط از هر نقطه ای از اتاق که باشد، از ته دل جیغ میکشد. این جیغ شاید باعث شود که همسایه ها با پلیس تماس بگیرند. اما در آخر او با خوشحالی و حس پیروزی از اتاق بیرون میرود. همیشه دور و بر ایشان قرص آرامبخش مورد نیاز خواهد بود. این دوستان جیغ جیغو همیشه با گفتن “این مهمونی بهترین مهمونی عمرم بود” از محل بیرون میروند.

آیا شخصیت اتاق فرار خود را پیدا کردید؟ الان خوشحالید؟ چه حسی دارید؟ اگر بی احساس هستید که خب قطعا برایتان مهم نیست ولی اگر ظالم هستید برایتان بسیار مهم خواهد بود. شاید هم هیچ کدام از این کاراکترها شبیه شما نیست. نگران نباشید، شما وجود دارید ولی در این مقاله تشریح نشده اید. اگر نمیدانید که فقط یک راه برای فهمیدنش وجود دارد…

فیسبوک
لینکدین
واتساپ
تلگرام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای ثبت دیدگاه وارد اکانت خود شوید...

برای ثبت دیدگاه وارد اکانت خود شوید...

اتاق فرارهای پیشنهادی