رونمایی از وب سایت جدید مجله اتاق فرار..!

بررسی مجموعه اتاق فرار شرلوک (Sherlock) – از بهترین های اروپا

مجموعه اسکیپ روم «شرلوک» (Sherlock) در آمستردام با بازی «درگاه» (The Vault) به عنوان یکی از بهترین و حرفه‌ای‌ترین کمپانی‌های اتاق فرار اروپا شناخته شد. افزون بر اعتبار مجموعه، خود بازی هم یک تجربه‌ی گروهی متفاوت و هیجان‌انگیز است. ما در مقاله کنونی به بررسی و معرفی این اتاق فرار و بازی دیگر آن‌ها به نام معمار پرداخته‌ایم تا دریابیم که شرکت‌کنندگان در هیاهوی بازی‌های فرار مجموعه شرلوک چه چیزهایی را تجربه می‌کنند.


این مقاله نوشته شده توسط گروه two bears life می باشد که توسط اسکیپ مگ ترجمه شده است.


اتاق فرار «معمار» (The Architect)


هنگامی که در زیر اوراق بورس آمستردام پنهان شدیم، اتاقی را یافتیم که از سال ۱۹۳۴ بی‌استفاده مانده و هیچ‌گونه تغییری در آن صورت نگرفته است. به نظر می‌رسد این مکان، دفتر قدیمی معمار مشهور «هندریک پترو برلگ» (HP Berlage) بوده باشد.
برای مدت زمان بسیاری شایعه شده بود که آقای برلگ، یکی از اعضای بلندپایه و مهم در محرمانه‌ترین انجمن جهانی به نام «کلیدهای تقاطع» می‌باشد که با همراهی گروهی از مشاهیر، از پر قدرت‌ترین و تاریخی‌ترین اسرار جهان محافظت می‌کردند. تا زمانی که این معمار برجسته در سال ۱۹۳۴ دار فانی را وداع گفت.
از آن هنگام هیچکس در رابطه با انجمن یا اسرار آن چیزی ندیده و نشنیده است. اگرچه ما اکنون گمان می‌کنیم یکی از آخرین آثار باقی مانده‌ی انجمن در داخل این اتاق تازه کشف شده، پنهان شده باشد؛ و اینجاست که ما از شما درخواست می‌کنیم در سریع‌ترین زمان، برای کمک به ما حضور یابید.

خالصانه،
شرلوک

بازی «طاق» (The Vaul t)


آیا آماده ورود به جریان دشوارترین و امن‌ترین مجموعه آمستردام هستید؟ پس تعریف داستان بازی «طاق» (The Vault) را شروع می‌کنیم، جهت درک بهتر خودتان را در فضای اتاق فرار تصور کنید…
بازی طاق یا درگاه، شرکت‌کنندگان خود را در یک دزدی سرشار از هیجان غوطه‌ور می‌سازد؛ پس برای تجربه این چالش منحصر به فرد، ابتدا شما باید تیمی از دزدان بسیار ماهر را تشکیل دهید. پس از ورود به مجتمع باید تلاش کنید یک شیء مرموز را از داخل یک گاوصندوق محافظت شده به سرقت ببرید.
در حقیقت، مجتمعی که باید به آن نفوذ کنید، خانه‌ی امن ۹۰ ساله‌ای‌ست که طاق‌های عتیقه‌ای و اصیل بسیاری در ساختار خود جای داده‌ست. اما گول ظاهر این اثر را نخورید: این مکان یک سیستم امنیتی فوق العاده را در خود پنهان کرده است. در بخش بعدی و زمانی که شما به مجموعه نفوذ کردید، باید در سریع‌ترین زمان امنیت آن را ضعیف و نابود سازید.
سرقت خود را با موفقیت به پایان رسانید و از محدوده خارج می‌شوید. در اینجا کنجکاوی شما تمام می‌شود و باید فرار را در پیش بگیرید، زیرا مجموعه‌ای از ابزارهای تخصصی برای شما آماده شده است و بهترین مربی، جهت رسیدن به اهداف گروهتان در خدمت شما حاضر می‌شود. اگرچه در این قسمت نیز احتیاط و مراقبت شرط اصلی می‌باشد. اگر گرفتار شدید، ماموران ما هرگونه اطلاع از این عملیات را انکار خواهند کرد.
همچنین مدت زمانی‌ست که این بازی به‌صورت آنلاین هم ارائه می‌شود تا شرکت کنندگان از سراسر جهان تجربه‌ی حضور در آن را به‌دست آورند.

تجربه شرکت کنندگان در این مجموعه

مجموعه شرلوک نه تنها یکی از مکان‌های ویژه در آمستردام به شمار می‌رود، بلکه آن‌ها میزبان یکی از بازی‌های برتر اروپا با اتاق فرار The Vault هستند. بنابراین اگر تنها قادر به تجربه‌ی یک اتاق فرار در آمستردام هستید بدون هیچ شکی، اسکیپ روم طاق را انتخاب کنید. البته برای این تجربه باید گروهی که به اندازه کافی بزرگ باشد در اختیار داشته باشید. افراد بسیاری سوال می‌پرسند «آیا شرکت در این بازی برای گروه‌های ۲ نفره امکان‌پذیر است؟» اما پاسخ این پرسش منفی می‌باشد.
با این حال اجازه دهید کمی بیشتر وارد مجموعه‌ی شرلوک شویم. این مجوعه دو بازی را ارائه می‌دهد: بازی معمار و طاق. بازی «معمار» (The Architect) بیشتر یک اتاق فرار سنتی می‌باشد اما آن‌ها همراه بازی «طاق» (The Vault) یک اتفاق بسیار خاص‌تر را برای شما به ارمغان می‌آورند. شرکت‌کنندگان هم به شدت توصیه کرده‌اند ابتدا The Architect را بازی کنید، زیرا این اسکیپ روم به خودی خود یک بازی قوی به حساب می‌آید.

البته اگر بعد از The Vault آن را بازی کنید کمی رنگ پریده و قدیمی به نظر می‌رسد. این گونه می‌توانیم نتیجه‌گیری کنیم که: بازی The Architect به تنهایی عالی است، دارای معماهای بسیار قوی و روش‌های هوشمندانه برای مدیریت پویایی گروه است. اما The Vault بازی‌ای است که اکثر علاقه‌مندان اتاق فرار در اروپا در مورد آن صحبت می‌کنند و این مسئله نیز خالی از لطف نیست.

جمع بندی

بازی طاق عناصر نقش آفرینی همه جانبه را با یک اتاق فرار عالی ادغام می‌کند، که از این تجربه، رویدادی بسیار جذاب‌تر می‌سازد. نکته مهم دیگری که باید در رابطه با بازی طاق بیان کنیم این است که در واقع نقطه‌ی شروع بازی از مجموعه‌ی اتاق فرار شرلوک نمی‌باشد، بلکه در پارکینگ مرکز خرید نزدیکی آن آغاز می‌گردد. بنابراین اگر فکر می‌کنید در مکان اشتباهی هستید نگران نباشید. مطمئناً اینطور نیست. همچنین باید یک تلفن همراه داشته باشید که بتواند پیام‌های متنی را ارسال و دریافت کند. پس از شروع بسیار قوی و منحصر به فرد بازی، وارد یکی از بزرگترین اتاق‌های فرار می‌شوید؛ به همین دلیل حداقل ۴ هم‌تیمی به همراه داشته باشید.
موقعیت مکانی این اتاق عالی است و می‌توانید از آن به خوبی استفاده کنید. معماها و کارها از منطق شخصی تا معماهای گروهی به شکلی متفاوت خلق شده‌اند و حتی در این میان، ماموریت برای حداقل یک نفر از اعضای گروه به صورت فیزیکی در نظر گرفته می‌شود. اگر بتوانید به آخرین پازل دست پیدا کنید، با یک پایان نهایی بسیار عالی و رضایت بخش روبه‌رو خواهید شد.


اگر علاقه مند به اتاق فرار های جهان هستید پیشنهاد می کنم بهترین اتاق فرار جهان را  از همین گروه مطالعه کنید.


فیسبوک
لینکدین
واتساپ
تلگرام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای ثبت دیدگاه وارد اکانت خود شوید...

برای ثبت دیدگاه وارد اکانت خود شوید...

اتاق فرارهای پیشنهادی