لوگو مجله اتاق فرار

مجله اتاق فرار درتلاش است با معرفی اتاق فرارهای ایران و  همچنین ارائه مطالب تخصصی در حوزه بازی  اتاق فرار  (اسکیپ روم) و فیلمهای با موضوعیت اتاق فرار و سرگرمیهای گروهی بستری را برای آشنایی هر چه بیشتر مردم با این سرگرمی هیجان انگیز ایجاد کند.
شما در مجله اتاق فرار می توانید بهترین اتاق های فرار کشور را مشاهده، انتخاب و به صورت انلاین و تلفنی رزرو نمایید.

 

معرفی پارک ژوراسیک سعادت آباد

معرفی پارک ژوراسیک سعادت آباد

برای عاشقان دنیای ژوراسیک و طرفداران فیلم‌های پارک ژوراسیک، در سراسر جهان پارک‌هایی متنوع و مشابه با دنیای ژوراسیک طراحی شده‌اند. خوشبختانه در تهران هم پارک ژوراسیک سعادت آباد ساخته شده و دارای قسمت‌های متفاوت و بسیار مفرح است.

پارک‌ ژوراسیک دارای قسمت اصلی و چند بخش جانبی است که هر کدام بر اساس موضوعی خاص طراحی شده‌اند. ماکت‌ها و مجسمه‌های این پارک دارای جزئیات جذاب و البته جلوه‌های ویژه زیبایی هستند که مناسب برای هر سنی محسوب می‌شوند. در ادامه به معرفی کامل این پارک، روش‌های دسترسی به آن و اطلاعات کافی درباره بخش‌های مختلف آن می‌پردازیم.

ژوراسیک و پارک‌های محبوب ژوراسیک، دنیایی با میلیون‌ها سال قدمت!

ژوراسیک نامی است که مانکل کرایکتون در سال ۱۹۹۰ روی رمانی که نوشته بود گذاشت و به قدری مورد توجه قرار گرفت که سه سال بعد استیون اسپیلبرگ، بر اساس رمان کرایکتون، فیلمی با همین نام ساخت. در اصل مانکل کرایکتون، نویسنده و پزشک آمریکایی را می‌توان خالق واژه ژوراسیک، کلمه‌ای که برای همه ما یادآور یک تصویر است نامید.

فیلم‌های دنیای ژوراسیک به صورت مجموعه‌ای ساخته شدند و در نهایت سری فیلم‌های ژوراسیک ما را با تاریخ میلیون‌ها سال قبل در کره زمین آشنا کردند. پس از آن به قدری علاقه‌مندان به دنیای ژوراسیک زیاد شدند که پارک‌های ژوراسیک، با فضایی ماقبل تاریخی همراه با دایناسور‌های غول پیکر برای آشنایی بیشتر افراد ساخته شدند. خوشبختانه برای عاشقان دنیای ژوراسیک در تهران هم، پارک ژوراسیک سعادت آباد ساخته شده است.

 

پارک ژوراسیک سعادت آباد

 

پارک ژوراسیک سعادت آباد، محلی که باید حتما آن را ببینید

اگر در تهران زندگی می‌کنید و یا به تهران‌گردی علاقه دارید، پارک ژوراسیک واقع در سعادت آباد از آن جاهایی است که باید حداقل یک‌بار از آن دیدن کنید. دنیای ژوراسیک در واقع مکانی است که دایناسور‌ها و بسیاری از موجودات عجیب در آن زمان بر کره زمین زندگی می‌کردند و در پارک ژوراسیک صحنه‌هایی از آن زمان را شبیه سازی کرده‌اند.

در پارک ژوراسیک سعادت آباد می‌توانید سفری به دنیای دایناسور‌ها داشته باشید و با شیوه زندگی و شرایط جسمی این موجودات آشنا شوید. دنیایی که به طور عجیبی از بین رفت و تمام حیوانات بزرگ‌جسه‌ای که در آن زندگی می‌کردند را هم با خود از بین برد.

پارک ژوراسیک درواقع مکانی است علمی و البته تفریحی که راز‌های زیادی از دوره ژوراسیک را برملا می‌کند. پارک‌های ژوراسیک به ما نشان می‌دهند که در صورتی که دایناسور‌ها هنوز هم وجود داشتند، در چه اندازه و با چه شرایطی روی کره زمین زندگی می‌کردند.

اطلاعات لازم برای دسترسی به پارک ژوراسیک سعادت آباد

 • آدرس: تهران، منطقه ۲، سعادت آباد، انتهای بلوار پاک‌نژاد، میدان به‌رود، بلوار شقایق، بعد از پارک پرواز
 • ساعت فعالیت: شنبه تا چهارشنبه از ساعت ۱۰ صبح الی ۲۱ – پنجشنبه و جمعه از ساعت ۱۰ صبح الی ۲۲
 • شماره تماس: ۲۲۸۲۹۹۰-۰۲۱

پارک ژوراسیک سعادت آباد، بوستان دایناسور‌های زنده!

نام دیگر پارک ژوراسیک تهران، بوستان دایناسور‌های متحرک است؛ زیرا از جاذبه‌های این پارک حرکت مجسمه‌های دایناسور‌ها و صدایی است که این مجسمه‌ها از خود منتشر می‌کنند. این پارک آموزشی و تفریحی دارای انواع دایناسور‌هایی است که در سایز‌های گوناگون و حتی در اندازه واقعی خود ساخته شده‌اند.

پارک ژوراسیک سعادت آباد اولین پارک موضوعی در خاورمیانه است. در این پارک سعی شده از جلوه‌های ویژه برای مجسمه‌های موجود در آن استفاده شود و تجربه‌ای که بازدیدکنندگان دارند بسیار به واقعیت نزدیک باشد. برخی ادعا می‌کنند این پارک کمی ترسناک است، اما این موضوع باعث جذابیت بیشتر آن نیز می‌شود.

پارک ژوراسیک واقع در سعادت آباد، در سال ۱۳۹۲ افتتاح شد و دارای ۲۸ دایناسور متحرک بوده که اطلاعات تکمیلی آنها مانند مشخصات دقیق هر کدام، نوع تغذیه و روش زندگی آنها نیز در کنار هر ماکت قرار گرفته است. به عنوان مثال در یک روش جالب برای نمایش شیوه سر از تخم درآوردن دایناسور‌ها، یک تخم دایناسور را در این پارک قرار داده‌اند که نوزاد دایناسوری از آن خارج می‌شود و سپس دوباره به داخل تخم برمی‌گردد.

 

بوستان دایناسور‌های زنده!

 

فیلم پارک ژوراسیک یا پارک ژوراسیک سعادت آباد؟

فیلم معروف و محبوب پارک ژوراسیک باعث ساخت پارک‌های ژوراسیک در سراسر دنیا و ابتدا در شهر‌های ورشو، لس آنجلس، هاوانا و کی‌یف و در نهایت هم تهران شد. فیلم پارک ژوراسیک جوایز ویژه و متعددی برنده شد و در مجموعه‌ای مرتبط ساخت آن ادامه پیدا کرد. به همین دلیل برای علاقه‌مندان دنیای ژوراسیک، دیدن فیلم‌های پارک ژوراسیک قبل از بازدید از پارک ژوراسیک، بر جذابیت دیدار با این پارک اضافه می‌کند.

پارک ژوراسیک سعادت آباد چه بخش‌هایی دارد؟

این پارک با فضایی به مساحت ۳۰ هزار متر مربع، دارای بخش‌های مختلفی است که در ادامه به معرفی هر بخش می‌پردازیم.

۱.    جانگل لند

در محیط پارک ژوراسیک قسمتی برای آشنایی با موجودات زنده در نظر گرفته شده که با عنوان جانگل لند (سرزمین جنگلی) شناخته می‌شود. در این مکان عکاسی ممنوع است و می‌توان به صورت مستقیم موجودات زنده را لمس کرد.

کودکان در جانگل لند می‌توانند تجربه متفاوتی را درباره حیوانات کسب کنند. در این بخش حیواناتی مانند جوجه تیغی، لاک‌پشت، مارمولک، خرگوش، قورباغه، مار و خرچنگ نگهداری می‌شود. اسم این مکان به دلیل شباهت بسیار زیاد آن به جنگل انتخاب شده است که بازدید از آن حدودا ۳۰ دقیقه زمان از شما می‌گیرد.

 


 

مقاله پیشنهادی برای مطالعه:

پارک پرواز تهران | معرفی جاذبه ها و تفریحات هیجانی

 


 

۲.    باگز لند

باگزلند سفری به درون زمین است! همانطور که از اسم آن پیداست، باگز لند (سرزمین حشرات) برای آشنایی بیشتر با دنیای حشرات ساخته شده و حشرات گوناگونی در این قسمت به صورت خشک شده در معرض نمایش قرار دارند.

در این بخش از پارک ژوراسیک سعادت آباد، حشرات متفاوت و کوچک را می‌توان با میکروسکوپ‌های قوی مشاهده کرد. همچنین گونه‌های گیاهی متفاوتی را هم در این بخش در معرض نمایش گذاشته‌اند که خوشبختانه عکس‌برداری در این قسمت بلامانع است.

 

بخش اصلی، پارک ژوراسیک

 

۳.    بخش اصلی، پارک ژوراسیک

بخش مهیج پارک ژوراسیک، حدود ۲ ساعت از شما زمان می‌گیرد. مکان این پارک به‌گونه‌ای است که می‌توانید به صورت واضح، هتل اسپیناس را ببینید و حتی از دیدن رشته کوه البرز لذت ببرید. یکی از عناوینی که در این قسمت بسیار به کار می‌رود، عنوان رقص دایناسور‌ها است.

علت نامگذاری رقص دایناسور برای این قسمت، دکمه‌هایی است که برای هر ماکت دایناسور تعبیه شده و با فشردن آن، حرکات و صداهای ویژه‌ای که برای هر کدام در نظر گرفته شده، شروع می‌شوند. این قسمت برای افراد بزرگسال هم جذاب به‌شمار می‌رود.

تصویربرداری در این مکان نه‌تنها ممنوع نیست، بلکه می‌توانید همان لحظه عکس خود را به صورت چاپی بر روی یک تیشرت یا ماگ دریافت کنید و یا حتی پازلی از عکس خود دریافت کنید. در بخش اصلی پارک ژوراسیک سعادت آباد می‌توانید از فست‌فود و فروشگاه هدیه  هم برای ساختن لحظاتی شاد استفاده کنید.

۴.    اسپایدر پارک (پارک عنکبوت)

این بخش در کنار پارک ژوراسیک سعادت آباد واقع شده و از بخش‌های زیرمجموعه آن به‌حساب می‌آید. در پارک اسپایدر حشرات غول‌پیکر را به صورت ماکت در معرض نمایش قرار داده‌اند. ماکت‌های پروانه، زنبور، حلزون، کفشدوزک، خزندگان غول پیکری مثل مار پیتون، لاک‌پشت و تمساح و… در این بخش وجود دارند.

 در پارک اسپایدر هم مانند بخش اصلی پارک ژوراسیک، در کنار هر ماکت اطلاعات تکمیلی آن قرار داده شده و دکمه بالای هر تابلو برای پخش داستانی از زبان همان ماکت قرار گرفته و برای کودکان بسیار جذاب است. در این پارک امکانات دیگری مثل غرفه‌های خرید عسل، پیست اسب‌سواری دارای اسب‌های پاکوتاه، کافی‌شاپ و غرفه عکاسی هم وجود دارد.

 

اسپایدر پارک (پارک عنکبوت)

 

دیگر امکانات تفریحی پارک ژوراسیک سعادت آباد

از دیگر امکانات تفریحی که برای پارک ژوراسیک در نظر گرفته‌اند، می‌توان به لیست زیر اشاره کرد:

 • سینما چهاربعدی
 • کافه رستوران ژورا
 • استودیو ژوراسیک
 • کارگاه سفال‌گری
 • آتلیه عکاسی
 • فروشگاه اسباب‌بازی و هدیه

 


 

مقاله پیشنهادی برای مطالعه:

سافاری وحشتهای تهران

 


 

مسیر‌های دسترسی به پارک ژوراسیک کدامند؟

از مسیر‌های گوناگونی می‌توان به پارک ژوراسیک سعادت آباد دسترسی پیدا کرد، البته که استفاده از خودروی شخصی مسلما آسان‌ترین راه محسوب ‌می‌شود. باید بدانید که پارک ژوراسیک هم پارکینگ اختصاصی دارد و دیگر نیازی به نگرانی درباره جای پارک نیست. در ادامه هرکدام از مسیر‌های منتهی به پارک ژوراسیک به صورت مجزا عنوان شده‌اند.

 1. نزدیک‌ترین ایستگاه مترو

یکی از نزدیک‌ترین ایستگاه‌های مترو به پارک  ژوراسیک سعادت آباد، مترو میدان صنعت است که مسیر مناسب از سمت ایستگاه شهرک غرب محسوب می‌شود. رفتن به ایستگاه مترو میدان کتاب هم می‌تواند مسیر شما را بسیار نزدیک کند و در نهایت با یک تاکسی به پارک ژوراسیک می‌رسید.

 1. ایستگاه تاکسی

نزدیک‌ترین ایستگاه تاکسی در میدان هنر و ایستگاه خط تاکسی مخابرات و میدان صنعت محسوب می‌شود.

 1. ایستگاه اتوبوس

در واقع ۳ ایستگاه اتوبوس در نزدیکی پارک ژوراسیک قرار دارند. ایستگاه اتوبوس میدان به‌رود، ماهان و شهروند نزدیک‌ترین ایستگاه‌ها به پارک ژوراسیک هستند.

در آخر

پارک‌های ژوراسیک که نمایی کوچک از دنیای ژوراسیک و دایناسور‌های ماقبل تاریخ هستند، پس از ساخت فیلم پارک ژوراسیک در سراسر دنیا ساخته شدند. در تهران هم پارک ژوراسیک سعادت آباد به عنوان اولین پارک موضوعی خاورمیانه و برای آشنایی با موجودات عجیب دنیای ژوراسیک ساخته شده است.

در این بخش به معرفی قسمت‌های مختلف پارک ژوراسیک واقع در تهران، مسیر‌های دسترسی به آن، زمان فعالیت و همچنین اطلاعات تکمیلی آن پرداخته شد. پارک ژوراسیک برای کودکان و بزرگسالان جذاب به‌شمار می‌رود و می‌توانید یک روز لذت‌بخش و خاطره‌انگیز را، به‌دلیل برخورداری از تمام امکانات لازم رفاهی و تفریحی در آن بگذرانید.

فیسبوک
لینکدین
واتساپ
تلگرام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای ثبت دیدگاه وارد اکانت خود شوید...

برای ثبت دیدگاه وارد اکانت خود شوید...

اتاق فرارهای پیشنهادی