لوگو مجله اتاق فرار

مجله اتاق فرار درتلاش است با معرفی اتاق فرارهای ایران و  همچنین ارائه مطالب تخصصی در حوزه بازی  اتاق فرار  (اسکیپ روم) و فیلمهای با موضوعیت اتاق فرار و سرگرمیهای گروهی بستری را برای آشنایی هر چه بیشتر مردم با این سرگرمی هیجان انگیز ایجاد کند.
شما در مجله اتاق فرار می توانید بهترین اتاق های فرار کشور را مشاهده، انتخاب و به صورت انلاین و تلفنی رزرو نمایید.

 

نقدی بر فیلم House of ۹ (۲۰۰۵)

House of ۹ (۲۰۰۵)

کارگردان: استیون آر مورنو
نویسنده: فیلیپ ویدال (فیلمنامه)
بازیگران برجسته: کلی بروک، دنیس هاپر، هیپولیت ژیراردو

خط داستان از این قرار است که نه غریبه از کشیش و رقاص تا آهنگساز و کارآگاه، توسط یک دیوانه ثروتمند به طور تصادفی ربوده می‌شوند، مواد مخدر مصرف می‌کنند و در یک خانه حبس می‌شوند. آن‌ها از طریق یک سیستم مطلع می‌شوند که هفتاد و پنج دوربین آن‌ها را دنبال می‌کند و فقط یک نفر زنده می‌ماند که برای سکوت پنج میلیون دلار آمریکا برنده می‌شود. این بازی روانشناختی شروع می‌شود و با حس ترس و حرص، شرکت کنندگان را تحت تأثیر قرار می‌دهد.
سناریو این فیلم بسیار شبیه به داستانهای بازیهای اتاق فرار می باشد و شما را وارد آن فضا می کند البته با مقداری تخیل بیشتر.

در ابتدا فکر کردم که ممکن است برخی ایده‌های این فیلم از اره ۲ کپی برداری شده باشد ولی خوب قبل از قضاوت با یک جستجوی کوچک دیدم که این فیلم در اکتبر ۲۰۰۳ در حال تولید بوده است و این بدان معناست که فیلمنامه قبل از آن نوشته شده بوده است. البته بسیاری از فیلم‌های هالیوود از جمله بزرگترین فیلم‌ها دارای مضامین مشابه هستند و موقعیتهای مختلفی دارند.
این فیلم گرچه از دید من عالی نیست اما به ماهیت انسانی در این وضعیت به درستی می‌پردازد و نگاهی روانشناسی دارد. هیچ محدوده زمانی در فیلم وجود ندارد، به همین دلیل هم مونتاژهایی وجود دارد که به نظر می‌رسد بسیاری آن را دوست نداشته باشند. ولی شاید اگر فیلم زمان واقعی را نشان می‌داد، فیلم خیلی طولانی می‌شد.
در مورد اجرا هم فکر می‌کنم بازیگران خوب بودند ولی گاهی اوقات بعضی بازی‌ها خیلی هم قانع کننده نیست. برخورد شخصیت‌های مختلف و همچنین تنش‌ها به خوبی کنترل شده است. شما می‌توانید خشونت را حتی با اینکه شخصیت‌ها تمایل و اصراری به نشان دادن آن ندارند احساس کنید.

house of 9
به فیلم خانه شماره ۹   نباید برچسب فیلم ترسناک زد زیرا بدیهی است که افرادی را که انتظار چیز دیگری دارند را نیز کاملا جذب می‌کند. هیچ چیز اضافی در فیلم وجود ندارد. من شخصیت‌ها و پیش فرض‌ها را دوست دارم. فیلم‌های ترسناک و مهیج که در یک مکان واحد گرفته می‌شوند همیشه برای من جالب هستند.
این فیلم سبک عالی، بازی‌ها و موسیقی بسیار خوبی داشت و از همه مهمتر پایان خیلی خوبی داشت. این فیلم مانند اره به خشونت متکی نیست اگرچه خشونت گرافیکی در آن وجود دارد. شاید اگر تنها صحنه‌های چندش‌آور اره یا هیجان معمایی مکعب را می‌پسندید، باید از این فیلم صرف نظر کنید زیرا بدیهی است که برای شما ساخته نشده است.
. ۹ نفر ربوده شده و با درها قفل شده و پنجره‌ها مسدود شده به خانه‌ای منتقل می‌شوند. بازی به این صورت است که آن‌ها قرار است شب را سپری کنند و تنها تا صبح زنده بماند تا ۵ میلیون دلار برنده شود. این طرح اگرچه توسط بسیاری شناخته شده بود اما به خوبی مورد بهره برداری قرار نگرفته یا اقتباس نشده بود.
درمورد ریتم، فیلم در برخی مواقع بسیار کند و به نوعی خسته کننده است. با این حال لحظات بسیار خوبی هم وجود دارد و پایان آن کاملا غیر منتظره و هیجان انگیزاست.

فیسبوک
لینکدین
واتساپ
تلگرام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای ثبت دیدگاه وارد اکانت خود شوید...

برای ثبت دیدگاه وارد اکانت خود شوید...

اتاق فرارهای پیشنهادی