رونمایی از وب سایت جدید مجله اتاق فرار..!

اسرار درون مثلث آلاسکا: از هواپیماهای ناپدید شده تا مشاهده بشقاب پرنده ها

شاید باور نکنید که تاکنون بیش از ۲۰.۰۰۰ نفر در بخش جنگلی بین Utqiagvik، Anchorage و Juneau معروف به «مثلث آلاسکا» ناپدید شده‌اند. برخی می‌گویند ممکن است نیروهای ماوراء الطبیعه در این امر دخیل باشند. حتما می‌دانید مثلث برمودا که با نام «مثلث شیطان» نیز شناخته می‌شود، منطقه‌ای در اقیانوس اطلس شمالی است که به دلیل تعداد زیادی از ناپدید شدن‌های مرموز در طول سال‌های متوالی بدنام شده و به افسانه‌ها و تئوری‌های زیادی دامن زده است. اما بسیار دورتر از این منطقه شمالی، «مثلث» دیگری به همان اندازه عجیب و اسرارآمیز روی زمین وجود دارد که به نام «مثلث آلاسکا» شناخته می‌شود. در این فرصت می‌خواهیم اسرار درون مثلث آلاسکا را با هم بررسی کنیم.

این منطقه که به‌ عنوان بیابان بین اتکیاگویک، انکوریج و جونو شناخته می‌شود، «مثلث برمودای آلاسکا» نام گرفته است. این پدیده برای اولین بار در اکتبر ۱۹۷۲ مورد توجه عموم قرار گرفت، زمانی که یک هواپیمای مسافربری کوچک به طور ناگهانی در مسیر آنکوریج به جونو ناپدید شد. با وجود تلاش‌های متعدد جست‌وجو در وسعت ۳۲۵.۰۰۰ مایل مربع، نه مسافران و نه لاشه آن هرگز پیدا نشدند.

این ماجرا از جایی بدتر شد که هواپیماهای بیشتری در مثلث آلاسکا سقوط کرده‌اند، کوهنوردان ناپدید شده‌اند و مردم محلی و گردشگران زیادی هم با دلایلی مانند بد بودن آب و هوا ناپدید می‌شدند. تاریخ به ما می‌گوید که از زمان سقوط هواپیما در سال ۱۹۷۲، بیش از ۲۰.۰۰۰ نفر در مثلث آلاسکا ناپدید شده‌اند (رقمی که بیش از دو برابر اعلام دولت است). این امر باعث شد بسیاری به این موضوع فکر کنند که اصلا این ناپدید شدن‌ها طبیعی است یا ماوراء طبیعی در آن دخیل است؟

ناپدید شدن هال بوگز، رهبر اکثریت مجلس

اگرچه بیابانی که به عنوان «مثلث برمودای آلاسکا» شناخته می‌شود، تا قبل از سال ۱۹۷۲ هم به ناپدید کردن افراد مشغول بوده است، اما در اکتبر همان سال با سقوط و ناپدید شدن هواپیمای خصوصی حامل اکثریت مجلس نمایندگان ایالات متحده، به محل شناخته شده‌ای تبدیل شد. رهبر هیل بوگز در جایی بین انکوریج و جونو ناپدید شده است.

در بررسی‌های مربوط به این نمونه از اسرار درون مثلث آلاسکا آمده است که ۱۶ اکتبر ۱۹۷۲، بوگز و نماینده نیک بیگیچ همراه با یکی از دستیاران بیگیچ، راسل براون و خلبان دان جونز، سوار بر هواپیمای دو موتوره سسنا ۳۱۰ بودند. بوگز در طول سفر خود از یک کمپین دانشجویی بیگیچ هم دیدن کرده بود. اما در مرحله‌ای از پرواز آنها، هواپیما ظاهرا در هوا ناپدید شده است.

 

درون مثلت آلاسکا

 

به گزارش پولیتیکو، زمانی که خبر ناپدید شدن ناگهانی این هواپیما به واشنگتن دی سی رسید، مأموران بزرگ‌ترین عملیات جستجو و نجاتی را که تا آن زمان در تاریخ ایالات متحده دیده شده بود، آغاز کردند. در مجموع، ۴۰ هواپیمای نظامی و ۵۰ هواپیمای غیرنظامی در عملیات جست‌وجو که ۳۲۵.۰۰۰ مایل مربع وسعت داشت و بیش از ۳۶۰۰ ساعت به طول انجامید، شرکت کردند.

اما ۳۹ روز بعد…

گروه جست‌وجو چیزی پیدا نکرد. در واقع نه اثری از هواپیما بود و نه کسانی که در آن بودند. در نتیجه جست‌وجو متوقف شد و این حادثه کنگره را بر آن داشت تا قانونی را تصویب کند که بر اساس آن تمام هواپیماهای غیرنظامی ایالات متحده به فرستنده‌های مکان‌یاب اضطراری مجهز شوند.

اندکی بعد، تئوری‌های توطئه ظاهر شدند. یکی از آنها مربوط به عضویت بوگز در کمیسیون وارن بود. این کمیسیون توسط رئیس جمهور لیندون بی. جانسون برای تحقیق در مورد ترور جان اف کندی ایجاد شده بود. نظر مخالف او در مورد گزارش کمیسیون که به یک قاتل تنها اشاره می‌کند به این مورد از اسرار درون مثلث آلاسکا گره خورده است.

به طور خلاصه، بوگز معتقد بود که در ترور کندی احتمالا چند نفر دخالت داشته‌اند. حالا نظریه‌پردازان توطئه معتقد بودند که باگز به این دلیل کشته شده که به موردی اشاره می‌کرد که اصلا نباید در موردش صحبتی می‌شد. با این حال، هواپیمای بوگز اولین یا آخرین هواپیمایی نبود که در مثلث آلاسکا ناپدید شد. در واقع، در سال ۱۹۵۰، یک هواپیمای نظامی حامل ۴۴ سرنشین نیز بدون هیچ ردی ناپدید شد. دیسکاوری گزارش می‌دهد که در سال ۱۹۹۰ هم یک سسنا ۳۴۰ که چهار مسافر را حمل می‌کرده با همین اتفاق مواجه شده است.

ناپدید شدن‌های مرموز به همین جا ختم نمی‌شود. در واقع، وضعیت تنها با در نظر گرفتن تعداد افرادی که در مثلث آلاسکا ناپدید شده‌اند، بیش از ۱۶۰۰۰ نفر از سال ۱۹۸۸ تا کنون حیرت‌انگیزتر هم می‌شود.

 


 

مقاله پیشنهادی برای مطالعه:

۱۰ چیز عجیبی که درباره سیاره زمین نمی‌دانستید!

 


 

نظریه‌های ماوراء الطبیعه درباره ناپدید شدن مثلث آلاسکا

به گزارش Travel Channel، یک نظریه برجسته دیگر هم در رابطه با مثلث آلاسکا و ناپدید شدن‌های متعدد در منطقه وجود دارد. اصل این نظریه به گزارش عجیبی که در سال ۱۹۸۶ به اداره هوانوردی فدرال (FAA) ارائه شد، اشاره دارد.

این گزارش ادعا کرد که پرواز ۱۶۲۸ خطوط هوایی ژاپن با سه پدیده هوایی ناشناس (UAP) مواجه شده که بیشتر به عنوان اشیا پرنده ناشناس (UFO) شناخته می‌شوند. خلبان گزارش داد که آنها در ابتدا معتقد بودند که سفینه نظامی است. اما این گزارش قبل از اینکه متوجه شوند اشیا گویی نوعی هواپیما هستند ارسال شده است. این اشیا در حالی که فوران‌های نوری از خود ساطع می‌کردند با حرکات نامنظم در اطراف هواپیما، در حال پرواز بودند.

این ادعاها در مورد اسرار درون مثلث آلاسکا بعدا توسط رادارهای غیرنظامی و نظامی تأیید شد و برخی را به این حدس رساند که این ناپدید شدن‌های عجیبی که در مثلث آلاسکا رخ داده را می‌توان به موجودات فرازمینی نسبت داد.

 

اسرار درون مثلث آلاسکا و گرداب‌های عظیم انرژی چرخان

نظریه دیگر، حاکی از آن است که گرداب‌های عظیم انرژی چرخان در مثلث آلاسکا وجود دارد. فرضا جهتی که یک گرداب انرژی می‌چرخد، می‌تواند بر رفتار انسان تأثیر بگذارد. به عنوان مثال، گرداب در جهت عقربه‌های ساعت، احساسات مثبت ایجاد می‌کند، در حالی که گرداب در جهت خلاف عقربه‌های ساعت، انسان را به تجربه احساسات منفی و سردرگمی سوق می‌دهد.

اسرار درون مثلث آلاسکا

 

در واقع طبق گزارش‌ها، خوانش‌های الکترونیکی بی‌نظمی‌های مغناطیسی قابل توجهی را در مثلث آلاسکا شناسایی کرده‌اند و تیم‌های جستجو در این منطقه گزارش داده‌اند که قطب‌نماهایشان بیش از ۳۰ درجه فاصله دارد. برخی نیز گزارش کرده‌اند که دچار سردرگمی می‌شوند یا توهم‌های شنوایی را تجربه می‌کنند. ظاهرا همین تجربیات می‌توانند دلیل گم شدن یا تصادف افراد در مثلث آلاسکا باشند.

 


 

مقاله پیشنهادی برای مطالعه:

رویارویی با نابودی: تهدیدات بزرگ برای بقای بشر

 


 

اسرار درون مثلث آلاسکا و فرهنگ عامه بومیان آمریکا

تئوری‌های دیگر حتی بیشتر از این توضیحات پیش می‌روند و ریشه این وضعیت را در فرهنگ عامه بومیان آمریکا جستجو می‌کنند. برای مثال، قوم Tlingit و Tsimshian داستان‌هایی از موجودی به نام «کوشتاکا» نقل کرده‌اند. او یک تغییر شکل‌دهنده است که در بیابان آلاسکا به جستجوی طعمه‌اش می‌چرخد.

در این بررسی اسرار درون مثلث آلاسکا، کوشتاکا از نظر ظاهری شبیه سمور است، اما اغلب برای کسانی که در جنگل گم شده‌اند به عنوان یک دوست قابل اعتماد ظاهر می‌شود. قربانی خود را به عمق بیابان هدایت کرده و بعد یا آنها را تکه تکه می‌کند یا به کوشتاکایی شبیه به خودش تبدیل خواهد کرد.

البته تئوری‌های دیگری نیز وجود دارد که برخی عجیب‌تر از سایرین هستند و از هوای سنگین و آب و هوای عجیب گرفته تا لیزرهای انرژی که از شهر گمشده آتلانتیس تابش می‌شوند، توضیحات غریبی را ارائه می‌کنند. با این اوصاف، همچنین چند توضیح مستدل بیشتر در مورد مثلث آلاسکا برای شکاکان وجود دارد.

اسرار درون مثلث آلاسکا و فرهنگ عامه بومیان آمریکا

 

عوامل جغرافیایی که می‌تواند توضیح دهد چرا افراد در مثلث آلاسکا گم می‌شوند

در حالی که ممکن است فرض اتفاقات فراطبیعی در مثلث آلاسکا سرگرم کننده باشد، اما بحث در مورد این منطقه بدون توجه به توضیحات علمی برای ناپدید شدن‌های متعدد آن، کار بیهوده‌ای خواهد بود.

طبق کتاب راهنما، یکی از محتمل‌ترین توضیحات علمی، توجه به جغرافیا است. با بارش برف در تمام طول سال، بیابان متراکم و یخچال‌های طبیعی عظیمی را شاهد هستیم که غارهای پنهان و شکاف‌های غول‌پیکر را در خود جای داده‌اند. در این وضعیت احتمال پیدا کردن یک هواپیمای سرنگون شده یا جسد افراد بسیار اندک است. برای نمونه ممکن است کوهنوردان در حفره‌های عمیقی بیفتند و تنها مسیرهای پیش روی آنها قبل از فوت، زمینی پوشیده از برف بوده باشد.

در بررسی این جنبه از اسرار درون مثلث آلاسکا عنوان شده که حتی هواپیماها (با وجود اندازه عظیمشان)، می‌توانند به سرعت زیر بارش برف سنگین مدفون شوند. همچنین به خاطر داشته باشید که ایالت آلاسکا بسیار عظیم است. در واقع آلاسکا بیش از دو برابر تگزاس وسعت دارد و بیشتر مناطق آن هنوز توسط انسان تصرف نشده و خالی از سکنه است.

با این تفاسیر، نظریات ماوراء الطبیعه پیرامون مثلث آلاسکا مطمئنا برای بحث در این مورد هیجان انگیز است، اما حقیقت این است که متأسفانه ناپدید شدن فردی در بیابان آلاسکا بسیار آسان است و پیدا کردن او در صورت ناپدید شدن، غیرممکن است.

فیسبوک
لینکدین
واتساپ
تلگرام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای ثبت دیدگاه وارد اکانت خود شوید...

برای ثبت دیدگاه وارد اکانت خود شوید...