رونمایی از وب سایت جدید مجله اتاق فرار..!

تجربه جریان در اتاق های فرار

به دنبال تجربیات شادی‌بخشی هستید که وارد جریان زندگی شما می‌شوند؟ نیازی نیست ورزشی خاصی را انجام دهید، اتاق‌های فرار یک انتخاب عالی برای دستیابی به این موارد هستند. تجربه جریان در اتاق های فرار بی‌نظیر، شگفت‌انگیز و خلاقانه است. با مجله اتاق فرار همراه باشید با تجربه جریان در اتاق های فرار.

تجربه جریان چیست؟

آیا این احساس را می‌شناسید؟‌ شما مشغول به انجام برخی فعالیت‌ها می‌شوید و در یک جریان کاملاً پیچیده آن‌ها را انجام می‌دهید. این موضوع به گونه‌ای ادامه پیدا می‌کند که نمی‌توانید گذر زمان را حس کنید. بهترین بهره‌وری اغلب تحت این شرایط بدست می‌آید. این امر به خاطر آن نیست که استراحت کردن یا گذر زمان را فراموش کرده‌اید. پدیده مذکور «تجربه جریان» نیز نامیده می‌شود. در این متن می‌یابید که چگونه می‌توانید این تجربه را به دست بیاورید و اتاق‌های فرار چه ارتباطی با آن دارند.

 

تجربه جریان در بازی

 


 

مقاله پیشنهادی برای مطالعه:

چه چیزی یک بازی اتاق فرار واقعی را به یک تجربه خوب تبدیل می‌کند؟

 


 

مبانی تجربه جریان

در تجربه جریان، به مرحله‌ای می‌رسیم که در آن، جذب فعالیت‌های مدنظرمان می‌شویم. این بدان معناست که درگیر یک وظیفه عمیق خواهیم شد و دیگر نگران نیستیم. به همین دلیل، فراموش می‌کنیم زمان به چه نحوی گذشته است. تمرکز کلی بر روی فعالیت فعلی است و سایر موارد کم ارزش می‌شوند.

 

شرط اصلی

شرط برای داشتن تجربه جریان، اجرای یک فعالیت فعال و تعادل مناسب در انجام آن است. این فعالیت نباید خیلی آسان یا خیلی دشوار باشد. در واقع باید حتماً به بحث تعادل دقت داشته باشید.

اگر فعالیت مدنظر قبلاً بارها انجام شده است، باید میزان چالش‌برانگیز بودن آن را افزایش داد. البته، به حد کافی، تا استرس‌آور نباشد و در عین حال کسل‌کننده محسوب نشود.

ورزشکاران اغلب در حالتی از جریان قرار می‌گیرند که باعث غرق شدن آن‌ها در تمرینات می‌گردد. تجربیات جریان می‌تواند در محل کار و اوقات فراغت نیز رخ دهند، به عنوان مثال هنگام تمیز کردن، بازی کردن، پیاده‌روی کردن و غیره. اصلاً نیازی به فعالیت‌های جسمانی نیست، جریان می‌تواند با فعالیت‌های ساده نیز رخ دهد، به عنوان مثال هنگام نگاه کردن به پرونده‌ها یا مهر کردن مجموعه‌ای از نامه‌ها. این یک امر مهم در مورد تجربه جریان در اتاق های فرار است.

تجربه جریان در اتاق های فرار

 

جریان در اتاق‌های فرار

تجربه جریان می‌تواند در اتاق‌های فرار نیز رخ دهد. در این فعالیت، گروه‌ها در یک اتاق خاص قرار می‌گیرند و با مجموعه‌ای از پازل‌ها مواجه می‌شوند که باید با استفاده از اشیاء و نشانه‌های موجود در اتاق، آن‌ها را حل کنند. همه این‌ها باید در یک مدت زمان خاص صورت بگیرد.

گروه‌ها باید با هم همکاری مناسبی داشته باشند، زیرا یک خارج شدن از اتاق فرار نیازمند استفاده از همه استعدادها است. خلاقیت، منطق یا حتی ذهن آرام از جمله مهم‌ترین مهارت‌های موردنیاز هستند.

 


 

مقاله پیشنهادی برای مطالعه:

قبل از انتخاب اتاق فرار به چه نکاتی توجه کنیم؟

 


 

نکته مهم

بعضی از چالش‌های اتاق‌های فرار بدون شک استرس‌آور هستند، مخصوصاً وقتی که زمان در حال اتمام است. به محض اینکه هر کسی نقش خود را پیدا کند و به دنبال راه حل‌های تمام رمزهای موجود باشد، تجربه‌ جریان شکل می‌گیرد.

بازیکنان می‌توانند به راحتی همه عوامل اطراف خود را فراموش کنند، آن هم در حالی که در حال حل یک پازل هستند یا هر کنج اتاق را برای پیدا کردن نشانه‌های مختلف جستجو می‌نمایند.

این موضوع، هدف طراحان اتاق‌های فرار است. افرادی که گذشت زمان را فراموش می‌کنند، نه تنها سرگرم می‌شوند، بلکه با چالش دیگری هم روبه‌رو هستند. علاوه بر این، تجربه جریان همیشه یک خاطره مثبت ایجاد کرده و به ما کمک می‌کند که از انجام این فعالیت لذت ببریم، به همین دلیل اکثر شرکت‌کنندگان در اتاق‌های فرار با خوشحالی از اتاق‌های مدنظر خارج می‌شوند.

تجربه‌ای جریانی با چالش جدید

آیا می‌خواهید تجربه‌ی جریان خاصی با چالش‌های جدید داشته باشید؟ در اتاق‌های فرار می‌توانید خود و دوستانتان را به چالش بکشید و در عین حال تجربه جریان را احساس کنید. تجربه جریان در اتاق های فرار بی‌نظیر خواهد بود. برای رزرو بهترین اتاق فرار میتونید از طریق اسکیپ مگ اقدام کنید.

فیسبوک
لینکدین
واتساپ
تلگرام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای ثبت دیدگاه وارد اکانت خود شوید...

برای ثبت دیدگاه وارد اکانت خود شوید...