رونمایی از وب سایت جدید مجله اتاق فرار..!

۱۰ مدل از افرادی که با آنها در اتاق فرار ملاقات می‌کنید

شاید به خاطر پازل‌ها باشد یا شاید به خاطر محیط کلی اتاق فرار در هر صورت وقتی که با تیم خاصی از افراد وارد یک اتاق فرار (escaperoom) می‌شوید، با شخصیت‌های مختلف در اتاق فرار روبه‌رو خواهید شد. شناخت هر یک از این شخصیت‌ها قطعاً برای شما عزیزان جالب خواهد بود.
به نظر می‌رسد که اتاق فرارهای مختلف به هر نوعی شخصیت‌های گوناگون را در کنار هم جمع می‌کنند. اگر بیش از چند بار وارد اتاق فرار شده باشید قطعاً با این شخصیت‌ها مواجه شده‌اید. بیایید با هم هر یک از این شخصیت‌ها را بررسی کنیم.

آلفای اتاق فرار

در هر گروه، یک نفر معمولاً آلفا نامیده می‌شود و در بیشتر اتاق‌های فرار حداقل یک عدد از آن‌ها وجود دارد. این شخص نخستین کسی است که پس از شروع تایمر صحبت می‌کند و به هیچ عنوان اجازه نمی‌دهد کسی فراموش کند که زمان اتاق فرار محدود است.

شخصیت‌های آلفای اتاق فرار به ندرت انتخاب می‌شوند، اما شخصیت خاصشان به آن‌ها اجازه می‌دهد تا گروه را به پیروزی برسانند. این افراد معمولاً هیجان اتاق فرار را چند برابر می‌کنند و هیچگاه نمی‌توانند سطح تنش خود را کاهش دهند. علاوه بر این، افراد دارای شخصیت آلفا همیشه به دیگران دستور خواهند داد.

تشویق‌کننده (Cheerleader) اتاق فرار

این افراد در حل پازل‌ها خیلی باتجربه نیستند و نمی‌توانند در این زمینه به شما کمک کنند، اما هیچ کس به اندازه شخصیت‌های چیرلیدر، برای حضور در اتاق فرار هیجان ندارد! آن‌ها در دانستن چگونگی حل پازل‌ها بسیار ضعیف هستند اما برای ارائه حمایت اخلاقی، اشتیاق کلی و اعتماد به نفس راسخ، بی‌نظیر عمل می‌کنند.

بسیاری از افرادی که دارای این شخصیت هستند برای اولین بار در اتاق فرار حضور پیدا کرده‌اند. به همین دلیل ممکن است به دلیل طراحی خاص این اتاق‌ها دچار سردرگمی شوند. در هر صورت، چیرلیدرها به شما کمک می‌کنند که در سخت‌ترین شرایط ممکن نیز اعتماد به نفس خود را از دست ندهید. در ادامه معرفی شخصیت‌های مختلف در اتاق فرار به شخصیت بدبین می‌پردازیم.

شخصیت چیرلیدر

 

شخصیت بدبین در اتاق فرار

شخصیت بدبین در اتاق فرار در همان ابتدای کار می‌پرسد «به نظرتان این کار خیلی سخت است؟». در حالی که چیرلیدر تمام بخش‌های اتاق فرار را شگفت‌انگیز می‌داند، شخصیت بدبین حل مشکلات را غیر ممکن می‌داند. به نظر او رموز خیلی خوب مخفی شده‌اند، پازل‌ها خیلی دشوار هستند و در اتاق فرار بیش از حد استاندارد، قفل قرار داده شده است! این افراد وقتی تیم به موفقیت می‌رسند بسیار شگفت‌زده خواهند شد.

شخصیت متقلب در اتاق فرار

یکی از بهترین بخش‌های اتاق فرار، پازل‌ها هستند. حل کردن پازل‌های کلمات، سودوکو، پازل منطقی و غیره واقعاً رضایت بخش است. افراد متقلب می‌توانند این رضایت را از شما بگیرند. در حالی که همه‌ی افراد به دنبال راه‌حل‌های مختلفی برای پازل‌ها هستند، آن‌ها در اتاق گردش می‌کنند و ترکیب‌های تصادفی را امتحان می‌کنند تا بالاخره شانس بیاورند و یک پازل را حل نمایند. در ذهن متقلب، او فقط به دنبال پیدا کردن میان‌بر است، چون هدف چنین اشخاصی سریع تمام کردن بازی است.

 

شخصیت متقلب

 

شخصیت گردآورنده در اتاق فرار

گاهی اتاق‌های فرار کمی پر هیاهو می‌شوند و به همین دلیل ممکن است کل تیم تمرکز اصلی خود را از دست بدهد. در این لحظات، شخصیت گردآورنده دوست صمیمی شما خواهد بود. برای این بازیکن همیشه آماده، هر عنصری مهم است. چنین افرادی همواره به دنبال جمع کردن ابزارهای مختلف هستند.

 


 

مقاله پیشنهادی برای مطالعه:

آموزش اتاق فرار | ۱۰+۱۰ معما، چالش و توصیه برای فرار موفق

 


 

اگر حتی احتمال اندکی وجود داشته باشد که یک عنصر می‌تواند در پیروزی تیم مؤثر باشد، این افراد آن را همراه خود به همه جا می‌برند و یا بر اساس یک سیستم پیچیده‌ فایل‌گذاری ذهنی، چنین مواردی را دسته‌بندی خواهند کرد. مورد بعدی در زمینه شناسایی شخصیت‌های مختلف در اتاق فرار، شخصیت ذهن زیبا است.

شخصیت ذهن زیبا در اتاق فرار

بسیاری از اتاق‌های فرار توسط ریاضی‌دانان حرفه‌ای طراحی شده‌اند که مهارتشان برای سرگرم کردن شما به کار گرفته شده است. بنابراین، بسیار خوب است که شخصی با هوش برتر را با خود به درون اتاق فرار بیاورید.

شخصیت ذهن زیبا باور دارد که عناصر مختلف و راه‌حل پازل‌های گوناگون در بخش‌های مختلف اتاق پنهان شده‌اند. آن‌ها در بعضی از مواقع به قدری در شخصیت خود فرو می‌روند که به حل پازل‌های خیالی می‌پردازند. آن هم پازل‌هایی که طراحان اتاق فرار به هیچ وجه به دنبال طراحی آن‌ها نبوده‌اند!

شخصیت دراماتیک لاما

اتاق‌های فرار، یک سرگرمی شگفت‌انگیز برای همه‌ی خانواده‌ها، دوستان و همکاران هستند. آن‌ها می‌توانند پیوندها را تقویت نمایند و به افراد یاد می‌دهند که چطور باید با هم کار کنند. اما گاهی اوقات بازیکنی وجود دارد که از این سرگرمی به منظور جلب توجه دیگران استفاده می‌برد.

این نوع افراد همواره سعی می‌کنند تا وقتی که شما خطا می‌کنید آن را به رختان بیاورند و بگویند که همه چیز تقصیر شما بوده است. چنین افرادی همیشه مواردی همچون خاطرات تلخ گذشته خود را یادآوری می‌کنند. قطعاً چنین موردی موجب می‌شود تا نتوانید بر روی حل پازل‌های مختلف تمرکز داشته باشید. اگر خودتان دارای این شخصیت هستید نباید فراموش کنید اتاق فرار یک محل برای سرگرمی است و مشکلات شخصی خود را می‌توانید در مکان‌های دیگر حل کنید.

 

شخصیت دراماتیک لاما

 

شخصیت مدل اینستاگرام

امروزه شبکه‌های اجتماعی همه را تبدیل به سلبریتی کرده‌اند. از آنجا که اتاق‌های فرار هنوز برای بسیاری از افراد ناشناخته هستند، افرادی دارای «شخصیت مدل اینستاگرام» یکی دیگر از شخصیت‌های مختلف در اتاق فرار هستند که تلاش می‌کنند از لحظه به لحظه فعالیت در این اتاق‌ها فیلم و تصویر تهیه نمایند تا بعداً آن‌ها را با سایر افراد به اشتراک بگذارند. این افراد به تیم کمک نخواهند کرد، اما وقتی که می‌بازید تعجب می‌کنند که چرا پیروز نشده‌اید!

شخصیت کمدین

هدف نهایی اتاق فرار، شادی و لذت است، اما شخصیت کمدین همه بخش‌ها را بی‌اهمیت می‌داند. آن‌ها خود را بالاتر از سایر افراد می‌دانند و علاقه خاصی به حل مشکلات ندارند. این افراد همیشه سعی می‌کنند با مسخره کردن موارد مختلف افراد را به خنده وادارند. اگر پیروز شوید، شخصیت کمدین قطعاً یک شخصیت جذاب در ذهنتان خواهد بود، اما در صورت باخت ممکن است همه تقصیرها را به گردن او بیندازید!

شخصیت کمدین شاید در نگاه اول یک فرد مزاحم به نظر برسد، اما قطعاً وجود آن می‌تواند به شما کمک کند تا از جدیت کلی فضای اتاق فرار بکاهید. حتی اگر خود شما دارای این شخصیت هستید، سعی کنید با ارائه نکات جذاب و خنده‌دار در زمان مناسب، سایر افراد را به حل پازل‌ها تشویق کنید.

شخصیت کمدین

 

شخصیت توپ ویرانگر

همه ما می‌دانیم که در بسیاری از موارد گیم‌مسترها به شما می‌گویند نباید وسایل و اجزای داخل اتاق فرار را خراب کنید. این مورد اگرچه کاملاً عادی به نظر می‌رسد، اما افرادی که دارای شخصیت توپ ویرانگر هستند به چنین قانونی اهمیت نمی‌دهند. آن‌ها به جای اینکه از ذهن خود استفاده کنند همواره به دنبال استفاده کردن از عضلات خود جهت حل پازل‌های مختلف هستند. این افراد نیز از شخصیت‌های مختلف در اتاق فرار محسوب می‌شوند.

آن‌ها همیشه دوست دارند درها را بشکنند، قفل‌ها را خراب کنند و یا پازل‌ها را با ضربه زدن به آن‌ها حل کنند! آثار ضربات این افراد تا مدت‌های مختلفی در درون اتاق فرار باقی می‌ماند. در واقع اگر به یک اتاق فرار رفتید و مشاهده کردید که یک درب شکسته شده، احتمالاً تیم قبلی دارای یک فرد با شخصیت توپ ویرانگر بوده است!

 


 

مقاله پیشنهادی برای مطالعه:

راهنمای شروع بازی اتاق فرار

 


 

به طور کلی توصیه می‌شود که در زمان حضور در اتاق فرار تنها به فکر حل کردن پازل‌ها به کمک ذهن خود باشید، زیرا چنین پازل‌هایی معمولاً به زور بازو نیاز ندارند. با چند بار تلاش از نظر ذهنی و مشورت گرفتن با سایر افراد تیم قطعاً‌ می‌توانید در زمان مناسب بدون نیاز به نگرانی پاسخ پازل مدنظر خود را دریافت کنید.

شخصیت مست

اتاق‌های فرار، یک راه خوب برای کسب آرامش و همراهی با دوستان پس از یک هفته طولانی هستند. در این بین بعضی از افراد دوست دارند در طول کل زمان حضور در اتاق فرار مست باشند. این افراد اهمیتی به حل پازل‌های گوناگون نمی‌دهند و فقط به دنبال خوش‌گذرانی هستند. آن‌ها به شما می‌گویند که نباید اتاق فرار را خیلی جدی بگیرید، زیرا تنها یک سرگرمی است.

مهم نیست خودتان چه شخصیتی دارید و یا سایر هم‌تیمی‌هایتان دارای چه شخصیت خاصی هستند، زیرا، اتاق‌های فرار به شما کمک می‌کند تا افراد مختلف را گرد هم بیاورید و در عین حال یک زمان بسیار خوب را در محیطی پر هیجان سپری کنید. بنابراین، دیگر وقت را تلف نکنید، همین الان دست دوستان خود را بگیرید و آن‌ها را به یک اتاق فرار جذاب ببرید!

شخصیت مست در اتاق فرار

 

سخن پایانی

در این متن سعی کردیم به شخصیت‌های مختلف در اتاق فرار که قطعاً با آن‌ها روبه‌رو می‌‌شوید بپردازیم. همان‌طور که مشاهده کردید، در این زمینه می‌توان به شخصیت‌های گوناگونی از جمله شخصیت آلفا، چیرلیدر، گردآوردنده، شخصیت منفی و… اشاره کرد.

هر یک از این شخصیت‌ها دارای مزایا و معایب خود هستند و به همین دلیل نمی‌توان یکی از آن‌ها را به عنوان بهترین گزینه دانست. علاوه بر این، شما نمی‌توانید شخصیت خود را پیش از ورود به اتاق فرار تعیین کنید، زیرا همان‌طور که در ابتدای متن گفته شد، محیط کلی و پازل‌های اتاق فرار بر روی شما اثر می‌گذارند.

در هر صورت نباید فراموش کرد که مهم‌ترین هدف در زمان حضور در اتاق فرار، دستیابی به یک موقعیت عالی برای همراهی دوستان و آشنایان است. به جای تمرکز بسیار زیاد بر روی شخصیت خود و یا دیگران، تلاش کنید از بازی‌‌ها و پازل‌های مختلف به بهترین شکل ممکن لذت ببرید!

فیسبوک
لینکدین
واتساپ
تلگرام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای ثبت دیدگاه وارد اکانت خود شوید...

برای ثبت دیدگاه وارد اکانت خود شوید...