رونمایی از وب سایت جدید مجله اتاق فرار..!

راه اندازی کار گروه اتاق فرار در شورای نظارت بر اسباب بازی

پس از گذشت چند سال از ورود سرگرمی اتاق فرار (escaperoom) به کشورمان و راه اندازی بیش از ۲۵۰ اتاق در سطح کشور و پیگیریهای انجام شده توسط مجموعه های اتاق فرار بالا خره شاهد خبرهای خوب و همکاری مسولین در اخذ مجوزهای لازم برای تاسیس اتاقهای فرار هستیم.
چند ماه بعد از تصویب آیین نامه مجوز راه اندازی باشگاههای اتاق فرار در وزارت ورزش و جوانان و اعلام شرایط عمومی و خصوص اخذ مجوز باشگاه بازیهای فکری و اتاق فرار حالا با پیگیریهای صورت گرفته توسط آقایان مسیح خدابخشیان، صمد خطیبی، حامد حسینی و سورنا نقی خانی کارگروه ویژه اتاق فرار در شورای نظارت بر اسباب بازی در کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان راه اندازی شد.
هدف از راه اندازی این کار گروه نظارت بیشتر بر فعالیت اتاقهای فرار و همچنین محتوای تولید شده توسط مجموعه ها می باشد.
رییس دبیرخانه شورای نظارت بر اسباب بازی خانم ویدا ملکی تشکیل این کارگروه را آغاز جریانی بنیادی در حوزه‌ی گسترش این دسته از بازی‌ها دانست و گفت: اسکیپ‌ روم‌ها از جمله بازی‌های جدیدی هستند که چند سالی است در تمام کشورهای دنیا رواج پیدا کرده‌اند.

او افزود: این بازی‌های مهیج و شاد که بر پایه فکر کردن استوار شده‌اند، در ایران نیز رشد روزافزونی داشته‌اند.
خانم ملکی وضعیت اتاق‌های بازی را نابسامان دانست و گفت: این اتاق‌ها بیشتر به بازی‌های وحشتناک تمایل بیشتری دارند و بدون نظارت محتوایی رها شده‌اند. وی با بیان این‌که طراحان به شدت در حال توسعه‌ی کمی‌اند، یادآور شد که این اتاق‌های بازی نیازمند توسعه‌ی کیفی با نگاهی محتواگرا بر اساس مولفه‌های فرهنگ ایرانی اسلامی هستند.
رییس دبیرخانه شورای نظارت بر اسباب‌بازی تاکید کرد: اتاق‌های فرار یک تفریح خانوادگی است که با تالیف سناریوهایی مناسب و برنامه‌ریزی دقیق، می‌تواند برای خانواده‌ها ساعت‌هایی خوش همراه با سرگرمی بر پایه‌ی اندیشه ‌ورزی را فراهم آورد.

بر اساس این خبر، شورای نظارت بر اسباب‌بازی با هدف نظارت بهتر و دقیق‌تر بر محتوای اتاق‌های فرار، تعیین رده‌بندی سنی برای هر اتاق فرار و ایجاد بستری سالم برای این تفریح خانوادگی کارگروه اتاق فرار را تشکیل داده است.

 

 

فیسبوک
لینکدین
واتساپ
تلگرام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای ثبت دیدگاه وارد اکانت خود شوید...

برای ثبت دیدگاه وارد اکانت خود شوید...