رونمایی از وب سایت جدید مجله اتاق فرار..!

ترسناک ترین خانه های جهان از گذشته تا به امروز

در این مقاله قصد داریم به معرفی ترسناکترین خانه های جهان و همچنین ترسناکترین اماکن تفریحی جهان بپردازیم که هر کدام دارای داستانهای ترسناک مربوط به خود هستند. شاید بعضی از این داستانها تنها افسانه های محلی باشند ولی با این وجود بازهم حضور در این اماکن می تواند حس ترس و اضطراب را در انسان زنده کند. با توجه به اینکه بسیاری از بازی های اتاق فرار ترسناک برگرفته از داستانهای ترسناک می باشند معرفی معروفترین خانه های ترسناک می تواند الهام بخشی برای این داستانها باشد.  با مجله اتاق فرار همراه باشید با معرفی خانه های ترسناک در جهان.

فهرست محتوا نمایش

 

کشتی ملکه مری – کالیفرنیا

The Queen Mary, Long Beach, California

کشتی کوئین ماری

کشتی RMS Queen Mary به جنگ جهانی دوم تعلق داشت و از ۱۹۳۶ تا ۱۹۶۷ میلادی، در خطوط اقیانوس‌پیما، به‌عنوان کشتی لوکس مشغول فعالیت بود. این کشتی در سال ۱۹۶۷ در لانگ بیچ کالیفرنیا لنگر خود را به برای همیشه در آب رها کرد.
دست کم یک قتل در این کشتی رخ داده و همین امر منبع داستان‌های ارواح بسیاری شده است. این کشتی توسط شهر لانگ بیچ خریداری شد و امروزه به‌عنوان هتل، رستوران و جاذبه گردشگری فعالیت دارد. به دلیل شایعات موجود پیرامون تسخیرشدگی، کوئین ماری مورد توجه گردشگران و بازدیدکنندگان مشتاق ترس و وحشت قرار گرفته است و داستان‌هایی از تسخیر روح «ملکه مری» در مورد آن گفته می‌شود. اگر به مراکز ترسناک لوکس علاقه مند هستید این جاذبه را نباید از دست بدهید.

 

مسافرخانه رام – انگلستان

Ancient Ram Inn, Wotton-under-Edge, England

 

مسافرخانه رام-Wotton-Under-Edge، انگلستان

هتل تاریخی Ram Inn در انگلستان بسیار هیجان‌انگیز است. گمان می‌رود این مسافرخانه محل دفن بت پرستان قرن دوازدهم بوده است و در مورد آن گفته شده که حداقل ۲۰ روح از دنیای ماورایی آن را تحت مدیریت دارند. روح بچه ها، روح کاهن اعظم و ارواح دیگر بت پرستان در سالن‌های این مسافرخانه سرگردان هستند. دیده شده که مهمان‌ها بخاطر آزار این ارواح بارها با دیوانگی از پنجره‌ها پریده‌اند تا از آنجا فرار کنند. این داستانها واقعی هستند یا خیر توانسته این مکان را به یکی از ترسناکترین اماکن تفریحی جهان تبدیل کند.

 

خانه وحشت آمیتیویل – نیویورک

Amityville Horror House, New York

 

خانه وحشت آمیتیویل -نیویورک

«رونالد دفئو جونیور» در ۱۳ نوامبر ۱۹۷۴ به شش عضو خانواده خود در جایی که امروزه به عنوان خانه ترسناک آمیتیویل شناخته می‌شود تیراندازی کرد. تسخیر خیابان اوشن ۱۱۲ توسط این ارواح نسبتاً ناشناخته بود تا اینکه خانواده لوتز در سال ۱۹۷۵ این خانه را خریدند.
لوتزها از لحظه‌ای که ساکن خانه شدند متوجه فعالیت‌های زیاد ماوراء الطبیعه در آنجا شدند، از جمله کشف اتاق قرمز مخفی وحشتناک، درها که به خودی خود به هم می‌خوردند و صداهای مرموزی که از کشیش درخواست می‌کردند که برایشان طلب بخشش کند. این خانواده قبل از نقل مکان فقط ۲۶ روز در آنجا دوام آوردند. این خانه لقب وحشتناکترین خانه جهان را دارد و یکی از اماکن ترسناک نیویورک می باشد.

 

پارک تاریخی Bodie State – کالیفرنیا

Bodie State Historic Park, California

پارک تاریخی Bodie State-کالیفرنیا

جایی که زمانی یک شهر معدنی شلوغ بود، اکنون به یک زمین بایر متروک تبدیل شده است با تعدادی ساختمان پراکنده.
برای اینکه شوکه شوید فقط یک قدم زدن ساده در این شهر متروکه کافی است. کسانی که جرأت این کار را داشته‌اند و از آنجا بازدید کرده‌اند گفته‌اند که صدای دستگاه‌های خاک برداری و کندن سنگ‌های معدن و سرو صدای کارگران را شنیده اند. صداهایی که در ذهن بازدیدکنندگان با وجود عدم حضور شخصی در آن مکان بسیار دلهره آور و وحشتناک است.

 

قلعه آکرشوس، نروژ

Akershus Fortress, Norway

 

خانه های ترسناک- قلعه آکرشوس، نروژ

قلعه آکرشوس در اواخر دهه ۱۲۹۰ به عنوان دفاع نهایی در برابر حملات خارجی ساخته شد و نقش مهمی در جنگ هفت‌ساله در نروژ داشت. این قلعه پهناور اکنون برای برخی از فعالیت‌های سلطنتی استفاده می‌شود و مردم هم می‌توانند از آن بازدید کنند. با این حال مردم محلی می‌گویند که گذشته جنگ زده هنوز این محل را ترک نکرده است و خاطرنشان کردند که برخی ارواح سرگردان سربازان را دیده‌اند که در سالن‌ها پرسه می‌زنند و نشانه‌هایی از خود به جای می‌گذارند. امروزه قلعه آکرشوس وزارت دفاع کشور نروژ است و یک منطقه نظامی برای محافظت از اسلو استفاده می‌شود. این مکان تاریخی برای بازدید همه افراد همه روزه باز است و می‌توانند از موزه‌های داخل این قلعه دیدن کنند.

 


 

مقاله پیشنهادی برای مطالعه:

۱۰ پرونده عجیب دادگاه با حضور موجودات ماوراء طبیعی

 


 

قلعه Good Hope – آفریقای جنوبی

Castle of Good Hope, Cape Town, South Africa

 

قلعه Good Hope -کیپ تاون، آفریقای جنوبی

قدیمی ترین قلعه استعماری آفریقای جنوبی که در طی سالیان هنوز توانسته پابرجا بماند قلعه گود هوپ (Good Hope) است. این قلعه را کمپانی هند شرقی هلند در آفریقا ساخت تا کشتی هایی که در سفرهای تجاری از اروپا به سمت شرق می رفتند در این ایستگاه استراحت و سوخت رسانی کنند.
این قلعه به سبک سنگر که در اواسط دهه ۱۶۰۰ ساخته شد، اکنون به یک بنای تاریخی در کیپ تاون و کانون محلی برای فعالیت‌های ماوراء الطبیعه تبدیل شده است. گفته می‌شود که این قلعه تسخیر روح حاکم خشن فرماندار «ون نودت» است که ظاهراً در حالی که دستور به دار آویختن فردی را می‌داد بر اثر حمله قلبی درگذشت. داستان معروف این است که یکی از مردان محکوم به اعدام، قبل از اجرای حکم فرماندار را نفرین کرد و بعد از مرگ فرماندار روح او را برای همیشه به قلعه مهر و موم کرد.

 

کاوالیر – ویرجینیا

The Cavalier, Virginia Beach, Virginia

 

کاوالیر-ویرجینیا بیچ، ویرجینیا

در ژوئن سال ۱۹۲۹ آدولف کورز، مدیر کارخانه آبجوی Coors وسط صبحانه عذرخواهی کرد و به اتاق طبقه ششم رفت و در آنجا ناگهان از پنجره بیرون پرید و جان خود را از دست داد. در هتلی به قدمت کاوالیر، بیش از چند اسکلت دیگر از گذشته وجود دارد. با این حال مرگ آقای کوس شناخته شده‌ترین و دلخراش‌ترین آنها است.

زوجی که عروسی خود را در کاوالیر برگزار کردند ادعا داشتند که روح آقای کورس در عکس‌های عروسی آن‌ها وجود دارد. مهمانان دیگر از فعالیت‌های شبح‌وار در طبقه ششم خبر می‌دهند. از زمانی که بازسازی ۸۰ میلیون دلاری کاوالیر تکمیل شد، طبق گزارش‌ها فعالیت کمتری صورت گرفته است، اما تنها راه برای اطمینان از این موضوع این است که اتاقی در طبقه ششم رزرو کنید و خودتان متوجه شوید.

 

قلعه لیپ، ایرلند

Leap Castle, Ireland

 

قلعه لیپ، ایرلند

افسانه خونین قلعه لیپ آن را به یکی از ترسناک ترین خونه های جهان تبدیل کرده که زمان ساخت آن در اواخر قرن سیزدهم برمی گردد. از آنجایی که چندین قبیله ویرانگر ایرلندی در طول تاریخ در آن زندگی می‌کردند، بسیاری از مرگ‌های خشونت‌آمیز و داستان‌های متفاوت در این چاردیواری اتفاق افتاده‌اند و جان قربانیان را برای ابد در آنجا به دام انداخته.

یکی از آزاردهنده‌ترین جنبه‌های این قلعه، مخفیگاهی است که اجساد نزدیک به ۱۵۰ نفر را در خود جای داده بود و تا دهه ۱۹۲۰ کشف نشد. مطرح‌ترین روحی که در این قلعه دیده می‌شود بانوی سرخ است در حالی که خنجر در دست دارد.

 

خانه لیزی بوردن – ماساچوست

Lizzie Borden House, Fall River, Massachusetts

 

خانه های ترسناک - خانه لیزی بوردن، فال ریور-ماساچوست

خانه لیزی بورن را می توان به نوعی یکی از ترسناک‌ترین خانه های جهان دانست. لیزی بوردن تبر را گرفت و به مادرش ۴۰ ضربه و بعد از آن ۴۱ ضربه به پدرش زد. این قتل عام  در سال ۱۸۹۲ رخ داد. خانه زیبای آن‌ها به سبک نیوانگلند با ترکیب دوست‌داشتنی معماری ماساچوست شاهد جنایتی هولناک بوده که داخل آن اتفاق افتاده است.

این خانه اکنون به موزه تبدیل شده است و برای کسانی که آنقدر شجاع هستند که شب را بمانند، تخت و صبحانه هم فراهم می‌کند. افزایش جریان برق، سایه‌های متحرک و کف‌هایی که وقتی کسی راه نمی‌رود هم تلق و تلوق می‌کنند توسط مهمانان و مالک گزارش شده است. اگر دنبال یه خانه ترسناک با داستانی واقعی می گردید خانه لیزی بورن میتونه براتون گزینه مناسبی باشه.

 

موزه خانه بازرگان، نیویورک

Merchant’s House Museum, New York

 

موزه خانه بازرگان، نیویورک

این خانه عجیب که در سال ۱۸۳۲ ساخته شد، نمونه درخشانی از معماری اواخر دوره فدرال و یکی از اولین ساختمان‌های شاخص در نیویورک است. فضای داخلی یونانی Revival از زمان سکونت خانواده «تردول» که نزدیک به ۱۰۰ سال به طول انجامید، نسبتاً یکسان باقی مانده است.

«گرترود» آخرین تردول بود که در آن خانه سکونت داشت و در سن ۹۳ سالگی در اتاق خواب طبقه بالا درگذشت. کارکنان و بازدیدکنندگان به طور یکسان گزارش کرده‌اند که روح گرترود در خانه باقی مانده و فعالیت‌های آزاردهنده‌ای انجام می‌دهد. اگر بدنبال خانه های عجیب و ترسناک هستید حتما داستانهای مربوط به این خانه را مطالعه کنید.

 

Palacio de Linares –  اسپانیا

Palacio de Linares, Madrid, Spain

 

خانه های ترسناک

این کاخ نفیس که قبلاً خانه «مارکیز» و «مارکیونس لینارس» بود برای «دون خوزه مورگا» و همسرش «رایموندا اوسوریو» ساخته شد.

در زیر نمای مجلل بیرونی آن درهای مخفی، راه پله‌های پنهان و روح دختر دون خوزه و رایموندا گیر افتاده است. داستان ارواح این خانه مشخص نشده اما گویا صدای آواز دختر جوانی در کاخ شنیده می‌شد که به همین دلیل بعد از آن بازدیدکننده‌ای جرأت داخل شدن به این ساختمان را پیدا نکرد.

 

Red Onion –  آلاسکا

The Red Onion Saloon, Skagway, Alaska

 

Red Onion-اسکاگوی، آلاسکا

سالن Red Onion که در شهر معدن طلای Skagway واقع شده است، در گذشته یک رستوران در طبقه همکف و یک مسافرخانه در طبقه دوم داشت که در سال ۱۸۹۸ افتتاح شده بود.

امروزه از این ساختمان به عنوان رستوران استفاده می‌شود و بسیاری از کارکنان آن می‌گویند روح یکی از خانم‌هایی که در گذشته در این مسافرخانه شاغل بوده گویا هنوز آنجا را ترک نکرده است. شبح زنی که به نام «لیدیا» شناخته می‌شود گاهی اوقات حضور خودش را از طریق یک سری فعالیت و نشانه به مشتریان و کارکنان نشان می‌دهد.

 

دخمه‌های پاریس، فرانسه

Paris Catacombs, France

دخمه های پاریس، فرانسه

دخمه‌های پیچ در پیچ ۵۰۰ مایلی که درست زیر تک تک خیابان‌های پاریس قرار دارند، از زمان ایجادشان در سال ۱۷۸۶مقصدی برای کنجکاوی‌های ماوراء الطبیعه بوده است. اخیراً زمانی که یک دوربین فیلمبرداری در امتداد یکی از گذرگاه‌ها پیدا شد علاقه‌مندی به این دخمه‌ها هم افزایش یافت.

این دوربین حاوی فیلم آزاردهنده‌ای بود که توسط یک کاوشگر ناشناخته گرفته شده بود و نشان میداده این فرد در مورد چیزهایی که میدیده گیج و مبهوت شده بوده. در فیلم مرد فریاد می‌زند و از یک موجود ناشناخته فرار می‌کند؛ قبل از رها شدن دوربین تنها یک منبع نور دیده می‌شود و بعد از آن فیلم تمام می‌شود. با توجه به فضای این دخمه می توان حدس زد که قرار است با فضایی ترسناک و هولناک مواجه شوید.

 

قلعه روتین، ولز

Ruthin Castle, Wales

Ruthin Castle, Wales

در زیر نمای قرمز ماسه سنگی این قلعه قرون وسطایی زرق و برق دار، تاریخ هولناکی نهفته است که ظاهراً امروزه هنوز هم در این ملک وجود دارد. بانوی خاکستری فعال‌ترین روحی است که در این خانه ترسناک زندگی می‌کند. گفته می‌شود این زن مرموز «لیدی گری» همسر «رجینالد دی گری» است که به دلیل خیانت شوهرش با یک دختر دهقان آن دختر را به قتل رسانده بود.

 

برج لندن، انگلستان

Tower of London, England

Tower of London, England

اگرچه قلعه هر روز مملو از گردشگران می‌شود، اما این برج ۹۰۰ساله لندن هنوز یکی از خونین‌ترین مکان‌های اروپا است.

این قلعه که توسط «ویلیام فاتح» در سال ۱۰۷۰ ساخته شد، محلی است که بیشترین تعداد مرگ‌های سلطنتی در آنجا رخ داده است، از جمله مرگ «آن بولین»، که گفته می‌شود روح بی‌سر او در تالارهای مقدس برج تسخیر شده است.

 

کاسا لوما-تورنتو

Casa Loma, Toronto

کاسا لوما-تورنتو
«هنری پلات» تاجر در سال ۱۹۱۴ این قلعه گوتیک را تکمیل کرد و شامل گذرگاه‌ها و محل‌های مخفی است.

سال‌ها شایعاتی مبنی بر وجود ارواح در این ملک وجود داشت و اکنون این ملک ترسناک در فصل هالووین به عنوان یک خانه ترسناک خالی از سکنه بسیار محبوب و مورد علاقه است.

 

هتل دریسکیل- تگزاس

Driskill Hotel, Austin, Texas

هتل دریسکیل-آستین، تگزاس
این بنای تاریخی رمانسک، که در سال ۱۸۸۶ توسط بارون جس افتتاح شد، در طول سال‌ها میزبان بسیاری از افراد مشهور و سیاستمداران بوده است. همچنین دارای سابقه شناخته شده‌ای از فعالیت‌های ماوراء الطبیعه پس از مرگ چندین مهمان، از جمله suicide brides دو عروس که درست در یک روز با فاصله ۲۰ سال در این محل خودکشی کردند.

 

اگر یکی زمین، اگر دوتا دریا – نیویورک

One if by Land, Two if by Sea, New York City

اگر یکی زمین، اگر دوتا دریا-شهر نیویورک
این رستوران وست ویلج همواره به عنوان یکی از رمانتیک‌ترین رستوران‌های نیویورک رتبه‌بندی می‌شود و در خانه کالسکه‌ای قدیمی آرون بور Aaron Burr قرار دارد. طبق گزارش ها، بیش از ۲۰ روح، از جمله روح بور و دخترش تئودوسیا، این سالن قدیمی غذاخوری را تسخیر کرده اند.

 


 

مقاله پیشنهادی برای مطالعه:

داستان ها و افسانه های قدیمی

 


 

Kehoe House – جورجیا

Kehoe House, Savannah, Georgia

Kehoe House-ساوانا، جورجیا
عمارت آجری «ملکه آن» که در میدان کلمبیای ساوانا واقع شده است، در می‌۱۸۹۲ برای «ویلیام» و «آن که هو» و ده فرزندشان ساخته شد که تعدادی از آن‌ها در خانه مردند.

این ساختمان در سال ۱۹۹۲ به یک متل با صبحانه تبدیل شد و تعدادی از مهمانان ادعا کرده‌اند صدای بازی کودکان ارواح را شنیده اند.

 

قلعه ادینبورگ – اسکاتلند

Edinburgh Castle, Scotland

قلعه ادینبورگ-اسکاتلند
این قلعه قرن دوازدهمی که در بالای شهر قدیمی ادینبورگ قرار دارد، سال‌ها به عنوان یک پایگاه نظامی فعال بود. اگر دیوارهای سنگی آن می‌توانستند حرف بزنند داستان‌های تلخی را تعریف می‌کردند،

در قرن ۱۸، جانت داگلاس، بانوی گلامیس به جرم جادوگری و توطئه برای کشتن جیمز پنجم در قلعه‌ی ادینبورگ زندانی شد. خدمتکارانش را شکنجه کردند تا علیه او شهادت دهند.
وی در ۱۷ جولای ۱۵۳۷ بر روی ستون چوبی سوزانده شد و پسر کوچکش ژیلسپی را بیرون آوردند تا از برج جریان را نظاره‌ گر باشد. روح نا آرام بانو جانت همیشه در بخش‌هایی از قلعه پرسه می‌زند. صدای وهم ‌آلود کوبش گاه شب‌ها به گوش می ‌رسد که مربوط است به کارگرانی که سکوی سوزاندن او را ساختند

 

ترسناکترین خانه جهان – وینچستر کالیفرنیا

Winchester Mystery House, San Jose, California

خانه وحشت وینچستر-سن خوزه، کالیفرنیا
لقب ترسناکترین خانه جهان را میتوان به خانه وینچستر داد. سارا وینچستر پس از مرگ شوهرش «ویلیام ویرت وینچستر» که یک آدمکش حرفه‌ای بود ساخت این هزارتوی ویکتوریایی را برای دفع ارواح انتقام‌جویی که شوهرش زندگی آن‌ها را گرفته بود سفارش داد.

عمارت وسیع به سبک «ملکه آن» شامل چهار طبقه، ۱۶۰ اتاق، ۱۰۰۰۰ پنجره و ۴۷ راه پله و دارای عناصر عجیب و غریبی است مانند راه پله‌هایی که مستقیماً به سمت سقف می‌روند و پنجره‌هایی که به گذرگاه‌های مخفی باز می‌شوند. درست است که اتفاقات خانه وینچستر عجیب بنظر میرسد ولی همچنان این خانه ترسناکترین خانه دنیا نام گرفته است.

 

جزیره پووگلیا – ایتالیا

Poveglia Island, Venice, Italy


یکی دیگر از ترسناک ترین اماکن جهان جزیره پووگلیا می باشد. با یک قایق سواری کوتاه از کانال‌های رمانتیک ونیز، بقایای پوسیده یک دیوانه‌خانه از اوایل قرن بیستم را در خود جای داده است.

این ساختمان در ابتدا یک محل برای قرنطینه کسانی بود که از طاعون بوبونیک رنج می‌بردند و طبق گزارش ها، میزبان آزمایش‌های وحشیانه پزشکی بوده است. وقتی یک پزشک خودش را از بلندترین برج این موسسه به پایین پرت کرد، پناهگاه برای همیشه بسته شد و در ترس و راز فرو رفت.

 

Brissac-Quincé -فرانسه

Château de Brissac-Brissac-Quincé،

superbe
بلندترین ساختمان در دره Loire، شاید بیشتر به عنوان محل قتل وحشتناک «شارلوت فرانسه» شناخته می‌شود. افسانه‌ها حاکی از آن است که شارلوت، دختر نامشروع پادشاه چارلز هفتم، توسط شوهرش پس از اینکه متوجه خیانت او شد، کشته شد.

گفته می‌شود که روح بانوی سبز، که به خاطر رنگ لباسی که در آن ظاهر شد به این اسم نامگذاری شده، برج قلعه را تسخیر کرده است.

 

قلعه بانگره – هند

Bhangarh Fort, India

قلعه بانگره-هند
در کمتر از ۲۰۰ مایلی خارج از دهلی، ویرانه‌های سرسبز قلعه بانگار در کنار چشم‌انداز بیابانی «راجستان» قرار گرفته است. تا به امروز این منطقه عمدتا خالی از سکنه باقی مانده است و پس از اینکه یک پرنسس محلی به درخواست ازدواج یک جادوگر جواب رد داد توسط این جادوگر ناراضی نفرین شده باقی مانده است.

 

Hay House-Macon، Georgia

Hay House-Macon، Georgia
یکی دیگر از معروفترین خانه های ترسناک جهان منزل آقای جانشون می باشد. Hay House در اواسط قرن نوزدهم که گاهی کاخ جنوب هم نامیده می‌شود توسط تاجر «ویلیام باتلر جانستون» سفارش داده شد.

با الهام از سفرهای جانستون، این ملک به سبک احیای رنسانس ایتالیا ساخته شد و دارای امکانات مدرنی بود که در آن زمان منحصر به فرد بود، مانند آب گرم و سرد جاری، سیستم گرمای مرکزی و لوله‌های برای صحبت کردن با قسمت‌های دیگر خانه.
این خانه اکنون به روی عموم باز است و بازدیدکنندگان از وجود ارواح در طبقه سوم خبر داده اند. اگر دنبال یه خونه ترسناک کلاسیک میگردید این خانه را از دست ندهید.

 

انیس هاوس –  کالیفرنیا

Ennis House, Los Feliz, California

Ennis House, Los Feliz, California
انیس هاوس که از ۲۷۰۰۰ بلوک بتنی سوراخ ساخته شده، بزرگترین و آخرین خانه باقی مانده از خانه‌های نساجی «فرانک لوید رایت» است. زیبایی‌شناسی منحصربه‌فرد آن دهه‌ها فیلمسازان را به خود جذب کرده است، به ویژه در فیلم بلید رانر Blade Runner (۱۹۸۲) اثر «ریدلی اسکات» و فیلم خانه‌ای در تپه جن زده House on Haunted Hill در سال ۱۹۵۹ که از فضای خانه الهام گرفته شده است. اگرچه هیچ گزارشی از ارواح و شواهد جن زدگی وجود ندارد اما بازدیدکنندگان متوجه می‌شوند که چطور محوطه بیرون و حیاط پرشور و گرم این خانه ترسناک و راهروهای مطبوع آن پس از غروب خورشید، در سکوتی سرد و وهم‌انگیز فرو میرود.

 

هتل فرمونت بنف – آلبرتا

The Fairmont Banff Springs Hotel, Calgary, Alberta

هتل Fairmont Banff Springs-کلگری، آلبرتا
فیرمونت بنف اسپرینگز، یکی از هتل‌های تاریخی راه‌آهن کانادا می‌باشد که از زمان ساختش در سال ۱۸۸۸ با پدیده‌های ماوراء الطبیعه مرتبط بوده است.

یکی از داستان‌های قابل توجه در مورد یک عروس بدشانس می‌باشد که درست در روز عروسی هنگام پایین آمدن از پله‌های این ساختمان لباسش به شمع‌های روشن روی نرده‌ها گیر می‌کند و در آتش می‌سوزد. از آن زمان اسم عروس ارواح هتل فیرمونت بنف اسپرینگز به او لقب داده شده است، ظاهراً هنوز هم می‌توان در سالن رقص هتل نشانه‌هایی دید که چطور این عروس بخت برگشته همیشه منتظر اولین رقص خود است.

 

Raynham Hall-نورفولک، انگلستان

Raynham Hall, Norfolk, England

Raynham Hall-نورفولک، انگلستان
سالن رینهام که در سال ۱۶۳۷ تکمیل شد، یکی از باشکوه‌ترین خانه‌های روستایی انگلیسی در زمان خودش محسوب می‌شود. این ملک به لطف «بانوی براون»، سالن رینهام شهرت بدنامی به دست آورده است.
بانوی براون که گفته می‌شود روح بانوی خیانتکار دوروتی والپول است، زمانی که عکسی از او در مجله Country Life در نسخه دسامبر ۱۹۳۶ در مورد بدنامی‌اش منتشر شد، غوغایی به پا کرد.

 

فانوس دریایی سنت آگوستین- فلوریدا

St. Augustine Lighthouse, St. Augustine, Florida

خانه ارواح

فانوس دریایی سنت آگوستین، اولین فانوس دریایی در فلوریدا می‌باشد. زمانی که در یک جنگ داخلی نور آن برای مختل کردن کشتی‌های مهاجم قطع شد، تاریکی مرگباری همه جا را فرا گرفت که در همان شب جنگ نگهبان فانوس کشته شد.
بازدیدکنندگان توصیف می‌کنند که این فانوس در تاریخ مرگ نگهبان فانوس خود به خود روشن می‌شود یا حرکت می‌کند، گویا روح او هنوز در این فانوس گیر افتاده است.

 

هتل استنلی – کلرادو

The Stanley Hotel, Estes Park, Colorado

خانه های ارواح - هتل استنلی

این هتل کوهستانی نئو-گرجستانی بیشتر به عنوان الهام بخش The Shiningکتاب ترسناک اثر «استیفن کینگ» شناخته می‌شود. کارکنان آن ادعا می‌کنند که فقط ارواح شاد میزبان آن هستند و تقریباً هر اتاق دارای داستان ارواح منحصربه‌فردی است، مانند داستان روح خدمتکار اتاق ۲۱۷ که معروف است لباس‌های مهمانان را وقتی که حواسشان نیست جمع می‌کند.

در این مقاله به معرفی ترسناکترین خانه های جهان پرداختم و سعی کردیم ترسناکترین خونه ها را برای شما جمع آوری کنیم. اگر شما هم خانه ترسناکه میشناسید که در این لیست قرار نگرفته است از طریق کامنت با ما درمیان بگزارید.

فیسبوک
لینکدین
واتساپ
تلگرام

3 پاسخ

  1. ترسناک ترین خانه جهان فانوس لندن است که تو لیست شما نیست. داستان جالبی داره. لطفا اضافش کنید به لیستتون

  2. خونه های ترسناک سمت روستاهای شمال ایران و ندید. بعضی هاشون خیلی خوفناکن. اینا جلوشون هتلن

  3. اینا که همشون ترسناک ترین خونه ها نبودن، هتل و کشتی و هم جزو خونه حساب کردین 🙂

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای ثبت دیدگاه وارد اکانت خود شوید...

برای ثبت دیدگاه وارد اکانت خود شوید...