لوگو مجله اتاق فرار

مجله اتاق فرار درتلاش است با معرفی اتاق فرارهای ایران و  همچنین ارائه مطالب تخصصی در حوزه بازی  اتاق فرار  (اسکیپ روم) و فیلمهای با موضوعیت اتاق فرار و سرگرمیهای گروهی بستری را برای آشنایی هر چه بیشتر مردم با این سرگرمی هیجان انگیز ایجاد کند.
شما در مجله اتاق فرار می توانید بهترین اتاق های فرار کشور را مشاهده، انتخاب و به صورت انلاین و تلفنی رزرو نمایید.

 

ترسناک ترین خانه های ارواح در سرار جهان – قسمت دوم

در قسمت دوم مقاله معرفی خانه های ارواح در سرار جهان به معرفی اماکن و خانه های ترسناکی در سراسر جهان خواهیم پرداخت که هر کدام دارای داستانهای ترسناک مربوط به خود هستند. شاید بعضی از این داستنها تنها افسانه های محلی باشند ولی با این وجود بازهم حضور در این اماکن می تواند حس ترس و اضطراب را در انسان زنده کند. با توجه به اینکه بسیاری از بازی های اتاق فرار ترسناک برگرفته از داستانهای ترسناک می باشند معرفی معروفترین خانه های ارواح می تواند الهام بخشی برای این داستانها باشد.  با مجله اتاق فرار همراه باشید با معرفی تعدادی دیگر از ترسناکترین اماکن و خانه های جهان.

 

ملکه مری – لانگ بیچ، کالیفرنیا
The Queen Mary, Long Beach, California

ملکه مری-لانگ بیچ، کالیفرنیا

بعد از بیش از ۳۰ سال قایقرانی در اقیانوس اطلس، کشتی RMS Queen Mary در سال ۱۹۶۷ در لانگ بیچ کالیفرنیا لنگر خود را به برای همیشه در آب رها کرد. این کشتی پر زرق و برق با تزئینات و دکور مجلل اقیانوس اطلس از کار افتاده اما هنوز برای بازدید رزرو می‌کند البته نباید انتظار نداشته باشید که از ساحل دور شوید. این کشتی به عنوان یک کشتی لوکس ترسناک در طول زمان‌هایی که به افراد مختلف اجاره داده شده بیش از ۵۰ مورد مرگ افراد در آن ثبت شده است و داستان‌هایی از تسخیر روح «ملکه مری» در مورد آن گفته می‌شود.

 

مسافرخانه رام – Wotton-Under-Edge، انگلستان

Ancient Ram Inn, Wotton-under-Edge, England

 

مسافرخانه رام-Wotton-Under-Edge، انگلستان

هتل تاریخی Ram Inn در انگلستان بسیار هیجان‌انگیز است. گمان می‌رود این مسافرخانه محل دفن بت پرستان قرن دوازدهم بوده است و در مورد آن گفته شده که حداقل ۲۰ روح از دنیای ماورایی آن را تحت مدیریت دارند. روح بچه ها، روح کاهن اعظم و ارواح دیگر بت پرستان در سالن‌های این مسافرخانه سرگردان هستند. دیده شده که مهمان‌ها بخاطر آزار این ارواح بارها با دیوانگی از پنجره‌ها پریده‌اند تا از آنجا فرار کنند.

 

خانه وحشت آمیتیویل – نیویورک

Amityville Horror House, New York

 

خانه وحشت آمیتیویل -نیویورک

«رونالد دفئو جونیور» در ۱۳ نوامبر ۱۹۷۴ به شش عضو خانواده خود در جایی که امروزه به عنوان خانه ترسناک آمیتیویل شناخته می‌شود تیراندازی کرد. تسخیر خیابان اوشن ۱۱۲ توسط این ارواح نسبتاً ناشناخته بود تا اینکه خانواده لوتز در سال ۱۹۷۵ این خانه را خریدند. لوتزها از لحظه‌ای که ساکن خانه شدند متوجه فعالیت‌های زیاد ماوراء الطبیعه در آنجا شدند، از جمله کشف اتاق قرمز مخفی وحشتناک، درها که به خودی خود به هم می‌خوردند و صداهای مرموزی که از کشیش درخواست می‌کردند که برایشان طلب بخشش کند. این خانواده قبل از نقل مکان فقط ۲۶ روز در آنجا دوام آوردند.

 

پارک تاریخی Bodie State – کالیفرنیا

Bodie State Historic Park, California

پارک تاریخی Bodie State-کالیفرنیا

جایی که زمانی یک شهر معدنی شلوغ بود، اکنون به یک زمین بایر متروک تبدیل شده است با تعدادی ساختمان پراکنده. برای اینکه شوکه شوید فقط یک قدم زدن ساده در این شهر متروکه کافی است. کسانی که جرأت این کار را داشته‌اند و از آنجا بازدید کرده‌اند گفته‌اند که صدای دستگاه‌های خاک برداری و کندن سنگ‌های معدن و سرو صدای کارگران را شنیده اند.

 

قلعه آکرشوس، نروژ

Akershus Fortress, Norway

 

خانه های ترسناک- قلعه آکرشوس، نروژ

قلعه آکرشوس در اواخر دهه ۱۲۹۰ به عنوان دفاع نهایی در برابر حملات خارجی ساخته شد و نقش مهمی در جنگ هفت‌ساله در نروژ داشت. این قلعه پهناور اکنون برای برخی از فعالیت‌های سلطنتی استفاده می‌شود و مردم هم می‌توانند از آن بازدید کنند. با این حال مردم محلی می‌گویند که گذشته جنگ زده هنوز این محل را ترک نکرده است و خاطرنشان کردند که برخی ارواح سرگردان سربازان را دیده‌اند که در سالن‌ها پرسه می‌زنند و نشانه‌هایی از خود به جای می‌گذارند.

 

قلعه Good Hope – کیپ تاون، آفریقای جنوبی

Castle of Good Hope, Cape Town, South Africa

 

قلعه Good Hope -کیپ تاون، آفریقای جنوبی

این قلعه به سبک سنگر که در اواسط دهه ۱۶۰۰ ساخته شد، اکنون به یک بنای تاریخی در کیپ تاون و کانون محلی برای فعالیت‌های ماوراء الطبیعه تبدیل شده است. گفته می‌شود که این قلعه تسخیر روح حاکم خشن فرماندار «ون نودت» است که ظاهراً در حالی که دستور به دار آویختن فردی را می‌داد بر اثر حمله قلبی درگذشت. داستان معروف این است که یکی از مردان محکوم به اعدام، قبل از اجرای حکم فرماندار را نفرین کرد و بعد از مرگ فرماندار روح او را برای همیشه به قلعه مهر و موم کرد.

 

کاوالیر-ویرجینیا بیچ، ویرجینیا

The Cavalier, Virginia Beach, Virginia

 

کاوالیر-ویرجینیا بیچ، ویرجینیا

در ژوئن سال ۱۹۲۹ آدولف کورز، مدیر کارخانه آبجوی Coors وسط صبحانه عذرخواهی کرد و به اتاق طبقه ششم رفت و در آنجا ناگهان از پنجره پرید و جان خود را از دست داد. در هتلی به قدمت کاوالیر، بیش از چند اسکلت دیگر از گذشته وجود دارد. با این حال مرگ آقای کوس شناخته شده‌ترین و دلخراش‌ترین است. زوجی که عروسی خود را در کاوالیر برگزار کردند ادعا داشتند که روح آقای کورس در عکس‌های عروسی آن‌ها وجود دارد. مهمانان دیگر از فعالیت‌های شبح‌وار در طبقه ششم خبر می‌دهند. از زمانی که بازسازی ۸۰ میلیون دلاری کاوالیر تکمیل شد، طبق گزارش‌ها فعالیت کمتری صورت گرفته است، اما تنها راه برای اطمینان از این موضوع این است که اتاقی در طبقه ششم رزرو کنید و خودتان متوجه شوید.

 

قلعه لیپ، ایرلند

Leap Castle, Ireland

 

قلعه لیپ، ایرلند

افسانه خونین قلعه لیپ به ساخت آن در اواخر قرن سیزدهم برمی گردد. از آنجایی که چندین قبیله ویرانگر ایرلندی در طول تاریخ در آن زندگی می‌کردند، بسیاری از مرگ‌های خشونت‌آمیز و داستان‌های متفاوت در این چاردیواری اتفاق افتاده‌اند و جان قربانیان را برای ابد در آنجا به دام انداخته. یکی از آزاردهنده‌ترین جنبه‌های این قلعه، مخفیگاهی است که اجساد نزدیک به ۱۵۰ نفر را در خود جای داده بود و تا دهه ۱۹۲۰ کشف نشد. مطرح‌ترین روحی که در این قلعه دیده می‌شود بانوی سرخ است در حالی که خنجر در دست دارد.

خانه لیزی بوردن، فال ریور – ماساچوست

Lizzie Borden House, Fall River, Massachusetts

 

خانه های ترسناک - خانه لیزی بوردن، فال ریور-ماساچوست

لیزی بوردن تبر را گرفت و به مادرش ۴۰ ضربه و بعد از آن ۴۱ ضربه به پدرش زد. این قتل عام مهدکودکی در سال ۱۸۹۲ رخ داد. خانه زیبای آن‌ها به سبک نیوانگلند با ترکیب دوست‌داشتنی معماری ماساچوست شاهد جنایتی هولناک بوده که داخل آن اتفاق افتاده است. این خانه اکنون به موزه تبدیل شده است و برای کسانی که آنقدر شجاع هستند که شب را بمانند، تخت و صبحانه هم فراهم می‌کند. افزایش جریان برق، سایه‌های متحرک و کف‌هایی که وقتی کسی راه نمی‌رود هم تلق و تلوق می‌کنند توسط مهمانان و مالک گزارش شده است.

 

موزه خانه بازرگان، نیویورک

Merchant’s House Museum, New York

 

موزه خانه بازرگان، نیویورک

این خانه عجیب که در سال ۱۸۳۲ ساخته شد، نمونه درخشانی از معماری اواخر دوره فدرال و یکی از اولین ساختمان‌های شاخص در نیویورک است. فضای داخلی یونانی Revival از زمان سکونت خانواده «تردول» که نزدیک به ۱۰۰ سال به طول انجامید، نسبتاً یکسان باقی مانده است. «گرترود» آخرین تردول بود که در آن خانه سکونت داشت و در سن ۹۳ سالگی در اتاق خواب طبقه بالا درگذشت. کارکنان و بازدیدکنندگان به طور یکسان گزارش کرده‌اند که روح گرترود در خانه باقی مانده و فعالیت‌های آزاردهنده‌ای انجام می‌دهد.

 

Palacio de Linares – مادرید، اسپانیا

Palacio de Linares, Madrid, Spain

 

خانه های ترسناک

این کاخ نفیس که قبلاً خانه «مارکیز» و «مارکیونس لینارس» بود برای «دون خوزه مورگا» و همسرش «رایموندا اوسوریو» ساخته شد. در زیر نمای مجلل بیرونی آن درهای مخفی، راه پله‌های پنهان و روح دختر دون خوزه و رایموندا گیر افتاده است. داستان ارواح این خانه مشخص نشده اما گویا صدای آواز دختر جوانی در کاخ شنیده می‌شد که به همین دلیل بعد از آن بازدیدکننده‌ای جرأت داخل شدن به این ساختمان را پیدا نکرد.

 

Red Onion – اسکاگوی، آلاسکا

The Red Onion Saloon, Skagway, Alaska

 

Red Onion-اسکاگوی، آلاسکا

سالن Red Onion که در شهر معدن طلای Skagway واقع شده است، در گذشته یک رستوران در طبقه همکف و یک مسافرخانه در طبقه دوم داشت که در سال ۱۸۹۸ افتتاح شه بود. امروزه از این ساختمان به عنوان رستوران استفاده می‌شود اگرچه بسیاری از کارکنان آن می‌گویند روح یکی از خانم‌هایی که در گذشته در این مسافرخانه شاغل بوده گویا هنوز آنجا را ترک نکرده است. شبح زنی که به نام «لیدیا» شناخته می‌شود گاهی اوقات حضور خودش را از طریق یک سری فعالیت و نشانه به مشتریان و کارکنان نشان می‌دهد.

 

دخمه‌های پاریس، فرانسه

Paris Catacombs, France

دخمه های پاریس، فرانسه

دخمه‌های پیچ در پیچ ۵۰۰ مایلی که درست زیر تک تک خیابان‌های پاریس قرار دارند، از زمان ایجادشان در سال ۱۷۸۶مقصدی برای کنجکاوی‌های ماوراء الطبیعه بوده است. اخیراً زمانی که یک دوربین فیلمبرداری در امتداد یکی از گذرگاه‌ها پیدا شد علاقه‌مندی به این دخمه‌ها هم افزایش یافت. این دوربین حاوی فیلم آزاردهنده‌ای بود که توسط یک کاوشگر ناشناخته گرفته شده بود و نشان میداده این فرد در مورد چیزهایی که میدیده گیج و مبهوت شده بوده. در فیلم مرد فریاد می‌زند و از یک موجود ناشناخته فرار می‌کند؛ قبل از رها شدن دوربین تنها یک منبع نور دیده می‌شود و بعد از آن فیلم تمام می‌شود.

 

قلعه روتین، ولز

Ruthin Castle, Wales

Ruthin Castle, Wales

در زیر نمای قرمز ماسه سنگی این قلعه قرون وسطایی زرق و برق دار، تاریخ هولناکی نهفته است که ظاهراً امروزه هنوز هم در این ملک وجود دارد. بانوی خاکستری فعال‌ترین روحی است که در این محل زندگی می‌کند. گفته می‌شود این زن مرموز «لیدی گری» همسر «رجینالد دی گری» است که به دلیل خیانت شوهرش با یک دختر دهقان آن دختر را به قتل رسانده بود.

 

برج لندن، انگلستان

Tower of London, England

Tower of London, England

اگرچه قلعه هر روز مملو از گردشگران می‌شود، اما این برج ۹۰۰ساله لندن هنوز یکی از خونین‌ترین مکان‌های اروپا است. این قلعه که توسط «ویلیام فاتح» در سال ۱۰۷۰ ساخته شد، محلی است که بیشترین تعداد مرگ‌های سلطنتی در آنجا رخ داده است، از جمله مرگ «آن بولین»، که گفته می‌شود روح بی‌سر او در تالارهای مقدس برج تسخیر شده است.

فیسبوک
لینکدین
واتساپ
تلگرام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای ثبت دیدگاه وارد اکانت خود شوید...

برای ثبت دیدگاه وارد اکانت خود شوید...

اتاق فرارهای پیشنهادی