لوگو مجله اتاق فرار

مجله اتاق فرار درتلاش است با معرفی اتاق فرارهای ایران و  همچنین ارائه مطالب تخصصی در حوزه بازی  اتاق فرار  (اسکیپ روم) و فیلمهای با موضوعیت اتاق فرار و سرگرمیهای گروهی بستری را برای آشنایی هر چه بیشتر مردم با این سرگرمی هیجان انگیز ایجاد کند.
شما در مجله اتاق فرار می توانید بهترین اتاق های فرار کشور را مشاهده، انتخاب و به صورت انلاین و تلفنی رزرو نمایید.

 

سافاری وحشت

سافاری وحشت

سافاری وحشت، مانند تونل وحشتی است که شما را دردالان‌های مخوف با عوامل مختلف ترس و دلهره همراهی می‌کند. اگر از تفریحات دیگری که تا به حال تجربه کرده‌اید، خسته شده‌اید، بد نیست برای یک بار به سافاری وحشت بروید و درست با این‌که پاهایتان روی زمین است، آدرنالین خونتان را افزایش دهید.

سافاری وحشت چیست؟

سافاری وحشت، یکی از جاذبه‌های گردشگری در بسیاری از کشورها محسوب می‌شود. شاید در هر پارکی که برای تفریح بروید، در کنار وسایل تفریح دیگر، برای افرادی که همیشه در پی تفریحاتی با هیجاناتی بیشتر هستند بتوانید سافاری وحشت را پیدا کنید. سافاری وحشت بیشتر شبیه به دالان یا مازی تو در تو و تاریک است که شما به همراه یک گروه و یک راهنما در آن به ماجراجویی می‌پردازید. در هر قسمت از این دالان، شما با عوامل ترسی روبرو می‌شوید که از بالا، روبرو یا پشت سر به شما حمله می‌کنند و شما را درست در جایی که انتظار ندارید غافلگیر می‌کنند.

عواملی که شما را می‌ترسانند، اغلب برگرفته از صحنه‌های ترسناک فیلم‌هایی است که دارای مضمون ترس و وحشت هستند و البته در دنیا شناخته شده‌اند. صحنه‌هایی از فیلم‌های اره یا کینه می‌تواند شما را تا سر حد مرگ و هیجان بترساند.
از طرفی مواردی که بتواند اندکی ترس را در وجود شما برانگیزد این است که خودتان هم آن صحنه‌ها را تصور کرده و خود را در آن صحنه ببینید که باید با آن روبرو شوید. مثلا حمله‌ی حیوانات موذی، مانند سوسک‌ها که باید از آن‌ها جان سالم به در برید. حتی همین الان که این مقاله را می‌خوانید با تصور شکنجه‌گاه خلافکاران یا حمله‌ی کاراکترهای ترسناک فیلم‌ها در یک دالان تاریک و طولانی هم می‌تواند کمی حس ترس را در شما برانگیزد.
سافاری وحشت در واقع کریدوری طولانی و پیچ در پیج است که هیچ روزنه‌ای از نور ندارد و شما به همراه چند تن دیگر، با پای پیاده، و البته همراه با یک راهنما مسیر خود را درون تونلی پر از ترس و وحشت آغاز می‌کنید. در هر قسمتی از مسیر می‌توانید انتظار داشته باشید که از گوشه‌ای حیوانی، شبحی یا قاتلی جهنمی سر برسد و سر به سر شما بگذارد و به قول معروف، کمی حس ترس شما را برانگیزد.
هرچه با تعداد کمتری این مسیر را بپیمایید و طی کنید، قطعا ترس بیشتری بر شما مستولی خواهد شد. سعی کنید با کسی در این مسیر گام بردارید که حضورش آرامش بخش شما باشد. به یاد داشته باشید حتی اگر پس از خروج اذعان کنید که نترسیدید، نمی‌توانید رنگ چهره و لرزش دست‌هایتان را مخفی کنید!

سافاری وحشت چیست؟

چه کسانی نباید وارد دالان سافاری وحشت شوند؟

بی‌شک سافاری وحشت برای همه و در همه‌ی سنین مناسب نیست. عواملی که باعث ترس می‌شود می‌تواند بر سلامت برخی از افراد تاثیر منفی‌تری بگذارد. افراد زیر ۱۶ سال یکی از این گروه‌هایی هستند که حضور آن‌ها در سافاری وحشت ممنوع است. قطعا این کار برای این است که دلبندان زیر ۱۶ سال از نظر روحی توانایی تحمل ژانر وحشت را به صورت زنده و واقعی ندارند و می‌تواند بر روح و ذهن آن‌ها تاثیر منفی بگذارد.
همانطور که شما هم به خوبی می‌دانید، افرادی که از بیماری‌های قلبی رنج می‌برند، خط قرمز سافاری وحشت هستند. ترسیدن حتی اندکی می‌تواند جان این عزیزان را به خطر بیاندازد. به همین دلیل در هیچ کجای دنیا ورود به سافاری برای این عزیزان نه تنها توصیه نمی‌شود، بلکه ممنوع است.
گروه سومی که از رفتن به داخل سافاری محروم هستند، بانوان باردارند. ترس می‌تواند منجر به اتفاقات ناخوشایندی برای بانوان باردار و جنین آن‌ها شود. علی الخصوص در مکان‌هایی که دلهره دائم با این افراد همراه است، ترس ناگهانی و یکباره مدام از روبرو، بالای سر و پشت سر به وقوع می‌پیوندد نیز برای این عزیزان ممنوع است.
باقی افراد مجاز هستند تا ساعتی با حضور در سافاری وحشت، میزان مقاومت و شجاعت خود را بسنجید.
برای رفتن به سافاری وحشت این نکات را مد نظر قرار دهید:
اولین نکته‌ای که باید به آن بپردازید این است که مطمئن باشید تحت هیچ شرایطی در سافاری وحشت کسی به شما دست نخواهد زد. می‌توان از این بابت خیالتان راحت باشد. نه تنها از نظر بهداشتی و جلوگیری از انواع بیماری‌ها، بلکه برای این‌که مطمئن باشید از نظر روحی نیز آسیبی جدی به فرد بازدیدکننده وارد نمی‌شود، عواملی که در ژانر ترس و وحشت با شما روبرو می‌شوند به بازدیدکنندگان دست نزده و تحت هیچ عنوان آن‌ها را لمس نمی‌کنند. از طرفی مطمئن باشید که در میانه‌ی راه، چنانچه نیاز داشته باشید می‌توانید از گروه جدا شده و از سافاری وحشت خارج شوید.

تاریخچه‌ی سافاری وحشت به کجا برمی‌گردد؟

شاید اولین سافاری وحشت، تحت عنوان خانه‌های خالی از سکنه، در قرن نوزدهم ایجاد شده باشند. در قدیم، اغلب افراد در منازل خود فوت می‌کردند و گاه تا روزها کسی از مرگ آنان خبر نداشت. در اثر همین موارد، داستانی دراین زمینه‌ها به وجود آمدد و باعث شد تا سافاری وحشت، پس زمینه‌ی ذهنی همه‌ی افراد، به عنوان جاذبه‌های گردشگری و تفریحی در اغلب پارک‌ها شود.
برای اولین بار، در سال ۱۸۰۲، فردی به نام ماری توسو، بدن قطعه قطعه و مومیایی شده ماری آنتوانت را به نمایش گذاشت وترس و وحشت همگان را برانگیخت.
در اوایل قرن ۲۰ فردی در فرانسه، تئاتر وحشت خود را اجرا می‌کرد و میزان موفقیت خود را با تعداد افرادی که سر صحنه غش کرده بودند می‌سنجید. او برای تبلیغات بیشتر پزشکی را نیز استخدام کرده بود تا افراد بیهوش شده را از نظر سلامت، و البته در کمال خونسردی معاینه نماید.
سافاری‌های وحشت زیادی در سراسر دنیا وجوددارد که درجات مختلفی از ترس را در بازدیدکنندگان ایجاد می‌کند. در یکی از این سافاری‌های وحشت، لازم است شما قبل از ورود مدارک پزشکی خود را تکمیل کنید، تست ورزش دهید و هزینه‌ی بلیطی که می‌پردازید، تنها یک قوطی غذای سگ است. جالب‌ترین نکته‌ی این سافاری این است که اگر بتوانید تا انت‌ها در این سافاری باقی بمانید ۲۰۰۰۰ دلار پاداش دریافت می‌کنید. افراد کمی توانسته‌اند این جایزه را دریافت نمایند.

بازیگران سافاری وحشت

چه کسی پشت سافاری وحشت است؟

قطعا تیم سازنده‌ی سافاری وحشت، باید گروهی خلاق باشند که با همکاری گریمورهای ماهر بتوانند خود را به ظاهری ترسناک تبدیل کنند. این تیم از آن جهت باید خلاق باشد که بتواند در دوره‌های متوالی، داستان سافاری وحشت را تغییر دهد با این روش هم می‌توانند مشتری‌های خود را دائمی نگه دارند، هم قطعا تکراری نخواهند شد.
قطعا سافاری وحشت حتی نباید یک لحظه بازدید کننده را به حال خود رها کند. در این صورت بازدید کننده وقت برای تشریح واقعیت دارد و در قبال عامل ترسناک بعدی احساس خطر نمی‌کنند. تمام هدف این تیم این است که بتواند کل این فرآیند را از ابتدا تا انت‌ها دراوج خودنگه دارد و سافاری وحشتی موفق‌تر است که بتواند این‌کار را به بهترین نحو انجام دهد.

سافاری وحشت چه ویژگی‌هایی باید داشته باشد؟

یکی از اساسی‌ترین ویژگی‌های سافاری وحشت استفاده از ترس آموخته شده است. بازدیدکنندگان بهتر است قبلا با عوامل و شرایط ترسی که قرار است با آن روبرو شوند روبرو شده باشند واز آن ترسیده باشند. این شرایط باعث می‌شود تا بازدید کنندگان به طور ناخودآگاه منتظر وقایع و اتفاقات ترسناک دیگری باشند که ترس را در آنان برانگیزند.
به همین دلیل در سافاری وحشت تلاش می‌شود تا از صحنه‌های ترسناک فیلم‌ها استفاده شود تا تداعی ترس برای افراد ایجادشده و فرد از صحنه‌ای که می‌بیند، کاملا بترسد.
از طرفی استفاده از غافلگیری در هم بعضی مواقع باعث ایجاد ترس لحظه‌ای می‌شود. ترکیب ترس لحظه‌ای و ترس آموخته شده در فرد باعث می‌شود فرد به طور ناخودآگاه منتظر وقایع ترسناک بعدی باشد. مجموعه‌ی این قواعد و قوانین و استفاده از نظریات روانشناسی در این تفریحات باعث جذابیت هرچه بیشتر سافاری وحشت می‌شود.

کلام آخر در خصوص وحشت با سافاری!

انسان‌ها به طور ناخودآگاه از دیرباز با مسائل مختلفی به طور ناخودآگاه می‌ترسیدند. مسائلی مانند روح، جن، شبح و مواردی از این دست، همیشه یکی از عواملی بوده که ترس و استرس و دلهره را برای فرد ایجاد می‌کند.
از دیر باز بسیاری از افراد در صدد بودند تا با استفاده از این ترس ناخودآگاه دیگران، آن‌ها را دوباره بترسانند و از این ترس به عنوان تفریح استفاده کنند. اکنون سافاری وحشت نه تنها در ایران که در بسیاری از کشورهای ایالات متحده آمریکا و اروپا وجود دارد که با بیدار کردن حس ترس در افراد باعث می‌شوند برای دقایقی میزان آدرنالین خونشان را افزایش دهند و با استفاده از آن احساس سرخوشی کنند.
سافاری وحشت یا استفاده از عوامل آشنای ترس مانند صحنه‌هایی از فیلم‌های معروف ژانر وحشت که در دنیا معروف هستند، تلاش می‌کنند حس آشنای ترس را در جان بازدید کنندگان برانگیزند. شما هم اگر از روزمرگی خود خسته شده باشید، بهتر است سری با سافاری‌های وحشت بزنید و به این ترتیب با تنها دقایقی ترسیدن، آدرنالین خونتان را بالا ببرید و حس سرخوشی را تجربه کنید.
سافاری وحشت، یکی از راه‌ها و تفریحاتی است که برای دقایقی هرچند کوتاه و اندک هم شده است شما را از دغدغه‌های روزمره زندگی رهایی می‌بخشد و به این ترتیب باعث می‌شود لحظاتی هر چند کم مشکلات را فراموش کرده و خنده را بر لبانتان بنشیند. سافاری وحشت یکی از تفریحات محبوب در سراسر دنیاست که توانسته طرفداران خاص خود را جلب کند. کافی است خودتان را به دست ترس بسپارید و میزان شجاعت خود را محک بزنید.

فیسبوک
لینکدین
واتساپ
تلگرام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای ثبت دیدگاه وارد اکانت خود شوید...

برای ثبت دیدگاه وارد اکانت خود شوید...

اتاق فرارهای پیشنهادی