چرا سرگرمی اتاق فرار برای دانش آموزان تفریح مفیدی است؟

این یک واقعیت شناخته شده است که اتاق‌های فرار موقعیت مناسبی را برای تفریح‌های خانوادگی یا گردهمایی گروه‌های دوستانه یا کاری فراهم می‌کنند. آیا می‌دانید که این سرگرمی برای فعالیت‌های دانش آموزان نیز مانند سفرها و اردوهای دانش آموزی و دانشجویی ایده آل هستند؟

اتاق فرار علاوه بر اینکه یک فعالیت سرگرم کننده و منحصر به فرد به شمار میرود، می‌تواند تا حد زیادی آموزشی نیز باشد. این اتاق‌ها مهارت‌های اساسی و ضروری مانند کار تیمی، حل مسئله و ارتباطات ایجاد می‌کنند و در نهایت لذت حس یاری و همکاری برای تقسیم کار و رضایت پس از کسب یک دستاورد را به آن‌ها می‌چشاند.
آن‌ها حتی می‌توانند در بخشهای خاصی از برنامه درسی، مانند تاریخ و جنگ جهانی و مراسم‌ها و غیره، درگیر شوند و به صورت مکمل آموزشی از اتاق‌های فرار استفاده کنند. در اینجابه چند مزیت آموزشی اتاق فرار برای گروه‌های سنی جوان تر تا حدی پرداخته ایم.

شاید برای اردوی بعدی یا سرگرم کردن گروه دوستانه فرزندانتان هرگز اتاق فرار در نظر نگرفته باشید، با این وجود دلایل زیادی برای این کار وجود دارد. اتاق‌های فرار می‌توانند به عنوان گزینه‌ای ایده آل و به روش‌های مختلف به شما کمک کنند:

توسعه مهارت‌های تفکر انتقادی و تصمیم گیری

اتاق‌های فرار به آسانی یابرای دستیابی سریع مساله طراحی نشده اند. برای اینکه ذهن گروه با موفقیت پازل‌ها را بشکنند، باید انتقادی بیندیشند و تصمیمات مهمی را برای عبور از مراحل گوناگون و در محدوده زمانی محدود بگیرند. بنابراین، اتاق‌های فرار یک فعالیت ایده آل برای بهبود حل مسئله و یادگیری تفکر انتقادی در دانش آموزان یا دانشجویان است.

تشویق به تیم‌سازی و ارتباطات

در بسیاری از موارد، گروه‌هایی که در اتاق‌های فرار شرکت می‌کنند، تقسیم می‌شوند تا هر فرد بتواند روی بخشی از مشکل کار کند. این رویکرد با توجه به فلسفه چینش پازل اتاق فرار موثر نیست. و دقیقا برعکس، گروه باید با هم کار کنند تا حل چالش سریعتر و آسان‌تر انجام شود.
زیبایی سرگرمی اتاقهای فرار این است که حتی به افراد منزوی‌تر نیز اجازه می‌دهد تا کاملاً درگیر شوند و در جهت رسیدن به یک هدف جمعی تلاش کنند.

مهارت‌ها را در ریاضیات و انگلیسی تقویت کنید

باور کنید یا نکنید، رفتن به اتاق فرار برای تفریح یا اردوی بعدی می‌تواند برای پیشرفت مهارت‌های ریاضی و انگلیسی محصل شما نیز موثر باشد. دلیل این امر این است که بسیاری از معماها شامل مواردی مانند پازل‌های کلمه‌ای، یا محاسبه کد اعداد برای باز کردن قفل‌ها با استفاده از منطق و شیوه استدلال منطقی است. اتاق‌های فرار حتی در مواردی فرصت‌هایی برای تمرین مهارت‌های نوشتاری و نت برداری نیز فراهم می‌کنند.

یادگیری را جذاب‌تر و هیجان انگیزتر کنید

این یک واقعیت است که انسان‌ها در سنین کمتر تمایل دارند کسب اطلاعات و یادگیری را از طریق فعالیت‌های عملی و با لذت بیشتری بیاموزند تا اینکه در کلاس باشند و به صحبت‌های معلم یا استاد گوش دهند. بنابراین، یک اتاق فرار فرصت مناسبی را فراهم می‌کند تا با فعالیتی تعاملی، سرگرم کننده و مهارت آفرین درگیر شوند و در ضمن انجام این فعالیت، مواردی را نیز از شما یاد بگیرند که شاید با روی تخته نوشتن یا تکرار در خانه کمتر موثر بوده اند.

افزایش توان آموزشی در چندین زمینه برنامه درسی

بسیاری از اتاق‌های فرار در زمینه حمایت از موضوعات درسی و اجتماعی برای ایجاد علاقه در محصلین بسیار عالی هستند. فقط برخی از مباحثی که آن‌ها می‌توانند از طریق اتاق فرار کشف کنند جنگ‌های ملی میهنی یا جهانی یا شاید جنگ سرد، علم فضا یاشیوه زندگی، مواردی مانند هنر و باستان‌شناسی و سنت‌ها و باورهایی در طول دهه‌های خاصی از تاریخ است.
بنابراین، برای یک تجربه آموزشی که ممکن است هرگز فراموش نشود، بدون شک یکی از اتاق‌های فرار محلی خود را انتخاب کنید و البته با هوشیاری تمام اتاق فراری را درنظر بگیرید که به مقاصد تربیتی و آموزشی شما نزدیک‌تر باشد و از نزدیک از شیوه تعامل آن‌ها لذت ببرید.

فیسبوک
لینکدین
واتساپ
تلگرام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای ثبت دیدگاه وارد اکانت خود شوید...

برای ثبت دیدگاه وارد اکانت خود شوید...