لوگو مجله اتاق فرار

مجله اتاق فرار درتلاش است با معرفی اتاق فرارهای ایران و  همچنین ارائه مطالب تخصصی در حوزه بازی  اتاق فرار  (اسکیپ روم) و فیلمهای با موضوعیت اتاق فرار و سرگرمیهای گروهی بستری را برای آشنایی هر چه بیشتر مردم با این سرگرمی هیجان انگیز ایجاد کند.
شما در مجله اتاق فرار می توانید بهترین اتاق های فرار کشور را مشاهده، انتخاب و به صورت انلاین و تلفنی رزرو نمایید.

 

اتاق فرار برای کودکان

اتاق فرار کودکان

شرکت‌کنندگان اتاق فرار می‌دانند که بازی اتاق فرار از زندگی روزمره، کاملا متفاوت و هیجان انگیز‌تر است؛ اما اتاق فرار کودکان یک تجربه جدید‌تری را برای خانواده‌ها به ارمغان می‌آورد. اسکیپ روم کودکان روشی فوق‌العاده برای سپری کردن یک آخر هفته خانوادگی است. اما بر خلاف مورد بیان شده اگر کسی آمادگی انجام این کار و تفریح را نداشته باشد، فضا می‌تواند کاملاً آزاردهنده شود. برای درک بهتر تصور کنید که خود را به همراه یک کودک در اتاقی نگه‌داشته‌اید و نقش راهنما را ایفا می‌کنید اما او نمی‌داند چه رخداد‌هایی در انتظارش هست. اگر به اندازه کافی شجاع هستید که بازی‌های فرار از اتاق بچه‌ها را امتحان کنید، لیست توصیه‌های ما را بررسی کنید تا از تمام مشکلات جلوگیری کنید و تنها از جنبه‌های سرگرم کننده و مثبت این اسکیپ روم استفاده کنید.

اسکیپ روم کودکان 

اگر به تجربه‌های جدید و متفاوت علاقه دارید می‌توانید به همراه فرزندان‌تان اتاق فرار کودکان را انتخاب کنید؛ اما پیش از اقدام، حتما نکات زیر را با دقت مطالعه کنید:

نکته اول: مطمئن شوید که فرزند شما آماده است

جست‌و‌جو‌های اتاق فرار برای بزرگسالان کاملا حرفه‌ای طراحی می‌شود، اما بیشتر بچه‌ها  آن سطح بازی ‌را دوست ندارند. اگر می‌دانید که فرزند شما توانایی تمرکز بر جزئیات و کارهای خاص را ندارد، و فضاهای باز را برای تفریح ترجیح می‌دهد یا می‌تواند بیش از اندازه و مدتی طولانی نسبت به اتاق فرار واکنش نشان دهد، احتمالاً باید چند سال دیگر منتظر بمانید تا او برای بازی‌های فرار آماده شود. هیچ یک از کودکان بسیار کوچک، در فضای اسکیپ روم احساس راحتی نمی‌کنند؛ پس بازی فرار کودکان هم دوره سنی مناسب خود را دارد.

نکته دوم: اتاق مناسب را انتخاب کنید

یک اتاق فرار مطابق با روحیه فرزند خود انتخاب کنید تا در آنجا احساس راحتی داشته باشد تا بتواند استعدادهای خود را بروز دهد و از روند بازی لذت ببرد. هنگام انتخاب مکان، مطمئن شوید که به اتاق فرار مورد پسند کودک‌تان می‌روید. این اطلاعات معمولاً در وب‌سایت شرکت‌های مربوطه قید می‌شود. همچنین ما نیز در مجله اتاق فرار، برترین اسکیپ روم‌های ایران را معرفی می‌کنیم که با مقایسه ویژگی‌ها و نقد و بررسی تخصصی همراه است.

در غیر این صورت، می‌توانید با دفتر مجموعه‌ی اتاق فرار تماس بگیرید و از مسئول ارتباطات سوال بپرسید. خوشبختانه، در سال‌های اخیر، شاخه‌های مختلفی از این سرگرمی ایجاد و رشد کرده‌اند به طوری که شما می‌توانید حداقل یک اتاق فرار دوستانه را برای کودکان خود در شهر‌های نسبتاً کوچک هم پیدا کنید. البته این را در نظر داشته باشید که امکان حضور کودکان در این بازیها بدون بزرگتر امکان پذیر نیست.

جالب است بدانید که، بازی‌های فرار سرگرم کننده برای کودکان، ترسناک نیستند و شامل معماها و نقشه‌های پیچیده هم نمی‌باشند. ما می‌دانیم زمانی که شما به کمک فرزندتان بروید معما‌ها آسان‌تر حل‌ می‌شوند، اما اگر کودک‌تان نتواند چیزی را حل کند، فضای اتاق به سرعت خسته کننده می شود. اگر با یک کودک کوچک بازی می‌کنید، اتاق را برای اشیاء کوچکی که ممکن است به صورت تصادفی استنشاق یا بلعیده شوند، بررسی کنید.

نکته سوم: بگذارید فرزندتان در مرکز امور قرار گیرد

جالب است بدانید معماهای فرار می‌توانند برای کودکان دشوار باشد و آن‌ها به سختی راه حلی برای پیچ و تاب مسیر خود پیدا کنند؛ اما بر خلاف مورد بیان شده کودکان قطعاً عاشق جست‌وجوی اشیاء پنهان شده هستند. کودکان به دلیل داشتن ذهن کنجکاوشان از مسیرهای پر از جست‌وجو لذت می‌برند، به قدری که شاید آن‌ها این کار را بهتر از شما انجام دهند.

بنابراین بهترین گزینه برای برنده شدن در بازی این است که نیروهای خود را با هم متحد کنید و اجازه دهید خودشان بالا و پایین مکان را بررسی کنند و شما حواس خود را بر سر یک پازل گرم نگه دارید. در اتاق های فرار، اشیاء بیشتر در مکان های عجیب و غیرقابل پیش‌بینی پنهان می شوند. از جمله: داخل کتاب، زیر صندلی، پشت تصویر روی دیوار و… . بنابراین اگر بچه های شما به مانع برخورد کردند، از آن‌ها بخواهید مکان‌هایی مانند این گزینه‌ها را نگاه کنند اما خودتان در این کار دخالت نکنید.

اسکیپ روم کودکان

نکته چهارم: بگذارید قفل را باز کنند

در بازی‌های فرار از اتاق کودکان، معمولاً تعداد زیادی قفل کلیدی، قفل های عددی و انواع دیگری قفل وجود دارد که توسط کودکان شکسته نمی‌شود و برای پیدا کردن کد مناسب یا انتخاب کلید مرتبط، به امدادرسانی مغز شما نیازخواهند داشت. اما زمانی که کار سخت تمام شد، دیگر مسائل را به بچه‌ها بسپارید و اجازه دهید آن‌ها اعداد را وارد کنند یا کلید را باز کنند تا قفل به رویشان باز شود. با رخ دادن این اتفاق‌ها، شما نیز تحت تأثیر هیجان آن‌ها قرار خواهید گرفت و از هیجان کودک خود لذت خواهید برد.

نکته پنجم: درخواست کمک نکنید و اجازه دهید آن‌ها این کار را انجام دهند

اگر برای حل معماها مشکل دارید و فکر می‌کنید به راهنمایی های پشتیبان و اپراتور اتاق فرار خود احتیاج دارید، بگذارید فرزندتان کسی باشد که دکمه مرتبط را فشار می‌دهد یا از اشاره‌ای استفاده می‌کند تا راهنمایی بخواهد. آن‌ها دوست دارند رویدادها را تحریک کنند و هیجان بیشتری را به مسائل مربوط به خود انتقال دهند.

نکته ششم: به آن‌‌ها اشاره کنید

کودکانی که در اتاق فرار بازی می‌کنند، مشتاق هستند تا نقش فعالی را در جریان مسیر بازی داشته باشند. بنابراین اجازه دهید آن‌ها معماها را حل کنند؛ حتی اگر برایشان سخت به نظر می رسد. هنگامی که پاسخ را دریافت کردید با صدای بلند فریاد نزنید؛ بهتر است به فرزندان خود راهنمایی کنید و بگذارید آن‌ها خودشان جواب را حدس بزنند. این یک روش خوب برای آموزش مغز و حافظه کودکان‌تان است و بر اعتماد به نفس آن‌ها نیز تأثیر مثبت می گذارد.

نکته هفتم: به نجات فرزندتان بیایید

اگر مشاهده می‌کنید که کودک‌تان با معماها، قفسه‌ها یا هر چیز دیگری که ممکن است در اتاق باشد مشکل دارد و شروع به ناراحتی یا عصبانیت می‌کند، برای کمک قدم بردارید و به آرامی به او نشان دهید که باید چه اقدامی را انجام دهد. در بعضی اوقات هم، نکات و اشاره‌های شما کار ساز نمی‌باشد، در این صورت مجبور خواهید بود پا به میدان گذاشته و تمام کارها را به تنهایی انجام دهید.

نکته هشتم: در کنار خانواده خوش بگذرانید

وقتی با دوستان خود بهاسکیپ روم وارد می‌شوید، هدف اصلی شما این است که همه معماها را حل کرده و هرچه سریع‌تر از بازی خارج شوید. برعکس بزرگسالان، هنگامی که با بچه ها وارد اتاق می‌شوند همه چیز تغییر می‌کند و اکنون هدف شما این است که تا حدی که می‌توانید سرگرم شوید و ساعتی را با شادی کامل در کنار هم سپری کنید، حتی اگر برنده نشوید. اگر با کودکان و خانواده در اتاق فرار شرکت می‌کنید باید تنها هدف شما، خلق لحظه‌های شاد ‌باشد. پس روحیه خود را با سایر اعضای خانواده یکسان کنید تا لحظات را به شادی سپری کنید و از آن لذت ببرید.

تفریح خانوادگی اتاق فرار

نکته نهم: در مدت زمان بازی صبور باشید

بازی با کودکان زمان بیشتری را می‌طلبد و احتمالاً مجبور خواهید بود چند دقیقه‌ای را صرف توضیح دادن به آن‌ها کنید که چه عملی را انجام دهند؛ اما این  تجربه ارزشش را دارد زیرا در پایان بازی، چشمان شاد و سرشار از اطمینان کودکان‌تان را خواهید دید. بنابراین زمانی که برنده‌ی بازی نشدید ناراحت نشوید، فقط تغییر روحیه دهید و با برگشتن به دوران کودکی خود کمی تفریح کنید.

آخرین نکته: پشتیبان اتاق فرار کودکان خود باشید

به نظر می‌رسد این امکان وجود دارد که فرزندان خود را به بازی‌های فرار وادار کنید بدون اینکه کسی خسته شود. اما وظیفه اصلی شما این است که مکان مناسبی را پیدا کنید تا بتوانید بدون نگرانی در مورد مسائل ایمنی، در آن استراحت کرده و بازی کنید.

جمع بندی

اتاق‌های فرار ویژه‌ای وجود دارد که فقط برای کودکان ساخته شده است، اما برای بزرگسالان بسیار خسته کننده است. ما معتقدیم که بهتر است اتاق فرار معمولی را انتخاب کنید که در عین حال با روحیه بچه‌ها هم سازگار است؛ اگر شما هم تجربه کمی در اتاق فرار دارید پیشنهاد می کنم  مقاله(( قبل از انتخاب یک اتاق فرار به چه نکاتی توجه کنیم؟)) را مطالعه کنید. در این صورت می‌توانید همگی با هم ساعتی را خوش بگذرانید و تفریح کنید. اگرچه لازم است خود را یک منبع اطلاعات برای کودک‌تان قرار دهید، تا سوالات خود را با شما مطرح کنند. اگر راهنمایی یا سوالی داشتید می توانید در زیر همین مقاله از ما بپرسید تا پاسخ آن را دریافت کنید.

فیسبوک
لینکدین
واتساپ
تلگرام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای ثبت دیدگاه وارد اکانت خود شوید...

برای ثبت دیدگاه وارد اکانت خود شوید...

اتاق فرارهای پیشنهادی