لوگو مجله اتاق فرار

مجله اتاق فرار درتلاش است با معرفی اتاق فرارهای ایران و  همچنین ارائه مطالب تخصصی در حوزه بازی  اتاق فرار  (اسکیپ روم) و فیلمهای با موضوعیت اتاق فرار و سرگرمیهای گروهی بستری را برای آشنایی هر چه بیشتر مردم با این سرگرمی هیجان انگیز ایجاد کند.
شما در مجله اتاق فرار می توانید بهترین اتاق های فرار کشور را مشاهده، انتخاب و به صورت انلاین و تلفنی رزرو نمایید.

 

حقایق شگفت انگیز درباره ونسان ون گوگ

حقایق شگفت انگیز درباره ونسان ون گوگ

وینسنت ون گوگ یکی از بزرگ‌ترین نقاشان معاصر جهان است که کارهای زیادی از وی به جای مانده است. شناخت حقایق شگفت انگیز درباره ونسان ون گوگ به شما کمک می‌کند تا با شخصیت خاص این نقاش بیشتر آشنا شوید.

او موفقیت خود را هرگز ندید | حقایق شگفت انگیز درباره ونسان ون گوگ

مانند بسیاری از بزرگان عرصه هنر، کار وینسنت ون گوگ تا سال‌ها پس از مرگش ارزش زیادی نداشت. شاید فکر کنید داشتن برادری که یک تاجر حرفه‌ای است، به شعف حرفه‌ای شما کمک می‌کند، اما با این حال، تئودور ون گوگ که علاقه‌مند و حمایت‌کننده برادر بزرگترش بود، هیچ خریداری برای اثرهای وی پیدا نکرد.

در طول عمر خود، ون گوگ تنها یکی از نقاشی‌های خود را فروخت، نقاشی سال ۱۸۸۸ با عنوان باغ ملی نزدیک ارل که با قیمت ۴۰۰ فرانک یا حدود دو هزار دلار امروزی فروخته شد. در حال حاضر، کارهای وی میلیون‌ها دلار ارزش دارند، به عنوان مثال پرتره دکتر گاشه در سال ۱۹۹۰ با قیمت ۸۳ میلیون دلار فروخته شد. شاهکار معروف‌تر او، شب ستاره‌ای، ممکن است برای بیش از ۱۰۰ میلیون دلار بیمه شده باشد، اما افراد بسیاری در دنیای هنر و عموم مردم معتقدند که این اثر واقعاً غیرقابل ارزش‌گذاری است.

شب ستاره‌ای

 

وی کارنامه‌ کوتاه اما پرباری داشت

اگرچه به نظر می‌آید مقدر بوده است که ون گوگ یک نقاش شود و تأثیر زیادی در دنیای هنر بگذارد، اما در واقعیت انتخاب اصلی حرفه‌اش، نقاشی نبود. او ابتدا تصمیم به کشیش بودن گرفت و به عنوان یک کشیش کار کرد، با وجود عدم داشتن تحصیلات رسمی در علم کلام، برای سال‌های متمادی کشیش بود. اما وقتی ۲۷ ساله شد آن کار را رها کرد و به سمت نقاشی رفت.

 


 

مقاله پیشنهادی برای مطالعه:

بزرگ‌ترین دزدان هنر، داستان عجیب و غریب اما واقعی!

 


 

معتاد نقاشی

حقایق شگفت انگیز درباره ونسان ون گوگ تمامی ندارد! با اینکه آموزش ندیده بود و تجربه‌ی کمی داشت، به سرعت به نقاشی کردن معتاد شد و در مدت ۱۰ سال بیش از ۹۰۰ اثر ایجاد کرد. او از محیط نزدیک خود الهام می‌گرفت و اغلب مناظر روستاها یا زندگی شهری را نقاشی می‌کرد، حتی حکاکی‌های چوب ژاپنی تأثیر بسیاری بر سبک و رویکرد هنری او داشتند.

او گوشش را برید| حقایق شگفت انگیز درباره ونسان ون گوگ

بله او گوش خود را برید اما نه همه آن را. معلوم نیست که دقیقاً چه موردی منجر به ایجاد این حادثه شد. گفته می‌شود که در یک روز زمستانی سال ۱۸۸۸ ون گوگ با همکار خود به نام پل گوگن دعوا کرد و آسیب دید. همین دعوا باعث شد تا قسمت پایینی گوش او به وسیله تیغ بریده شود. او این تکه گوشت از گوش خود را به یک زن فاحشه ارائه داد، البته در این مورد نیز اطلاعات مناسبی در دست نیست.

در هر صورت می‌دانیم که این موضوع موجب شد تا به مدت یک سال در آسایشگاه سنت رمی دو پروونس اقامت بیابد. همان جایی که برخی از مشهورترین آثار خود را به وجود آورد.

 

او مظهر یک هنرمند شکنجه شده بود

 

او مظهر یک هنرمند شکنجه شده بود

متأسفانه نه پزشکان و نه برادرش نتوانستند به ون گوگ کمک کنند تا بیماری روانی خاصی که تمام زندگی‌اش را نابود کرد را کنار بگذارد. در حالی که امکان تشخیص وضعیت روانی او به صورت صحیح وجود ندارد، اما روانشناسان الگوهای رفتاری ثبت‌شده‌ی او را که با اختلال دوقطبی، صرع، اسکیزوفرنی و اختلال مصرف مواد همخوانی دارند، شناسایی کرده‌اند.

مرگ

با توجه به حقایق شگفت انگیز درباره ونسان ون گوگ باید گفت این فرد با مشکلات زیادی روبرو بود و به نظر می‌رسد که نیازهای بزرگتری داشت که پزشکان قرن نوزده نمی‌توانستند آن‌ها را برآورده کنند. در تاریخ ۲۷ ژوئیه ۱۸۹۰، ون گوگ خود به سینه خود شلیک کرد و دو روز بعد با حضور برادرش جان سپرد. او در Auvers-sur-Oise دفن شد.

فیسبوک
لینکدین
واتساپ
تلگرام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای ثبت دیدگاه وارد اکانت خود شوید...

برای ثبت دیدگاه وارد اکانت خود شوید...

اتاق فرارهای پیشنهادی