رونمایی از وب سایت جدید مجله اتاق فرار..!

۶ فعالیت برای تمام سنین

مجموعه فعالیت‌های بین نسلی برای یک هدف مشترک، افراد جوان و مسن را گرد هم می‌آورد. این فعالیت‌ها به گونه‌ای هستند که همه سنین می‌توانند شرکت کنند و از انجام آنها لذت ببرند. همچنین مطالعات نشان می‌دهد که انجام فعالیت‌های بین نسلی چقدر مفید است. چرا که سبب ایجاد احترام، افزایش درک و فهم و به چالش کشیدن بحث سن گرایی می‌شود. اگر می‌خواهید برای خودتان، خانواده و یا افراد دیگر انجام یک سری از فعالیت‌های بین نسلی را برنامه‌ریزی کنید، با ما همراه باشید تا ۶ فعالیت برای تمام سنین را در ادامه به شما معرفی کنیم. به طوری که در این فعالیت‌ها تمام افراد از هر نسلی می‌توانند در انجام آن مشارکت داشته باشند.

فعالیت برای تمام سنین - آشپزی و پخت و پز

 

آشپزی و پخت و پز

آشپزی و پخت و پز از آن دسته فعالیت‌هایی است که هر فردی در هر سنی می‌تواند در آن فعالیت داشته باشد. این فعالیت یکی از راه‌های بسیار عالی جهت انتقال تجربه‌ها و دستورالعمل‌های ارزشمند پخت و پز، از نسل افراد بزرگسالان و مسن به نسل جوان است. غذا بیش از آن که در طعم خلاصه شود، نشان دهنده فرهنگ، سنت و خاطرات یک فرد است. مشارکت افراد هر نسل در فعالیت آشپزی و پخت و پز می‌تواند ارتباط معناداری را بین آنها ایجاد کرده و آن را پرورش دهد.

فعالیت برای تمام سنین - بازی‌های تخته ای و کارتی

 

بازی‌های تخته‌ای و کارتی

قطعا گروهی از بازی‌ها هستند که فقط برای گروه سنی کودکان و یا تنها برای افراد بزرگسال در نظر گرفته شده است. اما خبر خوب اینجا است که بازی‌های تخته‌ای و کارتی زیادی وجود دارند که مناسب برای همه سنین بوده و همه افراد از هر نسلی می‌توانند برای انجام آن مشارکت کنند. یکی از مزایای این نوع بازی‌ها این است که به افراد بزرگسال این اجازه را می‌دهد که برخی از بازی‌های مورد علاقه خود را به کودکان و نوجوانان آموزش دهند. همچنین بالعکس، آموزش این بازی‌ها می‌تواند توسط گروه سنی کودکان به افراد بزرگسال صورت گیرد.

 


 

مقاله پیشنهادی برای مطالعه:

۵ راه کاهش استرس، بدون دارو و موثر

 


 

فعالیت برای تمام سنین - اتاق های فرار

 

اتاق‌های فرار

یکی از فعالیت‌های سرگرم کننده و مورد علاقه خیلی از مردم، شرکت در اتاق‌های فرار است. این فعالیت برای تمام سنین، چه جوان و چه پیر مناسب است و به آنها اجازه می‌دهد تا از حل معماها با یکدیگر لذت ببرند. همچنین باید گفت که این فعالیت با هدف به چالش کشیدن ذهن افراد طراحی شده و شامل توانایی فیزیکی آنها نمی‌شود. بنابراین مشارکت افراد مسن در اتاق‌های فرار نیز ممکن است و داشتن قدرت بدنی بالا، برای موفقیت در این فعالیت مورد انتظار نیست. اگر از گروه سنی بالاتری هستید و می‌خواهید برای اولین بار این فعالیت را امتحان کنید، پیشنهاد می‌کنیم ابتدا از اتاق‌های فرار مناسب برای گروه سنی کودکان و نوجوانان شروع کنید.

فعالیت برای تمام سنین - طبیعت گردی

 

طبیعت‌گردی

حضور داشتن در معرض نور خورشید، برای همه افراد از تمامی گروه‌های سنی، فعالیت خوب و مفیدی است. فعالیت‌های سرگرم کننده زیادی وجود دارد که افراد می‌توانند در خارج از خانه با یکدیگر انجام دهند. برای مثال می‌توان به کارهایی همچون قدم زدن در طبیعت، تماشای پرندگان، پیاده‌روی طولانی مدت و یا باغبانی اشاره کرد.

 

فعالیت برای تمام سنین - هنر و صنایع دستی

 


 

مقاله پیشنهادی برای مطالعه:

راههای موثر برای تقویت تمرکز و قدرت ذهن

 


 

هنر و صنایع دستی

ساختن چیزی که دوستش دارید، کار بسیار معناداری است. هنر و صنایع دستی نیز یک فعالیت برای تمام سنین است. هنگامی که به صورت گروهی کاردستی درست می‌کنید، می‌توانید از آن به عنوان یادگاری از یک روز خاص استفاده کنید.

فعالیت برای تمام سنین - موزه ها

 

رفتن به موزه‌ها

رفتن به موزه می‌تواند ذهن همه افراد چه پیر و چه جوان را سالم نگه دارد. این فعالیت به شما فرصت می‌دهد تا موضوعات جالب را تجربه کنید و چیزهای جدیدی را در هر سنی یاد بگیرید. بسیاری از موزه‌ها رایگان هستند و برخی از آنها برای گروه سنی کودکان و سالمندان، تخفیفاتی را ارائه می‌دهند. موزه‌های منطقه خود را بررسی کنید تا ببینید چه اکتشافاتی در انتظار شما است.

فیسبوک
لینکدین
واتساپ
تلگرام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای ثبت دیدگاه وارد اکانت خود شوید...

برای ثبت دیدگاه وارد اکانت خود شوید...