apocalypse

ertifortin

welcome to apocalypse project

این روزها اهمیت اطلاعات (Data) از هر زمان دیگری بیشتر است. اطلاعاتی که هر روز بر اهمیت آن‌ها افزوده می‌شود. از اسناد محرمانه گرفته تا افشا شدن اطلاعات مالی اشخاص مهم که هر کدام از آن‌ها می‌تواند تاثیر مهمی در سطح جهان داشته باشد.
در سال ۲۰۰۹ میلادی گروه ویکی لیکس اعلام کرد که به اطلاعات ۲۱ تریلیون پوند سرمایه مخفی در جهان پی برده است. این خبر انقدر بزرگ بود که همه برنامه نویسان جهان را به فکر ساختن محلی امن و غیر قابل نفوذ برای اطلاعات با ارزش کند.
در سال ۲۰۲۰ پروژه Apocalypse در راستای همین امر نسبت به ساخت یک ربات بر پایه یادگیری ماشین (machine learning) و براساس الگوریتمهای شبکه‌های عصبی مصنوعی (Artifical Neural Networks)   جهت ایجاد بستری امن و غیر قابل هک برای اطلاعات ارزشمند کرد.
این ربات برای کامل کردن دیتا بیس و مدلهای رفتاری خود نیاز به بررسی عملکرد رفتاری و ذهنی انسانها دارد. از این رو با ساخت یک بازی انلاین در سبک Treasure Hunt بر روی پلتفرم اینستاگرام و وب، بستری را جهت به دست آوردن مدلهای رفتاری ایجاد کرد. 

game preview

Treasure Hunt

Scavenger Hunt  نام دیگری برای Tresure Hunt یا شکار گنج است و در واقع ممکن است با کمی تفاوت دارای مراحل سری‌وار برای حل کردن معماها و پیدا کردن پازل‌ها باشد و Apocalypse بهترین بخش‌های شکار گنج و بازی‌های فرار را ترکیب می‌کند تا یک ماجراجویی  منحصربه‌فرد، سرگرم‌کننده و هیجان‌انگیز را در هر کجایی برای شما خلق کند.

Escape trail

Scavenger Hunt  نام دیگری برای Tresure Hunt یا شکار گنج است و در واقع ممکن است با کمی تفاوت دارای مراحل سری‌وار برای حل کردن معماها و پیدا کردن پازل‌ها باشد و Escape trail بهترین بخش‌های شکار گنج و بازی‌های فرار را ترکیب می‌کند تا یک ماجراجویی  منحصربه‌فرد، سرگرم‌کننده و هیجان‌انگیز را در هر کجایی برای شما خلق کنید.

Tools Required

در این بازی به دلیل‌ عدم محدودیت در دسترسی به اطلاعات و آزادی عمل بازیکنان در ارتباط گرفتن با دیگران و استفاده از موتورهای جستجو، روند معمایی بازی نیازمند اطلاعات و پیش دانش‌های بیشتری از قبیل نجوم، موسیقی، کوانتوم و همچنین اشنایی با کامپیوتر می‌باشد.  
در صورت کنجکاوی در مطالبی که از پیش با آن‌ها آشنایی ندارید، پایان بازی، شروعی جدید از علایق نو در  شما خواهد بود.

game time

با توجه به تحلیل های صورت گرفته توسط ربات، حداقل زمان مورد نیاز برای شبیه‌سازی مدلهای رفتاری، ۳۰۰ روز می‌باشد. با این وجود بعد از نصف شدن زمان از شروع بازی، بازیکنان می‌توانند کنترل بخشهای فیزیکی ربات مانند بازوها، دوربین، میکروفون و … را بدست گیرند و از طریق کنترل آن به محل نهایی گنج  دست پیدا کنند.
این بدان معناست که تا تایمر بازی به ۱۰۰ نرسیده امکان اینکه به پایان بازی برسید وجود ندارد و بعد از آن رقابت جدی‌تر خواهد شد. با توجه به روند بازی و تعداد بالای معماها و علائم، مدت زمان درگیری شما با محیط بازی در موفقیت شما تاثیر گذار خواهد بود.

remaining time

Day
Hour
Minutes
Second

remaining time

DAY

از کجا شروع کنیم؟

 قبل از شروع بازی این مورد را درنظر داشته باشید که ربات نیاز دارد، مدلهای رفتاری افراد با هوش بالا که ذهنیت رمزگشایی و کنجکاوی دارند را جمع آوری کند. در نتیجه بازیکنان باید دارای تجربه بازیهای فکری، اتاق فرار و همچنین علاقه‌مند به حل معما و دارای حس کنجکاوی و خلاقیت باشند. در نتیجه بازی پیش رو از نظر سختی در گروه بسیار سخت قرار می گیرد.
مرحله اول این بازی از پیج اینستاگرام شروع می‌شود و تنها لازم است برای ورود به بازی روی کلمه استارت کلیک و پیج را فالو کنید.

apocalypse

partnership

lightbox